Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği; Ameliyatsız cilt germe ve cilt askılama yöntemleri içerisinde yer alan Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği göz ve kaş çevresindeki cilt ve cilt altı dokusunu destekleyerek kaş formunun ve kaş çevresindeki cilt dokusunun yeniden düzenlenmesini sağlayan non-invaziv bir prosedür olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kaş şekli ve formu genetik olarak belirlidir. Cilt yaşlanması ve yer çekimi ile birlikte yüzün üçte birlik alanında sarkma, gevşeme ve elastikiyet kaybı görülürken kaş düşüklüğü sorunu da ortaya çıkmaktadır. Cilt yaşlanması iç ve dış faktörler sonucunda cilt doku hücreleri olan elastin ve kollajen liflerinin hızla bozulması sonucunda meydana gelmektedir. Bununla birlikte cilde nemini ve hacmini kazandıran hyalüronik asit miktarında da azalmalar görülmektedir. Cildin en alt katmanlarında bulunan yağ dokusunun da azalması ile birlikte cilt sarkar, incelir, kurur ve derin yaşlılık kırışıklıkları oluşmaktadır.

  Cilt yaşlanmasına eşlik eden kaş düşüklüğü göz kapaklarının üzerine cilt yığılmasına ve kişinin daha yaşlı ve yoğun gözükmesine neden olmaktadır. Hatta bununla birlikte yüzün üçte birlik kısmında görülen sarkma ve gevşeme derecesinin farklı olması halinde asimetrik kaş problemleri de kendini göstermektedir. Alın ve kaşların çevresinde ağır ve yorgun görünüme neden olan sarkma problemlerinde çeşitli Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği uygulanmaktadır.

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği alın ve göz çevresindeki kırışıklıkları açma, alın bölgesindeki cilt dokusunu desteklenerek kaz ayaklarını hafifletme ve yüz kaslarının bloke edilerek mimik kaslarının kullanımına bağlı cilt problemlerinin geciktirilmesi gibi üstün etkili sonuçlara sahip yöntemler ve tedavi prosedürleri içermektedir.  Alın ve kaşları hedef alan bu tedavi prosedürleri yüz dinamiğine, cilt probleminin derecesine ve kaş düşüklüğünün seviyesine göre klinik değerlendirme sonrasında uygulanmaktadır.

  Yüz bölgesinin üst üçte birlik kısmı içerisine alarak kaş estetiği ile ilgili talep edilen ve beklenen optimum sonuçları ortaya çıkaran kaş kaldırma uygulamaları öncesinde ideal ve doğru tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kaş şeklini ve formunu yeniden düzenlemenin yanı sıra cilt kırışıklıklarını açan, cilt altı doku hücrelerini onaran ya da yaşlanma belirtilerini geciktiren kaş kaldırma estetiği ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma
  BENZER TEDAVİLER
  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma
  Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma içi polyester dışı silikon özellikli esnek ipliklerin cilt altına yerleştirilerek kaş formunun ve çevre cilt dokusunun yeniden düzenlendiği güvenli cilt germe yöntemidir.

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Nedir?

  Zaman içerisinde belirginleşen yaşlanma belirtilerinin azaltılması, kaş şekli ve formunun yeniden düzenlenmesi amacı ile uygulanan ameliyatsız medikal estetik işlemledir. Genel olarak yüzün üst üçte birlik kısmındaki cilt deformasyonları ile görülen cilt problemlerinin eşlik ettiği kaş düşüklüğü problemleri alındaki hacim kaybı ve gevşeme sorununa bağlı olduğu için alın kaldırma olarak da ifade edilebilmektedir. Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği ya da alın kaldırma olarak uygulanan bu tedavi protokollerinin temel prensibi ise kaşlarda ve göz kapaklarında istenilen değişimi elde ederek genel görünümün düzeltilmesi ya da geciktirilmesidir.

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Teknikleri

  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği plastik cerrahide uygulanan kaş kaldırma ameliyatlarına alternatif olarak uygulanmaktadır. Yüz estetiğine bütünsel olarak yaklaşan bu teknikler içerisinde Botoks ile Kaş Kaldırma Estetiği, Dolgu ile Kaş Kaldırma Estetiği, Ulthera ile Kaş Kaldırma Estetiği ve İple Kaş Kaldırma Estetiği bulunmaktadır. Bu uygulamalar kişisel tercihe, yaşa, cilt kalitesine, yüz şekline ve klinik muayene sonrasında elde edilen analizlere göre uygulanmaktadır.

  Botoks ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma

  Botulinum toksin enjeksiyonu ile kaş kaldırma olarak da adlandırılan Botoks Tedavisi ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği, kaşlarda genel ve belirgin bir kaldırma etkisi oluşturmak amacı ile uygulanmaktadır. Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen toksinin sinir uçlarına iletimi sağlamakta olduğu maddelerin salınımını bloke edip, sinirlerle sinirlerin ulaştığı bölgedeki iletimi durdurma etkisinden yararlanıldığı bu estetik işlem; mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda ortaya çıkan alın ve göz çevresi kırışıklıklarının geciktirilmesi buna bağlı olarak da kaş ya da göz kapağı düşüklüğü problemlerinin engellenmesi için optimum başarı sağlamaktadır.

  Yüz dinamiğine ve altın oranına uygun kaş formunun tasarlanması ile birlikte enjeksiyon alanlarının belirlendiği botoks ile kaş kaldırma işlem, kaşların olması gereken pozisyona çekilmesine de yardımcı olmaktadır. Böylece enjeksiyon işleminin etkinliği ile birlikte kaşlar yüz ile daha uyumlu hale getirilmiş olmaktadır.

  Dolgu ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma

  Dolgu Tedavisi ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği ya da kaş dolgusu, hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı bir enjeksiyon işlemidir. Bu ameliyatsız kaş estetiği işleminde hyalüronik asitin dermis dokusundaki kollajeni oluşturan temel madde özelliğinden yararlanılmaktadır. Kaş formunun yeniden şekillendirilmesi amacı ile uygulanırken aynı anda hacminin 1000 katı su tutma özelliği bulunduğu için cilt yaşlanması ile birlikte görülen hyalorünik asit miktarının azalmasına bağlı gelişen kuru ve mat cilt görünümü, hacim kaybı, pigmentasyon sorunları ve derin kaz ayaklarının oluşumunu geciktirmektedir.

  Ulthera ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma

  Ulthera ile Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği de invaziv olmayan bir tedavidir. Kaş ve alın bölgesindeki cilt dokusunda kollajen ve elastin üretiminin tetiklenmesini sağlayarak cilt gençleştirme ve yenileme etkisi ortaya çıkaran Ulthera kaş kaldırma etkisi ile ameliyatsız medikal estetik uygulamalar arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Alın ve kaş bölgesindeki cilt dokusunu derinlemesine etki alanına alırken, cilt altında termal etkinlik oluşturmak için mikro odaklı ultrason teknolojisinden yararlanmaktadır.

  Mikro odaklı ultrason ise uygulandığı bölgede kollajen oluşum süresini hızlandırmaktadır. Doğru derinliklerde, doğru sıcaklıkta ve doğru hedef bölgelere odaklandığında ultrason enerjisi ile cilt üzerinde gözle görülür olumlu etkiler ortaya çıkarmaktadır. Böylece cilt yaşlanması ile gelişen kaş düşüklüğü ve kaz ayakları gibi cilt kırışıklıklarını da derinlemesine etki açığa çıkararak iyileştirerek geciktirmiş olmaktadır.

  İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma

  Kaş kaldırma ya da askılama ameliyatlarına alternatif olarak kullanılan ve cilt germe tedavilerinde de yaygın olarak kullanılan İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği işlemi polidioksanon yani PDO iplerinin cilt altına yerleştirilerek lifting etkisi elde edilen invaziv olmayan bir prosedürdür. Anında ve görünür sonuçlar ortaya çıkaran iple cilt germe işlemi, cerrahide ve medikal estetik uygulamalarda yaygın olarak kullanılan iplikler ile gerçekleştirilmektedir.

  PDO ipliklerinin bulundukları alanlarda cildi yukarı kaldırma ve cildi sıkılaştırma etkinliğinin yanı sıra biyolojik olarak emilebilir özellikte olması da cilt altında olumlu etkilere yardımcı olmaktadır. Cilt altında emilimi esnasında kollojien ve elastin hücrelerini aktive ederken aynı anda fibroblastları uyararak kaş ve göz çevresindeki kırışıklıkları açma, elastikiyeti giderme, cildi sıkılaştırma ve yenileme etkinliği ile doğal ve dinamik bir görünümün elde edilmesini sağlamaktadır.

  Hızlı, konforlu ve pratik işlem olanağına sahip olmasının yanı anında ve belirgin sonuçlar veren ameliyatsız kaş estetiği uygulamalarından önce yaş, cilt kalitesi, kaş yapısı ve kaş formu ile tedaviden beklenilen etkiler değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler sonrasında oluşturulacak ya da tercih edilecek en ideal ve etkin tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kaş kaldırma etkisinin yanı sıra derideki kollajen ve elastin seviyesini yeniden arttıran, azalan hyalüronik asit miktarını destekleyen, aşırı mimik kullanımı sonucunda meydana gelen kırışıklıkları önleyen ya da geciktiren ameliyatsız kaş estetiği teknikleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×