Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe; Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen Ameliyatsız Yüz Germe, herhangi bir cerrahi işlem ya da operasyon olmadan gevşemiş veya sarkmış cilt dokusunu lifting etkisi ile toparlayan medikal estetik uygulamaları içerisinde barındırmakta olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir? ve Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinin Avantajları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları, cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadan yüzde bulunan sarkmaların ve kırışıklıkların hafifletilmesini ya da ortadan kaldırılmasını sağlayan yöntemler olarak ifade edilebilmektedir. Bir diğer tanım ile günümüzde cerrahi yöntemlerin yerini tutan ameliyatsız medikal estetik uygulamalar, yüzde kendini gösteren yaşlanma belirtilerinin gözle görülür derecede hafifletilmesini sağlayan, derin kırışıklıkları yok eden, yüze hacim vererek dolgunlaştıran uygulamalar olarak açıklanabilmektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde yapılan yüz germe uygulamaları ameliyata yakın sonuçları ortaya çıkarmakla birlikte sosyal ve profesyonel hayata geri dönüşü cerrahi operasyonlara kıyasla oldukça kısa tutması ve iyileşme süreci gerektirmemesi sebebi ile yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

  Cerrahi operasyonların getirmiş olduğu riskleri ve komplikasyonları içerisinde barındırmayan aynı esnada cilt ve cilt altı dokularını onararak yaşlanma karşıtı önlem alınmasına olanak sunan yüz germe işlemi öncesinde cildin ihtiyaç duygu tekniğin kararlaştırılması ve tedavi alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Ameliyatsız yüz gençleştirme olarak da adlandırılan germe tedavilerine ilişkin merak edilen sorulara yanıt almak, ücretsiz ön muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Ameliyatsız Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fransız Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Fransız Askısı
  Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Fransız Askısı, elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin bulunduğu noktaları hedef alarak medikal ipler yardımı ile cildi askılayan bir cilt germe prosedürüdür.

  Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

  Ameliyatsız Yüz Germe yöntemleri içerisinde ileri teknoloji lazer sistemlerinden dolgu enjeksiyonlarına kadar pek çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemler yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklık, sarkma ya da ince çizgi gibi deformasyonların hafifletilerek daha genç, sıkı ve dinamik bir görünümün oluşmasını sağlamaktadırlar. Aşağıda yer alan herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan uygulanan yüz germe işlemleri yüzde daha genç cildin yaratılmasına ve pürüzsüz bir görünümün oluşturulmasına olanak sunarken cilt elastikiyetinin arttırılmasına da yardımcı olmaktadır.

  Ameliyatsız Yüz Germe işlemlerinde kullanılan yöntemler ise;

  İple Yüz Germe – İple Yüz Asma

  İple yüz germe – iple yüz asma tekniği, yüz bölgesinde litfing etkisi yaratan bir işlemdir. İnce uçlu iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO yani polydioxanone adlı ameliyat iplerine benzeyen yapılardaki iplikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Zaman içerisinde eriyerek herhangi bir reaksiyona yol açmayan iplikler iğneler aracılığı ile sorunlu olan cilt yüzeyinin altına yerleştirilmektedir. Kırışıklık ve sarkma olan bölgelerdeki deformasyonlar bu iplikler sayesinde germe esasına dayanarak ortadan kaldırmaktadır. Mikro kan dolaşımını arttıran, cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getiren ve kollajen üretimini tetikleyen bu işlemde ipliklerin çevresinde bulunan doku yüzeylerindeki sarkmalar lifting etkisi ile toparlanmaktadır.

  Örümcek Ağı Estetiği

  Bir Ameliyatsız Yüz Germe tekniği olarak kullanılmakta olan örümcek ağı estetiği, medikal iplerin cilt ve cilt altı yapısındaki deformasyonlara ve ihtiyaca uygun bir teknikle yerleştirildiği bir uygulamadır. İnce çizgi, yanak sarkması, gıdı sarkması ve yüz ovali artması gibi problemleri ortadan kaldıran örümcek ağı estetiği, ince uçlu iğnelerin kullanıldığı temelinde azalan kollajen miktarını arttırmayı hedefleyen bir etki mekanizmasına sahip yüz germe işlemidir. Herhangi bir cerrahi kesiye ya da işleme gerek duyulmadan çok kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem, cildin yeniden canlanmasını ve form kazanmasını sağlamaktadır.

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Çene altı bölgesindeki sarkma ya da yağ birikimi şikayetinin hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan ameliyatsız gıdı estetiği işlemi, boyun ve çene altındaki görüntünün iyileştirilmesi ile dinamik bir yüz hattı oluşmasını sağlamaktadır. Gıdı bölgesindeki gevşemiş ya da sarkmış cilt dokusunun toparlanmasını sağlayan bu medikal estetik uygulama bölgedeki kas ve bağ dokusunun sıkılığını yeniden kazandırmaya yönelik yapılmaktadır. Böylece yüz ovalini oluşturan çene hattının ya da çene formunun yeniden kazandırılması sağlanarak daha belirgin ve genç bir görünüm ortaya çıkarılmış olmaktadır.

  Fokuslu Ultrason – Hifu ile Yüz Germe

  Focus USG teknolojisi olarak adlandırılan bu işlem, bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Cildin en alt katmanındaki taşıyıcı dokulara odaklanmış ses dalgalarının gönderilmesi esasına dayanan bu teknolojik Ameliyatsız Yüz Germe tedavisi, ciltteki kollajen üretimini arttırarak ciltteki gerginliği ve sıkılığı yeniden kazandırmaktadır.

  Bir diğer adı ile Hifu ile Yüz Germe işlemi olarak adlandırılan fokuslu ultrason teknolojisi, ameliyatsız yüz gençleştirme konusunda cerrahi operasyonlara alternatif sunan bir teknik olarak tercih edilmektedir. Cildi güvenli ve konforlu bir şekilde ihtiyaç duyulan gerginliğe ve sıkılığa kavuşturan hifu teknolojisi, milimetrelik noktalar şeklinde dokuyu ısıtmakta ve herhangi bir risk oluşturmadan kontrollü  ısı ile cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getirmektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Tedavi Ettiği Estetik Problemler

  • Yüz hattında yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan ince çizgi ve kırışıklıklar
  • Yanak ve orta yüz bölümünde elastikiyet kaybına bağlı görülen düşüklükler
  • Yaşlanmaya bağlı cildin hacim kaybetmesi ile görülen yanak hacim kayıpları
  • Çene bölgesindeki bozulmalar ve deri sarkmaları
  • Hacim kaybına ve kırışıklıklara bağlı olarak yüz ovalinin bozulması

  Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları

  Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarının en önemli avantajı, cerrahi bir işlem olmaması nedeni ile ameliyat risklerini ve komplikasyonlarını barındırmamaktadır. Bununla birlikte uygulamalar esnasında cilt üzerine kesi atılmaması ve uygulama sonrasında iz kalmaması önemli bir avantaj olarak ele alınabilmektedir. Ayrıca cerrahi bir işlem olmamasına bağlı olarak iyileşme süreci gerektirmemektedir.

  Muayene şartlarında özel bir hazırlık gerektirmeden uygulanabilen yüz germe estetikleri, cildin ihtiyacına ve uygulanan yönteme bağlı olarak ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanan ve sosyal – profesyonel hayatı etkilemeyen işlemlerdir. Tüm bunların dışında etkisini hemen göstermesi ve uzun süreli etki ile hasta memnuniyetini tam anlamı ile sağlaması da ameliyatsız yüz estetiklerinin en belirgin avantajı olarak ifade edilebilmektedir.

  Cerrahi yüz germe ameliyatlarına ya da operasyonlarına alternatif olarak kullanılmakta olan ameliyatsız yüz estetiği işlemleri ile sarkma ve kırışıklık problemini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir; sarkma ve kırışıklık derecelerine uygun tekniğin belirlenerek kişiye özel tedavi kapsamında uygulanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Ameliyatsız germe estetiği içerisinde kullanılan yöntemler öncesinde cildin ihtiyacını belirlemek amacı ile yapılan cilt analizi öncesinde randevu talebinde bulunmak, kullanılan teknikler hakkında detaylı bilgi almak ya da Ameliyatsız Yüz Germe fiyatları hakkında sorularınızı iletmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×