Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu

  Alın Dolgusu; En yaygın ve popüler dolgu tedavilerinden olan Alın Dolgusu, yaşlanma ya da genetik kaynaklı alın bölgesindeki cilt deformasyonlarının ve asimetrilerin giderildiği bir dermal enjeksiyon tedavisi olup, cilt analizi, klinik muayene ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Alın Çizgisi Dolgusu Nasıl Uygulanır? Kimler Alın Dolgusu Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşın ilerlemesi, cilt dokusunun hacim kaybı, çevresel faktörler ve daha pek çok etken sonucunda cilt dokusu üzerinde deformasyonlar, ince ve derin çizgiler, elastikiyet kaybı ve cilt kırışıklıkları görülmektedir. Özellikle yüz güzelliğinde önemli bir paya sahip olan alın bölgesi doğal mimik çizgilerine sahip olan ancak yaşlanma ile birlikte derinleşen hatlara sahiptir.

  Alın Dolgusu

  Yüz bölgesinin büyük bir bölümünü kaplayan alın, kaş ve mimik hareketleri ile birlikte çizgi ve kırışıklıkların oluşumuna en yatkın bölümdür. Bu nedenle alın ve kaş ortası kırışıklıkları ve çizgiler için erken dönemden itibaren önlemler alınmak istenmekte ve alın hattının pürüzsüzlüğü korunarak estetik ifade korunmuş olmaktadır.

  Alın bölgesinde mimik hareketleri ile ortaya çıkan yatay çizgilere dolgu enjekte edilerek daha estetik ve çekici bir ifade oluşturan Alın Dolgusu işlemi öncesinde cilt analizi yaptırmak, kullanılacak dolgu oranının belirlenmesini sağlamak ve işleme ilişkin detaylı bilgi almak için ücretsiz muayene ve ön kontrol olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Alın çizgilerinin giderilmesinin yanı sıra alın hattına daha estetik şekil oluşturmaya da olanak sunan dolgu enjeksiyonu hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ve Alın Dolgusu fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.

  Şakak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Şakak Dolgusu
  Şakak Dolgusu elmacık kemiklerinin hemen üst bölümünde saç çizgisi hizasında bulunan şakakların kaybettiği hacmi yeniden kazandıran ve yüzde lifting etkisi oluşturan dolgu enjeksiyonu işlemidir.

  Alın Dolgu Tedavisi Nedir?

  Mimik kullanımları, kişinin yaşı ve pek çok faktöre bağlı olarak gelişen alın kırışıklıkları yatay çizgiler halindedir. Yaşı ve yaşlanmayı ele veren bu çizgiler 30’lu yaşlardan itibaren kendini göstermeye başlamaktadır. Vücuttaki kollajen ve hyalüronik asit üretiminin azalması sonucunda cilt dokusundaki hacim kayıplarına bağlı olarak gelişen bu çizgiler Alın Dolgusu ile geciktirilebildiği gibi ortadan da kaldırılabilmektedir.

  Alın bölgesinde kendini göstermeye başlayan yatay cilt çizgilerinin ve kırışıklıklarının hafifletilmesi, geciktirilmesi ve ortadan kaldırılması için uygulanan alın dolgu tedavisi, hyaluronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altına enjekte edildiği bir medikal estetik uygulamadır. Acısız, ağrısız, neştersiz ve dikişsiz yapılan bu işlem, oldukça konforlu ve kısa bir uygulamadır.

  Alın Bölgesine Dolgu Nasıl Yapılır?

  Alın bölgesinde yaygın olarak görülen yaşlanmaya bağlı çizgiler, kırışıklıklar, çöküklükler ve şekil bozukluklarında etkili sonuçlar ortaya çıkaran Alın Dolgusu işlemi, ince uçlu iğneler aracılığı ile hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  İşlemden önce alın bölgesinde oluşmuş kırışıklıklar ve hacim kayıplarının olduğu bölgeler detaylı olarak incelenmektedir. Daha sonrasında enjeksiyon bölgeleri işaretlenerek bölge antiseptik solüsyonlar ile temizlenmektedir. Dolgu enjeksiyonunun acısız ve ağrısız gerçekleşmesi için bölge lokal anestezik kremler ile uyuşturulmaktadır. Bölge yeterli oranda hissizleştikten sonra işaretlenen enjeksiyon bölgelerinden alın çizgilerine hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri iletilmektedir.

  Küçük küçük enjeksiyonlar şeklinde kırışıklıkların bulunduğu bölgelere iletilen dolgu maddeleri bulunduğu bölgede hemen etki göstermekte olup; enjeksiyon yapılacak kırışıklıkların derinliğine, yaygınlığına ve kullanılacak dolgu oranına bağlı olarak ortalama 30 dakika ila 1 saat arasında işlem sona ermektedir.

  Kimler Alın Dolgusu Yaptırabilir?

  Cilt dokusunun kalınlığı, yaş ve cilt yapısı gibi faktörlerin etkili olduğu alın çizgilerinin giderilmesi için tercih edilen Alın Dolgusu, alın bölgesindeki çizgilerden şikayet eden her kadın ve erkeğe uygulanabilir özelliği sahip işlemdir. Ancak normal ifadesinde yoğun mimik hareketleri yapmayan ve yüz ifadesi gergin değilken alın çizgilerinde belirginlik bulunmayan kişilerde pek fazla tercih edilmemektedir. Bu durumun nedeni ise; kaşların yukarı kaldırılması halinde alın çizgileri olmayan kişilerde enjeksiyon yapılması bölgede dolguların alın hattında şişliğe yol açması olarak açıklanabilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra mimik kasları oynatılmadan alın bölgesinde çizgisi bulunanlar, kaşlarını yukarı dahi kaldırmadan alındaki yatay çizgileri derin hatlara sahip olanlar ve cilt çizgileri ile kırışıklıkları ciddi artış gösteren kişilerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Ayrıca ifade etmek gerekir ki mimik hareketleri sonrasında oluşan alın ve kaş ortası çizgilerinden rahatsız olan kişilerde dolgu tercih edilmediği durumlarda Botoks Tedavisi rahatlıkla önerilmektedir.

  Alın Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  İlk uygulamadan itibaren etkisini gösteren ve yüksek başarı oranı sağlayan Alın Dolgusu işlemi, cilt yapısına ve bireysel özelliklere bağlı olarak ortalama 9 ila 18 ay etkisini gösteren bir işlemdir. İşlemden en az 1 hafta sonra dolgu maddesi cilt altında yayılarak daha estetik ve dinamik bir görünüm oluşturmaktadır. Bununla birlikte kalıcılık ve etki süresini bitirmesi halinde de cilt dokusu eskisine göre daha iyi bir görünümde olmaktadır.

  Alın Dolgusu Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir

  • Aspirin ve muadili ilaçların işlemden önce ve sonra alınmaması önerilmektedir.
  • Enjeksiyondan sonra 1 ila 2 saat boyunca (uygulanan bölgeye ve doza bağlı olarak) dik pozisyonda kalınmalıdır.
  • Alın Dolgusu işleminden 24 saat süre ile ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.
  • Enjeksiyon bölgesini tahriş edecek peeling gibi uygulamalardan kaçınılmalı ve cilt bakımlarının en az 1 hafta sonra yapılması önerilmektedir.
  • Bir enjeksiyon işlemi olması nedeni ile bölgenin temiz ve steril tutulmasına dikkat edilmelidir.
  • İşlemden en az 4 saat süre ile yüz üstü yatılmaması gerekmektedir.
  • Alın bölgesine bası oluşturacak masaj gibi uygulamalardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.
  • İşlemden en az 2 saat sonra duş alınabilir.
  • Enjeksiyondan sonra ödem yapacak besinlerin ve içeceklerin tüketilmemesine özen gösterilmektedir. Özellikle işlemden hemen sonra tüketilen alkol, ödemin ve şişkinliklerin daha fazla artmasına yol açmaktadır.

  Yukarıda ifade edilen bu hususların her biri kişiden kişiye, uygulanan doza ve bölgeye göre değişmekle birlikte; işlemden sonra dikkat edilmesi gereken tüm hususlar enjeksiyondan sonra kişilere daha detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.

  Alın Dolgusu Riskli Midir?

  Yüzün diğer bölgelerinde olduğu gibi alın hattındaki çizgilerde de hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri tercih etmekteyiz. İnce uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına dolgu maddesinin enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bu işlem estetik ve medikal alanlarda yaygınlıkla tercih edilen ve risk barındırmayan bir uygulamadır. Ayrıca işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  Enjeksiyondan sonra iğne giriş bölgelerinde kızarıklık ve hafif şişlikler görülebilmektedir. Şişlikler ödem şeklinde kendini göstermektedir. Ancak bu etkiler işlem sonrasında görülmesi beklenen olası yan etkiler olarak ifade edilebilir. Ortalama 24 saat içerisinde bu etkiler hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Olası etkileri ortadan kalması ve ödemin hafiflemesi sonrasında botoks uygulamasının etkileri anında ortaya çıkmakta ve doğal ifade kendini göstermektedir.

  Risk ve yan etki faktörlerinin dışında işlemin en önemli avantajı ise ameliyat gibi cerrahi bir prosedüre gerek kalmadan alın bölgesindeki istenmeyen kırışıklıkların hızlı etki ile ortadan kaldırılmasıdır. Böylece neştersiz, kesisiz ve dikişsiz ideal ve genç görünüm elde edilmektedir.

  Alın bölgesinde sorunlu alanlara yerleşerek daha doğal bir görünüm oluşturan Alın Dolgusu işleminden önce dolgu enjeksiyonuna ilişkin aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm hususlar için ücretsiz muayenemizden yararlanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Medikal estetik alanda yüz ve çevresindeki cilt deformasyonlarında ve problemlerinde yaygınlıkla tercih edilen dolgu tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek tedavinize ilişkin bilgi almak, tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak ve Alın Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Alın Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×