Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Burun Botoksu

Burun Botoksu

  Burun Botoksu; Ameliyatsız Burun Estetiği işlemlerinde kullanılan Burun Botoksu kanatların genişlemesinin azaltılması, aşağıya doğru yönlenen burun ucunu kaldırmak ve burun sırtı üzerindeki kırışıklıkları gidermek için uygulanan bir prosedür olup, Burun Botoksu Uygulama Amacı Nedir, Burun Botoksu Nasıl Yapılır ve Kimler Burun Botoksu Yaptırabilir gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gözlerin iç kısmından başlayarak burun ucuna dek uzanan ve burun kemiğinin her iki yanından uzanan burun çizgileri gülme esnasında kendini göstermektedir. Yaşlanma ve yer çekiminin etkisi ile birlikte daha fazla belirgin olan bu çizgiler doğallığını kaybetmiş ve deforme olmuş bir gülüşün ortaya çıkmasına yol açarken; ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ortadan kaldırılmakta, hafifletilmekte ve geciktirilmektedir.

  Burun Botoksu

  Burun sırtı, burun ucu ve burun kemiği çevresinde çok ince ve genellikle fonksiyonlarını kaybetmiş kaslar bulunmaktadır. Bu kasların aşırı aktif olduğu durumlarda bu bölgelerde özellikle gülme esnasında burun üstünde ve çevresinde kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Bu kırışıklıkların yanı sıra burun kanatlarının genişlikleri ve burun eğrilikleri Burun Botoksu ile düzeltilebilmektedir.

  Burun üzerinde oluşan çizgilere ve diğer burun sorunlarına uygulanan botoks uygulaması ile çizgilerde ve kırışıklıklarda azalma sağlanırken, ameliyatsız burun estetiği işlemlerinde önemli bir yere sahip olan burun estetiği botoksu ile cerrahi herhangi bir müdahale olmadan burun ucu kaldırma işlemi de yapılabilmektedir.

  Burun sırtındaki çizgileri gideren, aşırı açık duran burun deliklerini daraltan ve burun ucunu kaldıran botoks enjeksiyonu öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve tedavi için gerekli analizlerin yapılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Diğer yüz estetiği botoks uygulamaları ile aynı seans içerisinde gerçekleştirilebilen Burun Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş Arası Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Arası Botoks
  Mimik ve yüz kaslarının aşırı kullanımı ile oluşan kaş ortasındaki kırışıklık ve çizgilerin geciktirilmesinde uygulanan Kaş Arası Botoks kaş ortasındaki glabellar hat olarak tanımlanan yüzün orta üst kısmına uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Burun Botoksu Hangi Amaçla Yapılır?

  Burun Botoksu uygulaması ile kırışıklıkların giderilmesinin haricinde burun küçültme sorunu dışında kalan diğer tüm şekil bozukluklarını gidermek mümkündür. Burun tümsekleri, burun deliği asimetrisi, burun eğriliği ve burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar botoks uygulaması ile tedavi edilebilmekte ve burun konturu yeniden şekillendirilebilmektedir.

  Burun ucu düşüklüğü ya da eğriliği gibi sorunlarda sıklıkla tercih edilen Burun Botoksu sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, ameliyat korkusu ve anestezi endişesi bulunmadan burundaki estetik sorunlar doğal bir görünümle giderilmektedir.

  Burun Botoksu ile Burun Ucu Kaldırma

  Burun ucu şekillendirmede tercih edilen Burun Botoksu ile profil düzeltme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği içerisinde en çok kullanılan burun ucu botoksu, burun ucu düşük kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  Burun ucu düşüklüğü estetik görünümü etkilemekle birlikte özellikle konuşma esnasında burun ucunun hareketli olmasına yol açmaktadır. Genel olarak aktif olmayan bu bölge kaslarının aktif olarak mimik hareketlerine katıldığı tablolarda güzel sonuçlar vermektedir. Ancak bazı tablolarda burun ucu şekillendirme işlemi için tek başına botoks yeterli olmamaktadır. Özellikle dolgu uygulaması ile birlikte yapıldığında daha yüksek fayda elde edildiğini söyleyebiliriz.

  Burunda kas hareketlerinin fazla olmasından kaynaklanan bir diğer problem ise gülme esansında burun kanatlarının genişlemesi durumudur. Bu tablo genellikle burun ucu düşüklüğüne eşlik etmektedir. Burun kanatlarının dış kısımlarının ve burun ucuna yapışan bu kasların gülme mimiklerine eşlik etmesinden kaynaklanmaktadır. Burundaki aşırı kas aktiviteleri sonucunda kanatların genişlemesi, burun ucunun gülme esnasında aşağıya doğru yönlenmesi ve burun sırtı üzerindeki kırışıklıklar Burun Botoksu ile giderilebilmektedir.

  Burun Botoksu Nasıl Yapılır?

  İnce uçlu enjeksiyon iğneleri aracılığı ile ağrısız ve sızısız bir biçimde çok kısa süreler içerisinde tamamlanan ameliyatsız burun estetiği botoksu öncesinde problemin dikkatli bir şekilde tespiti sağlanmaktadır. Gerekli analizlerin yapılmasının ardından enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesi ile lokal anestezik kremler sürülmekte ve enjeksiyon işlemi sırasında oluşabilecek ağrı ya da acı hissi azaltılmaktadır. 20 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanabilen işlemde enjeksiyon belirlenen bu bölgelere yapılmakta ve işlemin tamamlanmasının ardından günlük yaşama devam edilebilmektedir.

  Burun Botoksu Kimler Yaptırabilir?

  Burun yapısında deformasyonlar bulunan, burun kemiği yapısında eğrilik olan ve solunum kaynaklı nefes alma problemi yaşayanlar ile birlikte burun ameliyatı olmuş kişilere Burun Botoksu uygulanmamaktadır. Bunun dışında 18 yaşını doldurmuş ve genel sağlık durumu iyi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Botoks enjeksiyonu yöntemi ile burun estetiği, ameliyat korkusu bulunan ve anestezi endişesi olan ya da ameliyat sonrasında iyileşme süreci açısından yeterli süreye sahip olamayan kişiler tarafından en avantajlı ve uygun tedavi olarak tercih edilmektedir.

  Burun Botoksu Sonrası Görülen Etkiler

  Botoks, vücudun pek çok bölgesinde olduğu gibi burunda da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu işlemde burun ucunda hareketliliği sağlayan kasın botoks enjeksiyonu ile geçici olarak fonksiyon dışı kalması amaçlanmaktadır. İşlem esnasında yapılan botoks ile burun ucu 1 ila 2 mm yukarı kalkarken, burun kanatlarındaki genişlemelerde ve burun çizgilerinde de düzelmeler elde edilmektedir.

  Daha kalkık ve düzgün konturlu bir burun görünümü elde edilmesine olanak sunan botoks tedavisi ile tavşan çizgileri olarak bilinen çizgilerin oluşmasına yol açan kaslar da devre dışı bırakılmakta ve burun çizgilerinin düzeltilerek ve burun etrafındaki istenmeyen görünüm ortadan kaldırılmaktadır. Ancak burun sırtı üzerinde bulunan kırışıklıkların daha net ve düzgün bir şekilde giderilebilmesi için botoksa ek olarak dolgu tedavisi uygulaması da yapılabilmektedir.

  Burun Botoksu ilk etkileri ortalama olarak 4 – 6 gün içerisinde kendini göstermektedir. Uygulama sonrasında çok fazla belli olmayan bu işlem ortalama 2 haftanın ardından istenilen yanıtı vermekte ve burun tam olarak istenilen şekli almaktadır. Botoks enjeksiyonunun etkisi ise 4 ila 8 ay içerisinde geçmektedir. Bu sürenin sonunda ise işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

  Burun Botoksu Yan Etkileri

  Botoks enjeksiyonu uygulamaları iyileşme süreci olmayan ve yan etki riski en düşük işlem olma özelliği sayesinde oldukça avantajlıdır. Uygulama esnasında doğru bir teknik ile uygulanır ise kızarıklık, morarma ya da şişlik gibi geçici etkilere de sahip değildir.

  Minimal dozlarda uygulanan botoks enjeksiyonu teknikleri ile burundaki estetik sorunların doğal bir görünümle giderilmesini sağlamak için işlem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve tedavi planlamasını oluşturmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte burun şikayetlerinde son derece etkili sonuçlar veren Burun Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Burun Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×