Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatma

  Cilt Beyazlatma; Estetik, kozmetik ve psikolojik sorunlara neden olan cilt kararmalarında ve pigmentasyon problemlerinde kullanılmakta olan Cilt Beyazlatma yöntemleri ciltteki ton farklılıklarının eşitlenmesi ve cilt tonunun açılmasını sağlayan prosedürler olup, işlem öncesinde sıklıkla merak edilen Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır, Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nasıl Belirlenir ve Lazerin Cilt Beyazlatma Etkileri konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt rengi yapısında bulunan doğal renk maddesi “melanin” tarafından belirlenmektedir. Yani cilt tonunu belirleyen en önemli faktör genetik yapılardır. Buna bağlı olarak her kişinin genetik unsurlara bağlı olarak melanin yoğunluğu nedeni ile ten renginin değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Öte yandan melanin güneşten gelen ultraviyole ışınları emerek cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Yani açık ten rengine sahip olan kişilerin melanin yoğunluğunun az olması nedeni ile hassas bir yapıda olmasının asıl nedeni budur.

  Hormonal değişiklikler, hamilelik, makyaj, cilt üzerine uygulanan kimyasallar, bazı ilaçlar ve en önemlisi güneş ciltteki melanin yoğunluğunun değişmesine neden olmaktadır. Bu yoğunluğun artması sonucunda da cilt üzerinde ton farklılıkları ve kararmalar oluşturmakta; bununla birlikte kişilerin estetik sorunlar yaşamasına yol açmaktadır.

  Cilt Beyazlatma

  Bu aşamada da pek çok kişinin Cilt Beyazlatma yöntemine başvurduğunu söyleyebiliriz. Beyazlatma işlemi son dönemlerde güvenle uygulanan, uygulama sonrasında olumlu yanıtlar veren, yan etkisi oldukça az ve günlük yaşamı kısıtlamayan etkili bir yöntem olarak ifade edilebilir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz beyazlatma işlemleri ile cilt üzerindeki kararmalara uygun tedaviler yapılarak estetik ve kozmetik sorunlar cilt tonu eşit bir şekilde açılarak giderilmektedir. Genellikle bölgesel kararmalar için tercih edilen bu beyazlatma işlemi ile daha sağlıklı ve eşit bir cilt tonuna sahip olunmaktadır. Güzel, daha sağlıklı ve eşit renk tonuna hâkim bir cilt için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizimle irtibata geçerek Cilt Beyazlatma hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Cilt Tonu Eşitleme
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Tonu Eşitleme
  Cilt tedavileri içerisindeki Cilt Tonu Eşitleme ciltte iç ve dış etkenlerden kaynaklı pigmentasyon sorunlarının cilt doku hücrelerinin aktive edilerek ve yenilenerek giderildiği medikal estetik uygulama ve işlemlerin olduğu tedaviler bütünüdür.

  Cilt Beyazlatma Tedavisi

  Günümüzde Cilt Beyazlatma için tercih edilen pek çok yöntem bulunmaktadır. Özellikle cilt beyazlatma kremi ve cilt beyazlatma maskeleri en sık tercih edilen ürünlerdir. Ancak bu ve bunun gibi pek çok ürün içerisinde hidrokinon ve civa gibi toksik ve yıpratıcı maddeler bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı sonrasında istenilen beyazlatıcı etkiyi elde etmek yerine cilt üzerinde daha derin cilt lekelerinin oluştuğunu söylememiz mümkündür.

  Bu noktada hatırlatmak gerekir ki her cildin melanin yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bu nedenle kliniğimizde uygulamış olduğumuz beyazlatma tedavilerinde cilt tonuna, melanin yoğunluğu farkına ve lekelerin bölgelerine göre işlem yapılmalıdır. Böylece oluşabilecek risklerin önüne geçilmekte ve derin leke oluşumu engellenerek başarılı bir tedavi sonucu elde edilmektedir.

  Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerin, cilt dokusunda bulunan melanositleri tahrip etmesi özelliği kullanılarak cilt tonunun açılması sağlanmaktadır. Bu uygulamada lazer ışınları ciltte ortalama 3 ila 4 mm’lik bir alana etki etmektedir. Bu etki esnasında cilt dokusunun daha derinlerine inilmediği müddetçe herhangi bir yan etkisi ya da doku üzerinde hasarı bulunmamaktadır. İşlem sonrasında cilt renginde 1 – 2 ton açılma gözlemlenir. Yara izi ya da kanama olmayan uygulamalardır. Genellikle tek seans ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tedavi sonrasında iyileşme süreci ortalama 7 ila 10 gün arasındadır. İyileşme sonrasında ortaya çıkan cilt parlak ve canlı bir renge sahiptir.

  Polikliniğimizde cilt tonunun dengelenmesi, cildin daha ışıltılı bir hale getirilerek beyazlatılması amacı ile yapılan bu işlem, yalnızca beyazlatma değil cilt dokusunun pek çok ihtiyacına yanıt vermektedir. Yani beyazlatıcı ve ton dengeleyici bu tedavi işlemleri daha geniş kapsamda cilt sağlının korunması amacı ile yapılmakta ve lazer sistemleri ile ciltteki ton farklılıkları ve deformasyonlar giderilmektedir.

  Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nasıl Belirlenir?

  Cilt Beyazlatma işleminde kullanmış olduğumuz lazer yöntem aracılığı ile ciltteki ton farklılıkların eşitlenmesi ve açılması sağlanmaktadır. Lazer ışınının ciltteki kollajen üretiminden yararlanarak ölü dokuların ve ton farklılıklarına neden olan bu hücrelerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu uygulamalar ve uygulamaların süresi yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve lekenin derinliğine göre değişmektedir. Ancak bu beyazlatma işlemlerinin ortalama 30 dakika gibi çok kısa bir sürede yapıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca işlem tek seans ya da tekrarlayan seanslar şeklinde cilt yapısına ve renk koyuluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle birlikte gereklilik halinde tekrarlanabilmektedir.

  Cilt rengindeki değişiklikler ve farklar pek çok etkene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle ton farklılıkları, lekelerin derinlikleri ve boyutları değerlendirilirken,  neden olan faktörlere de dikkat edilmektedir. Böylece tüm bu unsurlar göz önünde bulundurularak bir tedavi planlaması ve yöntemi seçilmektedir.

  Cilt Beyazlatma yöntemleri lazer uygulamalarında farklı teknikler ile yapılmaktadır. Ancak temel yöntem cilt yüzeyindeki hücrelerin lazer ışınları aracılığı ile buharlaştırılmasıdır. Özellikle koyu tenli kişilerde, deri pigmentasyonu sorunu olan kişilerde, güneş hasarlarında ve çil problemlerinde kullanılan yöntemler aynıdır. Ancak koyu renkli ve derin doğum lekelerinde tercih edilecek teknik daha farklıdır. Çünkü bu işlem diğer lekelere ve ton farklılıklarına göre daha uzun bir tedavi süreci gerektirebilmektedir.

  Lazerin Cilt Beyazlatma Etkileri

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazerle Cilt Beyazlatma işlemi sonrasında uygulama alanlarında hafif kızarmalar oluşabilmektedir. Ancak bu kızarmalar normal kabul edilmektedir. Birkaç gün içerisinde bu etkiler kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır. Lazer uygulamalarının diğer yöntemlere göre daha hızlı ve başarılı sonuçlar vermesi nedeni ile kızarma etkisinin ortadan kalkması sonrasında cilt tonundaki farklar ortaya çıkmaktadır.

  Lazerin yüksek yoğunluklu ışık enerjisi kullanılarak yapılan bu işlem; hücrelerin kolay bir şekilde imha edilmesine olanak sunmaktadır. Bu nedenle etkileri oldukça hızlıdır. Bununla birlikte cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı olduğu için tedavi sonrasında daha parlak ve canlı bir cilt ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte lazerin cilde teması sonrasında elastin ve kollajen uyarımı yapması nedeni ile daha sıkı ve gençleşme etkisi ile parlayan bir cilt dokusu oluşmaktadır.

  Cilt Beyazlatma Tedavisinin Yan Etkileri

  Tedavi ya da iyileşme sürecinde bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Ancak oluşabilecek tüm yan etkiler tamamen geçicidir. Özellikle hassas cilt tiplerinde dikkat çeken bu yan etkilerin şiddetli yan etkiler olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca her lazer uygulamaları sonrasında olduğu gibi cilt beyazlatma uygulaması sonrasında da güneş ışınlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Tedavi sonrasında güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte lekelere hatta kalıcı izlerin oluşmasına yol açabilmektedir.

  Kiniğimiz lazerle Cilt Beyazlatma uygulamalarında uzman ve profesyonel tedavi sunmaktadır. Bununla birlikte uygulamaların başarılı sonuçlanabilmesi için muayenelerde tedavi öncesi ve sonrası detaylar eksiksiz bir şekilde aktarılma ve spesifik tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Böylece tüm cilt tiplerinde cildin en alt katmanından en üst dokusuna kadar olan ton sorunlarına sağlıklı çözümler sunulmaktadır.

  Uzman ve profesyonel tedavi ile cilt üzerindeki ton farklılıklarına çözüm bulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca uygulama hakkında muayene öncesinde bilgi almak için aşağıda bulanan iletişim formu üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Beyazlatma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×