Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Analizi

Cilt Analizi

  Cilt Analizi; Cilt  tedavileri ve bakım uygulamaları öncesinde yapılan Cilt Analizi cilt görüntüleme sistemleri ile cildin fotoğraflandırıldığı ve cilt problemleri hakkında istatiksel grafikler ve yüzdeler veren bir test olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde yapılan bu analiz hakkında merak edilen Cilt Analizi Amacı Nedir? Nasıl Yapılır? ve Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt Analizi cilt tipinin sınıflandırılması, cilt sorunlarının tespit edilmesi ve uygulanacak tedavi yöntemlerinin belirlenmesi aşamasında kullanılan bir ön tanı işlemidir. Zaman içerisinde cilt ve cildin alt katmanlarında oluşan değişikliklerin analiz edilmesi, cilt kalitesinin ve sağlığının değerlendirilmesi aşamasında ayrıntılı bilgiler sunan bu analiz ile özel olarak tasarlanmış bakım planı oluşturulabilmekte ve cildin ihtiyaç duyduğu medikal tedaviler planlanarak uygulanabilmektedir.

  Cilt Analizi

  Tüm medikal estetik tedaviler öncesinde rutin olarak yapılan bu ön tanı işlemi cilt tipi ve cilt sorunlarının yanı sıra siyah nokta, akne problemi, yaşlanma etkileri, güneş hasarları ve cildin nem dengesi hakkında da bilgi vermesi nedeni ile en doğru ve en ideal tedavi planlamasının oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Böylece uygulanacak tedaviler ve bakımlar sonrasında maksimum etkiler elde edilmiş olmaktadır.

  Yeni nesil cilt görüntüleme sistemleri ile cilt problemlerini objektif olarak ayrıntılı aktaran cilt testi yaptırarak cilt problemlerinize uygun en doğru ve en ideal cilt bakım planlamalarınızın ve tedavilerinizin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir, klinik değerlendirme ve cilt testi sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda özelleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

  Cilt altında gözle görülmeyen hasarların, problemlerin ve cilt altı doku hücrelerinin ölçümler ile analiz edilerek grafikler ve yüzdeler ile değerlendirilmesine olanak sunan ve ihtiyaç duyulan destek tedavilerin planlanmasına ışık tutan cilt testi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analiz testi yaptırmak ya da Cilt Analizi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Görüntüleme Sistemleri
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Görüntüleme Sistemleri
  Cilt bakımı ve cilt tedavileri öncesinde kullanılmakta olan Cilt Görüntüleme Sistemleri, cilt ve cilt altı katmanlardaki epidermal düzensizlikleri belirleyen kişiye özgü Cilt Analizi yapılmasına olanak sunan teknolojidir.

  Cilt Analizi Amacı

  Cilt Analizi testinin en önemli amacı cildin genel sağlığının değerlendirilmesidir. Cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen bu cilt testlerinde kullanılan ultraviyole ve polarize ışıklar doku ve doku katmanlarındaki hücrelerin, yaşlanma ile ilgili hasarların ve güneş deformasyonlarının grafik ve yüzdeler ile objektif olarak aktarılmasına olanak sunarken tedavi öncesinde ön tanıya yardımcı olmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra uygulanacak destek tedavi bakımların hedefe uygun olarak belirlenmesine olanak sunarken; uygulanan tedaviler ve bakımlar sonrasında cilt ve cilt altı dokularında elde edilen iyileşmelerin ve onarımların da veriler doğrultusunda kıyaslanmasına ve saptanmasına yardımcı olmaktadır.

  Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

  Cilt Analizi cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen bir testtir. Oldukça konforlu, basit ve pratik uygulama olanağına sahip olan bu işlem 5 ila 10 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar yardımı ile yapılan bu cilt testi öncesinde verilen doğru ve sağlıklı olabilmesi için ilk olarak cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek arındırılmaktadır. Cildin makyaj, kozmetik ve kir gibi kalıntılardan arındırılması ile birlikte cilt testine geçilmektedir.

  Cilt tipi, cilt hassasiyeti, yaş ve cinsiyet gibi istatiksel verilen cilt görüntüleme sistemine girilmesinin ardından ultraviyole ve polarize ışıklardan yardım alınarak cildin hem alt hem de üst yapılarının verilerinin olduğu fotoğraflar alınmaktadır. Daha sonrasında sisteme kaydedilen bu fotoğraflar sistem tarafından istatiksel bir veri haline dönüşerek grafikler ve yüzdeler halinde cilt problemleri hakkında bilimsel ve matematiksel bilgi vermektedir. Fotoğraflandırmanın bitmesi ile cilt testi sonlandırılmış olmaktadır. 5 dakika gibi çok kısa süren bu işlem ağrı ve acı gibi bir yan etkisinin olmaması ile birlikte hasta konforunu bozan bir prosedürü de bulunmamaktadır.

  Cilt Analizi ile Elde Edilen Değerler Nelerdir?

  Cilt Analizi bireysel cilt kalitesinin ve sağlığının analizlerini sunarken aynı anda yaş ve cilt yaşı arasındaki mukayeseyi de yaparak cilt sağlığının iyi ya da kötü yanlarını ortaya koymaktadır. Böylece aşağıda görülen cilt problemlerinin erken dönemde yaygın olarak görülüp görülmediğini tespit ederek antiaging tedaviler ve bakımlar ile cilt sağlığının desteklenmesine olanak sunmaktadır. Ayrıca herhangi bir bakım / tedavi planının uygulanmaması ya da geciktirilmesi halinde problemlerin ve hasarların cilt üzerindeki olumsuz etkilerini de gözlemleme şansı sunmaktadır.

  • Cilt Kırışıklıkları
  • Derin Mimik Çizgileri
  • Gözenek Problemleri
  • Gözeneklerde Biriken Aknelerin Artıkları (Porfirinler)
  • Yaşlılık Lekeleri
  • Güneş Lekeleri
  • Çil Lekeleri
  • Yara ve Skar İzleri
  • Kılcal Damar Lekeleri
  • Cilt Yaşı
  • Cilt Sağlığı
  • Cilt Altı Doku Hücrelerinin Sağlığı
  • Cildin Nem Dengesi

  Cilt Analizi Avantajları Nelerdir?

  Cilt problemleri yaş, cilt kalitesi, genetik ve çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları ve cinsiyet gibi pek çok iç ve dış etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Zaman içerisinde etkenlere bağlı olarak gelişen bu cilt problemlerinde uygulanacak olan tedavi planlamaları da özelleştirilmiş olarak uygulanmalıdır ki bakım ve tedaviler sonrasında cilt yüzeyinde optimum başarı sağlanabilmelidir. Bu amaçla ön tanı ve doğru tedavi protokolü için Cilt Analizi yapılmaktadır.

  Cilt analizlerinin en belirgin avantajı da bireysel cilt özelliklerinin ayrıntılı olarak analiz edilmesine yardımcı olmasıdır. Böylece her bireyin cilt sağlığı ve görünümü nesnel olarak ölçülmektedir. Cilt problemlerinin ve cilt problemlerinin altında yatan faktörlerin veriler ile doğru kaynaktan değerlendirilmesi yardımcı olması ile birlikte kişilerin uygulamalardan sonra elde edilen optimum başarıları da görmesine yardımcı olmaktadır.

  Cilt Analizi Zararlı Mıdır?

  Cilt Analizi yeni nesil cilt görüntüleme sistemleri ile gerçekleştirilen oldukça konforlu ve pratik bir işlemdir. Medikal estetik tedaviler ve bakım uygulamaları öncesinde gerçekleştirilen bu işlem 5 dakika gibi çok kısa bir sürede cilt yüzeyinde herhangi bir yan etki ya da risk faktörü oluşturmadan cildin fotoğraflandırılmasını sağlamaktadır.

  Cilt yenileme, cilt gençleştirme, cilt bakımı ve daha pek çok medikal estetik tedavi yönteminin uygulanmasında ön tanı ile ışık tutan cilt testi öncesinde klinik muayene gerçekleştirmek ve cilt testi ile en ideal kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Medikal ve kozmetik tüm uygulamalarda işlemlerin ilk basamağını oluşturan cilt görüntüleme testi ve analizleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik muayene ile cilt testi yaptırmak ya da Cilt Analizi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×