Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

  Cilt Bakımı; Profesyonel Cilt Bakımı uygulamaları cilt sağlığının desteklenmesi, cilt katmanlarının arındırılması ve cilt kalitesinin arttırılmasını amaçlamakta olup; yazımız içerisinde Profesyonel Cilt Bakım İşlemi Nasıl Yapılır, Lazerle Cilt Bakımı ve Bakım Aşamaları hakkında konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Güneş, hava kirliliği ve makyaj gibi dış etkenlerle birlikte; yaşlanma, beslenme alışkanlıkları, stres ve kullanılan tütün ürünleri gibi iç etkenler cilt sağlığının bozulmasına neden olan önemli faktörlerdir. Bu faktörlere bağlı olarak cilt üzerinde leke, kuruluk, kırışıklık ya da siyah nokta gibi pek çok sorun oluşabilmektedir. Bu tabloda uygulanacak Cilt Bakımı tüm dış ve iç etkenlerin oluşturduğu olumsuz etkilerin azalmasına ve daha sağlıklı bir cildin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

  Cilt Bakım muayeneleri polikliniğimizde profesyonel ve etkin bir şekilde yapılmaktadır. Bu muayene sonrasında cilt problemleri ve uygulanacak cilt bakımının yöntemleri belirlenmektedir. Cilt problemlerinin çözülmesine yönelik yapılan bu muayenenin ardından cilt sağlığının yeniden kazandırılması için işlem basamakları belirlenmektedir. Kliniğimiz tarafından sunulan ücretsiz ön muayeneden yararlanarak cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza ait tedavi ve bakım planlamasının belirlenmesi ve işlem detayları hakkında bilgi sahibi olmak için yukarıda yer alan iletişim formu üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Medikal Cilt Bakımı
  BENZER TEDAVİLER
  Medikal Cilt Bakımı
  Cilt problemlerinin analiz edilmesi ile uygulanan medikal Cilt Bakımı işlemleri cilt sağlığının korunması, desteklenmesi ve iyileştirilmesini amaçlamaktadır.

  Cilt Bakımı

  Cilt bakım işlemlerinde asıl amaç cildin sağlığının yeniden kazandırılmasıdır. Bu amaçla yapılan cilt bakım tedavilerinde cilt problemlerinin çözümü hedeflenmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki bakım sonrasında elde edilen sağlıklı cildin sürekliliğinin sürdürülmesi de tedavi sonrasında aktarılan püf noktalar ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

  Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Cilt temizliği birinci uygulama basamağını cildin temizliği oluşturmaktadır. Bu basamakta cildin en üst tabakası temizlenerek cilt dış etkenler içerisinde bulunan makyaj kalıntıları gibi pek çok faktörden arındırılmaktadır. Böylece bir sonraki basamaklarda yapılacak olan tüm işlemlerin etkinliğinin daha fazla arttırılması sağlanmaktadır. Hem cildin arındırılması hem de cildin oksijen seviyesini arttırarak nem kazanmasını sağlayan bu temizleme aşaması cilt bakım uygulamalarında önemli bir yere sahiptir.

  Cilt bakım basamağını oluşturan bir diğer işlem; peeling uygulamasıdır. Bu uygulama cildin yumuşaması ve canlanması için yapılmaktadır. Ayrıca cilt kuruluğu ve sivilce gibi cilt şikayetlerinde peeling uygulaması ( Kimyasal Peeling, Karbon Peeling, Mavi Peeling ) oldukça büyük etkiye sahiptir. Bununla birlikte temizleme ardından yapılan peeling işleminin cilt üzerinde yumuşamaya yardımcı olmasından dolayı da siyah noktaların temizlenmesine katkı sağladığını söyleyebiliriz.

  Cilt Bakımının Etkileri Nelerdir?

  Kliniğimizde kuruluk, siyah nokta, sivilce lekeleri ve yara izleri gibi problemlere çözüm sunan cilt bakım yöntemleri uygulanırken, cilt bakımları esnasında yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan ince çizgiler, leke ve sivilcelerin de Cilt Bakımı sırasında hedef alınan detaylar olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca maske uygulaması ile cilt yatıştırılarak deri üzerindeki kızarıklıkların azalması sağlanmaktadır. Böylece rahatlamış ve yatıştırılmış bir sağlıklı cilt elde edilmektedir.

  Lazerle Cilt Bakımı

  Medikal cilt bakımları uygulamalarında lazerle cilt bakım tedavisi en etkili yöntemdir. Temizlenmiş ve arındırılarak rahatlatılmış cilde uygulanan lazer güneş lekeleri, yara izi, sivilce, gözeneklerin sıkılaşması, yağlanmanın düzenlenmesi ve cilt sağlığının yeniden kazandırılması açısından etkilidir. Ayrıca cilt bakım tedavileri kalıcılığı açısından da koruyucu bir etkiye sahiptir. Cilt üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip olmayan bu işlem, ağrılı değildir. Lazerin cilt üzerindeki leke açıcı etkisi işlem anında dahi anında fark edilmektedir.

  Cilt Bakımında Lazerin Etkileri Nelerdir?

  Güneş lekeleri, sivilce izleri, siyah nokta ve yara izi gibi pek çok cilt sorununda lazerli cilt bakım işlemleri büyük fayda sağlamaktadır. Lekelenmelerin azalmasına katkı sağlayan lazer uygulaması, ciltteki yağlanma oranını düşürerek gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Böylece siyah nokta oluşumunu belirgin seviyede azaltmaktadır.

  Cilt Bakım uygulaması esnasında uygulanan lazer yağ dengesini sağlarken, cildin daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanması açısından etkilidir. Ayrıca cilde herhangi bir zararı bulunmayan bu uygulama düzenli olarak yaptırıldığında ciltteki elastikiyet kaybının önüne geçmekte ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışık oluşumunu da yavaşlatmaktadır. Kliniğimizde yapılan düzenli cilt bakımları ile cilt sorunlarının neden olduğu yıpranmaların önüne geçilebileceği gibi, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

  Cilt bakımı yaptırmadan önce cildin ihtiyacı olan tedavi yöntemlerinin belirlenmesi için kliniğimizin ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilir, cilt bakımı nedir nasıl yapılır ve cilt bakımı fiyatları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

  Cilt Bakımı Aşamaları Nasıl Belirlenir?

  Cilt bakımı pek çok cilt sorununun başarılı bir şekilde çözümlenmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu amaçla kliniğimizde uygulamış olduğumuz tedaviler profesyonel anlamda cildin temizlenmesi, desteklenmesi ve sağlığının yeniden kazanmasına yöneliktir.

  Cilt Bakımı öncesinde cildin ihtiyacı olan gereksinimlerinin net bir şekilde belirlenebilmesi için cilt analizi yapılmaktadır. Cilt analizi sonucunda cilt tipi, cilt sorunları ve cildin ihtiyacı olan diğer tedavilere karar verilmektedir. Böylece cilt bakım tedavisi için gerekli olan aşamalar ortaya çıkmakta ve işlem basamakları oluşturulmaktadır. Böylece cilt analizi ile birlikte yalnızca cildin ihtiyacı olan bakımlar uygulanmakta ve gereksiz uygulamalardan kaçınılmış olunmaktadır. Öte yandan muhtemel yanlış bir uygulamanın da önüne geçilmektedir.

  Uygulamış olduğumuz bakımlar çok kısa süre içerisinde pozitif etkiler göstermektedir. İlk aşamadan itibaren cilt üzerinde fark edilebilir boyutta etkiler bırakan cilt bakımı sayesinde parlak ve derinlemesine temizlenmiş bir cilt ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bakım sonrasında cilt sağlının korunması ve kalıcılığın arttırılmasına yönelik bir takım püf noktalar tarafınıza aktarılmaktadır. Düzenli periyotlarla ve cildin tüm ihtiyacına uygun yapılan cilt bakımlarının cilde sağlığını yeniden kazandırmakla birlikte özellikle yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi hususunda da çok fazla etkili olduğunu söylememiz mümkündür.

  Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Cilt Bakımı cildin iç ve dış etkenlere karşı korunması amacı ile yapılmaktadır. Bu nedenle cilt bakım işlemlerinin periyodik olarak tüm cilt sorunlarına karşı uygulanması önerilir. Cilt yenileme sonra böylece sürekli yenilenen cilt dokusundaki etkilerin daha belirgin bir şekilde ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ancak yukarıda da ifade edildiği gibi doğru cilt bakımının cilt tipinin ve ihtiyaçlarının doğru bir şekilde belirlenmesinden geçmektedir. Bu nedenle kliniğimizde uygulamış olduğumuz tüm işlemlerde cildin mevsimsel olarak değişen tüm ihtiyaçları doğru bir şekilde analiz edilmekte ve periyodik bakımlar bu analiz doğrultusunda yapılmaktadır.

  Belirli aralıklar ile uygulanan bakım sonrasında cildin daha sağlıklı ve canlı olması ile birlikte yaşlanma belirtilerinin en aza indirildiği söylemek mümkündür. Cildin nem ve yağ dengesini korunurken, oksijen seviyesi de arttırılmaktadır. Bu nedenle cilt bakımının bilinci ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

  Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×