Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Altın Maske

Altın Maske

  Altın Maske; Profesyonel ve medikal cilt bakımı işlemlerinde en sık kullanılan işlemlerden biri olan Altın Maske tedavisi, ciltteki nem dengesini yeniden düzenleyerek ciltte daha parlak ve genç bir görünüm elde edilmesine olanak sunan bir bakım yöntemi olup, Altın Maske Nasıl Uygulanır, Altın Maske Cilt Bakımı Kimlere Uygulanabilir ve Altının Cilde Faydaları gibi merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Altın Maske son dönemlerde cilt bakımında yeni ve etkili bir işlem olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan zengin ve özel mikro elementler altın maskenin en önemli özelliğini oluşturmaktadır.

  Altın maskenin içeriğinde bulunan elementler cilt bakımı esnasında cilt üzerinde oluşan kuruluk ve yaşlanma etkilerine karşı direnç göstermektedir. Bu direnç artırma özelliği cilt üzerinde toparlayıcı, kırışıklık giderici ve canlandırıcı etkiler oluşturmaktadır.

  Altın Maske

  Anında nüfuz etme etkisine sahip olan altın maske; cildi besleyerek cilt dokusunun nem dengesini onarmaktadır. Cilt ve cilt altı dokusunda deformasyonlara karşı direnç gösteren ve onarım etkisine sahip Altın Maske için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden maske fiyatları hakkında bilgi alabilir ve merak ettiğiniz tüm soruları bize iletebilirsiniz.

  Mavi Peeling
  BENZER TEDAVİLER
  Mavi Peeling
  Çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Mavi Peeling, güneş hasarlarının yol açtığı leke, kırışıklık gibi şikayetlerde hassas ve sorunlu cilt tiplerinde uygulanan etkili bir peeling yöntemidir.

  Altın Maske Nasıl Uygulanır?

  Uygulama öncesinde cilt yüzeyinin maskeye uygun hale gelebilmesi için cilt tipine göre hazırlanan temizleyici ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler aracılığı ile yağ ve kirlerinden arındırılan cilt, maske bakımına uygun hale gelmektedir. Daha sonrasında masaj yöntemi ile ölü cilt hücreleri cilt dokusundan uzaklaştırılır ve jel bazlı maske cilt yüzeyine sürülür.

  Bu uygulama esnasında diğer maske yöntemlerine göre bir takım değişiklikler bulunmaktadır. Özellikle yüz uygulamalarında cilt yapısına uyumlu bir şekilde sürülerek uygulanması gerekmektedir. Bu detay doğru uygulama tekniği ile doğru sonuçlar elde edilmesi açısından önemlidir..

  Altın maskenin içerisinde bulunan elementlerin cilt altına nüfuz etmesi ve cilt katmanlarında etkisini gösterebilmesi için 20 dakika gibi çok kısa bir süre bekletilmektedir. Bu süre içerisinde etkisini gösteren maske kurumakta ve bir kalıp halini almaktadır. İşlem süresinin bitmesi ile birlikte cilt yüzeyinden kalıp halinde arındırılmaktadır.

  Altın Maske sonrasında uygulama bölgesindeki etkinliğin arttırılması amacı ile 8 saat gibi bir süre yıkanmaması ve su ile temas ettirilmemesi önerilmektedir. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin içeriğinde; 24 ayar saf altın, C vitamini, kalsiyum, meyan, magnezyum, yulaf peptid, deniz yosunu, yaşlanma önleyici horninens, hyalüronik asit ve scutellaria özü bulunmaktadır.

  Altın Maske Uygulaması Sonrası Görülen Etkiler

  Ölü hücreleri yeniden canlandıran Altın Maske, ciltteki nem dengesini yeniden düzenleyerek ciltte daha parlak ve genç bir görünüm elde edilmesine olanak sunmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi ve geciktirilmesinde başarılı sonuçlara sahip olan bu maske, yaşlanma ya da güneş faktörlerine bağlı gelişen cilt lekelerinin tedavilerinde de kullanılmaktadır. Siyah nokta ve sivilce tedavilerinde de kullanılabildiği gibi, cilt dokusunu pamuksu bir etki ile beyazlatmaktadır.

  Altın Maske Cilt Bakımı Kimlere Uygulanabilir?

  Tamamen organik ve takviye edici bileşenlerden yararlanılması sebebi ile herhangi bir yan etkisi ve işlem riski bulunmamaktadır. Bu nedenle hamile veya emziren annelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

  Yüz, boyun, dekolte bölgesi, el ve ayaklarda uygulanabilen Altın Maske her cilt bakımına uygun bir işlemdir. Ancak uygulama sıklığı açısından cilt yapısına ve cildin ihtiyaçlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle cilt analizleri sonrasında hangi süre alıklarında uygulanacağına karar verilmektedir.

  Yağlı cilt tiplerinde aşırı yağlanma sorunun önüne geçebilmek için uygulama sıklığı attırılabildiği gibi, kuru ciltlerde bu sıklık düşürülmektedir. Bununla beraber ilk bakım sonrasında elde edilen etkinliğe göre işlem sıklığı ve tekrar süresi belirlenmekte demek mümkündür.

  Altın Maske Faydaları

  İçeriğinde bulunan elementler sayesinde cildin yoğun bir şekilde sıkılaşmasını sağlamaktadır. Gergin bir cilt yüzeyi oluşturması nedeni ile cilt üzerinde oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermektedir.

  Cildin yağ dengesini düzene sokması nedeni ile akne ve sivilce problemlerinin azalmasını sağlamaktadır. Özellikle T bölgesindeki yağlanma problemlerinde en ideal maske bakımıdır.

  Etki mekanizması sayesinde ciltteki ölü hücreleri tekrar canlandırarak, erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçmektedir.

  Cilt hücrelerini yenileyen ve aktive eden etkisi sayesinde, ciltte daha parlak ve canlı bir görünüm elde edilmesine olanak sunmaktadır. Tekrarlanan uygulamalar gözenekleri küçülttüğü gibi, gençleşme etkisine sahiptir.

  Altının Cilde Faydaları

  24 ayar saf altının kullanıldığı Altın Maske içeriğindeki altın tozların bileşenleri, cildin nem dokusunun korunmasında rol oynamaktadır. Böylece bakım sonrasında cilt ve cilt altı dokularının elastik yapısını bozmadan nem dengesi korunmakta ve cildin ihtiyacı olan nemi yeniden kazandırmaktadır. Bunun sonucunda da daha yumuşak bir cilt yüzeyi ortaya çıkmaktadır.

  24 ayar altın yalnızca güzel, genç ve parlak bir cilt dokusu kazandırmanın dışında pek çok açıdan fayda göstermektedir. Özellikle kollajen üretimini tetiklemesi nedeni ile cilt elastikiyetini korumakta ve kaybedilen esnekliği yeniden kazandırmaktadır. Cilt hücrelerine ve renk hücresi olan melaninler üzerindeki etkinliği sayesinde cilde yoğun bir parlaklık kazandırarak emilmesini sağlamaktadır. Böylece cildi sağlamlaştırırken, kan dolaşımını geliştirmektedir. Sağlıklı ve kan dolaşımı aktif hale gelmiş cilt dokusunda da prematüre yaşlanma önlenerek antiaging etki yaratmakta ve kırışıklıkların geciktirilmesini sağlamaktadır.

  Cilt hücreleri üzerinde başarılı sonuçlar veren maske, pigmentasyon sorunlarının önüne geçerek, cilt lekelerinin giderilmesini ve cilt rengini açarak porselen bir cilt görüntüsün meydana gelmesini sağlamaktadır. Özellikle tekrarlanan uygulamalar sonrasında tüm cilt lekelerini sönükleştirmekte ve daha kadife bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır.

  Cilt üzerinde pek çok etkisi bulunan Altın Maske cildin yapısını düzelterek onarmaktadır. Bu etkinin başarılı bir şekilde elde edilebilmesi için uygulamanın cilt tipine uygun yöntemlerle yapılması gerekmektedir. Bu nedenle bakım öncesi ön kontrol gereklidir.

  Kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, doğru cilt analizi ile maske bakımınızı yaptırabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden maske uygulamasına ilişkin tüm sorularınızı bize iletebileceğiniz gibi, Altın Maske ücretleri hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Altın Maske Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×