Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Antiaging Tedavileri

Antiaging Tedavileri

  Antiaging Tedavileri; Yaşlanma karşıtı tedaviler olarak adlandırılan Antiaging Tedavileri sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak, cilt dokusunun katmanlarını düzenlemek, gençleştirmek ve hasarları onarmak amacıyla uygulanmakta olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde Antiaging Tedavi Ne İşe Yarar, Antiaging Tedavi Yöntemleri ve Antiaging Tedaviler Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt dokusu yaşlanma ile birlikte güneş ışınları, hava kirliliği, stres ve sigara gibi pek çok faktöre bağlı olarak yıpranma ve deforme olma durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Yıpranma ve deformasyonların önüne geçilmesi ve yavaşlatılması amacı ile uygulanan Antiaging Tedavileri, bir tür koruyucu işlem olarak uygulanmaktadır.

  Yaşlanma karşıtı antiaging uygulamaları kişiye ve cilt dokularındaki problemlere göre belirlenmektedir. Cilt dokusunun ihtiyacına göre belirlenen bu tedaviler ile cilt dokusu kontrollü bir şekilde güvence altına alınmaktadır.

  Antiaging Tedavileri

  İnce kırışıklıklar, ciltteki solgunluk ve matlaşma, gözaltı morlukları, renk tonu eşitsizlikleri ve ciltte oluşan yaşlanma belirtileri gibi olumsuz durumlara etki eden antiaging uygulamaları, cilt yapısında erken bozulmalar görülen, bu ve benzeri durumlardan ötürü estetik sorunlar yaşayan tüm bireylere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Cilt Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme tedavileri cilt kalitesini ve sağlığını arttıran, yüzeyel kırışıklıkları gideren ve yaşlılık lekelerinin hafifletilmesini sağlayan antiaging tedavi yöntemleridir.

  Anti Agign Tedavi Ne İşe Yarar?

  Daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak, cilt dokusunun tüm katmanlarını düzenlemek, gençleştirmek ve hasarları onarmak amacı ile uygulanan Antiaging Tedavileri yaşlanma sürecini geciktirirken, daha genç ve parlak bir cilt dokusuna sahip olmayı sağlamaktadır. Bu amaçla antiagign uygulamaları hakkında bilgi almak ve kişiye özel programlanan uygulamaların öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Genetik ve çevresel faktörler sonucunda cilt dokusunda meydana gelen deformasyonların önlenmesi ve cilt sağlının yeniden kazandırılarak daha canlı bir görünüm elde edilebilmesi için uygulanan antiaging uygulamaları hakkında bilgi almak ve tedavi ücretlerini öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Antiaging Tedavi Yöntemleri

  Antiaging Tedavileri, yaşlanmayı durdurmak amacı ile değil yaşlanma belirtilerini mümkün olduğunca yavaşlatmak ve vücudun tüm olarak orantılı bir şekilde sağlıklı yaşamasını sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Bu nedenle antiaging uygulamaların amacı yalnızca cilt dokusunun değil iç organların sağlının korunmasını ve iyileşmesidir.

  Antiaging, yaşlanmayı geciktirici ve önleyici olmakla birlikte hem beslenme hem de dışarıdan alınan uygulamaları kapsayan bir tedavidir. Cilt altındaki hücreleri yenileyici etkilere sahip olan bakımlar, iğneler ve ürünler kullanılmaktadır. Bu uygulamalar sonrasında da beslenme ve günlük yaşam alışkanlıkları tedavilerin etkinliği açısından önemli bir faktördür.

  Antiaging uygulamalarında farklı etkenlerle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini farklı klinik tablolar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bu tedaviler her hastaya özgü olarak seçilmekte ve optimum sonucun alınması sağlanmaktadır. Bu amaçla uygulanan Antiaging Tedavileri içerisinde PRP tedavisi, fokuslu ultrason, fraksiyonel lazer, mezolift, gençlik aşısı ve peeling uygulamaları gibi yöntemler bulunmaktadır.

  PRP Tedavisi

  En yaygın ve en doğal yöntemle yapılan antiaging tedavinin PRP tedavisi olduğunu söylemek mümkündür. “Platelet Rich Plasma” olarak adlandırılan tedavi gençleşme yöntemlerinden bir tanesidir. Genetik ve çevresel faktörler sonucunda cilt dokusunun kaybetmiş olduğu yapıları geri kazandıran PRP tedavisi hastanın kendi kanı kullanılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle en doğal antiaging yöntemi olarak anılmaktadır.

  Kananın trombositten zengin kısmının kullanılmış olduğu bu tedavi yönteminde, trombositlerin pıhtılaşma mekanizması içerisinde görev alan, hasarlı dokularda onarımı başlatan ve yara iyileşme sürecinde rolü bulunan büyüme faktörlerinden yararlanılmaktadır. Yani PRP tedavisi için hasarlı dokuların onarımı için onarımı uyaran ve başlatan trombositlerin kullanıldığı bir uygulamadır.

  Antiaging Tedavileri içerisinde yer alan PRP tedavisi, hastadan alınan kanın özel bir tüpe koyulması sonrasında santrifüj edilerek bileşenlerine ayrılması ile bu ayrım sonucunda elde edilen serumun yine aynı hastaya enjeksiyon yöntemi ile geri verilmesi işlemi ile uygulanmaktadır.

  Çok kısa bir süre içerisinde tamamlanan tedavinin ardından cilt dokusunda ve yüzeyinde sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkmaktadır. Uzun ve etkili olan bu tedavi cilt ve cilt altı dokularını en doğal biçimde yeniden yapılandırarak, canlandırmaktadır. Yaşlanma etkileri olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ve ince çizgiler antiaging etkisi ile giderilmekte ve cilt gençleştirilerek yaşlanma etkileri yavaşlamaktadır.

  Fokuslu Ultrason ile Antiagign Tedavi

  Antiaging Tedavileri içerisinde kullanılan fokuslu ultrason sistemi, taşıyıcı dokulara odaklanarak cilt dokusunu yukarıya doğru geren bir uygulamadır. Fokuslu ultrason teknolojisi cildin en alt katmanındaki taşıyıcı dokulara odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlamaktadır.

  Temel etki mekanizması ultrasonla elde edilen ses dalgalarının cildin alt katmanlarına iletilmesi ile termal ısı etkisinin oluşmasına dayanmaktadır. Bu etki ise kollajen lifleri üzerinde kalınlaşmaya ve sıkılaşmaya neden olmaktadır.

  Fokuslu ultrason ile antiaging tedavisi yüz ve çevresinde gevşeme ve sarkma oluşan tüm herkese güvenilir ve konforlu bir şekilde uygulanabilen bir yöntemdir. İyileşme süresi gerektirmeyen bu işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle kaz ayaklarında, çene sarkmalarında, göz kapağı düşüklüğünde, gıdı ve yanak sarkmalarında meydana gelen sarkma problemlerinde ve kırışıklıklarda etkinliğini göstermektedir.

  Franksiyonel Lazer ile Antiaging Tedavileri

  Lazer sistemleri cilt dokusunun hasar görmüş olan en üst tabakasını yok ederek alt katmandaki sağlıklı dokunun ortaya çıkmasını sağlamak amacı ile antiaging tedavilerinde tercih edilmektedir.

  Lazer teknolojisi içerisinde bulunan fraksiyonel lazer ise; noktasal atışlar yaparak cilt altındaki sorunlu bölgeleri ışık tekniği ile onaran bir etki mekanizmasına sahiptir. Böylece cilt yüzeyine zarar vermeden onarım faktörlerinin harekete geçirmesini sağlamaktadır. Bu nedenle fraksiyonel lazerler aktif olarak Antiaging Tedavileri içerisinde kullanılmaktadır.

  Fraksiyonel lazer yan etki gösterme riski en düşük, iyileşme süreci en kısa ve en başarılı sonuçlar elde eden sistemdir. Sorunlu bölgelerde uygulanan lazer atışları söz konusu bu alanlarda her bir fraksiyonel mikro noktanın termal bir alan oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu termal alanlar iyileşme sürecinde tedavi yapılmış bölgeler ve çevresindeki zarar görmeyen hücreler bu bölgelerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Böylece hücre yenilenmesi hızlanmakta ve uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma ve düzelmeler elde edilmektedir.

  Ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesi, derin gözeneklerin küçültülmesi, sivilce, akne ve güneş gibi etkenler sonucunda oluşan lekelerin hafifletilmesi ile birlikte yüz gençleştirme ve cilt yenileme tedavilerinde aktif olarak kullanılan lazer sistemi, özellikle botoks uygulamalarının açamadığı ince çizgilerde ve derin kırışıklıklarda etkili sonuçlar vermektedir.

  Mezolift ile Antiaging Tedavi

  Mezolift, Antiaging Tedavileri içerisinde yüz gençleştirme amacı ile uygulanan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem içerisinde başta hyalüronik asit, A, C ve E vitamini, antioksidanlar, mineraller ve animoasitler gibi dolgu maddelerinden oluşan formülasyonlar kullanılmaktadır.

  Cilt dokusunun ihtiyacına göre belirlenen özel karışımlar cilt dokusunun alt katmanlarına enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Mikropunktur yöntemi ile ince uçlu iğneler aracılığı ile yapılan bu uygulama çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Tüm yüz, boyun, el sırtı ve dekolte bölgesi gibi çok farklı alanlara uygulanabilen özelliğe sahiptir. Cilt dokusunun çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak kaybetmiş olduğu gerginliği ve canlılığı yeniden kazandırmak amacı ile uygulanan bu teknik, cildin ihtiyacı olan tüm takviyeleri doğrudan sorunlu bölgelere ve derinlerine gerekli miktarda verilmesini sağlamaktadır. Böylece cilt dokusunun yaşlanma ile ortaya çıkan ilk belirtilerinde hafiflemeler görülmekte; elastikiyet kaybı önlenmiş olmaktadır.

  Gençlik Aşısı ile Antiaging Tedavi

  Cildi gençleştirme etkisine sahip olan saf hyalüronik asit içeren gençlik aşısı tedavisi; yüz, boyun, el sırtı ve dekolte bölgesi gibi alanlarda bebek teni gibi bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Antiaging Tedavileri içerisinde yer alan bu aşı, ciltte azalan hyalüronik asit miktarının dengelenmesi ve arttırılmasını amaçlamaktadır.

  Yaşla birlikte cilt dokusunda matlık, gevşeklik ve kuruluk problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu durum cilde nem ve renk veren hyalüronik asit miktarının azalması ile doğru orantılıdır. Özellikle orta yaş ve üzerinde hız kazanan bu azalmalarla cilt dokusu canlılığını, esnekliğini ve parlaklığını kaybetmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu dozlara göre belirlenen bu aşının uygulanması ile birlikte daha cilt üzerinde görülen yaşlanma problemleri giderilerek daha sağlıklı bir cilt dokusu ortaya çıkarılmaktadır.

  20 yaşından itibaren tüm herkese uygulanabilen bu aşının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bu tedavi oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Tedavi sonrasında cilt üzerinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklık herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden yok olmaktadır.

  Peeling Uygulamaları ile Antiaging Tedavi

  Peeling, ciltteki ölü hücrelerin arındırılması amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Antiaging Tedavileri içerisinde yer alan peeling uygulamaları yüz, boyun, el sırtı ve dekolte bölgesi gibi pek çok alana uygulanabilir.

  Uygulandığı bölgelerde yüzeyel, orta ve derin soyma etkisi ile çalışmaktadır. Güneş ve yaşlanma etkileri ile ortaya çıkan cilt lekeleri, ince kırışıklıklar, akne ve sivilce problemleri peeling uygulamaları ile çözüme kavuşmaktadır. Tedavi sonrasında cilt üzerinde soyulma oluşmaktadır. Bu soyulma ile derinlemesine temizlik elde edildiği gibi; sağlıklı bir cilt dokusu ortaya çıkmakta, daha düzgün ve homojen bir cilt görünümü elde edilmektedir.

  Antiaging Tedavileri Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Antiaging Tedavileri öncesinde ilk olarak detaylı bir cilt analizi yapılması gerekmektedir. Ön kontrol esnasında gerçekleştirilen bu analiz; cilt dokusunun ihtiyaç duyduğu tedavinin planlamasında önemlidir.

  Sağlıklı cilt dokularında yaşlanmayı geciktirmek ve belirtileri yavaşlatmak için antiaging destekleri içeren tedaviler uygulanabilmektedir. Yetersiz ve kusurlu cilt dokularında ise sorunlar tespit edilerek iyileştirme amacı ile tedavi planlaması yapılmaktadır. Böylece yaşlanmanın etkisi ile ortaya çıkan cilt dokusundaki problemlerin önüne geçilmiş olmaktadır.

  Antiaging tedavi yöntemleri ile cilt dokusundaki bağlayıcı hücrelerin yenilenmesi ve yaşlanma sonucunda oluşacak hasarların yavaşlatılarak geciktirilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt sağlığı muayenesi yaptırabilirsiniz. Ön kontrol gerektiren Antiaging Tedavileri hakkında bilgi almak ve tedavi ücretlerini öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Antiaging Tedavileri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×