Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı Terleme Tedavisi; Hijyen ve psikolojik sorunlara neden olan terleme problemini ortadan kaldırmayı amaçlayan Aşırı Terleme Tedavisi, botoks ile uygulanan ve etkin sonuçlar ortaya çıkaran bir enjeksiyon işlemi olup, klinik değerlendirme ve tedavi öncesinde merak edilen Aşırı Terleme Botoks Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır ve Aşırı Terlemede Botoks Tedavisinin Etkinliği gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Aşırı terleme sorunu hem sosyal hem de profesyonel hayatı olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Kişiyi pek çok açıdan olumsuz yönde etkileyen bu tablo diğer kişilerinde rahatsız olmasına yol açabilmektedir.

  Özellikle yaz aylarının sıcak günlerinde en sık karşılaşılan sorunlarından biri olan terleme problemi kişisel bakım ve hijyenik önlemler alınarak azaltılabilse de tamamen ortadan kaldırılamamaktadır. Bunun sonucunda da sosyal çekingenlik ve özgüven eksikliği gibi farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

  Ortalama olarak vücut metrekaresi başına dakikada bir mililitre ter salgılanması gerekmektedir. Ancak aşırı terleme sorunu olan kişilerde bu oran 40 katına kadar çıkmaktadır. “Hiperhidroz” olarak adlandırılan bu durum genellikle yüz, koltuk altı, el ve ayak bölgelerinde kendini göstermektedir.

  Aşırı Terleme Tedavisi

  Hiperhidroz yani aşırı terleme tıbbi bir durumdur. Yaz aylarında vücut ısı seviyesinin artması ile birlikte daha çok ortaya çıkan bu sorun Aşırı Terleme Tedavisi ile engellenmekte ve günlük yaşam içerisinde daha sosyal bir yer edinilmesi sağlanmaktadır.

  Çok ciddi sosyal yaşam sorunu olarak değerlendirilen aşırı terleme sorunun en ideal tedavi yöntemi için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Aşırı Terleme Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak ya da randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Koltuk Altı Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Koltuk Altı Botoksu
  Aşırı Terleme Tedavisi olarak da adlandırılan Koltuk Altı Botoksu hızlı çalışan ter bezlerinin bloke edilerek yavaşlamasını sağlayan ve aşırı terleme probleminin azalmasını hedefleyen etkin ve başarılı bir enjeksiyon işlemidir.

  Aşırı Terleme Tedavisi Nedir?

  Aşırı Terleme Tedavisi yöntemlerinde lokal tedaviler en sık uygulanan yöntemlerdir. Bu tedavilerde ilk olarak kremler önerilmektedir. Bu kremler gece uygulanarak sabah temizlenmekte ve her gün bu işlemin yapılması istenmektedir. Yöntem genellikle çok fazla rahatsız etmeyen el, ayak ve koltuk altı terlemelerinde kullanılmaktadır. Ancak bu tedavi yöntemi aşırı terleme sorununda hafifletici en basit yöntemlerden bir tanesidir.

  Terleme şikayetinin yüksek olduğu vakalarda bu tedavi yöntemi yeterli olmamaktadır. Bu aşamada günümüzde tüm dünyada estetik amacı ile kullanılmakta olan “Botoks” maddesi aşırı terleme için geliştirilen bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle koltuk altı terlemelerinde tercih edilen botoks tedavisi, söz konusu bölgedeki terlemeye neden olan uyarıları durdurmakta ve terleme sorunun önüne geçmektedir.

  Aşırı Terleme Botoks Tedavisi

  El, ayak ve koltuk altındaki terleme sorunu hem kadınların hem de erkeklerin büyük sorunlar yaşamasına neden olurken tedavi seçenekleri de oldukça kısıtlıdır. Bu kısıtlı seçenekler içerisinde Aşırı Terleme Tedavisi başlığı altında yer alan botoks tedavisi, terleme probleminde kullanılan en etkili yöntemler içerisindedir.

  Uzun süreli etkiye sahip olan botoks sayesinde cilt üzerindeki sevimsiz ve istenmeyen cilt izleri giderilebilirken, yüksek teknolojinin dahi tedavi sağlayamamış olduğu aşırı terleme tedavilerinde tercih edilmektedir. Özellikle koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde uygulanmakla birlikte vücutta terleme sorunu olan her noktaya uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Tıp alanında pek çok tedavide kullanılan botoks, Aşırı Terleme Tedavisi yöntemleri içerisinde etkili ve başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. Özellikle el içi, ayak tabanı ve koltuk altı terlemelerinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini durdurarak terlemeyi birkaç kat azaltmakta ve sorunun önüne geçmektedir.

  Botox Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  El içi, ayak tabanı ve koltuk altı bölgelerindeki terlemelere karşı kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilen bu yöntem ortalama 15 ile 30 dakika gibi çok kısa sürede yapılarak çok uzun bir süre boyunca terleme sorunun önüne geçmektedir.

  Oldukça pratik bir şekilde uygulama seçeneğine sahip olan Aşırı Terleme Tedavisi öncesinde ilk aşamada problem olan bölgenin tespit edilebilmesi için ön kontrol gerçekleştirilmektedir. Ön kontrol esnasında terlemenin yoğun olduğu bölgeler belirlenerek tedavinin yapılacağı vücut bölgelerine karar verilmektedir. Daha sonrasında tespit edilen bölgelere botoks uygulamasının yapılabilmesi için lokal anestezik kremler sürülerek bölgenin işleme hazır hale gelmesi için 15 dakika gibi kısa bir süre beklenmektedir.

  Bölgenin hasta konforunu sağlayacak seviyede uyuşmasının ardından uygulama başlatılmaktadır. Uygulama esnasında ince uçlu iğneler yardımı ile aşırı terleme probleminin bulunduğu bölgelere botoks maddesi enjekte edilmektedir. İşlem öncesinde kullanılan lokal anestezik kremler sayesinde aşırı bir acı ya da ağrı hissi oluşmadan uygulama tamamlanmaktadır.

  Botox Tedavisi Seans Aralığı

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi kalıcı bir uygulama değildir. Bu nedenle uygulamanın seans aralıklarının ortalama 6 ay olduğunu söyleyebiliriz. Bu süre genellikle terlemenin durumuna ve şiddetine göre değişiklik göstermekle birlikte ilk uygulama sonrasında seans aralıkları kontrol sonrasında arttırılabilmektedir.

  Aşırı Terleme Probleminde Botoks Tedavisinin Etkinliği

  Botoks maddesinin terlemeyi önleyici etkisi terlemede rol oynayan sempatik sinirlere etki etmesinden kaynaklıdır. Sempatik sinirlere etki eden botoks, ter bezlerindeki ter üretimini yavaşlatmakta ve önlemektedir. Bu nedenle herhangi bir risk oluşturmadan terleme sorununda etkinliğini göstermektedir.

  Cerrahi herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan yapılan botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi, ortalama 10 ila 12 ay boyunca etkisini göstererek terleme bölgesindeki miktarı azaltmaktadır. Uygulamadan birkaç gün içinde etkisini gösteren bu işlem, terin rahatsız edici kokusunun da önüne geçtiği gibi aşırı çalışan ter bezleri ve kasların istenmeyen hareketlerini de etkilendiğinden terleme sorununu tek bir uygulama ile önlemiş olmaktadır. Böylece botoks tedavisi sonrasında ek takviye ürün kullanımına ihtiyaç kalmamaktadır.

  Botox Tedavisinin Yan Etkileri

  Botoks tedavi amacı ile doğru ve iyi kullanıldığında herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak yanlış dozlarda ve doğru olmayan uygulamalarda bir takım riskleri bulunabilmektedir. Bu nedenle tedavinin nerede yapıldığı ve kim tarafından yapıldığı oldukça önemlidir.

  Her tıbbi uygulamada olduğu gibi botoks tedavisinin de yan etkileri olabilmektedir. Özellikle uygulama sonrasında birkaç gün boyunca devam eden geçici ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrılar çok şiddetli olmamakla birlikte uygulama sonrasında beklenilen ağrılardır.

  Son zamanlarda oldukça sık tercih edilen güncel bir tedavi yaklaşımı olan botoks ile aşırı terleme sorunun önüne geçerek yüz güldürücü sonuçlar alabilmek ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yoğun terleme sorununa alternatif tedavi seçeneği sunan Aşırı Terleme Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×