Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi

  Bıyık Ekimi; Köselik, bıyık seyrekliği veya azlığı gibi sorunları ortadan kaldırarak daha sağlıklı ve yoğun bıyık yapısı oluşturan Bıyık Ekimi işlemi bir ekim prosedürü olup, tedavi öncesi merak edilen Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?, Bıyık Ekimi Kimlere Uygulanabilir? ve Bıyık Ekimi Sonrasında Görülen Etikler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bıyık, erkeklerin estetik ifadelerinde önemli bir bütünleyicidir. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak bıyık bölgesindeki seyreklik ya da köselik gibi durumlar ile karşılaşılabilmekte ve bu durum sonucunda da pek çok erkek estetik görünüm ile birlikte sosyal ve psikolojik sorunlar sorunlar yaşayabilmektedir.

  Hem sosyal hem de psikolojik sorunlara yol açabilen bıyık azlığı, bıyık seyrekliği ya da köselik problemleri, günümüzde uygulanan pek çok alternatif tedavi ile ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bıyıkların daha gür ve sağlıklı uzaması için uygulanan bu yöntemlerin sorunu ortadan kaldırmadığını ifade etmekle birlikte; en ideal uygulama olan Bıyık Ekimi ile yaşam kalitesinin arttırılabildiğini söyleyebiliriz.

  Bıyık Ekimi

  Saç köklerinin alınarak bıyık seyrekliği bulunan alana nakledilmesi esasına dayanan bıyık ekim işlemi öncesinde istenilen yoğunluğun belirlenmesi, donör alanın analiz edilmesi ve toplanılacak greft sayısının netleştirilmesi ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Pek çok alternatif tedavi ve uygulamalara kıyasla memnun edici sonuçlar ortaya çıkararak gür, doğal ve estetik bıyık görünümü sağlayan bıyık ekim işlemi öncesinde tedaviye ilişkin bilgi almak, tedavi parametrelerin oluşturulmasına olanak sunmak için randevu talebinde bulunmak ya da Bıyık Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Sakal Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Sakal Ekimi
  Sakal seyrekliği ve yaralanmaya bağlı olarak bölgede sakal çıkmaması veya sakal azlığı gibi durumlarda kullanılan Sakal Ekimi kalıcı ve güvenli bir ekim tedavisidir.

  Bıyık Ekim Tedavisi

  Bıyık bölgesinde kıl yokluğu ya da kıl seyrekliği bulunan alana saçlı deriden alınan saç köklerinin bıyık bölgesine nakledilmesi olarak ifade edilebilmektedir. Bıyık Ekimi işleminde ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri kullanılmakta olup, bu alan dönor yani verici alan olarak seçilmektedir. Tedavi sonrasında da bıyık bölgesinde hasta memnuniyetini sağlayacak bıyık yoğunluğu elde edilebilmektedir.

  Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

  Ekim işlemi öncesinde ilk olarak doğal görünümün sağlanabilmesi için saç, sakal, favori ve bıyık analizi yapılmaktadır. Bu parametrelerin bir bütün olarak ele alınmasının ardından bıyık bölgesine yapılacak nakile ait greft sayısı tespit edilmektedir. Daha sonrasında bıyık için greftlerin nasıl konumlandırılacağının belirlenmesi ile birlikte işleme geçilmektedir.

  Lokal anestezi eşliğinde hasta konforu en üst seviyeye çıkarılarak gerçekleştirilen bıyık ekim tedavisi işlemi, tek seanslık bir uygulamadır. Donör alana ve ekim yapılacak olan bölgeye uygulanan lokal anestezi aracılığı ile ağrısız bir şekilde işlem sürdürülmektedir.

  FUE Ekim Yöntemi ile gerçekleştirilen Bıyık Ekimi işleminde yüz bölgesinde sakalların bulunduğu alanlarda donör bölge seçilebilmekle birlikte genellikle ense bölgesinden alınan greftler ile gerçekleştirilmektedir. Donör alandan ihtiyaç duyulan kıl köklerinin FUE yöntemi ile toplanmasının ardından bıyık bölgesinde nokta halinde kanallar açılarak bıyıkların çıkış yönlerine uygun bir açı ile yerleştirilmesi ile tamamlanmaktadır.

  Kanal açma işlemi esnasında manuel punç olarak adlandırılan özel bir kanal açma yöntemi kullanılmaktadır. 0,6 – ila 0,8 milimetrelik özel uçlara sahip olan bu aletler aracılığı ile açılan kanallar esnasında cilt üzerine herhangi bir kesi atılmamaktadır. Böylece ekim sonrasında kılların tek tek çıkması sağlanmaktadır.

  Bıyık Ekimi işlemi esnasında dikkat edilmekte olan en önemli püf nokta saçlarda olduğu gibi bıyıkların çıkış yönüdür. Bıyıkların çıkış alanlarında kavisler bulunmaktadır. Bu nedenle doğal bıyık görünümünün yakalanması için bıyıkların her birinin açılarına uygun ekim yapılmasına özen gösterilmektedir. Bu amaçla; bıyıklardaki açılara uygun derecelerde kanallar açılarak kıl kökleri çıkış açılarına göre yerleştirilmektedir. Böylece hem istenilen yoğunluk elde edilmekte hem de doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

  Bıyık Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

  Bıyık ekim tedavisi köse olarak adlandırılabilen yüzünde hiç bıyığı olmayan hastalara uygulanabilen özellikte bir işlem olması ile birlikte; bıyık azlığı, seyrekliği ya da yaralanma sonucunda görülen bıyık kayıpları gibi durumlarda da başarılı sonuçlar veren bir işlem olarak rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Ancak erkek hastaların ergenlik sürecini tamamlamış olması önemli bir kriterdir. Bıyık Ekimi işlemlerinde ön koşul olarak adlandırılan bu kriterin 24 yaşına kadar beklenmesini ön görmektedir. 24 yaş sonrasında hormonal ve metabolik rahatsızlıkların elenmesi ile birlikte ekim işlemi için tedavi planlamasına geçilmektedir.

  Bıyık Ekimi Sonrasında Görülen Etkiler

  Ekim işlemi esnasında kullanılan ince uçlu iğnelerin giriş yerlerinde pıhtıya bağlı olarak kırmızılıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklıklar ortalama 1 hafta hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Ancak 24 ile 48 saat sonrasında yıkama işleminin verilen talimatlara uygun bir şekilde yapılması önerilmektedir.

  İşlemden sonraki günlerde Bıyık Ekimi yani nakil yapılan bölgede açılan kanallara bağlı olarak kabuklanmalar görülebilmektedir. Bu kabuklanma beklenilen bir durum olmakla birlikte kısa süre içerisinde kendiliğinden dökülmektedir.

  Bıyık Ekimi İyileşme Süreci

  Ekim yapılan alanlardaki kabuklanmanın dökülmesinin ardından ortalama 15 gün içerisinde de ekilen greftlerin dökülmesi beklenmektedir. Yani ekim sonrasında kılların dökülme durumu tedavi içerisindeki iyileşme süreci içinde görülmesi beklenilen ve istenilen bir durumdur. Ayrıca  bazı hastalarda şok dökülme olarak adlandırılan yoğun bir dökülme durumu da söz konusudur. Ancak bu yalnızca bıyık bölgesinin belli bir kısımlarında kendini göstermektedir.

  Dökülme süresinin ardından ortalama 3 ay gibi bir sürenin sonrasında ekim yapılan bölgelerde kılların tekrar uzaması beklenmektedir. 6 ila 8 ay içerisinde de tedavinin tam etkisi görülmeye başlanmakta ve bıyık bölgesinde istenen ölçütte bıyık kıllarının uzadığı gözlemlenmektedir.

  Genetik olmakla beraber, yara izi ya da yanıt izi veya çeşitli hastalıklardan dolayı bıyık kaybı yaşayan kişilerin istediği bıyık yoğunluğunu ve kıl kalitesini elde etmesi amacı ile uygulanan bıyık ekim işlemi öncesinde uygulama alanını analiz edilmesi ve doğal görünümü oluşturacak ekim parametrelerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yalnızca köselik yaşayan kişilere değil, seyrek ya da zayıf bıyık yapısı bulunan kişilere de uygulanabilen ekim tedavisine ilişkin merak ettiğiniz sorulara yanıt almak, ücretsiz ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Bıyık Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bıyık Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×