Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık Lazer Epilasyon

  Bıyık Lazer Epilasyon; Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Bıyık Lazer Epilasyon dudak üstü bölgesinde estetik probleme yol açan kalın ve siyah karakterli kılları lazer ışını ile tahrip eden epilasyon yöntem olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Riskli Midir? Bıyık Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bıyık yani dudak üstü bölgesi tüylenme sorunun en sık karşılaşıldığı bölgedir. Bu bölge genetik ve hormonal etkilere duyarlı bir alan olması nedeni ile kıl ve tüy probleminin en sık yaşanıldığı alan olarak ifade edilebilmektedir. Özellikle kadınlarda estetik ve kozmetik sorunların yaşanmasına neden olan bu bölgedeki kıllar uğraştırıcı, zahmetli ve tekrarlayıcı kıl alma yöntemleri ile alınmaktadır. Ancak bu uygulamalar kıl ve tüy sorununun tümü ile ortadan kakmasına yardımcı olmamaktadır.

  Bıyık Lazer Epilasyon

  Dudak üstü bölgesinde probleme yol açan kılların klasik yöntemlere kıyasla konforlu ve uzun vadede ortadan kaldıran Bıyık Lazer Epilasyon tedavisinin, lazer epilasyon uygulamalarında en sık tercih edilen bölge olduğunu ve olumlu etkiler ile estetik görünümün iyileştirildiği bir işlem olduğunu ifade edebiliriz.

  Kadınlarda özellikle dudak köşelerinin üzerinde siyah ve kalın yapılı karakterli estetik görünümün bozulmasına yol açan kılların lazer ışınları ile tahrip edilmesini sağlayan bu lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt rengine, kıl karakterine, kıl derinliğine ve cilt hassasiyetine uygun lazer epilasyon cihazının seçilmesi ve özelleştirilmiş seans planının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; test atışlarının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Bıyık – dudak üstü lazer epilasyon tedavileri ile ilgili merak etmiş olduğunuz tüm soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Bıyık Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon
  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon kaş ve bıyıklarda dağınık ve kirli görünen kılların lazer ışınları ile yok edilmesini sağlayan güvenli epilasyon yöntemidir.

  Bıyık Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon tedavilerinde olduğu gibi uygulama öncesinde kesinlikle kılların köklerinden koparılmasına neden olan klasik yöntemlerin uygulanmaması gerekmektedir. İşlemden en az 1 hafta önce dudak üzerinde bulunan kılların alınmaması ya da koparılmaması gerekmektedir.

  Bıyık Lazer Epilasyon işlemi esnasında ise test atışlarında kıl karakterine ve cilt tipine uygun olumlu reaksiyon veren lazer epilasyon cihazı sistem başlığı kullanılarak bıyık bölgesi taranmaktadır. Bu tarama esnasında cilt dokusu altından kıl köklerine ulaşan lazer ışınları bu köklerde ısı artışına yol açarak kalıcı hasarlar oluşturmaktadır.

  Kıl folikülleri üzerinde oluşan hasarlar özellikle kılların büyüme yeteneklerinin bozulmasına yol açarak kılların yok edilmesine yönelik istenilen olumlu etkilerin oluşmasına olanak sunmaktadır. Tüm bölgenin düzenli atışlar ile taranmasının ardından da işlem konforlu ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır.

  Bıyık Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Aralığı

  Oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen dudak üstü lazer epilasyon tedavisi uygulama bölgesi genişliğinin küçük olması nedeni ile ortalama 2 ile 3 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

  Lazer epilasyon etkinliğinin fazla olduğu Bıyık Lazer Epilasyon bölgesi, bazı durumlarda kıl yapıları nedeni ile fazla seansa ihtiyaç duyabilmektedir. Bu nedenle etkili ve olumlu sonuç için 6 ile 20 seansa kadar süren bir uygulama periyoduna sahiptir. Seans aralığı ise; kıl çıkış hızına bağlı olarak 4 ila 6 haftadır.

  Bıyık Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Dudak üstünde uzun süreli temizliğin ve estetik görünümün oluşmasına olanak sunan Bıyık Lazer Epilasyon uygulaması sonrasında bölgedeki kılların köklerinden koparılmaması gerekmektedir. Bu durum lazerin etkinliğini azaltmaktadır. İşlem sonrasında önerilen nemlendiricilerin dışında bölgeye herhangi bir uygulama yapılmamasına, güneş ışınlarına maruz kalınmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem sonrasında önerilen noktalara dikkat edilmemesi halinde bıyık bölgesinde pigmentasyon sorunları ya da cilt lekeleri oluşabilmektedir. Bu nedenle işlem etkinliğinin arttırılması, bölgenin tahriş olmaması ve leke sorunları ile karşı karşıya kalınmaması için yukarıda belirtilen bu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Bıyık Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×