Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Dolgusu Tedavisi

Cilt Dolgusu Tedavisi

  Cilt Dolgusu Tedavisi; Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin kullanıldığı Dolgusu Tedavisi, kırışıklık ve sarkma gibi cilt problemlerinde hasarlı ve yıpranmış bölgelerde cildin hacim kazandırılmasını ve yüz dinamiğinin yeniden kazandırılmasını sağlayan bir enjeksiyon tedavisi olup; en popüler ameliyatsız estetik uygulaması olması sebebi ile merak edilen Cilt Dolusu Tedavisi Nasıl Yapılır, Cilt Dolgusu Tedavileri Nelerdir ve Dolgu Maddelerinin Özellikleri gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ dokusunda hyalüronik asit, elastin ve kollajen lifleri gibi yapısal elemanlarında bir takım azalmalar ortaya çıkmaktadır. Bu azalmalar sonucunda da cilt yüzeyinde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir.

  Yüz Dolgusu Tedavisi, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan bu  cilt kırışıklıkları, sarkma ve ince çizgileri gidermek amacı ile uygulanan; dokuya şekil verme ya da hacim kazandırma gibi cilt altına dolgu maddelerinin geçici, yarı kalıcı ya da kalıcı şekilde uygulanması esasına dayanan bir işlemdir.

  Cilt Dolgusu Tedavisi

  Cilt dokusu üzerindeki ince ve derin kırışıklıkların, sarkmaların, yara izlerinin ve çukurların giderilmesi; dudakların, elmacık kemiklerinin ve burnun belirgin hatlara sahip olarak şekillendirilmesi amacı ile uygulanan dolgu uygulaması öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Daha genç bir görünüm elde etmek ve cildi güzelleştirmek amacı ile uygulanan dolgu enjeksiyonları için randevu talebinde bulunmak ya da Yüz Dolgusu Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Saç Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Dolgusu
  Saç kalitesinin arttırılması ve desteklenmesi amacı ile uygulanan Saç Dolgusu saç dökülmelerini durdurmakla birlikte saça eski sağlığının kazandırılmasına yönelik uygulanan bir dermal dolgu enjeksiyonu işlemidir.

  Cilt Dolgusu Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Tedavi öncesinde enjeksiyon bölgelerinde ağrı ya da acı hissinin azaltılması ve işlemin daha konforlu sürdürülebilmesi amacı ile laken anestezik etkili kremler ile uygulama bölgesinin uyuşturulması sağlanmaktadır. Böylece ağrı eşiği düşük olanlarda daha etkili işlem yapma olanağı sağlanmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi, cilt yüzeyindeki kırışıklık, sarkma ve gevşeme bulunan alanlara ya da hacim kazandırılmak istenilen bölgelere ince bir iğne ya da ucu künt şekilli kanüller aracılığı ile küçük miktarlarda dolgu maddelerinin enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu dolgu enjeksiyonunun süresi uygulama yapılacak bölgeye göre değişmekte olup, ortalama 20 ila 30 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanmaktadır. İşlemin tamamlanmasının ardından sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür.

  Cilt Dolgusu Tedavileri

  Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgilerin düzeltilmesi, gözaltındaki morlukların ve çökmelerin, yüzdeki sarkmaların, ağız kenarlarındaki çizgilerin giderilmesi ile birlikte, çene ve çene hattının belirginleştirilmesi, dudakların şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılması, kaşa şekil verilmesi, burundaki küçük şekil bozukluklarının giderilerek burun ucunun kaldırılması ve kaş aralığındaki çizgilerin azaltılması amacı ile uygulanan Cilt Dolgusu Tedavisi aşağıda yer almaktadır.

  Dudak Dolgusu

  Dudak dolgusu tedavisi, hacimsiz ve kırışık dudak yapısına sahip kişilere uygulanan ve oldukça pratik bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada genellikle cildin yapı taşı olan hyalüronik asit içeren jel dolgu kullanılmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu çapraz bağlı ve volüm vermek amacı ile tercih edilmekte ve uygulama sonrasında dolgun ve hatları belirgin dudaklara sahip olunmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi içerisindeki bu uygulama mikro iğne ucuna sahip enjeksiyon aracılığı ile jel şeklinde olan dolgu maddesinin dudak içerisine uygulanması şeklinde yapılmaktadır. İşlem ortalama olarak 15 ila 20 dakika arasında süren oldukça basit bir uygulamadır.

  Nazolabial Dolgu

  Burun kanatlarının yanından itibaren başlayarak, ağız köşelerine dek inen çizgiye “nazolabial çizgi” adı verilmektedir. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkileri ile birlikte belirgin bir hal alan bu çizgi yorgun, yaşlı ve mutsuz bir görünüme neden olmaktadır. Nazolabial çizgi üzerine ince uçlu iğneler yardımı ile hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjeksiyonu şeklinde uygulanan bu tedavi diğer dolgu uygulamaları ile beraber ya da tek başına yapılabilmektedir.

  Uygulama lokal anestezi eşliğinde ortalama 10 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanmakta ve nazolabial alanda bulunan katın açılması sağlanmaktadır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Zaman içerisinde cilt dokusunu taşıyan destek yapının azalması sonucunda elastikiyetini kaybetmiş ve sarmış cildin toparlanması ve bazı tablolarda genetik olarak elmacık kemiğinin belirgin hatlara sahip olmaması nedeni ile Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde yer alan bir dolgu uygulamasıdır. Elmacık kemiği dolgusu sonrasında daha belirgin bir yüz hattında sahip olmak mümkündür.

  İnce uçlu iğneler yardımı ile dolgu maddesinin elmacık kemiği bölgelerinde işaretlenen alanlara enjeksiyonu şeklinde uygulanmaktadır. Acısız ve oldukça basit olan bu işlem ortalama 15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Çene Dolgusu

  Yüzle uyumlu bir çene şeklinin ve güçlü bir çene çizgisi hattının oluşturulması amacı ile yapılan çene dolgusu, simetrik görünümü ile yüzün genel hatlarına uyumlu olmasını sağlamaktadır. çenedeki hacim eksikliğinin, büyüklüğünün ve çene hattı çizgisinin giderilmesini sağlayan bu işlem çene altı sarkmalarını da gidermek amacı ile çenede belirlenen alanlara enjeksiyon yöntemi ile dolgu maddesinin uygulanması şeklinde yapılmaktadır.

  Çene dolgusu için anestezi uygulamasına gerek duyulmamaktadır. Ancak gereklilik halinde lokal anestezi eşliğinde hasta konforu sağlanarak ortalama 15 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Göz Altı – Işık Dolgusu

  Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde yer alan gözaltı ışık dolgusu, göz kemiği üzerine ve göz yaşı kanalına enjeksiyon yöntemi ile yapılan bir dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamada göz altındaki çökmelerin giderilmesi ve renk tonunun eşitlenmesi amacı ile geliştirilmiş özel dolgu kullanılmaktadır.

  Tedavi öncesinde işlem yapılacak bölge lokal aneztesi aracılığı ile uyuşturulmasının ardından enjeksiyon yardımı ile dolgu uygulaması yapılmaktadır. İşlem ortalama olarak 40 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

  Yüz Dolgusu

  Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkileri ile birlikte cilt dokusunda çökmeler, elastikiyet ve hacim kayıpları ortaya çıkmaktadır. Bu deformasyonların giderilmesi amacı ile ince uçlu iğneler araıcılığı ile cilt dokusu altına dolgu maddesinin enjeksiyonu şeklinde uygulanan yüz dolgusu, altın oran ve cilt yapısı dikkate alınarak yapılmaktadır. Elmacık kemiğine volüm kazandırma, burun ucu kaldırma, burun ve çene dolgusu gibi yüz hatlarını ve kontürüü belirginleştirmeye yönelik yapılan bu işlemde hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi kullanılmaktadır. Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde en sık tercih edilen yüz dolgusu sonrasında daha diri, kırışıksız ve genç bir cilt yüzeyi ortaya çıkmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisinde Kullanılan Dolgu Maddeleri

  Estetik amaçla Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde kullanılan dolgu maddeleri; geçici, yarı kalıcı ve kalıcı olarak sınıflandırılmaktadır. Geçici dolgular içerisinde en yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asittir. Yarı kalıcı dolgular içerisinde ise; kalsiyum hidroksi apatit, polilaktik asit ve polikaprolakton içeren dolgular bulanmaktadır. Bu dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama 1 ila 4 yıl arasındadır. Ancak bazı kişisel özelliklere ve uygulama alanına göre bu süre değişebilmektedir.

  Kalıcı dolgu maddeleri yan etkileri nedeni ile günümüzde pek fazla tercih edilmemektedir.

  Dolgu Maddelerinin Özellikleri

  Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde geçici dolgu maddesi olarak kullanılan hyalüronik asit, enjekte edildiği bölgelere hacim kazandıran, son derece güvenli ve doğal bir üründür. Doğal olarak cilt dokusunda da bulunan ve yaşlanma ile birlikte ciltteki miktarı azalan hyalüronik asit, cildin nem dengesini sağlayarak saf formunun konsantrasyonu sonucunda yüz, boyun, dekolte ve el bölgelerini nemlendirerek, korumakta ve daha kaliteli bir cilt dokusu ortaya çıkararak cildin yeniden canlanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte cilt dokusu altına enjekte edilmesinin ardından kollajen üretimini desteklemektedir.

  Yarı kalıcı özelliğe sahip dolgu maddeleri içerisinde yer alan kalsiyum hidroksiapatitli dolgular, kalsiyum hidroksiapatit mikropartikülleri ve su bazlı jel içeriklidir. Yapısal bileşen olarak kalsiyum ve fosfat bulunduran bu dolgu maddesi insan dokusunda doğal olarak bulunmaktadır. Bu nedenle vücuda %100 uyum sağlamaktadır. Enjeksiyon sonrasında kollajen üretimini uyarmakta ve desteklemektedir. İstenilen sonuca tek bir uygulama ile ulaşılmasına olanak sunmasının yanı sıra güvenli ve doğal olarak vücutta yok olmaktadır.

  Polikaprolakton içeren dolgu maddeleri, kısa sürelerde kırışıklık ve mimik problemlerini düzeltme etkisine sahiptir. Bununla birlikte vücudun doğal kollajen üretimini tetikleyerek cilt dokusunun doğal tepkisini kullanmaktadır. Kollajen lifleri ise, esneklik, yumuşaklık ve sıkılığı korumaya yardımcı olan ve cilt dokusunda doğal olarak bulunan önemli destek yapılardan bir tanesidir.

  Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde kullanılan bir diğer dolgu maddesi olan polilaktik asit dolgular, cilt dokusu üzerinde bulunan çizgi ve kırışıklıkların düzeltilmesi amacı ile kollajen liflerini canlandırarak çalışmakta olan cildi düzleştirici miktropartiküller içeren bir üründür. Özellikle doku kayıplarının olduğu bölgelerde cilt yüzeyinin altına enjekte edilmektedirler. Yüz kaslarını felç etmeden ya da doğal ifadeyi sınırlamadan cildi dolgunlaştırmakta ve düzleştirmektedir.

  Cilt Dolgusu Tedavisinin Etkileri

  Dolgu tedavilerinde cilt altına enjekte edilen dolgu maddeleri kırışıklıkların altındaki cilt dokusunu doldurarak mevcut kırışıklığı düzeltmektedir. Yüze hacim kazandırarak sarmaları gidermesinin yanı sıra, hacmin az bulunduğu bölgelerde dolgunluk yaratarak belirgin hatlar oluşturmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde kullanılan bazı dolgu maddeleri geçici etkiye sahip olmalarına rağmen, cilt altında kaldıkları süre boyunca cilt dokusunda yeni kollajen üretimini tetiklemektedirler. Bunun sonucunda da cilt dokusunda yenilenme ortaya çıktığı için dolgu maddesinin etkinliğini yitirmesi durumunda bile bölgedeki cilt dokusu ilk durumuna göre çok daha iyi bir yapıya sahip olmaktadır.

  Cilt Dolgusu Tedavisi Yan Etkileri

  Sonucu hemen fark edilen bu tedavi sonrasında enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ya da ödem olabilmektedir. Ancak bu etkiler ortalama 15 ila 20 dakika içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. Nadir durumlarda noktasal deri altı kanamalar gelişebilmektedir. Bu kanamalar ise 5 – 7 gün içerisinde tamamen kaybolmaktadır.

  Uygulama alanlarında geçici şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gibi durumlar gözlenebilirken, bu yan etkiler kısa sürede gerilemektedir. Uygulama bölgelerine sert masaj yapılmaması ve aşırı sıcak ya da soğuk uygulamalardan kaçınılması önerilmektedir. Uygulama alanlarında gelişen morlukların ise makyaj ile kapatılması mümkündür.

  Estetik alanda en çok tercih edilen dolgu enjeksiyonları ile yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesini sağlamak, yüzün hacmini yeniden kazandırmak ve cildi güzelleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Her bir bölge için farklı çözümler sunan ve oldukça zahmetsiz olan bu dolgu tedavileri için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Cilt Dolgusu Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Dolgusu Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×