Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

  Buz Lazer Epilasyon; Hem kadınlar hem de erkekler tarafından en sık tercih edilen sistem Buz Lazer Epilasyon farklı dalga boylarına sahip ileri teknoloji epilasyon cihazlarından biri olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans takvimi planlaması öncesinde merak edilen Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Hangi Bölgelere Uygulanabilir? ve Buz Lazer Epilasyon Seans Sayıları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Eski nesil lazer yöntemlerine alternatif olarak ortaya çıkan Buz Lazer Epilasyon, ileri teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Lazer uygulamaları içerisinde en acısız ve en hızlı sonuç veren bu teknoloji ile epilasyonda farklı bir uygulama yöntemine adım atıldığını söylemek mümkündür. Özellikle kıl köklerindeki farklı yapıları hedef alarak farklı dalga boyları ile uygulama yapılmasına olanak sunmaktadır.

  İstenmeyen tüyler için kesin çözüm sunan buz lazer, kıl kökü üzerindeki farklı yapıları hedef almakla birlikte tek atışla daha geniş yüzeyleri etkilemektedir. Böylece seans sürelerinin kısalmasına olanak sunarak; diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla daha az bir süre içerisinde yüksek etkilerin alınmasını sağlamaktadır.

  Buz Lazer Epilasyon

  Diğer epilasyon çeşitlerine göre tek atış ile çok daha fazla kıl köküne ulaşan ve seans süresi kısa olan buz lazer yöntemi, hijyenik ve konforlu bir uygulama sağlamaktadır.

  Lazer epilasyon çeşitleri arasında yeni bir sisteme olanak sunan Buz Lazer Epilasyon, her cilt tipi ve her kıl rengi üzerinde etkinliğini göstermektedir. Erkek hastalar tarafından en çok tercih edilen lazer epilasyon sistemi hakkında bilgi almak ve planlanan seans süreleri doğrultusunda optimum sonuç alabilmek için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cilt üzerinde tahrişe yol açmayan ve cilt lekesi oluşturmayan yeni nesil Buz Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için; aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçerek tüm sorularınıza yanıt alabilir ve ön kontrol için randevu oluşturabilirsiniz.

  Alexandrite Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Alexandrite Lazer Epilasyon
  Alexandrite Lazer Epilasyon lazer ışınları ile kıl köklerine odaklanarak çevre dokulara zarar vermeden sadece kıl köklerinde etkinliğini gösteren bir teknolojidir.

  Buz Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Buz Lazer Epilasyon, epilasyon uygulamalarında kullanılan en gelişmiş ileri sistemdir. Acısız, ağrısız, hızlı ve etkili sonuçların alınmasına olanak sunan bu sistemde buzun etkisi kullanılmakta ve uygulamanın diğer lazer sistemlerine oranla daha hızlı yapılmasına olanak sunulmaktadır.

  Buz lazer 2×1 cm boyutlarına sahip başlıklar aracılığı ile her atışta daha geniş yüzeylere ve alanlara etki etmektedir. Ayrıca daha büyük ve daha geniş uygulama başlığına sahip olmasının yanı sıra farklı dalga boyları kullanılan buz lazer yöntemi ile istenmeyen kıllar için kesin çözüm elde edilmektedir diyebiliriz. Cilt üzerindeki en açık ve güçsüz tüyler üzerinde dahi etkisini gösteren bu sistem, özellikle yüz bölgesinde başarılı göstermektedir.

  Seans sürelerini kısaltan buz lazer, dört mevsim uygulanabilen ve tüm kıl tiplerinde başarı sağlayan sistemdir. Başarı oranlarının yüksek olması ve kesin sonuç sunması nedeni ile tüm istenmeyen tüylerden acısız ve en optimum sürede kurtulma şansı sunmaktadır.

  Buz Lazer Epilasyonun Çalışma Prensibi Nedir?

  Yüksek etkili Buz Lazer Epilasyon uygulaması esnasında atışlar sık sık yapılır. Bu sık atışlar aracılığı ile kıl kökleri yavaşça ısıtılmaktadır. Bu lazer atışları aralarında verilen buz etkisi ile cilt altında oluşan ısı artışına bağlı acı ve ağrı hissi en düşük seviyeye çekilmektedir. Yani buz lazer uygulamasının çalışma prensibi bu yöntemle çalışmakta diyebiliriz.

  Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

  Kontakt soğutma sistemi bulunan ve geniş spot özelliğe sahip olan en hızlı epilasyon işlemi, kadınlarda kol ve koltuk altı, tüm bacak, bikini bölgesi; erkek lazer epilasyonda ise yüz, sırt ve göğüs bölgesi gibi alanlarda lazer epilasyon yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Tüm vücut alanlarında özellikle hassas bölgelerde dahi oldukça hızlı ve pratik uygulama yapılmasına olanak sunmakla birlikte; bu alanlarda en az acı ile işlem yapılmasını mümkün hale getirmektedir. Özellikle yüz bölgesinde derin köklere sahip olan kıllarda etkinliğini kanıtlamış olan bu son teknoloji kaş arası ve kulak içi gibi en küçük alanlara da uygulanabilmektedir.

  Seans Süreleri ve Sayıları

  Lazer epilasyon uygulamalarına kıyasla daha kısa sürelerde başarı sağlayan buz lazer sistemi ile diğer epilasyon sistemlerinin yarı seans süresi kadar bir sürede kıl kökleri üzerinde başarı elde edilmektedir. Yani uygulamalar esnasında kullanılan tedavi başlıklarının büyük olması sonucunda etki alanının fazla olması seans sürelerini olumlu yönde kısaltmaktadır.

  Uygulamalar genellikle 3 – 5 seans sonunda bitmektedir. Ancak pürüzsüz bir etkinin ortaya çıkması için kıl köklerinin ve kıl kökü yapısındaki farklılıklara bağlı olarak bu süre 6 seansa ulaşabilmektedir. Tüm vücut epilasyon seans süresi ve sayılarını yarı yarıya düşüren bu sistem diğer sistemlerin başarı süresinden daha kısa sürelerde etkinliğini göstermekte diyebiliriz.

  Buz Lazer Epilasyon Avantajları

  Buz Lazer Epilasyon uygulamasının en önemli avantajı işlem esnasında acı ve ağrı seviyesinin en düşük oranlarda olmasıdır. Özellikle bikini bölgesi gibi en hassas cilt bölgelerinde kişinin acı duymadan başarılı bir seans geçirmesine olanak sunmaktadır.

  Bununla birlikte dalga boyları ve etki alanın fazla olması sonucunda da seans sürelerini oldukça kısa tutan bir sistemdir. Kıl renkleri ve kıl kalınlığının göz önünde bulundurulmadan rahatlıkla uygulandığı bu sistem genellikle erkek hastalar için en ideal epilasyon yöntemi olarak tercih edilmektedir. Ayrıca yaz ayalarında da uygulanabilmesi amacı ile büyük avantaj sunmaktadır.

  Epilasyon yöntemlerinin uygulanabilirliği belirlenirken ve tedavi planlaması oluşturulurken ilk aşamada cilt rengi faktörü ele alınmaktadır. Ancak buz lazer ile cilt rengi göz önünde bulundurulmaksızın tüm vücut bölgelerindeki tüy sorunları konforlu bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Bu nedenle kıl oluşum sürecini tamamlayan herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilen bir özelliğe sahip olması ile diğer lazer epilasyon sistemlerinden daha avantajlı işlem olanağı sunmaktadır.

  Cildi eksi 8 dereceye kadar soğutabilen Buz Lazer Epilasyon, lazer atışları esnasında oluşabilecek pigmentasyon sorunlarının önüne geçmektedir. Böylece cilt üzerinde leke oluşumunun önüne geçmektedir.

  Buz Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır

  İşlemin bitmesinin ardından cilt üzerinde kızarıklık ya da tahriş oluşmamaktadır. Kalıcı yan etkisi bulunmayan bu tedavinin ardından hassas cilt tiplerinde oluşan kızarmalar risk teşkil etmemektedir. Bu kızarmalar herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  En ince ve en açık tüyleri görebilen bu sistem; yüz bölgesinde ortaya çıkan tüylenme sorunlarında da etkinliğini başarılı bir şekilde göstermektedir. Sıklıkla kadınların karşılaştığı yüz bölgesindeki tüy sorunlarında da etkinliğini başarılı bir şekilde gösterirken; yüz bölgesinde tahriş ya da leke problemi oluşturmadan tüylenme problemlerinde de optimum sonuçlar elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  En açık ve en koyu renkli tüylerde aynı başarı oranına sahip olan ve her cilt tipinde etkinliğini gösteren acısız ve ağrısız lazer epilasyon işlemi hakkında detaylı bilgi almak ve seans sürelerinin belirlenmesine olanak sunmak için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden uygulamaya ilişkin tüm sorularınıza yanıt alabilir, tedavi ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Buz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×