Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Germe Tedavisi

Cilt Germe Tedavisi

  Cilt Germe Tedavisi; Ameliyatsız cilt tedavileri içerisinde yer alan Cilt Germe Tedavisi medikal estetik alanda uygulanan ve cilt dokusundaki hacim eksikliklerinin ve kırışıklıkların giderilmesini hedefleyen prosedürleri içermekte olup, Ameliyatsız Cilt Germe Tedavileri Nelerdir, İple Cilt Germe ve Fokuslu Ultrason Tedavisi hakkındaki merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde medikal estetik alanında uygulanan Cilt Germe Tedavisi yöntemleri ile cilt dokusundaki hacim eksikliklerinin ve kırışıklıkların önüne geçmek mümkündür. Cilt dokusu üzerinde zamanın ve yer çekiminin tahribatını önleyebilen ve koruyabilen bu teknikler cilt altında bulunan bağ dokusunun güçlendirilmesini amaçlamaktadır.

  Cilt germe teknikleri cerrahi işlem olmadan cilt dokusundaki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi amacı ile uygulanan yöntemlerdir. Sosyal ve profesyonel hayatı kısıtlamayan ve cerrahi işlemlerin yan etkilerine sahip olmayan bu teknikler sayesinde cilt ve cilt altı dokularının onarılması ile birlikte yaşlanmaya karşı önlem alınmış olmaktadır.

  Cilt Germe Tedavisi

  Medikal estetik alanında Cilt Germe Tedavisi içerisinde uygulanan yöntemler cerrahi müdahale gerektirmeyen işlemlerdir. Etkisini kısa süre içerisinde gösteren ve cilt dokusundaki kırışıklıkları ve sarkmaları ortadan kaldırabilen bu etkili tedavi yöntemleri ile ile cilt onarım sürecine girmekte ve kollajen üretimini arttırmaktadır. Tedavi sonrasında da ciltte sıkılaşma ve canlılık kendini göstermektedir.

  Fransız Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Fransız Askısı
  Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Fransız Askısı, elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin bulunduğu noktaları hedef alarak medikal ipler yardımı ile cildi askılayan bir cilt germe prosedürüdür.

  Ameliyatsız Cilt Germe Tedavileri Nelerdir?

  Cilt germe tedavileri içerisinde pek çok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler cildin ihtiyacına bağlı olarak belirlenmekte ve uygulanmaktadır. İple cilt germe, fokuslu ultrason ile cilt germe, lazer, altın iğne tedavisi, yüz mezoliftingi, dolgu tekniği ve kimyasal peeling gibi pek çok yöntem cilt germe tedavileri uygulamalarında en sık tercih edilen işlemlerdir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz işlemler hacim kaybının yaşandığı alanlara, bölgelere, cilt dokusu üzerindeki kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak ön kontrol esnasında belirlenmektedir. Bu nedenle ücretsiz muayenemizden yararlanarak kırışıklıkların düzeltilmesi ve hacim kaybının giderilmesi için tedavi planlamanızı yaptırabilirsiniz.

  Tedaviden beklenilen sonuçlara göre oluşturulan uygulamalar hakkında bilgi almak ve randevu talebi oluşturmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İple Cilt Germe Tedavisi

  Ameliyatsız yüz germe işlemleri içerisinde kullanılmakta olan iple Cilt Germe Tedavisi uygulamasında organik ipler kullanılmaktadır. Bu eriyen cerrahi ipler uygulanacak bölgeye göre seçilmekte ve uzunlukları belirlenmektedir. Yan etkisi olmayan bu işlemde PDO (polidiaksanon) olarak adlandırılan ipler araçlığı ile cilt kaldırılmaktadır.

  Organik iplerin kullanıldığı germe tedavisi daha sık yüz bölgesinde tercih edilmektedir. Ancak yalnızca yüz bölgesi değil, kol ve bacak gibi vücudun pek çok bölgesinde oluşan sarkmalar ve kırışıklıklarda da kullanılmaktadır.

  Bu ipler sıkılaştırma ve gerginleştirme özellikleri nedeni ile vücuttaki sarkmalara karşı etkilidir. İşlem sonrasında vücuda adapte olması konusunda herhangi bir risk taşımamaktadır. Eriyebilen özellikte olmasının yanı sıra tedavi sonrasında cilt altı dokusunda kollajen ve elastik sentezini tetiklemesi nedeni ile cildi yapıştırmakta ve sıkılaştırma işlevi ile iyileşme sürecinde etkisini göstermektedir. Ayrıca cilt dokusuna dışarıdan bir madde girmesini engellemesi nedeni ile cildin kendi kollajen ve elastininden faydalanmasına katkı sağlamaktadır.

  Fokuslu Ultrason İle Cilt Germe Tedavisi

  Fokuslu Ultrason ile Cilt Germe Tedavisi esnasında ses dalgaları kullanılmaktadır. İşlem sırasında kullanılan ses dalgaları cildin alt katmanlarındaki kollajen üretimini harekete geçirmektedir. Böylece cilt üzerinde sıkılaşma ve lifting etkisi elde edilmektedir.

  Fokuslu ultrason ile yapılan tedavide ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları sorunlu bölgeye odaklanarak cilt dokusunun en üst katmanına zarar vermeden cilt altındaki bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturarak kollajen üretimini tetiklemektedir. Böylece cildin kendi kendini onarma süreci başlatılmaktadır. Ayrıca bu ısınma ile kollajenlerde kısalıp kalınlaşmalar görülmekte ve ciltte sıkılaşmaya elde edilmektedir.

  Boyun ve göz çevresindeki gevşemeler ve sarkmalar, ağız çevresindeki çizgiler, çene çizgisi kaybı, çene bölgesindeki gevşemeler ve sarkmalar gibi pek çok yaşlanma belirtilerinde etkilidir. Ayrıca yüz cildini ve yüz ovalini belirginleştirmede etkili olması ile birlikte bu bölgelerdeki bozulmalarda ve sarkmalarda uygulanabilmektedir.

  Lazerle Cilt Germe Tedavisi

  Lazer sisteminin kullanılarak cilt ve cilt altı dokuların ısıtılarak kollajen üretiminin arttırıldığı bir tedavi yöntemidir. Cilt ve cilt altı dokusuna uygulanan lazer ışınları sayesinde dokuların ısıtılması ile kollajenlerde kısalmalar görülmektedir. Bu durum sonucunda da cilt üzerinde sıkılaşma oluşmaktadır.

  Lazer ışınlarının uygulandığı bölgelerdeki kollajenlerde tekrar kollajen üretimini destekleyen bu lazer sistemi aracılığı ile cilt altında yenilenme gerçekleşmektedir. Bununla birlikte cilt üzerindeki gözeneklerin küçülmesine olanak sunarken, kırışıklık ve elastikiyet kaybı olan problemli bölgelerde çözüm sunmaktadır.

  Seans şeklinde uygulanan lazerle Cilt Germe Tedavisi cildin daha pürüzsüz, parlak ve genç görünüm kazanmasına katkı sağlamaktadır. İşlem esnasında cildin en üst tabakası olan epidermise zarar verilmemesi için kontrollü ve doğru atışlar yapılmaktadır. Lazer ışınlarının yapılandırıcı etkilerinden yararlanılarak tüm işlem üst derinin koruyucu tabakası altında gerçekleştirilmektedir.

  Altın İğne ile Cilt Germe Tedavisi

  Fraksiyonel radyo frekans yani altın iğne ile Cilt Germe Tedavisi cilt üzerindeki yaşlanma ve çevresel faktörlere bağlı oluşan sorunların tedavilerinde kullanılan en etkili seçenektir. Cilt yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşarak; cildin daha parlak, sağlıklı ve gergin olmasını sağlayan altın iğne uygulaması cilt üzerindeki pek çok sorunu tedavi edebilmektedir.

  Seans şeklinde uygulanan altın iğne tekniği ilk seanstan itibaren etkisi göstermektedir. İşlem sonrasında cilt altı dokusunda onarım devam ederken, ciltteki canlanma her geçen gün artarak devam etmekte ve belirgin hale gelmektedir.

  İnce kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki sarkmaların toplanması, gözeneklerin sıkılaştırılması ve boyun ile dekolte bölgesinin toparlanmasında etkili olan altın iğne yöntemi uzun süreli kalıcı başarılar elde etmektedir. Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkili olarak başarısını kanıtlayan bu yöntemin tedavi süresi bölgeye ve soruna göre değişiklik göstermektedir.

  Yüz Mezoliftingi ile Cilt Germe Tedavisi

  Yüz ve dekolte bölgelerinde istenilen alanlara uygulanan mikro enjeksiyonlu tedavi tekniğidir. Yüz mezoliftingi ile Cilt Germe Tedavisi hücre yenilenmesi, elastikiyeti kazandıran maddelerin üretimini desteklemesi ve kan dolaşımını düzenlemesi gibi etkilere sahiptir.

  Cilt yaşlanmaları ve sarkma durumlarında sıklıkla tercih edilen mezolifting uygulamasında, cildi yenileyen hyaluronik asit, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve amino asitler cilt altına küçük iğneler aracılığı ile uygulanmaktadır. Bu maddelerin cilt dokusuna direkt olarak verilmesi sonucunda cilt dokusu uyarılmaktadır. Uyarılan cilt katmanlarında kollajen ve elastin üretiminin artması ile birlikte cilt yenilenirken yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılmaktadır. Böylece daha gergin ve canlı bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır.

  Dolgu Tekniği ile Cilt Germe Tedavisi

  Dolgu tekniği ile Cilt Germe Tedavisi, deri üzerindeki kırışıklığın bulunduğu bölgelerde ve hacim kaybının yaşandığı alanlarda söz konusu problemli bölgelerin doldurulması işlemini ifade etmektedir. Kırışıklıkların düzeltilmesi, gözaltı bölgelerindeki hacim kayıplarının giderilmesi ve ciltteki ince çizgilerin ortadan kaldırılmasında etkili olan bu işlem cildin yukarı toparlanmasında kullanılmaktadır.

  Dolgu işlemi cilt üzerindeki hacim kayıplarında etkili olurken, eksikliklerin giderilmesi ile birlikte derin kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan yapılan bu işlemde cilt üzerinde herhangi bir iz oluşmamaktadır. Minimal dozlarda ve doğru noktalara uygulanmasının ardından cilt dokusunun doğal görünümüne herhangi bir zarar vermemektedir.

  Kimyasal Peeling İle Cilt Germe Tedavisi

  Cildin sağlığını yeniden kazandırılması, diri ve canlı bir görüntüye kavuşması amacı ile kimyasal içerikli solüsyonların deri üzerine uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile cilt üzerine uygulanan solüsyonlar sonrasında cilt üzerindeki hasarlı derinin soyulması sağlanmaktadır.

  Kimyasal peeling ile Cilt Germe Tedavisi yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir. Soyulma sonrasında ortaya çıkan yeni cilt dokusu ile daha parlak ve homojen bir görünüm elde edilmesi ile birlikte cildin yeniden yapılandırılmasına katkı sağlamaktadır.

  Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu medikal uygulamalar etkisi çok kısa süreler içerisinde gösteren işlemlerdir. Ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların derecesine bağlı olarak uygulanan her bir yöntem ihtiyaca uygun bir şekilde karar verilerek uygulanmaktadır.

  Ücretsiz muayenemizden yararlanarak Cilt Germe Tedavisi hakkında bilgi almakla birlikte uygulanacak tedavi yöntemlerinin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz. Ayrıca ön kontrol öncesinde bilgi edinmek ve tedavi ücretleri hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Germe Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×