Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği; Medikal estetik uygulamalar içerisinde en sık tercih edilen Ameliyatsız Gıdı Estetiği tedavileri çene altı bölgesindeki cilt dokusunu ve yağ birikimini hedef alan başarılı bir işlem olup, tedavi öncesi merak edilen Ameliyatsız Gıdı Tedavileri Nelerdir, Ameliyatsız Gıdı Estetiğinde Kullanılan Teknikler ve Uygulama Yöntemleri hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde neredeyse hemen hemen her kişinin çene altı bölgesindeki yağ birikiminden ya da sarkma durumundan şikayetçi olduğunu söyleyebiliriz. Bu problemlerde en sık rastlanılan tür ise double chin olarak adlandırılan “gıdı” sorunudur.

  Çene altı bölgesinde gıdı sorunun oluşmasına neden olan en önemli faktörlerden biri yağ birikimidir. Bu yağ birikimi genetik yatkınlık, diyet, yaşlanma ve bunların kombinasyonları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu tablonun ortaya çıkması ile birlikte çene altı bölgesinde istenmeyen bir doku oluşmakta ve gıdıya neden olan bir problem ile karşılaşılmaktadır.

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Günümüzde gıdı estetiğinde cerrahi yöntemler arasında en yaygın olarak kullanılan yöntem liposuctiondır. Bu işlemde bölgedeki yağ dokusunun aspire edilmesi sağlanmaktadır. Bunun dışında boyun germe ameliyatları da gıdı estetiğinde tercih edilen bir diğer operasyondur. Ancak son yıllarda cerrahi operasyon içermeyen yöntemler ile komplikasyon riski bulunmadan Ameliyatsız Gıdı Estetiği ile gıdı problemine çözüm sunulmaktadır.

  Ameliyatsız gıdı tedavilerinde gıdıya neden olan problemin yağ birikimi olması nedeni ile bu tedavilerde söz konusu bölgedeki yağların eritilmesi ve cilt dokusunun sıkılaştırılarak çene altındaki görünümün iyileştirilmesi sağlanmaktadır. Bunun sonucunda da gıdı probleminin önüne geçilmiş olmaktadır.

  Gıdı ya da gerdan olarak adlandırılan çene altı yağ birikiminin, çene altı deri sarkmasının ve yaşla birlikte ortaya çıkan deri gevşemesinin önüne geçmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Cerrahi işlem içermeyen Ameliyatsız Gıdı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezoterapi ile Gıdı Eritme
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Gıdı Eritme
  Mezoterapi ile Gıdı Eritme vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve çeşitli kokteyllerinin dirençli ve lokal yağların parçalanarak vücuttan atılımını kolaylaştırmak amacı ile enjekte edilmesi esasına dayanan bir tedavi protokolüdür.

  Ameliyatsız Gıdı Tedavileri Nelerdir?

  Çene altında; aşırı kilo alıp verme, yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile yağlanma ve sarkma problemleri gibi sorunlar ortaya çıkmakta ve bu sorunlar yüz ovalinin görüntüsünü bozarak yaşlı ve estetik olmayan bir ifadenin oluşmasına yol açmaktadır. Gıdı, sağlık açısından herhangi bir problem oluşturmasa da estetik açıdan neden olduğu görüntü sebebi ile rahatsızlık vermektedir. Bu estetik sorun ameliyatsız yeni teknolojiler ile başarılı bir şekilde giderilebilmektedir.

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gıdı, çene altı bölgesindeki yağ birikmesidir. Bu bölgede oluşan cilt sarkması, kırışıklıklar ve gevşeme yaşla ve yer çekiminin etkisi ile birlikte kendini göstermekte olup yalnızca derideki gevşemeyi, sarkmayı ve kırışıklığı ifade etmektedir. Bu nedenle Ameliyatsız Gıdı Estetiği tedavileri oluşturulurken söz konusu problemlerin detaylı bir şekilde analiz edilerek doğru ve etkin yöntemin uygulanması hedeflenmektedir. Bu amaçla gıdı problemlerinde Gıdı Eritme ve Ameliyatsız Cilt Germe yöntemleri kullanılmaktadır.

  Ameliyatsız Gıdı Estetiğinde Kullanılan Teknikler

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği içerisinde kullanılan yöntemler; gıdı bölgesinde fazla yağ birikiminin oluşması ve gıdı bölgesindeki bağ ve kas dokusunun sıkılığını kaybetmesi gibi etkenlere bağlı olarak değişmekte ve kullanılacak yönteme bölgedeki sorunlara göre karar verilmektedir. Bu nedenle aşağıda yer alan teknikler arasından hangi yöntemin kullanılacağına karar verilebilmesi için tedavi öncesinde ön kontrol gereklidir.

  • Fokuslu Ultrason ile Gıdı Estetiği
  • Mezoterapi ile Gıdı Estetiği
  • İple Cilt Germe ile Gıdı Estetiği
  • Altın İğne – İğneli Radyofrekans ile Gıdı Estetiği
  • Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği

  Fokuslu Ultrason ile Gıdı Estetiği

  Fokuslu ultrason teknolojisi, gıdı ve boyun bölgesindeki cilt sarkmalarının ve deri gevşemelerinin etkili ve başarılı bir şekilde toparlanmasına olanak sunmaktadır. Kas ve yağ dokusunun toparlanmasına olanak sunan ve Ameliyatsız Gıdı Estetiği yöntemlerinde sıklıkla tercih edilen fokuslu ultrason ya da HİFU ile gıdı toparlama yöntemi, gıdı ve boyun bölgesinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan hem kas dokusu üzerinde hem de fasya tabakasında ısı artışı meydana getirerek, fasyanın küçülmesine ve kasın yukarı çekilmesine olanak sunmaktadır. Bununla birlikte cilt katmanlarında yenileyici ve kollajen sentezleyici bir aktivite oluşturmaktadır.

  Cilt gençleştirme tedavileri içerisinde kullanılan fokuslu (odaklı) ultrason yöntemi, gıdı ve boyun bölgesinde acı ya da ağrı hissi oluşturmadan çok kısa bir süre içerisinde uygulanabilmektedir. Son dereci pratik olan bu uygulama sonrasında gıdı bölgesinde yenilenme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

  Mezoterapi ile Gıdı Estetiği

  Gıdı bölgesinde kümelenmiş ve genişlemiş yağ hücrelerini özel hazırlanmış mezoterapi kokteylleri ile tedavi etme esasına dayanan bu yöntem, küçük iğneler aracılığı ile çene altındaki yağ dokusuna enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Haftada bir olacak şekilde 6 seans şeklinde uygulanan bu tedavi gıdı bölgesinde küçülme ve aynı anda sıkılaşma etkisi göstererek yüz gençleştirme etkisi yaratmaktadır.

  Özel hazırlanmış kokteyllerin yaklaşık 10 dakika gibi çok kısa bir sürede gıdı bölgesindeki cilt altına özel enjektörler yardımı ile enjekte edilmesi şeklinde uygulanan Mezoterapi ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği yöntemi bu bölgedeki yağ kümelerine etki ederken, boyundaki çizgilenmeler ve kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

  İple Cilt Germe ile Gıdı Estetiği

  Gıdı sarkmasının yoğun olduğu vakalarda tercih edilen iple cilt germe ya da toparlama yöntemi, gıdı bölgesinde lifting etkisi yaratarak gıdı ve boyun bölgesinde sıkı ve girgin bir cilt dokusunun ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu tedavi yönteminde kullanılan ipler “polidiaksanon ve polilaktik asit” içeriklidir.

  İple cilt germe ile Ameliyatsız Gıdı Estetiği işleminde kullanılan ipler cilt altında herhangi bir yan etki oluşturmadan ortalama bir yıl süre ile cilt altında kalmakta ve daha sonra erimektedir. Bu sürenin ardından ise çevresinde geliştirmiş olduğu kollajen etkisi sayesinde 1,5 yıla kadar etikleri görülmektedir.

  Gıdı bölgesinde sarkan cildin toparlanması amacı ile cilt altına yerleştirilen bu işlemin etkilerini uygulama sonrasında hemen görmek mümkündür. Ancak tam etki 1 ay sonrasında izlenmektedir. Etkilerin görülmesi ile birlikte gıdı hattındaki tüm bozulmaların giderildiğini ve daha dinamik bir yüz hattının ortaya çıktığını ifade edebiliriz.

  Altın İğne – İğneli Radyofrekans ile Gıdı Estetiği

  Fraksiyonel radyofrekans tedavisi olan altın iğne uygulaması, cilt gençleştirme tedavilerinde etkinliğini kanıtlamış özel bir enerjiye sahiptir. Mikro altın iğneler aracılığı ile enerjinin direkt olarak dermis tabakasına yani cilt altı dokularına iletilmesine olanak sunan bu yöntem, radyofrekans ile cilt dokusunda kollajen ve elastin üretimini tetiklemektedir. Bu etki mekazisması ile gıdı ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları ve sarkmaları etkili bir şekilde tedavi etmektedir.

  Seans şeklinde uygulanan Altın İğne Tadavisi 15 gün aralıklar ile 3 seans şeklinde uygulanmaktadır. Ancak tedavi süresi ve seans sıklığı gıdı bölgesindeki deformasyonlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Cilt altında kontrollü hasarlar oluşturarak gıdı ve boyundaki pek çok sorunu aynı anda ortadan kalmasına olanak sunan bu tedavi ile gıdı sıkılaşarak toparlanmakta ve lifting etkisi ile sarkan gıdının yukarı kaldırılması sağlanmaktadır.

  Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği

  Yağ alma ve cilt gençleştirme tedavilerinde kullanılan lazer lipoliz yöntemi, Ameliyatsız Gıdı Estetiği yöntemleri arasında en sık tercih edilen yöntemlerden birini oluşturmaktadır. Gıdı bölgesinde ortaya çıkan yağ kümelerinden kurtulmaya olanak sunan ve cilt dokusunu gererek daha genç ve dinamik bir görünüm ortaya çıkaran lazer lipoliz, son derece kontrollü bir enerjidir.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan lazer lipoliz, gıdı bölgesindeki yağ birikiminin ve kümelerinin parçalanarak oradan uzaklaşmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte lazerin özellikleri sayesinde kollajen sentezini de tetikleyerek yeni bağ dokusunun oluşumunu arttırmakta ve aynı zamanda gıdı bölgesinde sıkılaşma ve toparlanma elde etkisi göstermektedir.

  Tüm bu medikal estetik uygulamalar Ameliyatsız Gıdı Estetiği yöntemleri içerisinde etkili ve başarılı sonuçlar vererek gıdı ve boyun bölgesindeki sorunların giderilmesini, hafifletilmesini ve yavaşlamasını sağlamaktadır.

  Gıdı eritme, gıdı sıkılaştırma ve cilt gençleştirme etkileri olan bu uygulamalar öncesinde gıdı probleminin teşhisi ve uygun tedavi yönteminin belirlenmesi amacı ile ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Gıdı bölgesindeki fazla yağ, kas ve bağ dokusu gevşekliği problemlerine çözüm sunan Ameliyatsız Gıdı Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×