Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

  Çatlak Tedavisi; Cildin aşırı gerilmesi, hızlı kilo alıp verme gibi nedenler sonucunda oluşan cilt çatlaklarında tercih edilen Çatlak Tedavisi, bozulan lif dokusunun yenilenmesi ve estetik problemlerin giderilmesi amacıyla kullanılan lazer ve soyma işlemi metotlarını içermekte olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Çatlak Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?, Çatlak Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Süreleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Pembemsi, mor ve kırmızı renklerde kendini gösteren ve derinlikleri birbirinden farklı olan cilt çatlakları, cilde uygulanan aşırı germe sonucunda oluşarak cilt bütünlüğünün bozulmasına ve estetik problemlerin oluşmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte kozmetik açıdan rahatsız eden bu çatlak görünümü uzun süreli görsel sorunlara zemin hazırlamaktadır.

  Çatlak Tedavisi

  Cilt ve cildin destek yapıları içerisinde bulunan kollajen ve elastik dokularının ciltteki aktivitesini yitirmesi ile cildin gerilerek esnemesi sonucunda cilt yüzeyinde kendini gösteren çatlakları, evrelerine ve derinliklerine göre uygulanan Çatlak Tedavisi yöntemleri ile iyileştirilebilmektedir.

  Çatlakların oluştuğu bölgelere yönelik yapılan tedaviler öncesinde çatlağın bulunduğu bölge, çatlak derecesi, yaygınlığı ve derinliğine göre belirlenecek yöntemin ve tedavi parametrelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt altı dokusundaki elastin ve kollajen liflerinin aktive edilerek cildin iyileştirilmesini amaçlayan ve böylece çatlak görünümünün belirgin derecede hafifletilerek ya da renk tonunun cilde eşitlenmesini sağlayarak kozmetik sorunların önüne geçen tedavi yöntemleri ve metotları hakkında bilgi almak, ücretsiz muayene ile ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Plexr Çatlak Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plexr Çatlak Tedavisi
  Plexr Çatlak Tedavisi invaziv plastik cerrahi işlemlerine alternatif olarak kullanılmakta olan en etkin ve güvenilir cilt çatlağı tedavisi yöntemidir.

  Cilt Çatlakları Nasıl Oluşur?

  Cilt çatlakları, cildin en alt katmanında yer alan lif dokusunun hasar görmesi şeklinde ifade edilebilmektedir. Bu lifler kollajen ve elastin yapılarına sahiptir. Bu yapıların aşırı ve uzun süreli olarak gerilme yaşaması sonrasında zarar görmesi ile cilt yüzeyinde çatlak şeklinde kendini göstermektedirler.

  Cilt altı dokusunda bulunun liflerin bozulması sonucunda ortaya çıkan cilt çatlakları, kadınlarda daha sık görülmekle birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılmakta olan bir cilt problemidir. Bu cilt probleminin oluşmasının altında pek çok unsur bulunmaktadır. Kilo alıp – verme, ergenlik dönemi, gebelik ve emzirme, vücut geliştirme programları ve buna eşlik eden süreçler cilt çatlaklarının oluşmasında önemli faktörlerdir. Tüm bunların yanı sıra cilt çatlağı oluşma nedenleri arasında genetik yatkınlık da oldukça önemli bir unsurdur.

  Çatlak Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

  Cilt dokusunun elastikiyetini kazanmasını sağlayan liflerdeki bozulmalar sonucunda cilt yüzeyinde belirginleşen çatlakların belirginliğini azaltmaya yönelik pek çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Uygulanan Çatlak Tedavisi yöntemleri farklı teknikler ve metotlar ile bu izlerin hafifletilmesini ve belirginliğinin azaltılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca bir takım medikal estetik yöntemler ile cilt dokusunun kendini yenilemesine yardımcı olarak çatlaklardaki renk eşitsizliklerinin dengelenmesi sağlanmakta ve çatlak izleri kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır.

  Çatlak Tedavileri içerisinde kullanılan yöntemler genellikle cildin ihtiyacına ve tedaviden beklenilen etkilere göre uygulanmaktadır. Lazer teknolojileri ve soyma işlemi gibi metotları içerisinde barındıran bu tedaviler çatlak izlerinin ve bu izlerden kaynaklı ortaya çıkan estetik problemlerin giderilmesi ile bozulan lif dokusunun yenilenmesi amacı ile uygulanmaktadırlar. Ayrıca uygulanan bazı çatlak tedavileri çatlakların renginin cilt tonuna eşitlenerek belirginliğin azaltılmasını hedeflemektedir. Bu amaçla bazı tedavi yöntemlerinin kombine edilerek daha etkili sonuçların elde edilebildiğini ifade etmek mümkündür.

  Lazerle Çatlak Tedavisi

  Lazerle Çatlak Tedavisi, cilt dokusunun en alt katmanlarını etkileyen enerjisi ile çatlak görünümünün azaltılmasını amaçlayan bir teknolojik işlemdir. Cildin en alt katmanlarının uyarılmasını sağlayarak bozulan elastin ve kollajen liflerini aktive eden lazer teknolojisi, Çatlak Tedavisi içerisinde en sık başvurulan ve çatlakların görünümünde olumlu sonuçlar çıkaran güvenilir bir işlemdir.

  Fraksiyonel Lazer teknolojisinin kullanılmış olduğu bu yöntem, çatlakların pembemsi ya da mor görünümde olduğu evrelerde tercih edilmektedir. Tedavinin seans süreleri yine çatlağın bulunduğu bölgeye ve derinliğine bağlı olarak iki haftada bir ya da ay da bir şeklide uygulanabilmektedir. Yoğunluk ve derinlik ayarlamaları ile birlikte seans sayısı ve süresine göre çatlakların belirginliklerinde etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Dermaroller ile Çatlak Tedavisi

  Dermaroller ile Çatlak Tedavisi, cildin dermis tabaksında meydana gelen çatlakları yine dermis tabakasında mikro dilekler açarak iyileştirme özelliği gösteren bir işlemdir. Uygulama esnasında dermaroller üzerinde bulunan mikro iğnelerin açmış olduğu delikler cilt tarafından yaralanma olarak algılanırken, cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bunun sonucunda da kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesini sağlamaktadır.

  İşlem esnasında çatlak görünümünün hafifletilmesi için işlem yüzeyine sürülen vitamin ve mineral içerikli formülasyonlar bu mikro delikler aracılığı ile hızlı emilerek ek ürünler ile hasar görmüş dokular tamir edilmesi çalışılmaktadır. Ayda bir olmak üzere 4 seans şeklinde uygulanan tedavinin seans süreleri ve sayıları yayılma düzenine göre değişiklik göstermektedir.

  PRP Yöntemi ile Çatlak Tedavisi

  PRP yöntemi ile Çatlak Tedavisi hücre yenilenmesini hızlandırmak ve sağlıklı görünümün yeniden elde edilmesini sağlamak amacı ile uygulanan bir işlemdir. Platelet Rich Plasma yani trombosit hücrelerinden zengin kan olarak adlandırılan bu işlem, kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plazma ve platelet hücrelerinin cilt çatlaklarına yeniden enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  Kollajen ve elastin liflerindeki bozulmaların tedavi sürecini hızlandırmaya yönelik uygulanan bu işlem, iyileşme sürecin başlatan trombosit sayısının çoğaltılması amacı ile uygulanmaktadır. Seans şeklinde uygulanan PRP Tedavisi sonrasında cilt dokusunda oluşan fibrin ağlar ortamda bulunan kök hücreleri kendi yapısına topladığı için cilt dokusunda onarılma ve yenilenme süreci ile çatlarlar üzerinde renk tonunun eşitlenmesi, belirginliklerinin azaltılması ve derinliklerinin iyileştirilmesi noktasında üstün etkiler göstermektedir.

  Kimyasal Peeling ile Çatlak Tedavisi

  Pek çok cilt probleminin çözümünde üstün etkili sonuçlara sahip olan Kimyasal Peeling ile Çatlak Tedavisi cildin yenilenmesini sağlamak amacı ile uygulanan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Cilt soyma işlemi olarak ifade edilebilen bu yöntem, cildin en üst katmanının soyulması amacı ile asit içerikli ürünün cilt yüzeyine sürülmesi esasına dayanmaktadır. Cildin sorunlu yüzeyinin soyularak atılmasını sağlayan bu işlem, çatlak görünümünü belirgin derecede azaltmaktadır. Soyulma etkisi sonrasında yeni oluşan cilt yüzeyi ile daha sağlıklı ve canlı bir görünümün oluşmasını sağlayan bu işlem cilt çatlağının durumuna göre seanslar şeklinde uygulanmaktadır.

  Çatlak Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Çatlak Tedavileri içerisinde kullanılan yöntemlerin seans süreleri ve sayıları cildin ihtiyacına ve çatlağın iyileşme hızına bağlı değişiklik göstermekle birlikte her bir tedavinin etkinliği ve etki mekanizması birbirinden farklı olduğu için net bir seans süresinden bahsetmek mümkün değildir. Uygulanacak tedavinin seans süreleri ve sayıları söz konusu çatlağın tedaviye vermiş olduğu yanıtlara göre değişmekte olup, tedavinin düzenli ve aksatılmadan uygulanması ile her seanstan optimum sonuçların alınması mümkün olmaktadır.

  Cildin dermis tabakasında oluşan cilt çatlaklarını derinliğine, yönüne, genişliğine, yaşına ve yerleşmiş olduğu bölgeye göre sınıflandırarak görünümün iyileştirilmesini amaçlayan Çatlak Tedavisi yöntemleri hakkında bilgi almak ve kişiye özel oluşturulan tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt çatlaklarının iyileştirilmesi ve kozmetik problemlerin önüne geçilmesi amacı ile günümüzde en sık tercih edilen tedavi yöntemlerini tek ya da kombine bir şekilde kullanmış olduğumuz kliniğimizi ziyaret etmek için randevu talebinde bulunmak ya da Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çatlak Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×