Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Çene Lazer Epilasyon

Çene Lazer Epilasyon

  Çene Lazer Epilasyon; Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarından olan Çene Lazer Epilasyon, çene bölgesinde tetiklenerek kalınlaşan siyah tüy ve kılları lazer ile tahrip ederek ortadan kaldıran bir epilasyon yöntemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Çene Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadınlarda özellikle çene bölgesinde görülen kıl ve tüylenme problemi bazı hormonal etkilerden kaynaklanmaktadır. Genetik nedenlerle de görülebilen bu tüylenme sorunu, hormonal etkilerin ortadan kaldırılması soncunda da devam edebilmektedir. Çene bölgesindeki ince tüylerin kalınlaşması sonrasında da estetik ve kozmetik problemler ortaya çıkmaktadır.

  Çene Lazer Epilasyon

  Klasik tüy alma yöntemi ile çene tüylerinin kalınlaşarak kalın yapılı kıllara dönüştüğü bu tablo, Çene Lazer Epilasyon yöntemi ile başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. En iyi epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon uygulamaları ile çene bölgesinde hızlı uzama özelliğine sahip kılların kökleri derinliklerine ve kalınlıklarına uygun lazer epilasyon cihazı ile etkin dozlar kullanılarak tahrip edilmekte ve yok edilmektedir.

  Yüz lazer epilasyon uygulamaları içerisinde olan çene lazer tedavisi öncesinde doğru lazer cihazı seçimi ile en başarılı sonucu alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kıl karakterine, cilt tipine ve kılın lazer epilasyona vermiş olduğu yanıta göre özelleştirilmiş seans planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışları yaptırabilirsiniz.

  Çene bölgesindeki kılları kökten tahrip ederek pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturan ve kalıcı etkiler ortaya çıkaran lezar epilasyon tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Çene Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Boyun Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Boyun Lazer Epilasyon
  Boyun Lazer Epilasyon saç ve sakalların uzantısı olan veya ayva tüyü olarak adlandırılan boyun bölgesindeki rahatsız edici kılların lazer ışınıyla tahrip edildiği bir epilasyon yöntemidir.

  Çene Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Lazer epilasyon tedavilerinin tümünde olduğu gibi, Çene Lazer Epilasyon uygulamasında da seçici fototermoliz yani ışıklı ısı hasarı oluşturma etkisinden yararlanılmaktadır. Bu etki mekanizmasının çalışması için lazer epilasyonun sistem başlığı ile kontrollü tarama atışları yapılmaktadır. Bu atışlar çene bölgesindeki kıl köklerini çevre dokuya zarar vermeden ısı ile hasara uğratmaktadır.

  Tedavide kullanılan lazer epilasyon cihazının özelliklerine ve sistem ayarlamalarına göre lazer atışları esnasında cilt altına gönderilen ışınların enerjisi milisaniyeler içerisinde kıl köklerine ve kıl köklerine siyah rengi veren melaninlere ulaşmaktadır.

  Jel ya da jelsiz uygulama olanağına sahip olan lazer epilasyon cihazlarının sistem başlıkları çene bölgesinde taranırken, lazer ışını, kılda, köklerde ve kıl kökünü besleyen damarlarda ısı enerjisine dönüşmektedir. Bu ısı enerjisi kök hücrelerinde kalıcı termal ısı hasarları oluşturmaktadır. Kıl köklerini tahrip etmeye yönelik uygulanan lazer epilasyon tedavisinde çene bölgesinin düzenli atışlar ile taranmasının ardından da uygulama sonlanmaktadır.

  Çene Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Çene Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları, kullanılan lazer cihazının türüne, lazer dozuna, enerjisine, kıl karakterine ve derinliğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak çenenin ince bir cilt tabakasına sahip olduğunu ifade ederek, kıllanmanın seyrek görüldüğü bu bölgede lazer seanslarının uzun sürebildiğini söyleyebiliriz. 15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan çene bölgesi lazer epilasyon tedavisinin maksimum seans sayısı ise 6 ila 8 seanstır.

  Çene Lazer Epilasyon Sonrası Görülen Etkiler

  Çene Lazer Epilasyon oldukça başarılı bir uygulamadır. Çene hattı kıllarının hormonal duyarlılıklarının fazla olduğu düşünüldüğünde tedaviden sonra görülen etkilerin de farklı olduğunu ifade edebiliriz. Etkin dozlarda lazer epilasyon tedavisi uygulandığında tüylerde tetiklenme oluşturmadan dökülmelerini ve kalıcı etkiler ile bu kılların uzama özelliklerini kaybetmesini sağlamaktadır.

  Çene Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var mı?

  Çene bölgesi lazer tedavisinde görülen en belirgin yan etki tüylerin tetiklenerek problemin daha kötü hale gelmesidir. Doğru cihaz seçimi ve etkin dozlar ile uygulamış olduğumuz Çene Lazer Epilasyon tedavisinde doğru değerlendirmeler yaparak kılları tetiklemeden etkin ve başarılı tedavi yöntemi uygulamaktayız.

  Bununla birlikte lazer epilasyon tedavisinin cilt ve cilt altı dokularında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında cilt altında ısı artışı oluştuğu için kızarıklık ya da hafif yanma hissi oluşabilmektedir. Bu durum uygulamadan sonra görülmesi beklenen olası yan etkidir. Ortalama 1 ila 2 saat içerisinde cilt altındaki ısı artışının azalması ile hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Çene Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×