Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun Dekolte Botoksu

  Boyun Dekolte Botoksu; Boyun ve dekolte bölgesindeki cilt sarkması, elastikiyet kaybı ve diğer deformasyonları gideren, hafifleten ve geciktiren Boyun Dekolte Botoksu, daha estetik bir cilt dokusu oluşturan enjeksiyon işlemi olup, tedavi öncesinde merak edilen Boyun Dekolte Botoksu Nasıl Uygulanır?, Kimlere Yapılır? ve Boyun Dekolte Botoksu Sonrası Görülen Etkiler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Boyun ve dekolte bölgeleri; yaşlanma, yer çekimi, genetik faktörler ve çevresel faktörlerden en fazla etkilenen ve bu etkenlere bağlı deformasyonları açık bir şekilde gösteren bölgelerdir. Özellikle boyunda yer alan perde kası bu ana faktörlerden direkt olarak etkilenmekte ve bu etkiler sonucunda da gevşeyerek cilt dokusunda bozulmalara neden olmaktadır.

  Boyun Dekolte Botoksu

  Boyun bölgesinde bulunan kas dokularındaki gevşemeler boyun ve dekolte bölgesinde kat şeklinde sarkmalara ve buna bağlı olarak gelişen kırışıklıklara yol açmaktadır. Cilt dokusunun elastikiyetini ve canlılığını kaybetmesine yol açan bu durumu Boyun Dekolte Botoksu enjeksiyonu ile ortadan kaldırmak ve kas hareketlerine bağlı gelişen kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçmektedir.

  Boyun ve dekolte bölgesinde çizgi şeklinde oluşan gevşemeleri kırışıklıkların içerisinde bir direnç oluşturarak ortadan kaldıran; cilt sarkmalarının ve kırışıklıklarının derinleşmesini önleyerek ciltteki hacim kaybının giderilmesine yardımcı olan boyun ve dekolte botoksu uygulaması hakkında bilgi almak, uygulama yapılacak boyun ve dekolte bölgelerindeki cilt deformasyonlarına uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları azaltarak cilt dokusunun diri ve canlı görünmesini sağlayan botoks enjeksiyonu öncesinde uygulamaya ilişkin bilgi almak, ücretsiz muayenemiz için randevu talebinde bulunmak ya da Boyun Dekolte Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nefertiti Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Nefertiti Botoks
  Ameliyatsız Boyun Gençleştirme tedavisi olan Nefertiti Botoks çene ve boyun estetiğinin sağlanması amacı ile uygulanan bir enjeksiyon işlemidir.

  Boyun ve Dekolte Botoks Uygulaması

  Deri altına botoks maddesinin enjeksiyon edilmesi esasına dayanan bu teknik, ameliyatsız bir medikal estetik işlemdir. Boyun ve dekoltede doğal, estetik ve genç bir görünüme sahip olunması ve çene yapısının daha belirgin hatlara sahip olmasını sağlamak amacı ile uygulanmaktadır.

  Boyun ve dekolte bölgesi kas hareketlerine bağlı olarak gelişen kırışıklıkların ve sarkmaların fazla görüldüğü bölgelerdir. Bu bölgelerdeki sarkma, kırışıklık ve kat izi gibi estetik sorunların giderilmesinde üstün etkiye sahip olan Boyun Dekolte Botoksu, estetik uygulamalar içerisinde kullanılmakta olan botoks maddesi ile kas hareketlerinin durdurularak, kas hareketlerine bağlı gelişen kırışıklık, ince çizgi, sarkma ve gevşeme problemlerinin önüne geçildiği güvenli bir enjeksiyon işlemidir.

  Botoks Maddesinin Özellikleri

  İnce çizgi, kırışıklık, hacim kaybı, elastikiyet kaybı ve cilt sarkması gibi pek çok cilt probleminde kullanılmakta olan botoks maddesi kaslar ile sinir hücreleri arasındaki bağlantıyı engelleyerek yani enjekte edildiği kaslardaki aşırı kasılmayı önleyerek istemsiz kas hareketlerine bağlı gelişen cilt deformasyonlarının önüne geçmektedir. Kolay ve güvenilir bir uygulama imkanı sunan botoksun mimik çizgileri ve kırışıklıkları üzerinde üstün başarı etkileri bulunmaktadır.

  Boyun Dekolte Botoksu Nasıl Yapılır?

  Boyun, dekolte ve gıdı botoksu işlemi öncesinde ilk olarak kırışıklığa, ince çizgiye ya da gevşemeye neden olan faktörler değerlendirilmektedir. Böylece söz konusu bölgelerdeki sorunun daha etkili ve başarılı bir sonuçla ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Daha sonrasında işleme yönelik gerekli değerlendirmelerin yapılması ile birlikte boyun ve dekolte bölgesinde enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  Kasların zayıflatılmasına yönelik yapılan Boyun Dekolte Botoksu işlemi ince uçlu iğneler aracılığı ile botoks maddesinin cilt altına enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Uygulama alanları işlem öncesinde lokal anestezik kremler aracılığı ile uyuşturulduğu için enjeksiyona bağlı acı ya da ağrı hissi oluşmadan hasta konforu en üst seviyeye çıkarılarak işleme başlanmaktadır.

  Tek seanslık botoks enjeksiyonu uygulaması uygulama alanına ve cilt deformasyonlarının giderilmesi için kullanılacak botoks maddesinin oranına ve ünite sayısına göre ortalama 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Küçük dozlarla botoks maddesinin cilt altına enjekte edilmesinin ardından enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ya da şişme görülebilmektedir. Bu etkiler geçici bir durum olmakla birlikte işlem esnasında görülmesi beklenilen etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir.

  Boyun Dekolte Botoksu Kimlere Yapılır?

  Boyun Dekolte Botoksu işlemi; boyun, gıdı ve dekolte bölgesinde estetik, canlı ve diri bir görünüme sahip olmak isteyen ve cerrahi işlemlerin komplikasyon risklerinden çekinen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

  Boyun Dekolte Botoksu Sonrasında Görülen Etkiler

  Botoks genel olarak enjekte edildiği kasın hareketlerini azaltarak veya durdurarak etkinliğini göstermektedir. Bunun sonucunda da boyun, gıdı ve dekolte bölgesinde bütün olarak görülen çizgilenmeler ve sarkmalar botoks uygulaması ile giderilmektedir. Özellikle konuşma, yemek yeme ve mimik hareketleri esnasında oluşan boyun bantlarının görünümünde belgin bir şekilde hafifleme sağlamaktadır. Bunula birlikte cilt yenileme ve cilt gençleştirme etkileri bulunan Boyun Dekolte Botoksu enjeksiyonu sonrasında çene hattının belirginleşmesi ile birlikte zarif ve estetik bir boyun ve dekolte görünümü oluşmaktadır.

  Boyundaki platysma kasına yapılan botoks enjeksiyonu kasın geçici etkinlikle güçsüzleşmesine etki ederken, kasın daha dik ve gergin bir yapıya sahip olması sonucunda boynun daha genç ve uzun görünmesini sağlamaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde uygulanan botoks, boyun batlarının yumuşatılmasında ve buna bağlı gelişen kırışıklıkların düzeltilmesinde etkinliğini gösterirken, alt çene ile boyun geçişinin net bir görünüm kazanmasında da olumlu etkileri bulunmaktadır.

  Boyun Dekolte Botoksu Kalıcılığı

  Boyun Dekolte Botoksu cildin pürüzsüz ve canlı gözükmesini sağlayan oldukça konforlu ve güvenilir bir işlemdir. Botoks enjeksiyonunun kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama 4 ila 6 ay arasındadır. Bununla birlikte uygulama sonrasında görülen etkilerin sürdürülebilmesi ve kalıcılığın arttırılabilmesi için işlemin tekrarlanabilir özelliğinden yararlanılarak, işlem sonrasında belirlenen düzenli periyotlar ile enjeksiyon işleminin tekrarlanması önerilmektedir. Böylece canlı ve diri görünümün korunması mümkün olmaktadır.

  Boyun Dekolte Botoksu Yan Etkileri

  Estetik uygulamaları içerisinde üstün etkili sonuçlara sahip olan botoks maddesinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte cerrahi müdahalelerin komplikasyon risklerini barındırmaması nedeni ile oldukça konforlu ve iyileşme süreci gerektirmeyen hızlı bir işlemdir.

  Boyun ve dekolte estetiğinin yeniden kazandırılması ve oluşturulması amacı ile botoks enjeksiyonu ciltteki deformasyonlara ve cildin durumuna göre uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem öncesinde ön kontrol gereklidir. Kişiye ve ihtiyaca özel estetik görüntünün yakalanması ve mümkün olan en ideal enjeksiyon işleminin yapılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Boyun ve dekolte bölgesindeki dikey ve yatak bant olarak kendini gösteren katlanmaların, sarkmaların ve gevşemelerin görünümünü hafifleterek daha dinç ve dinamik bir estetik duruş ortaya çıkaran botoks enjeksiyonu öncesinde boyun ve dekolte botoks uygulaması hakkında sorularınızı iletmek, ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Boyun Dekolte Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Boyun Dekolte Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×