Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı?

Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı?

  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı: Çeşitli tıbbi ve kozmetik amaçlarla kullanılmakta olarak botoks enjeksiyonu sonrasında nadiren de olsa yan etki oluşturabilmekte olup baş ağrısı bu yan etkiler arasındadır. Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı? Botoks Neden Baş Ağrısı Yapar? Botoks Baş Ağrısını Geçirir Mi? ve Botoks ile Migren Tedavisi Nedir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Botoks
  Cilt tedavilerinde ve antiaging uygulamalarda en sık tercih edilen Botoks enjeksiyonu, ince uçlu iğneler yardımıyla botoksun cilt altına enjekte edildiği başarılı ve güvenli bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı?

  Botoks (Botulinum toksini) tıbbi ve kozmetik amaçlarla yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çeşitli alanlarda hem estetik hem de tedavi amaçlarla yaygın olarak kullanılan botoks nadiren de olsa baş ağrısı gibi yan etkiye neden olabilmektedir.

  Botoks enjeksiyonu sonrasında görülen baş ağrısı enjeksiyonun yapılmış olduğu bölgeye, uygulama tekniğine ve kişinin bireysel hassasiyetlerine göre değişkenlik göstermekte olup botoksun kas gevşetici etkisi ve bu etkinliğin baş ağrılarına yol açabileceği düşünülmektedir. Ayrıca botoks enjeksiyonu sonrasında işlem bölgesindeki kasların adaptasyon süreci de hafif baş ağrısı hissetmeye neden olabilmektedir. Özellikle yüz botoks enjeksiyonlarında işlem sonrasında daha yaygın görülen bir durum olduğu ifade edilebilmektedir.

  Tıbbi ve kozmetik alanlarda oldukça yaygın tercih edilen ve uygulanan botoks enjeksiyonları sonrasında görülen baş ağrıları genel olarak hafif ve geçici bir durum olup Botoks ile Migren Tedavisi, Yüz Botoksu, Baby Botoks ve diğer botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı konu başlığına ilişkin merak ettiğiniz soruları iletmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Botoks enjeksiyonu öncesinde veya enjeksiyon sonrasında  baş ağrısı yaşıyorsanız sağlık profesyonellerimize danışmak, Migren Botoksu ve botoks fiyatları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.  

  Botoks Neden Baş Ağrısı Yapar?

  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı sorusuna ek olarak botoksun neden baş ağrısı yaptığı hususu da önemli bir konudur. Botoksun baş ağrısına neden olması hususunda birkaç olası neden bulunmaktadır. Özellikle enjeksiyon tekniği ve botoksun yerleşim yeri baş ağrısına yol açma nedenleri arasındadır.

  Kasların bloke edilmesi yani geçici olarak zayıflaması hareketleri ve mimikleri etkileyebilmektedir. Kasların bu yeni duruma adapte olma sürecinde istenmeyen yan etkiler ve olası baş ağrıları görülebilmektedir.

  Tüm bunlara ek olarak botoks enjeksiyonu vücutta bazı biyokimyasal tepkilere neden olabilmektedir. Botoksun baş ağrısına yol açıp açmadığı hususunda net bir ifade ve bilgi olmasa da bu kimyasal değişiklikler ve kaslardaki adaptasyon süreci istenmeyen baş ağrılarının gelişmesine neden olabilmektedir diyebiliriz.

  Ayrıca işlem öncesinde gerginlik ve hassasiyet stres tipi baş ağrısına neden olabilmektedir. Stresin yönetilmesi ve yeterli miktarda su tüketilmesi ile birlikte botoksun neden olmadığı baş ağrılarının da önlenmesine özen göstermek önemlidir. 

  Unutulmamalıdır ki her bireyin vücut tipi ve vücut reaksiyonları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bazı hastalarda botoks sonrası şiddetli ya da sürekli baş ağrıları görülebilirken bazı hastalarda herhangi bir yan etki oluşmamaktadır. Ancak enjeksiyon sonrasında geçmeyen sürekli ve şiddetli ağrı hissediyorsanız polikliniğimize ulaşarak uzmanımızdan bilgi alabilir ve merak ettiğiniz soruları iletibilirsiniz. 

  Botoks Baş Ağrısını Geçirir Mi?

  Botoks yani botulinum toksini bazı tür baş ağrılarında özellikle kronik migren tedavilerinde etkin olarak kullanılan bir prosedürdür. Özellikle ayda 15 gün veya daha uzun süren baş ağrılarına karaktarize durumlarda baş ağrılarının hafifletilmesi amacı ile kullanıldığını da ifade edebiliriz.

  Botoks, enjekte edildiği bölgedeki kasları geçici olarak gevşetme ve zayıflatma etkisine sahip olduğu giçin kas gerginliğinden kaynaklanan baş ağrılarında kasların gevşemesi ile birlikte baş ağrılarının hafiflemesine ve azalmasına yardımcı olmaktadır.

  Kas gevşetici etkinliğine alternatif olarak sinir iletimini de engelleyen bir mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizma sinirlerin ağrı sinyallerinin beyine iletilmesini engelleyerek veya zorlaştırarak ağrıların hafifletilmesini sağlamaktadır.

  Botoks ile Migren Tedavisi Nedir?

  FDA tarafından onaylanmış ve baş ağrılarında uygulanabilirliği belirlenmiş botoks, Kronik Migren Tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Botoksun migren tedavisindeki etkinliği ve güvenliği pek çok klinik çalışma ile desteklenmiştir.

  Botoks ile Migren Tedavisinde işlem bazı hastalarda etkin sonuçlar alınmakla birlikte bazı hastalarda ise ağrıları tamamen geçirmese dahi sıklığını ve şiddetini azaltmaktadır. Botoks ile migren tedavisi enjeksiyonlarında botoksun etkinliğinden yararlanılarak hastaların yaşam kalitesinin önemli ölçüde iyileştirilmesi amaçlandığı unutulmamalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×