Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

  Ameliyatsız Burun Estetiği; Burun ucu düşüklüğünden burundaki simetrik problemlere kadar çeşitli sorunlarda kullanılan Ameliyatsız Burun Estetiği burundaki problemleri cerrahi müdahaleye olmaksızın çok kısa süre içinde ortadan kaldıran teknikleri ve uygulamaları içermekte olup, tedavi öncesinde merak edilen Ameliyatsız Burun Estetiği ile Hangi Problemler Giderilir? Ameliyatsız Burun Estetiğinde Kullanılan Yöntemler ve Avantajları hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız Burun Estetiği cerrahi işlemlere alternatif olarak kullanılan medikal estetik uygulamaları kapsamaktadır. Bu uygulamalar ile yüzün tam ortasında bulunan en önemli belirleyici üzerinde milimetrik değişiklikler yapılarak ifadenin değiştirilmesi sağlanabilmektedir.

  Ameliyatsız Burun Estetiği

  Cerrahi olmayan burun estetiği uygulamaları ile burun kökü yüksekliği üzerinde yapılan değişiklikler sert, yumuşak ya da masum bir ifade kazanılmasına yardımcı olurken, burun taban açısının şekillendirilmesi ile de dudaklarda belirginlik oluşturulabilmektedir. Bu nedenle nefes alma, havanın filtrelenmesi ve nemlendirilmesi gibi fonksiyonel bozuklukların dışında estetik görünümdeki problemler için ameliyatsız medikal estetik teknikler ile de başarılı bir sonuçların alınabildiğini ifade edebiliriz.

  Yüzün en dikkat çeken unsurlarından biri olan ve yüz ifadesini oluşturan burun üzerindeki bozuklukların düzeltilmesi aşamasında bozulmaların ya da problemlerin teşhisi ile ameliyatsız burun estetik uygulamalarının detaylarının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Burun eğriliklerinin hafifletildiği, burun ucunun kaldırıldığı, asimetri probleminin giderildiği ve burun – alın ilişkisinin düzeltildiği estetik uygulamalar için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Burun Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Burun Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Burun Kaldırma
  Ameliyatsız burun estetiği olan İple Burun Kaldırma tedavisi burun dokusunda cerrahi değişiklikler yapılmadan özellikle burun ucu düşüklüğü gibi estetik problemlerin giderilmesinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

  Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

  Bazı burun yapıları yüz asimetrisine göre uzun ya da büyük olabilmektedir. Ancak uzun ya da büyük olmayan burun sırtındaki ufak kemer problemleri veya burnun her iki yarısındaki asimetri problemleri burun yapısının eğri ya da dikkat çekici seviyede bozuk görünmesine yol açabilmektedir.

  Bu tür minimum seviyedeki şekil bozuklukları kalıcı olarak düzeltilebilirken, iyileşme süreci ve cerrahi operasyonların getirmiş olduğu riskler düşünüldüğünde burundaki söz konusu bu sorunlar cerrahi müdahalelere alternatif olarak kullanılan Ameliyatsız Burun Estetiği ile daha konforlu ve başarılı bir şekilde giderilebilmektedir. Yani burun üzerinde radikal değişiklikler istemeyen hastalar tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek bu medikal estetik uygulama, burunda kontür düzenlenmesine yardımcı olan işlemler olarak ifade edilebilmektedir.

  Ameliyatsız Burun Estetiği ile Hangi Problemler Giderilir?

  Anında sonuç alınabilen Ameliyatsız Burun Estetiği işlemleri ile hastanın burun ucu kaldırılabilir, küçük olan burunlara şekil verilebilir, burundaki çökük olan alanlar doldurulabilir, yaşla birlikte burun çevresinde ve burun üzerinde oluşan kırışık cilt dokusu ile minimal seviyedeki eğrilikler dolgu ya da botoks uygulamaları ile giderilerek bu tedavi yöntemleri ile memnun edici yanıtlar alınabilmektedir.

  Ameliyatsız Burun Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

  Ameliyatsız Burun Estetiği burundaki estetik sorunların herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çok kısa süre içerisinde ortadan kalkmasına yardımcı olan teknikleri içermektedir. Aşağıda bulunan bu teknikler günümüz teknolojisi ve medikal estetik alanda kullanılan yöntemler ile burun küçültme ve ileri derece burun kemiği sorunları dışındaki pek çok estetik soruna çeşitli seçenekler sunmaktadır.

  Botoks ve Dolgu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

  Botoks ve dolgu ile Ameliyatsız Burun Estetiği hyalüronik asit maddesinin buruna enjeksiyonu ya da toksin uygulaması ile gerçekleştirilen estetik amaçla uygulanan bir yöntemdir. Özellikle medikal estetik alanda kullanılan güvenilir bir enjeksiyon uygulaması olan dolgu, cilt altı dokusuna sıvı bir şekilde enjekte edilebilen ve içerisinde “hyalüronik asit” başta olmak üzere farklı pek çok faydalı formülasyonun bulunduğu tamamlayıcı uygulamaları kapsamaktadır. Kırışıklık, hacim kaybı gibi cilt problemlerinde etkinliğini gösteren bu dolgu uygulaması, burun ucu düşüklüğü ve kontür sorunlarında pratik çözümler sunmaktadır.

  Bununla birlikte tıp alanında uzun süredir kullanılmakta olan botoks maddesinin enjeksiyonu ile de burun şeklindeki bozulmalar ve çöküntülerin giderilmesi mümkün olmakta ve yeni bir burun hattı oluşturulabilmektedir. Minik dozlar şeklinde yapılan uygulama dolgu ya da toksin maddenin problemli alanlara ince uçlu enjeksiyon iğneleri ya da kanül aracılığı ile enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

  İp –  Askılama ile Ameliyatsız Burun Estetiği

  Ameliyatsız Burun Estetiği yöntemleri içerisinde kullanılan bir diğer yöntem ise ip askılama tekniğidir. Bu teknik ile burun ucundaki daralma, burun kanatlarındaki daralma ve düşük burun ucunun kaldırılması gibi estetik problemlere yanıt alınabilmektedir. Kıkırdak ve kemik yapılara herhangi bir müdahale yapılmadan uygulanan bu işlem içerisinde özel askılama ipleri kullanılmaktadır.

  Herhangi bir kesi yapılmadan cilt altına yerleştirilen ipler aracılığı ile düşük burun probleminin önüne geçen bu yöntemde iğneler kullanılmakta ve çok kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Askılama yöntemi için kullanılan materyallerin oldukça yumuşak olmasından dolayı cilt altında herhangi bir rahatsızlık oluşturmamaktadır. Böylece klasik burun ameliyatları sonrasında görülebilecek hiçbir komplikasyon riski ve iyileşme süreci ile karşılaşmadan burundaki estetik problemlerin iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

  Ameliyatsız Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

  • Burnun boyut ve şekli ile ilgili profil görüntüsünde problem yaşayanlar
  • Burundaki kırık nedeni ile asimetri problemleri bulunanlar
  • Burun ucu düşüklüğüne bağlı kalkık burun isteyenler
  • Burun uç, yan ve sır kısımlarında hacim eksikliği olanlar
  • Burun sırtında çöküntü ya da kemerli buruna sahip olanlar
  • Eğik, asimetrik ya da yamuk burun yapısındaki kişilir
  • Asimetrik burun delikleri bulunanlar
  • Başarısız cerrahi operasyon veya ilk operasyon sonrası düzeltme (revize) isteyenler
  • Cerrahi herhangi bir müdahale istemeyenler
  • Ameliyat korkusu bulunanlar
  • Geri dönüşü mümkün uygulamalar ya da teknikler arayanlar

  Ameliyatsız Burun Estetiği Avantajları

  Cerrahi bir operasyon olmaması nedeni ile herhangi bir kesi atılmadan yapılabilmektedir. Bu nedenle işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamakla birlikte cerrahi müdahalelerin barındırmış olduğu komplikasyon risklerini taşımamaktadır.

  Ufak dokunuşlar sayesinde yeni profil kazanmaya yardımcı olan Ameliyatsız Burun Estetiği işlemleri çok kısa sürelerde tamamlanmakta ve uygulama sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hızlı dönüşü mümkün kılmaktadır.

  Cerrahi burun estetiği sonucunda ortaya çıkan kusurları ya da bozuklukları düzeltebilir özelliğe sahip olması ile birlikte burun içerisindeki en dar hava geçişi bölümü olan valv açısının rahatlamasına olanak sunarak fonksiyonel çözümler sunabilmektedir.

  Lokal anestezi altında çok kısa süreler içerisinde tamamlanan ve burun üzerindeki bozulmaları optimum derecede düzelten bu uygulamalar öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çok kısa süreler içerisinde etkili sonuçlar alınmasına olanak sunan burun estetiği uygulamaları için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Burun Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×