Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Botoks Kaç Günde Oturur?

Botoks Kaç Günde Oturur?

  Botoks Kaç Günde Oturur: Botoks enjeksiyonlarının etkileri genel olarak birkaç gün içerisinde kendini göstermeye başlar ve tam etki 1 ila 2 hafta içerisinde görülmekte olup Botoks Kaç Günde Oturur, Botoksun Etkisinin Oturma Süreci ve Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında merak edilen sorulara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Botoks Baş Ağrısı Yapar Mı?
  Çeşitli tıbbi ve kozmetik amaçlarla kullanılmakta olarak botoks enjeksiyonu sonrasında nadiren de olsa yan etki oluşturabilmekte olup baş ağrısı bu yan etkiler arasındadır.

  Botoks Kaç Günde Oturur?

  Bilindiği gibi botoks botulinum toksini kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu toksin enjekte edildiği bölgedeki sinirlerden kaslara giden sinyalleri geçici olarak bloke etmektedir. Bu etki sonucunda da kaslar geçici olarak gevşemektedir. Botoksun bu etki mekanizmasından da hem estetik alanında hem de tıbbi alanda yararlanılmaktadır. 

  Enjeksiyon sonrasında ise botoks genel olarak birkaç gün içerisinde ilk etkilerini göstermeye başlamaktadır. Ancak botoks enjeksiyonun kaslara giden sinyalleri geçici gevşetmesi zaman almaktadır. Tam etki olarak ifade edilen bu süre ise genel olarak 7 ila 14 gün arasında değişmektedir.

  Botoks Kaç Günde Oturur sorusunun özeti olarak botoks enjeksiyonlarının tam etki süresi genel olarak  7 ila 14 arasında demek mümkündür. Kırışıklık Tedavisi, Yüz Şekillendirme, Migren Tedavisi ve Masseter Botoks gibi çeşitli alanlarda kullanılmakta olan Botoks hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, randevu talebinde bulunmak veya Botoks fiyatlarını öğrenmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Botoks enjeksiyonları ve tedavileri öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, ihtiyaca uygun kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Botoksun Etkilerinin Oturma Süreci

  Botoks Kaç Günde Oturur sorusuna net yanıt vermek mümkün olmayabilir. Çünkü kişisel faktörlere, enjeksiyon yapılan doza ve enjeksiyon bölgesine bağlı olarak botoksun oturma süreci değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak üç farklı evrede botoksun oturma sürecini ele almak mümkündür.

  Botoksun enjeksiyon sonrasında görülen ilk etkisi ilk birkaç gün içerisinde görülmeye başlamaktadır. Bu ilk evre başlangıç etkisidir ve genel olarak hafif olarak gözlemlenmektedir. Bu evrenin ardından ortalama 7 ila 14 gün içerisinde tam etki kendini göstermeye başlamaktadır. Bu süre içerisinde kaslarda hedeflenen gevşeme artmakta ve kırışıklık,  migren veya  aşırı terleme gibi semptomların belirginliği azalmaktadır.

  Botoksun tam etki süresinin sonrasında görülen etkiler ise kalıcı etkilerdir. Ortalama 3 ila 4 ay süren bu kalıcı etki botoks enjeksiyonunun oturması ile birlikte sürmektedir. Bu süre sonunda tam etkiden elde edilen sonuçlar yavaş yavaş azalmaya başlamakta olup kaslar tekrar hareket etmeye başlamaktadır.

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Botoks Kaç Günde Oturur sorusu öncesinde botoks yaptırmak isteyen kişilerin enjeksiyon sonrasında dikkat etmesi gereken bir takım husus bulunmaktadır. Özellikle botoksun oturma sürecini olumsuz etkilememek için enjeksiyondan sonraki ilk 24 saat içinde işlem bölgesine dokunmamak, ovuşturmamak ve travmatik etkilerden korumak önemlidir. Bu enjekte edilen botoksun istenmeyen bölgelere yayılmasını önlemektedir. Ayrıca ilk 24 saat içerisinde ağır egzersizler ve fiziksel aktiviteler önerilmemektedir. Egzersizler ve fiziksel aktiviteler de botoksun istenmeyen bölgelere yayılmasını sağlamaktadır.

  En önemli hususlardan bir  diğeri ise mimik kaslarının kullanılmaya çalışılması ve yüz ifadelerinin zorlanmasıdır. Enjeksiyon sonrasında özellikle ilk birkaç gün yüz kaslarını aktif olarak hareket ettirmemek gerekmektedir. Özellikle botoks oturmuş mu diye kontrol etmek adına kaş kaldırma ve gülme gibi yüz kaslarını çalıştıran ifadelerden kaçınılmalıdır. Böylece botoksun oturma sürecinde etki mekanizmasına yardımcı olmak mümkündür.

  Botoks Güvenli Midir?

  Botoks doğru ve deneyimli sağlık profesyonelleri tarafından uygulandığında güvenli olarak kabul edilen bir prosedürdür. Ancak yanlış dozda ve yanlış teknikle uygulandığında istenmeyen yan etkilere yol açabilmektedir. Bu nedenle botoks yaptırmak isteyen kişilerin deneyimli uzmana başvurması çok önemlidir. Bu amaçla botoks enjeksiyonu öncesinde polikliniğimizi ziyaret ederek cilt analizi yaptırabilir, uzmanımız eşliğinde klinik muayene sonrası kişisel tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Özet olarak botoks enjeksiyonu genel olarak 7 ila 14 gün içerisinde oturmaktadır. İlk etkiler genel olarak birkaç gün içerisinde hissedilmeye başlasa da en iyi ve etkin sonuçlar ortalama iki hafta içerisinde görülmektedir. Botoksun etkisi ise 3 ila 4 ay sürmektedir. Bu etkinlik süresi sonrasında yeniden enjeksiyon yapılması gerekebilmektedir. İşlemin etkinlik süresi sonrasında yenilenmesi ise botoksun etki süresini arttırdığını ifade edebiliriz. Ek olarak botoks tedavisi sonrası belirtilen talimatlara uyulması, en etkin ve ihtiyaca uygun sonuçların elde edilmesi açısından oldukça önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Botoks Kaç Günde Oturur Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×