Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet

  Beslenme ve Diyet; Beslenme ve Diyet programları sayesinde, uygulanan bölgesel zayıflama tedavileri desteklenmekte ve tedavinin etkinlik ve kalıcılık süresi arttırılmakta olup, kişisel planlamanın oluşturulması öncesinde merak edilen Bölgesel Zayıflamada Kullanılan Teknolojiler Nelerdir?, Bölgesele Zayıflamada Beslenme ve Diyetin Önemi gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde önemli ve yaygın bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan kilo ve bölgesel yağlanma problemi, besinlerden alınan enerjinin vücut tarafından harcanan enerjiden fazla olması durumunda oluşmaktadır. Besinlerden alınan fazla enerjinin vücut tarafından yakılamaması sonucunda vücudun belirli bölgelerinde yağların depolanmasına neden olan bu tablo, estetik görünümün ve vücut formunun bozulmasına yol açmaktadır.

  Vücutta yağ oranının artması sonucunda vücut formunun bozulmasına eşlik eden bu tablonun kronik rahatsızlıklar ile sonuçlandığını söylemek mümkündür. Bu amaçla Beslenme ve Diyet programları ile vücudun ihtiyaç duymuş olduğu yağ, protein, karbonhidrat, vitamin ve minerallerin yeterli ve düzenli alınarak kilo verilmesi ya da sağlıklı kilonun korunması önerilmektedir. Böylece fiziksel yapıda herhangi bir bozukluk oluşmadan ideal form korunabilir ya da ideal forma dönülebilmektedir.

  Beslenme ve Diyet

  Kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine, beslenme alışkanlıklarına ve yağlanma oranlarına göre hazırlanan egzersiz, Beslenme ve Diyet programlarının yanı sıra bölgesel zayıflama alanında kombine tedavi olarak uygulanan bölgesel zayıflama tedavileri ile daha hızlı sonuç almak ve sağlıklı metotlarla ideal formun korunmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak uygulamalara ve tedavilere ilişkin bilgi alabilir ve özelleştirilmiş tedavi programının hazırlanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Kişiye özel hazırlanan diyet ve egzersiz programlarına ek olarak uygulamış olduğumuz bölgesel zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Beslenme ve Diyet programı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bölgesel İncelme
  BENZER TEDAVİLER
  Bölgesel İncelme
  Fazla yağ birikiminin ve selülit probleminin hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan Bölgesel İncelme yöntemleri enjeksiyon uygulamalarından yeni nesil teknolojilere kadar çeşitli yöntemi içerisinde barındıran tedaviler bütünüdür.

  Bölgesel Zayıflamada Kullanılan Teknolojiler

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz bölgesel zayıflama yöntemleri, diyet ve egzersiz programlarına rağmen yok olmayan dirençli yağ olarak adlandırılan bölgesel fazlalıkların giderilmesinde önemli başarılara sahiptir. Radyofrekans, Kavitasyon, Elektroterapi, Ozon Tedavisi, LPG, Lenf Drenaj, Soğuk Lipoliz, Mantis MR ve Velashape teknolojilerinin ve metotlarını içerisinde barındıran bu yöntemler vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması ya da yok edilmesi için kullanılan üstün etkili yöntemlerdir.

  Uygulamış olduğumuz bölgesel zayıflama yöntemlerinin temel amacı yağ hücrelerinin parçalanarak katı halde sıvı hale getirilmesi ve bunun sonucunda da sorunlu bölgeden uzaklaştırılarak vücuttan atılmasını sağlamaktır. Bu amaçla, dışarıdan uygulamış olduğumuz sistemler sayesinde yağların parçalanarak cilt dokusunun sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Böylece bölgesel kilo problemi ortadan kaldırılarak daha estetik ve fit bir görünüm yakalanmış olmaktadır.

  Bölgesel Zayıflamada Beslenme ve Diyetin Önemi

  Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri içerisinde kullanılan teknolojilerin temel hedefi yağların parçalanarak vücuttan uzaklaştırılması olsa da etki mekanizması ve uygulama metodu birbirinden değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte seans süreleri ve etki süresi birbirinden farklıdır. Ancak tüm bölgesel zayıflama yöntemlerinde tedavi sonrasında özellikle kalıcılığın sürdürülmesi ve yağlanma probleminin yeniden ortaya çıkmasını önlemek için Beslenme ve Diyet programlarına ya da alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Vücutta depolanmış yağların giderilmesi, vücudun şekillendirilmesi, selülitli görünümün azaltılması ve kontrol altında tutulması amacı ile uygulanan bu tedavilerin etkinliğinin arttırılması ve ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçların elde edilmesi için de Beslenme ve Diyet programlarına özen gösterilmesi önerilmektedir. Beslenme alışkanlıklarında yapılan düzenlemeler, yapılan egzersizler ve uygulanan tedaviler sonucunda elde edilen sonuçlar kişinin özellikle motivasyonunu arttırdığı için bölgesel zayıflama tedavilerinde diyet ve egzersiz programlarının bir bütün olarak ele alındığını söyleyebiliriz.

  Bölgesel Zayıflama Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bölgesel zayıflama uygulamalarından etkili ve başarılı sonuçların alınabilmesi ve alınan sonuçların kalıcılığının sürdürülebilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli ilk basamak Beslenme ve Diyet alışkanlıklarıdır. Bu alışkanlıklara fiziksel aktivitenin de eklenmesi ile bölgesel yağlanma problemi yerini artmış kas kütlesine bırakmaktadır. Ayrıca artan metabolizma hızı ile bölgesel zayıflama tedavisi sonrasında elde edilen sonuç sürdürülebilmekte ve kişi kendini daha zinde hissedebilmektedir.

  Yaygın olarak basen, kalça, göbek, sırt, kollar ve bacaklarda kendini gösteren yağlanma problemlerinde etkili sonuçlar ortaya çıkaran bölgesel incelme tedavileri sonrasında uygulanan Beslenme ve Diyet programları vücutta en dirençli olarak adlandırılan yağların tekrar oluşmasının önüne geçmektedir. Ayrıca vücudun fazla kalori almasının ününe geçilmesine, toksin madde birikiminin engellenmesine, ödemin atılmasına ve yağ yakım hızının artmasına yardımcı olan bu püf noktalar, tedavi sonrasında yeterli ve dengeli beslenme ile fit görünümün uzun süreli korunmasına yardımcı olmaktadır.

  Bölgesel İncelmeye Etki Eden Faktörler

  Bölgesel zayıflama tedavilerinin etkisini artırmak, hedeflenmiş şekle girilmesi ve sahip olunan fit formun korunması aşamasında tedaviyi etkileyen bir takım faktörler bulunmaktadır. Özellikle tedavinin desteklenmesi amacı ile egzersiz, Beslenme ve Diyet programına sadık kalınması gerekmektedir. Bu amaçla; porsiyonlara, bol lifli gıda tüketimine, işlenmiş ve şekerli besinlerin sınırlanmasına ve protein açısından zengin besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir.

  Kontrollü hazırlanmış porsiyonlarda çok sayıda lif kaynağı, sağlıklı yağ ve protein içerikli besinler bulunacağı için bölgesel incelme tedavisi sonrasında olumlu etkiler gözlemlenmektedir. Bu beslenme alışkanlığının planlı takip edilmesi ile kalori azaltılması sağlanmakta ve tedavi üzerinde oluşabilecek olumsuz etkiler kısıtlanmış olmaktadır.

  Kalça, karın, kollar ve basen bölgesinde kendini gösteren aşırı yağlanma problemlerinde inatçı yağlardan kurtulmak için uygulanan çeşitli bölgesel zayıflama tedavilerinin desteklenmesi amacında olumlu etkiler ile yağ yakımının ve yağ yakım hızının arttırılmasında önemli bir diğer faktör ise; bölgesel hareketler ile hedeflenen bölgelerdeki kasların güçlendirilmesidir. Tedavi sonrasında uygulanacak düzenli egzersiz ile kasların güçlenmesi ile bölgede elde edilen sıkı görünümün korunması ve uzun vadede sıkı görünümün elde edilmesi mümkün olmaktadır.

  Özelleştirilmiş Beslenme ve Diyet Programları

  Bölgesel zayıflama tedavileri sonrasında dengeli beslenme ve düzenli egzersiz programları alınan sonuçların sürdürülebilmesi için önemli bir basamağı oluşturmaktadır. Bu nedenle ilk olarak öğünlerin düzenli yapılmasına dikkat edilmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki; önerilen diyet programları kişiye özel hazırlanmaktadır.

  Her bireyin yağlanma derecesi, yağlanma bölgesi ve uygulanacak olan tedavi yöntemi birbirinden farklılık göstereceği gibi; yaş, kilo, boy ve cinsiyet gibi faktörler de eklendiğinde vücut gereksinimlerinin de farklı olacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle özelleştirilmiş Beslenme ve Diyet programları hazırlanırken ilk amaç; kas kaybı olmadan yağ yakımı ve yağ depolanmasının önüne geçilerek elde edilen görünümün korunmasını hedeflemektir.

  Hedefe yönelik yağ kaybı sağlayarak daha fit, sıkı ve yenilenmiş bir görünümün ortaya çıkmasına yardımcı olan bölgesel zayıflama tedavilerinde kombine olarak uygulanabilen beslenme programları öncesinde özelleştirilmiş programın hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Hızlı ve etkili sonuçlar ortaya çıkararak dirençli yağ olarak adlandırılan bölgesel yağlanma problemlerinin önüne geçen zayıflama yöntemlerinin desteklenmesi amacı ile uygulanan beslenme programları hakkında detaylı bilgi almak, özelleştirilmiş beslenme programının oluşturulması için randevu talebinde bulunmak ya da Beslenme ve Diyet programlarının fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Beslenme ve Diyet Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×