Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ben Aldırma Tedavisi

Ben Aldırma Tedavisi

  Ben Aldırma Tedavisi; Yüz ve vücudun farklı bölgelerinde kendini gösteren benlerin kalıcı ve iz bırakmadan tedavi edilmesine olanak sunan Ben Aldırma Tedavisi yöntemleri içerisinde Lazer prosedürü bulunmakta olup, Lazerle Ben Aldırma Tedavisi, Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır ve Ben Aldırma Tedavisi Sonrası konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Nevüs olarak adlandırılan benler, cilt üzerinde oluşan leke çeşidi lezyonlardır. Bu lezyonlar genellikle yuvarlak hatlara sahiptirler. Kahve rengi tonlarına hakim olan ve sınırları belirli olan benler doğuştan olabildiği gibi, güneş, beslenme ve kozmetik ürün gibi etkenlere bağlı oluşup, çoğalabilmektedirler. Bu benlerde normal hücrelere kıyasla cilde rengini veren melanin maddesi daha yoğun bir şekilde bulunmaktadır.

  Vücutta yüz, göz kapakları, koltuk altı, sırt ve göğüs gibi hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkabilen benler, kişilerin estetik sorunlar yaşamasına yol açabilmektedir. Ayrıca bazı ben türlerinin kanser riski taşıma olasılıkları nedeni ile sağlık sorunlarına yol açabilecek riskleri de bulunmaktadır. Özellikle cilt üzerindeki ben artışları ve yeni lezyon oluşumları bir takım hastalıkların belirtisi olabileceğinden, Ben Aldırma Tedavisi öncesinde benlerin kökenlerinin belirlenmesi oldukça önemlidir.

  Ben Aldırma Tedavisi

  Cilt üzerinde oluşan benler, cerrahi yöntemler ile alınabileceği gibi kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazer sistemi ile de tedavi edilebilmektedir. Ancak kullanmış olduğumuz fraksiyonel lazer yöntemi ile alınacak benler iyi huylu olmaları gerekmektedir. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol gereklidir.

  Epidermal ve dermal nevus olarak adlandırılan ben türleri lazer ile tedavi edilebilirken, oldukça derin köke sahip lezyonların ve kanser riski taşıyan benlerin çıkartılması gerekmektedir. Bu nedenle kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak, söz konusu benlerin kökenlerinin belirlenmesini ve tedavi planlamasının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca lazerle cilt tedavileri yapılacak olan ön muayene sonrası belirlenerek tedavi planı oluşturulur.

  Plexr Ben Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Ben Tedavisi
  Plexr Ben Tedavisi herhangi bir cerrahi kesi, dikiş ya da pansuman olmadan cilt benlerini plazma enerjisi ile buharlaştıran bir cilt yenileme tedavisidir.

  Cilt Benlerinin Çeşitleri

  Cilt üzerinde oluşan ben türlerinin tedavi öncesi belirlenerek, ben türlerine uygun bir Lazerle Ben Aldırma Tedavisi ile alınması gerekmektedir. Ben çeşitleri içerisinde yer alan mavi benler, et benleri, damar beni ve kıllı benler, özellikle estetik açıdan rahatsız edici bir görüntüye yol açan ben türleridir.

  Mavi Benler

  Cilt üzerinde en sık görülen ben çeşitlerinden bir tanesidir. Cilt üzerinde belirgin ve kabarık bir görünüme sahiptirler. Siyah ben olarak da adlandırılabilen mavi benler, güneş ışınlarının etkisi ile kanser riski taşıyan ben grubu içerisindedir. Bu nedenle mavi benlerin kontrol altında tutulması gerekmektedir.

  Et Benleri

  Cilt üzerinde sonradan oluşan ben türüdür. Erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülen et benleri, vücudun hemen hemen her bölgesinde görülebildikleri gibi daha çok boyun bölgesinde karşımıza çıkmaktadır. Zararsız bir ben türü olmasına rağmen, büyük görünümleri nedeni ile estetik sorunlara yol açmaktadır. Aşırı büyük boyutlarda olan et benlerinin, boyut hareketlerini kısıtlayıcı özellikleri bulunmaktadır. Ben Aldırma Tedavisi ile çok kısa sürede tedavi edilebilen et benleri, cilt üzerinde çok fazla sayılarda görülebilmektedir.

  Damar Beni

  Hemonjiom olarak adlandırılan damar benleri, doğuştan meydana gelen ben türüdür. Bu nedenle daha bebeklerde daha sık görülmektedir. Ebeveynler tarafından takip ve dikkat edilmesi gereken bir bendir. Cilt üzerinde damarlanmanın olduğu her alanda kendine özgü bir alan yaratabilen damar benlerinin tedavisi mümkündür.

  Kıllı Benler

  Doğuştan meydana gelen ben türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere ben etrafında meydana gelen kıllı bir yapının bulunması nedeni ile estetik açıdan en rahatsız eden ben olduğunu söyleyebiliriz. Zararlı bir tür olmamakla birlikte, kıllanma durumunun özellikle erişkin dönemde artmasına bağlı olarak tedavi gerektirmektedir.

  Ben Aldırma Tedavisi

  Lazerle Ben Aldırma Tedavisi cilt üzerinde doğumsal ya da sonradan oluşan benlerin gelişmiş lezar teknolojisi ile alınarak estetik sorunların önüne geçebildiği gibi daha sonradan oluşabilecek risklerin de engellenmesini sağlamaktadır. Lazer ışınları yardımı ile estetik açıdan göze hoş gelmeyen benlerin alınmasının ardından pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilmektedir.

  Lazerle Ben Aldırma Tedavisi

  Zararlı ışınlardan arındırılmış olan lazer sistemi, yüz ve vücudun farklı bölgelerinde kendini gösteren benlerin kalıcı ve iz bırakmadan tedavi edilmesine olanak sunmaktadır. Özellikle bebeklerde doğuştan görülmekte olan damar beni (hemanjiom) tedavilerinde yaygın olarak kullanılmakta ve etkinliğini göstermektedir.

  Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Benler, deride bulunan melanosit yapılarının o bölgede toplanması ile ortaya çıkmaktadırlar. Ayrıca damar beni şeklinde olan kırmızı renkli benler de bulunmaktadır. Lazerle Ben Aldırma Tedavisi renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğu için, ciltten daha koyu renkteki benleri hedef alarak yüksek ısı enerjisi ile direkt olarak benlere etki etmektedir.

  İnce noktalar halinde taranan ben, lazer ışını ile temas ettiği anda yok olmaktadır. Yani tedavi esnasında melanositler hedeflenerek benin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu etki esnasında bölgede bir hasar oluşarak, tahrip olan koyu renkli benler ciltten ayrılmaktadır. Ayrılma sonrasında lazer ışının cilt altı dokusunda oluşturduğu hasar, cildin onarım sistemini harekete geçirdiği için cilt dokusunun yenilenme hızı da artmaktadır.

  Lazerle ben tedavisi deri hizasında ya da deriden kabarık tüm benlerde etkinliğini göstermektedir. Ancak tedavinin detaylarını cilt rengi, benin türü, rengi, boyutu ve sayısı belirlenmektedir. Çoğunlukla benin büyüklüğüne bağlı olarak değişen tedavi planlamasında tek bir seans yeterli olabilirken bazı durumlarda 2 ya da daha fazla seans gerekli görülebilmektedir.

  Ben Aldırma Tedavisi Sonrası

  Ben Aldırma Tedavisi esnasında lazer ışınları, ben oluşumuna yol açan melanosit kümesinin dağılmasını sağlamaktadır. Bu etki esnasında cilt dokusunda düşük oranlarda hasar yaratmış olmaktadır. Bu hasar sonucunda da bazı durumlarda cilt üzerinde kabuklanma görülebilmektedir. Bu kabuklanma aracılığı ile melanositlerin dışarı atılması ve yaranın iyileşmesi gerçekleşmiş olmaktadır. Bu nedenle tedavi sonrasında bölgede oluşan kızarıklık ve kabuklanmalar tedavinin etkinliğinin bir parçası denilebilir.

  Tedavi sonrasında cilt üzerinde iz kalıp kalmayacağı, uygulamanın yöntemi ile ilişkilidir. Lazerle Ben Aldırma Tedavisi esnasında uygulamanın düzgün ve söz konusu beni hedef alınarak yapılması halinde; tam iyileşme sonrasında tedaviye ilişkin bir yara izi kalmamaktadır.

  Cilt üzerindeki benlerin lazer yöntemi ile alınmasının ardından, hastalar günlük yaşamına hemen geri dönebilmektedir. Pansuman gerektirmeyen lazerle Ben Aldırma Tedavisi için, ben aldırma yöntemleri arasında en yeni ve en gelişmiş tedavi yöntemi diyebiliriz.

  Kadın ya da erkek her yaştan hastaya uygulanabilen ve ilk seanstan itibaren olumlu sonuçlar veren tedavi yöntemi için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve diğer tedavi yöntemlerine kıyasla hem etkinlik hem de olumlu yanıt verebilen ben tedavisi hakkında bilgi almak ya da tedaviye ilişkin öncesi ve sonrası görselleri görmek için, aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Ben Aldırma Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×