Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

  Çene Dolgusu; Ameliyatsız Çene Estetiği işlemleri içerisinde olan ve oldukça yaygın tercih edilen Çene Dolgusu yüzdeki altın oranın belirlenmesinde ve şekil bozukluklarının giderilmesinde üstün etkili sonuçlar çıkaran bir enjeksiyon işlemi olup, tedavi öncesi en çok merak edilen Çene Dolgusu Nasıl Yapılır? Çene Dolgusu Hangi Amaçla Uygulanır? ve Çene Dolgusu Kimlere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Çene, yüz konturunu oluşturan en önemli alanlardan biridir. Çene şeklinin uzun, kısa, önde ya da geri olması yüz konturunun ve oranının değişmesine neden olmaktadır. Bu nedenle yüz kavisinin oluşturulmasında ve altın oranın yakalanmasında burun estetiğinin önemi ne kadar büyük ise çene estetiğinin de önemli bir yere sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu nedenle yüzdeki altın oranın belirlenmesine ve keskin çene hattının oluşmasına olanak sunan çene estetiğinde en sık tercih edilen uygulamalar arasında Çene Dolgusu yönteminin bulunduğunu söyleyebiliriz.

  Çene eşitsizlikleri, çene ucu belirginliğinin az olması ya da asimetri sorunları yüz konturu üzerinde negatif etkiler oluşturmaktadır. Çene ucu ve yapısı tüm yüz yapısının şeklini değiştirdiği için özellikle estetik açıdan ayrıca ele alınmaktadır.

  Çene Dolgusu

  Çenenin geride bulunduğu durumlarda burun olduğundan daha büyük görünebilmektedir. Aynı zamanda çenenin fazla önde olduğu yüz konturlarında da diğer yüz yapılarına uyum bozulduğu için diğer yüz yapılarında baskılayıcı bir etki oluşturmaktadır. Bu tür çene yapısı bozukluklarının giderilmesi amacı ile uygulanan dolgu yöntemi ile çenede bulunan orantısal sorunlar giderilebilmektedir.

  Çene hattını belirginleştiren, çene ucunun ya da hattının öne doğru uzatılmasını sağlayan ve çenedeki orantısal problemleri gideren dolgu yöntemi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Çene Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Jawline Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Jawline Dolgu
  Jawline Dolgu çene ve gıdının birleşim noktalarını netleştiren, çene köşelerini keskinleştiren ve çene ucunu sivrileştiren bir enjeksiyon uygulamasıdır.

  Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Çene Dolgusu öncesinde çenede olan problemler belirlenerek yüz ile uyumlu bir görünümün elde edilebilmesi için enjeksiyon alanları belirlenmektedir. Bu alanların belirlenmesi için ilk olarak yüz konturu analiz edilmektedir. Bu analiz işleminde yüz 3 bölüme ayrılmaktadır. Saç çizgisi – burun kökü, burun kökü – burun ucu, burun ucu – çene ucu arasındaki mesafenin eşitliği değerlendirilmektedir. Böylece çene genişliği ve uzunluğuna uygun daha net bir tedavi planlaması elde edilmiş olmaktadır.

  Daha sonrasında işlem yapılacak bölge lokal anestezik kremler aracılığı ile uyuşturularak dolgu işleminin daha konforlu ve acısız gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Basit ve acısız olan bu işlem 15 ila 30 dakika gibi çok kısa sürede yapılırken; dolgu maddesi ince uçlu iğneler yardımı ile belirlenen uygulama alanlarından cilt altına enjekte edilmektedir. uygulama anında etkilerini gösteren bu işlemin ardından maksimum etkilerin görülmesi 7 gündür. Bir haftalık sürenin sonrasında kontrol seansı gerçekleştirilerek tedavinin etkileri incelenmekte ve gereklilik halinde ek dolgu uygulaması yapılmaktadır.

  Çene Dolgusu Hangi Amaçla Uygulanır?

  Çene ucunun normalden küçük ya da geride olması alın, burun ve çene hattı arasındaki uyumu bozmaktadır. Çene bölgesindeki asimetriler en sık karşılaşılan çene problemleridir. Mikrogeni olarak adlandırılan bu tablo, ameliyatsız çene estetiği yöntemi olan Çene Dolgusu uygulaması ile kolaylıkla giderilebilmektedir. Oldukça etkin ve başarılı sonuçlar veren ufak dolgu uygulamaları uygulaması sonrasında çene bölgesinde belirginleşme ve büyüme görülmektedir.

  Estetik bir yüz konturunun oluşmasına ve çene çizgisinin daha belirgin hale gelmesine olanak sunan çene dolgu tedavisi, küçük çene anomalisinin yanı sıra çene bölgesindeki sarkmaların giderilmesi, gıdının daha belirgin olması ve gıdı bölgesindeki cildin toparlanması amacı ile de uygulanabilmektedir. Böylece çene bölgesindeki çizgilerin pürüzsüzleşmesi sağlanarak daha genç bir görünüm ortaya çıkarılmaktadır.

  Çene çizgilerinin giderilmesi ile birlikte bölgenin tanımını arttıran dolgu uygulaması, çene çizgisi altında oluşan yağ ve cilt katlarının azaltılması amacı ile de uygulanabilmektedir.

  Çene Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

  Alın, burun ve çene hattı orantısı bozukluğu, çene asimetrisi, çene küçüklüğü ve çenenin geride olması gibi problemleri bulunan tüm kadın ve erkekler Çene Dolgusu yöntemine başvurarak yüz güldürücü sonuç alabilmektedirler. Bununla birlikte söz konusu bölgede yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklıkları gidermek isteyen kişilere de uygulanabilmektedir.

  Gelişimin tamamlanması açısından genellikle 18 yaşından sonra önerilen bir tedavidir. Genel sağlığı iyi olan ve ideal kilosuna yakın olan tüm erişkinlere uygulanabilen bu tedavi, cerrahi operasyonlardan ve anesteziden çekinen kişiler için ideal bir uygulamadır.

  Çene Estetiğinde Kullanılan Dolgu Maddelerinin Özellikleri

  Çene estetiğinde kullanılan dolgu malzemeleri büyük moleküllü hyalüronik asit ve kalsiyum hidroksi apatit kristal dolguları olarak iki farklı gruba ayrılmaktadır. Kemik dokunun eksikliğinde kalsiyum kristalli dolgu maddeleri tercih edilmektedir. Yumuşak doku Çene Dolgusu tedavilerinde ise hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri uygulanmaktadır. Hyaluronik asit dolgu maddeleri 12 ay kalıcılık süresine sahipken, kalsiyum kristalli dolgular 18 ila 24 ay etkilerini sürdürmektedirler.

  Çene Dolgusu Etkileri ve Kalıcılığı

  12 ila 15 ay kalıcılığı bulunan Çene Dolgusu tedavisi tekrarlanabilir bir uygulamadır. Ancak tedavinin kalıcılığının kullanılan dolgu maddesine göre değişiklik gösterdiğini ifade edebiliriz. Çene bölgesi kemik yapıya sahip olduğu için bu bölgede daha sert ve kalıcı dolgu maddeleri tercih edilmektedir. Ayrıca enjekte edilen dolgu metaryali vücut tarafından emildiği için tedavinin etkinliğinin azalması ile birlikte görünümün yeniden kazandırılması için işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Cildi içten dışa doğru doldurarak çene hattını değişmesini sağlayan bu tedavi, iyi tanımlanmış ve çene çizgisi iyi oluşmuş bir hat ortaya çıkarmaktadır. Dolgu maddesinin enjeksiyonu sonrasında çene çizgisi üzerinde asılı duran sarkmış ve gevşemiş cilt dokusu ise sıkılaşmakta ve bu alanda iyi bir görünüm etkisi yaratmaktadır.

  Çene Dolgusu Yan Etkileri

  Tedavi sonrasında enjeksiyon bölgesinde hafif şişlik ya da kızarıklık görülebilmektedir. Bu şişlik ve kızarıklık yaygınlığı beklenilen ve geçici etkiler arasındadır. Ortalama birkaç saat içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir. Bunun sonucunda da sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür.

  Çenenin görünümünü değiştirmek amacı ile uygulanan hızlı ve cerrahi olmayan yöntem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak tedavi planlamasının yapılmasına ve enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

  Çene Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek amacı ile randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çene Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×