Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu; Ameliyatsız Burun Estetiği tedavileri içerisinde yer alan Burun Dolgusu burun sağlığı dışında kalan estetik problemlerin dermal enjeksiyon yöntemi ile giderildiği ve azaltıldığı bir dolgu tedavisi işlemi olup, enjeksiyon uygulaması öncesi merak edilen Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?, Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir? ve Avantajları Nelerdir? hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yüzün orta hattında bulunan ve yüz estetiğinde önemli bir yeri bulunan burun, estetiği ve genel görüntüsü ile dış görünümü büyük ölçüde etkileyen bir organdır. Burun ucu düşüklüğü, kemerli görünüm, asimetri ve hafif şekil bozuklukları gibi problemler ile kişilerin estetik görünümlerinde şikayetlere yol açan durumlarda kesisiz, dikişsiz ve tamponsuz ameliyatsız burun estetiği uygulamaları bulunmaktadır.

  Burun Dolgusu

  Kişilerin burunlarından şikayet ettiği hususlara göre uygulanabilen ameliyatsız burun estetiği işlemleri içerisinde yer alan Burun Dolgusu, ufak dokunuşlar ile şikayetlerin hafifletilmesine olanak sunan hızlı, pratik ve üstün etkili sonuçlara sahip bir enjeksiyon uygulamasıdır. Burundaki kemik dokulara dokunmadan estetik şikayetleri ortadan kaldıran bu işlem, kalıcılığı ve uygulama konforu sayesinde 15 ila 20 dakika içerisinde yüz güldürücü sonuçlar ile istenilen estetiğin elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin burun dokusu içerisinde ince uçlu iğneler aracılığı ile enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem sonucunda daha simetrik, kalkık ve yüz orantısına uyumlu bir buruna sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cerrahi prosedürlere gerek kalmadan ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan yalnızca enjeksiyon yöntemi ile estetik şikayetlere yol açan burun estetiği problemlerini ortadan kaldıran ameliyatsız burun estetiği hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Burun Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Dolgusu
  Çene Dolgusu, ameliyatsız çene estetiği işlemi olup çene eşitsizlikleri, çene ucu belirginliğinin arttırılması ve asimetri sorunlarının yüz konturu üzerindeki negatif etkilerinin giderilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Burun Dolgusu işleminden önce gerçekleştirilen ön kontrol esnasında kişilerin yüz orantısı, burun estetiğindeki şikayetler ve kişilerin dolgu tedavisinden beklentileri değerlendirilmektedir. Bu detaylı değerlendirme ve inceleme sonrasında burun sağlığı ve nefes alma problemleri değerlendirilmektedir. Kişinin şikayeti yalnızca dolgu tedavisi ile giderilebilecek estetik şikayetler ise enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  Yüz formuna ve kişinin estetik beklentilerine uygun bir şekilde belirlenen enjeksiyon bölgeleri işaretlenerek işleme başlanmaktadır. İnce uçlu iğneler araçlığı ile gerçekleştirilecek olan enjeksiyon tedavisinin acı ve ağrı etkilerinin en aza indirilebilmesi için buruna lokal anestezik krem sürülmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi enjeksiyon alanlarından içeri gönderilir. Ortalama 10 ila 15 dakika gibi çok kısa bir sürede kesi, dikiş ya da tampona ihtiyaç duyulmadan istenilen estetik görünüm ortaya çıkmış olmaktadır.

  Burun Dolgusu ile Hangi Şikayetler Giderilir?

  Ameliyatsız burun estetiği işleminde yaygın olarak tercih edilen Burun Dolgusu özellikle burun üstünde bulunan kemerli görünümün hafifletilmesinde ideal çözümdür. En belirgin değişimi bu şikayetlerde ortaya çıkaran dolgu enjeksiyonu burun kemerinin kamufle edilmesi ile daha düz bir burun sırtı oluşturmaktadır.

  Kemerli görünümün yanı sıra burun ucu düşüklüğünde de ameliyata ihtiyaç duyulmadan başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Burunun uç kısmına yapılan dolgu enjeksiyonu ile daha kalkık bir görünüm yaratmaktadır. Ayrıca hacim kayıplarında ve çökmelerde şikayetin bulunduğu alanlara enjekte edilmesi ile birlikte görünümün düzeltilmesinde başarılı etkilere sahip olduğu görülmektedir.

  Burun Dolgusu Sonrasında İyileşme Süreci

  Burun estetiği dolgusu hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altına enjekte edilmesi esası ile gerçekleştirilmesi nedeni ile herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Yalnızca enjeksiyon yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet ve ödem görülebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen etkiler içerisindedir. Ortalama 2 ila 3 gün içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Burun Dolgusu Tedavisinin Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Burun Dolgusu işlemi burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi kalıcı etkili bir işlem değildir. Burundaki cilt dokusu altına enjekte edilen dolgu maddesi tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu nedenle ortalama olarak 1 ila 2 yıl içerisinde etkinliğini göstermektedir. Ancak bu süre kullanılan dolgu maddesinin oranına, enjeksiyon alanına ve probleme göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Burun Dolgusu Avantajlar

  Ameliyatsız burun estetiği olarak ifade edilen Burun Dolgusu işleminin en önemli avantajı ameliyattan korkan, herhangi bir nedenle anestezi alamayan, ameliyat sonrasında iyileşme sürecini bekleyemeyen veya riskli olan kişiler için oldukça ideal olmasıdır. Anestezi ihtiyacı olmadan yalnızca lokal anestezi ile uygulanabilir olması da en önemli avantajlarından biridir.

  Burun dolgu tedavisi avantajları içerisinde dikkat çeken bir  diğer husus ise rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı yaptırmış kişilerin tekrar ameliyat olmak istememesi sebebi ile dolgu tedavisini tercih etmiş olmalarıdır. Ameliyat sonrasında memnun olmadıkları noktalara dolgu ile küçük dokunuşlar yaptırarak genel görünümde etkili ve hızlı iyileşme sağlamaktadırlar. Böylece estetik şikayetlerini hızlı ve etkili bir formda çözmüş olmaktadırlar.

  Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

  Burun Dolgusu burun sağlığının dışında yalnızca burun estetiği ve genel görünümü ile ilgili şikayeti bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Güvenli, konforlu, pratik ve hızlı yanıt veren bu işlem yalnızca Kulak Burun Boğaz ya da Dermatoloji uzmanı tarafından dolgu tedavisinin yapılması sakıncalı görülen kişilere uygulanmamaktadır.

  Burun Dolgusu Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Burun dolgusunda kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin kontrollü ve özenli bir şekilde planlanarak enjekte edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle işlem öncesinde gerçekleştirilen ön kontrol esnasında yapılan değerlendirmeler ve incelemeler önem taşımaktadır. Enjeksiyon sonrasında beklenmedik bir sonuç ile karşılaşmamak ve beklenilen ideal sonuca yaklaşmak için ön kontrol esnasında belirlenen enjeksiyon alanları, kullanılacak dolgu oranı, kullanılacak dolgu maddesinin türü, kişinin yaşı ve estetik problemler titizlikle değerlendirilerek işlemin yapılması gerekmektedir.

  Burun estetiğinden şikayetçi olan kişilere anestezisiz ve ameliyatsız burun estetiği olanağı sunan Burun Dolgusu ile estetik bir görünüme kavuşmak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrol esnasında burun ucu düşüklüğü, asimetrik problemler ve şekil bozuklukları değerlendirilerek ideal tedavi planlaması oluşturulmaktadır.

  Kemik eğriliği sonucunda nefes alma problemleri ve burnun diğer sağlık şikayetleri dışında kalan tüm estetik problemlere üstün etkili sonuçlar ile yanıt veren buruna dolgu enjeksiyonu işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Burun Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Burun Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×