Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

  Akne Tedavisi; Ciltte iltihaplı akneye neden olan bakterilerin yok edilmesi esasına dayanan Akne Tedavisi prosedürleri içerisinde çeşitli teknolojik cihazlar ve enjeksiyon uygulamaları bulunmakta olup, yazımız içerisinde Akne Tedavisi Yöntemleri Nelerdir, Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır ve Etkileri gibi önemli konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Cilt üzerinde foliküler kanallarda tıkanmaya bağlı olarak oluşan akne, bir cilt hastalığıdır. Özellikle ergenlik ve hamilelik dönemi içerisinde ortaya çıkan akne problemi, bebeklik ve yaşlılık dönemi içerisinde her yaşta kendini gösterebilmektedir. Cilt sağlığının bozuk olmasından ya da dış etkenlerden kaynaklanmaktadır.

  Cilt üzerinde iltihaplı ve hoş görünmeyen bu kabartılı cilt hastalığı, kırmızı ve gümüş renkte olabilmektedir. Sıklıkla yüz bölgesinde karşılaşılan bu tablo, alın ve yanak bölgelerinde daha yoğundur. Ayrıca sırt ve göğüs bölgelerinde de ortaya çıkabilmektedir.

  Akne Tedavisi

  Tedavi edilmeyen veya yanlış tedavi yöntemleri uygulanan akneler cilt üzerinde kalıcı leke , iz ve çökmelere yol açabilmektedir. Bu nedenle Akne Tedavisi yöntemlerinde iz, leke ve çökme olasılığını minimum seviyeye indirerek, akne sorunlarında başarılı etkiler sağlayan lazerle tedavi yönteminin tercih edilmesi gerekmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz akne tedavisiyle, söz konusu aknelerin kurutularak yok edilmesini sağlamaktadır. Lazer ışınlarının çalışma ve tedavi etme prensipleri doğrultusunda kişiye özel tedavi adımları belirlenirken, ciltteki kollajen liflerinin uyarılmasıyla ciltteki akne izlerinde de hafiflemeler görülmektedir. Ancak tedavinin etkinliğinin, cilt tipine ve aknelerin yoğunluğuyla doğru orantılı olarak değişkenlik gösterdiğini söylememiz gerekmektedir.

  Derin akne izlerinin tedavisinde etkinliğini kanıtlamış lazer yöntemi ile Akne Tedavisi için, kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz. Uzun vadede kalıcı etkiye sahip lazer tedavisi ile estetik görünümü bozan tüm leke ve izlerden kurtulmak mümkündür. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu aracılığı ile tedavinin detayları ve Akne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi, sivilcelerin kontrol altına alınarak iz ya da leke bırakmasının önüne geçen iltihaplı sivilcelerde de etkili sonuçlar veren güvenli bir işlemdir.

  Akne Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

  Ergenlik döneminden erişkinliğe kadar devam edebilen akne probleminde, cildin aşırı yağ üretimi, cilt hücrelerindeki aşırı artış ve bakteriler en önemli etkendir. Stres gibi dış faktörlerin dışında hormonların neden olduğu hastalıklar, bazı kimyasal ve kozmetik içerikler de akneye neden olabilmektedir. Özellikle yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması gözeneklerde yağ birikmesine neden olmaktadır. Temizlenemeyen cilt üzerinde de akneler ve bunlarla birlikte aknelerin yol açtığı derin izler oluşabilmektedir.

  Büyük bir sağlık sorunu olarak ele alınmayan akne, cilt üzerinde kalıcı izler bırakması nedeni ile kişilerin fiziksel ve psikolojik açıdan sorunlar yaşamasına yol açmaktadır. Ağrı, hassasiyet, kızarıklık ve kaşıntı gibi şikayetlere yol açan aknenin belirtileri bölgesel olabildiği gibi, şikayetlerin boyutları kişiden kişiye ve aknenin çeşidine göre değişmektedir. İleri seviye akne problemlerinde ateş, eklem ağrıları ve yorgunluk görülebilmektedir. Bu nedenle aknelerin oluşumlarına göre lezyonların yok edilmesi ve yenilerinin oluşması amacı ile Akne Tedavisi yöntemlerine başvurulması önemlidir.

  Tedavi edilmediğinde iz olarak kendini gösteren akneler için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Günümüzde uygulanmakta olan akne kremi, anbiyotikler, peeling ve diğer pek çok tedavi yöntemleri bu aknelerin kontrol altına alınarak izlerin yok edilmesi aşamasında etkinliğini sürdürememektedir. Ancak lazerle akne tedavisi ile tedavi süresini kısaltarak iz kalmadan maksimum etkiyi elde etmek mümkündür.

  Lazerle Akne Tedavisi

  Akne Tedavisi için kullanmakta olduğumuz lazer yönteminin amacı, iltihaplı akneye neden olan bakterilerin lazer ışının etkisi ile ısınarak yok edilmesidir. Ayrıca aknelerin leke haline gelmeden erken tedavi programı ile iz yerleşimi olmadan çözümlenmesine olanak sunmaktadır. Bununla birlikte uygulandığı bölgelerde cilt yenilenmesini hızlandırdığı için akne izlerinin büyük ölçüde azaltılmasını sağlamaktadır.

  Lazer atışları esnasında cilt altı dokularına kadar ulaşan ışınlar, cilt ve cilt altı dokusunun yenilenmesi, akne iltihaplarının kurutulması, cildin yağlılık oranının düzeltilmesi ve gözeneklerin kapanmasında oldukça etkilidir. Ayrıca cildin yağ üreten bezlerinde elde edilen etkiler sayesinde, bu bezlerde azalmalar ve küçülmeler görülmektedir. Hatta esnasında akne oluşumuna neden olan bakterilerin tahrip olmasına ve cilt dokusundan uzaklaşmasına olanak sunarken, yeni akne oluşum sayısında belirgin derecede azalmalara yardımcı olmaktadır.

  Lazerle Akne Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Lazerle Akne Tedavisi özellikle ilaç tedavisine yanıt alınamayan hastalarda etkili sonuçlar vermektedir. Sağlıklı cilt dokusuna zarar verilmeden yağ bezlerinin ısıtılarak tahrip edilmesine olanak sunan bu tedavi yöntemi hafif, orta ve şiddetli tüm aknelerin tedavilerinde kolay ve güvenli etkiler elde etmektedir.

  Gözeneklerin küçülüp kapanmasını sağlayan tedavinin ilk seansı sonrasında akne sayısında belirgin azalma ve düzelmeler görülmektedir. Cildin yenilenmesine katkı sağlamasından dolayı akne izlerinden kaynaklanan kızarıklıklarda da iyileşmeler elde edilmektedir. Ancak etkili iyileşme ve azalma belirtileri tedavinin ilerleyen seanslarında daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Daha sonraki seanslarda ise aknelerin daha iyi duruma geldiklerini söyleyebiliriz.

  Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Akne Tedavisi, aknelerin oluşum nedenlerini hedefleyerek aknenin derecesine ve şiddetine göre belirlenmektedir. Hafif orta ve şiddetli olarak gruplandırılan aknelerin tedavi planlarını oluşturulurken, akne sayısı ve iyileşme sonrasında iz kalıp kalmadığına dikkat edilmektedir.

  Cilt tipine ve akne sorununa uygun tedavi prosedürünün çıkarılmasının ardından lazer ile cilt altına gönderilen ışınlar sayesinde kollajen liflerin uyarımı sağlanmaktadır. Bu uyarılma ciltteki akne iltihaplarında kurumaya yardımcı olduğu gibi, izlerde de hafifleme sağlamaktadır. Lazer atışları cilt altı dokusuna yoğun enerji göndererek cildin alt tabakasına kadar inmektedir. Cilt dokusu içerisinde oluşan ısının etkisi ile bakteriler herhangi bir tedaviye ihtiyaç duyulmadan etkisiz hale getirilmektedir.

  Akne Tedavisi Öncesi Dikkat Edilen Püf Noktalar

  Bilinçli bir tedavi ile uygulanmasının ardından etkili bir tedavi seçeneği sunan lazerle Akne Tedavisi, hiçbir vakada direkt olarak başlanmamalıdır. Bu nedenle kliniğimizde ilk olarak akne düzeyini ve yaygınlığını belirlemek için ön kontrol gerçekleştirmekteyiz. Daha önceden kullanılan akne tedavilerinin öykülerinin alınmasının ardından kişisel bir tedavi planı oluşturarak uygulamaya geçmekteyiz. Bu tedavi planı içerisinde; tedavinin seans süreleri, sayıları, dikkat edilmesi gereken püf noktalar ve cilt bakımı ile ilgili pek çok detay bulunmaktadır.

  Akne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilen Püf Noktalar

  Tedavi seanslar halinde uygulanmaktadır. Her bir seans sonunda akne sorunun kontrol altına alınması sağlanmaktadır. Tedavinin sonlanmasının ardından cilt dokusunun durumuna ve akne sorunun ciddiyetine göre bir takip programı oluşturularak tedavinin etkinliği izlenmektedir. Bu noktada işlem sonrasında belirtilen tüm tavsiyelere uyularak, cilt üzerinde zararlı etkiye neden olacak tüm faktörlere dikkat edilmesi istenmektedir.

  Cilt sağlığının ve dengesinin bozulmasına neden olan akne problemine profesyonel bir çözüm ve cilt sorununa uygun tedavi ve takip programı oluşturulması için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz. Uygun tedavi ve takip programı ile uygulandığında herhangi bir risk teşkil etmeyen Akne Tedavisi hakkında bilgi almak ve randevu talebi oluşturabilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Akne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×