Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ameliyatsız Cilt Germe

Ameliyatsız Cilt Germe

  Ameliyatsız Cilt Germe; Hem kadınlar hem de erkekler tarafından en sık tercih edilen Ameliyatsız Cilt Germe yöntemleri ileri lazer teknolojilerinden enjeksiyon uygulamalarına kadar pek çok tedavi prosedürünü içerisinde barındıran uygulamalar olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen en etkin cilt germe tedavi yöntemleri ve Ameliyatsız Cilt Germe Tedavileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik, çevresel ve yaşlanma gibi faktörler ile birlikte bozulmaya başlayan cilt yapısı, cilt dokusundaki kollajen ve elastin gibi temel yapıların azalması, bağ dokusunun zayıflaması ile birlikte ortaya çıkan değişiklikler, sarkan ve kırışan cilt ve cilt altı dokuları hem estetik hem de psikolojik sorunları beraberinde getirmektedir.

  Ameliyatsız Cilt Germe yöntemleri ile hem estetik hem de psikolojik sorunlara yol açan bu deformasyonların önüne geçmeyi; iyileşme süreci olmadan, uygulama sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek dönmeyi mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan cilt problemlerinin derecesine ve özelliklerine uygun parametrelerde başarılı yanıtlar alınmasını sağlamaktadır.

  Ameliyatsız Cilt Germe

  Cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan medikal estetik uygulamalar ile cilt üzerinde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini kişisel tedavi planlaması ile ortadan kaldırmak ve daha genç, sıkı ve gergin bir cilt dokusuna sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt üzerinde daha pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran, genç bir görünüm yaratan ve cilt elastikiyetini yeniden kazandıran yöntemler için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Hifu İle Cilt Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Hifu İle Cilt Germe
  Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisinin kullanıldığı Hifu İle Cilt Germe Tedavisi ameliyatsız cilt tedavisi prosedürü olup cildin üst ve orta katmanında etkili başarılı bir yöntemdir.

  Ameliyatsız Cilt Germe Tedavileri Nelerdir?

  Cerrahi cilt germe işlemlerine alternatif olarak uygulanmakta olan ameliyatsız estetik yöntemleri yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile cilt üzerine ortaya çıkan kırışıklık, gevşeme ve sarkmaları hedef alan etkili ve başarılı tedavileri ve uygulamaları esas almaktadır. Cilt dokusu üzerinde ortaya çıkan bu bulguları yok etmek amacı ile uygulanan işlemler derin dokularda kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan tedavilerdir.

  İleri lazer teknolojilerinden enjeksiyon uygulamalarına kadar pek çok tedaviyi içerisinde barındıran bu yöntemler cilt üzerinde ortaya çıkan deformasyonları gidermek, yaşlanma belirtilerini hafifletmek ve daha sıkı, genç ve estetik bir görünümün ortaya çıkarmak amacı ile uygulanan invaziv olmayan tedavileri barındırmaktadır.

  Belli teknolojiler kullanılarak ve medikal estetik uygulamaların en iyisi olan aşağıda bulunan bu tedavi yöntemleri ile yüzde gençleşme etkisi, cilt kalitesinde artış, ciltteki düzensizliklerde azalma, kırışıklık ve ince çizgilerin ortadan kaldırılması gibi etkiler ile cildin kaybetmiş olduğu hacim geri kazandırılmaktadır.

  Ameliyatsız Cilt Germe tedavileri içerisinde kullanılan yöntemler;

  İple Cilt Germe – İple Cilt Asma

  Ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde bulunan iple cilt germe ya da iple cilt asma tedavisi enjeksiyon yöntemi ile yapılmaktadır. Lifting etkisi bulunan bu Ameliyatsız Cilt Germe yöntemi, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş polydioxanone (PDO) isimli iplerin kırışıklık, sarkma ve gevşeme bulunan cilt dokusu bölgelerine yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

  İple cilt germe ya da asma yöntemi içerisinde kullanılan iplikler ciltte istenmeyen herhangi bir reaksiyona yol açmamaktadır. Bu iplikler uygulanan bölgelerde mikro kan dolaşımını arttırmakta, cildin tamir mekanizmasını çalıştırmakta ve kollajen üretimini tetiklemektedir. Zaman içerisinde etkinliğini kaybederek cilt altında erime özelliği gösteren bu iplikler, çevre dokularda oluşturdukları etki mekanizması sayesinde sarkma ve gevşeme problemlerinin önüne geçerek etkili bir germe ya da lifting etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Fokuslu Ultrason ile Cilt Germe

  Fokuslu ultrason ile cilt germe tedavisi, ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyen bir Ameliyatsız Cilt Germe tedavisidir. Sarkma, hacim kaybı, ince çizgi ve kırışıklık gibi cilt deformasyonlarında etkinliğini gösteren bu teknolojik germe tedavisi, cilt ve cilt altı dokularının katmanlarına ses dalgaları ile ulaşarak lifting etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Tek seans şeklinde uygulanan bu tedavi, cilt altında derinden yüzeye doğru 3 mm ve 4.5 mm derinliklerde odaklanmış ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturarak sarkan ve gevşeyen dokuları hemen toparlamaktadır. Kollajen üretimini tetiklemesine yardımcı olan bu ısı hasarları ile birlikte cildin esnekliğini arttırmakta ve aynı esnada cildi gençleştirici özelliği ile sıkılaştırma etkisi açığa çıkarmaktadır.

  Uygulamadan hemen sonra ilk etkilerini gösteren bu tedavinin etkinliği yıla kadar sürmeye devam etmektedir. Tedavi bölgesine göre 20 ila 45 dakika gibi uygulama süresine sahip olan bu işlemle istenilen sıkılaşmaya ve gerilmeye ulaşmak mümkündür.

  Hifu ile Cilt Germe

  Ameliyatsız Cilt Germe yöntemleri içerisinde sıklıkla kullanılan Hifu ile Cilt Germe tedavisi, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason teknolojisinin kullanıldığı bir cilt germe teknolojisidir. Odaklanmış fokal nokta yani fokus ile termal etkiye sahip olan bu tedavi, cilt dokusu içerisinde enerji oluşturarak cildi sıkılaştırmakta ve gençleşme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Ses dalgalarının kullanıldığı bu teknolojik yöntem, direkt olarak istenilen bölgedeki ve istenilen derilikteki hedef noktaya ulaşarak etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Kontraksiyon yani büzüşme etkisi ile cilt dokusunu iyileştiren Hifu teknolojisi lifting etkisi yaratarak dermal ve fasyal tabakada iyileşme odakları oluşturmaktadır.

  Tek seans şeklinde uygulanan bu tedavi, ortalama olarak  30 dakika gibi çok kısa bir sürede herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tamamlanmaktadır. Ameliyatsız Cilt Germe tedavileri içerisinde en sık tercih edilen bu tedavi kalıcı etkilere sahiptir.

  Enjeksiyon Uygulamaları ile Cilt Germe

  Enjeksiyon uygulamaları cilt üzerinde oluşan kırışıklıkların, çizgilerin giderilmesi ve yaşlanma ile birlikte ciltte kaybolan hacmin geri kazandırılması amacı ile yapılmaktadır. Ciltte gölgeli, yorgun, çökük bir görünüme neden olan hacim kayıplarını pürüzsüzleştirerek daha dolgun bir doku elde edilmesinde etkili olan enjeksiyon uygulamaları, hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin ince uçlu iğneler yardımı ile enjeksiyonu şeklinde uygulanmaktadır.

  Lifting ve cildin toparlanması gibi etkileri bulunan bu Ameliyatsız Cilt Germe uygulamaları kişilerin ihtiyaçlarına göre planlanmakta ve bu deformasyonlara yönelik uygulanmaktadır. Aktif maddesi hyalüronik asit olan bu uygulamaların etkinliği ve kalıcılığı ise 6 aydan yıla kadar değişiklik göstermektedir. Kalıcı uygulamalar olmamakla birlikte her uygulama sonrasında yaşlanmayı geciktirici etkisi olması nedeni ile düzenli uygulamalarda bir sonraki seans süresi aralığının artmasına katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte cilt kırışıklığı, gevşekliği ya da sarkması gibi problemleri yavaşlatmaktadır.

  Fraksiyonel Radyofrekans ile Cilt Germe

  Radyofrekans dalgalarının kullanıldığı bir Ameliyatsız Cilt Germe tedavisidir. Cildin alt katmanlarına kadar gönderilen radyofrekans enerjisi ile cildin elastikiyetinin arttırılması esasına dayanan bu teknolojik yöntem, cilt dokusu üzerinde bir lifting etkisi yaratmaktadır. Diğer teknolojik yöntemlerden ayıran en önemli özelliği ise altın mikro iğnelerdir. Altın mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cilt altına direkt olarak iletilmesinde aktif rol oynamaktadır.

  Mikro iğneler aracılığı ile cildin 3.5 mm derinliğine kadar ısı enerjisini ileten bu teknolojide, mikro iğneler aracılığı ile cilt üzerinde acılan mikro kanallar üzerinden topikal olarak uygulanan formülasyonlar kullanılmaktadır. Bu formülasyonlar kollajen liflerinin uyarılmasını ve cilt dokusu üzerinde yeniden yapılanma sürecinin başlatılmasını sağlamaktadır. Ortalama 45 – 60 dakika süren bu tedavinin etkileri ilk seanstan itibaren görülebilmektedir.

  Cilt dokusu üzerinde zamanla meydana gelen deformasyonlar, sarkmalar, kırışıklıklar ve gevşemeler yukarıda bahsedilen ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları ve kişiye özel planlanan tedavi parametreleri ile ortadan kaldırılmaktadır. Uygun tedavi planlamasının oluşturulması ve cilt problemine uygun germe tedavisinin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt ve cilt altı dokularındaki deformasyonları gidermek amacı ile kollajen ve elastin hücrelerini tetikleyen, onaran ve cildin kendi iyileşme mekanizmasını çalıştırmakla birlikte cerrahi operasyonların barındırdığı komplikasyon riskleri bulunmayan ve yan etkileri minimum seviyelerde olan ameliyatsız germe yöntemleri öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ameliyatsız Cilt Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×