Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Görüntüleme Sistemleri

Cilt Görüntüleme Sistemleri

  Cilt Görüntüleme Sistemleri; Cilt bakımı ve cilt tedavileri öncesinde kullanılmakta olan Cilt Görüntüleme Sistemleri, cilt ve cilt altı katmanlardaki epidermal düzensizlikleri belirleyen kişiye özgü Cilt Analizi yapılmasına olanak sunan bir teknoloji olup, Cilt Görüntüleme Sistemlerinin Verdiği Bilgiler ve Cilt Görüntüleme Sistemlerinin Avantajları hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt Görüntüleme Sistemi cilt ve cilt altı dokularının görüntülenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Cilt sorunlarının erken teşhisi, tedavi sürecinin planlanması ve tedavi sonuçlarının bilimsel verilere dayanarak değerlendirilmesini mümkün kılmaktadır. Yalnızca bilgisayar ve fotoğraf ile yapılan ölçümler sonucunda cilt yapısının ve cilt altı dokularının analiz edilmesini sağlayan bu sistem ile cilt yapısının kalınlığı, cilt dokusunda bulunan kollajen miktarı, cildin genel sağlığı, cilt kalitesi ve cilt yaşı gibi pek çok değer ölçülmektedir.

  Çaprazlama, polarize ve ultraviyole ışıklar yardımı ile cilt dokusunun hem üst yüzeyini hem de yüzeyin hemen altında bulunan yapıların değerlendirilmesine olanak sunarken, cilt dokusunda meydana gelen sorunların nedenini ve yaşlanma belirtilerinin saptanmasını sağlamaktadır.

  Cilt Görüntüleme Sistemleri

  Cilt tedavileri ve bakımları öncesi ve sonrasında aynı ışık ve pozisyonlarda alınan fotoğraflar aracılığı ile tedavinin ve uygulamaların başarısını objektif olarak ölçülmesini sağlamaktadır. Bunun dışında tıbbi görüntüleme sistemleri ile aynı yaş grubu ve aynı cilt tipine sahip olan kişilerin karşılaştırılması ile cilt sağlığının durumunun iyi ya da kötü yanları ortaya koyularak tedavi planlamasının oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

  Kliniğimizde kullanmış olduğumuz görüntüleme sistemleri cilt ve cilt altı dokusunun değerlendirmesini lensler yardımı ile ve özel analiz programları ile hem görsel hem de metamatiksel olarak sağlamaktadır. Bu değerlendirmeler sistem tarafından elde edilen veriler doğrultusunda cildin durumu ile ilgili grafikler ve yüzdeler şeklinde sunulmaktadır.

  Cilt tedavileri ve estetik uygulamalar öncesinde, uygulama sonrası nasıl bir etki oluşacağı ve tedavinin başarısı hakkında bilgi veren bu görüntüleme sistemleri tedavi sürecinin kolaylıkla izlenebilmesi için tercih edilmektedir. Uygulamalar öncesinde tedavi sürecini kolaylaştıran Cilt Görüntüleme Sistemleri ile tüm tedavilerimize destek sunarak daha başarılı ve etkin uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

  Ön kontrol esnasında kullanmış olduğumuz görüntüleme sistemleri yöntemi ile cildinizin ihtiyaç duyduğu tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Cilt özelliklerini, kalitesini, yaşını, kırışıklık ve leke problemlerini, yüzeye çıkmamış cilt sorunlarını ve cilt sorunlarının derinliğini bildiren profesyonel Cilt Görüntüleme Sistemleri ücretleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Analizi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Analizi
  Cilt  tedavileri ve bakım uygulamaları öncesinde yapılan Cilt Analizi cilt görüntüleme sistemleri ile cildin fotoğraflandırıldığı ve cilt problemleri hakkında istatiksel grafikler ve yüzdeler veren bir testtir.

  Cilt Görüntüleme Sistemlerinin Verdiği Bilgiler

  Cilt ve cilt altı yüzeyinin değerlendirilmesi esnasında özel olarak tasarlanan lensler kullanılmaktadır. 3D analiz işlemi esnasında özel teknikler kullanılarak cildin fotoğraflaması yapılmakta ve cilt yapısının problemleri yüzdeler ve grafikler şeklide bilgiler aktarmaktadır.

  Cilt Görüntüleme Sistemleri dolgu, botoks ve cilt sıkılaştırma uygulamaları ve tedavileri sonrasında, ayrıca bölgesel incelme ve selülit görüntülerinin uygulama öncesinde ve sonrasındaki durumlarının karşılaştırılmasına olanak sunmaktadır.

  Üç boyutlu analiz imkanı sağlayan görüntüleme sistemleri tedavi öncesi ve sonrası karşılaştırmanın dışında uygulamaya ve tedaviye alınan yanıtların takip edilmesini sağlarken, cilt dokusunun ihtiyaç duyduğu tedaviyi görmediği durumlarda oluşabilecek değişiklikleri göstermektedir.

  Tedavi öncesi ve sonrası durumların karşılaştırılması esnasında; ciltteki kırışıklık seviyesinin değerlendirilmesi, kahverengi cilt lekelerinin değerlendirilmesi, ultraviyole ışınlarının değerlendirilmesi, kılcal damarların ve kırmızı benlerin yoğunluğunun, yerlerinin ve miktarlarının değerlendirilmesi gibi pek çok bilgiyi matematiksel veriler doğrultusunda fotoğraflar ile sunmaktadır.

  Özellikle cilt tedavisine başlanmadan önce cilt dokusunun fotoğrafının çekilmesi tedavi sonrasında elde edilen başarının ölçülmesinde büyük yarar sağlamaktadır. Uygulama ve tedavi öncesinde sonuç hakkında bilgi aktarması uygulama sonrasındaki stresi azaltırken, beklentilerin daha akılcı temellere oturmasına olanak sunmaktadır. Böylece tedavi sürecinin daha kolay yönetilmesine katkı sağlamaktadır.

  Kliniğimizde kullanmış olduğumuz Cilt Görüntüleme Sistemleri aracılığı ile elde edilen analizler sonucunda tamamen kişiye özgü tedavi planlaması yapılmaktadır. Böylece cildin ihtiyacı olan tedavi uygulanmış olmaktadır.

  Cilt Görüntüleme Sistemlerinin Avantajları

  Cilt Görüntüleme Sistemleri cilt analizi yapılarak, problemlerin ortaya çıkarılması noktasında büyük avantaj sağlamaktadır. Cilt analizleri lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgi gibi cilt sorunlarına denen olabilecek faktörlerin ortaya çıkarılmasında oldukça etkilidir.

  Cilt analiz sistemleri cilt dokusunun altında yüksek performanslarda iyileşmeler sağlamaktadır. Dolayısıyla uygulama ve tedavi öncesinde yapılan analizler ile sorunlu bölgeler üzerinde pozitif etkiler oluşturmakta diyebiliriz.

  Cildin yapısı ve genel sağlığı açısından ayrıntılı bilgiler verirken, problemlerin doğru bir şekilde tespit edilmesine olanak sunmaktadır. Bununla birlikte cilt problemlerine karşı önleyici tedbirlerin alınmasında, sorunların doğru tespit edilmesinde ve problemlere karşı doğru tedavinin uygulanmasında önemi büyüktür. Yani kapsamlı bir cilt analizi sağlarken, cilt iyileştirmelerinin ve cilt bakım yöntemlerinin koşullara uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

  Cilt analiz sistemleri genel görünümü etkileyen tüm unsurları incelemektedir. Böylece ileri derecede analiz yapılmasına olanak sunmaktadır. Yüksek oranda görüntüleme sağlaması cilt tipinin sınıflandırılmasında avantaj sağlamaktadır.

  Kliniğimizde kullanmış olduğumuz Cilt Görüntüleme Sistemleri sonrasında elde edilen cilt analizleri rapor şeklinde hazırlanarak aktarılmaktadır. Elde edilen bu analizler doğrultusunda önerilen uygulama ve tedavi seçenekleri belirlenmekte ve kişiye özgü tedavi planlaması yapılmaktadır. En etkili ve sağlıklı cilt dokusunu bulmaya yönelik yapılan bu işlemler ile cilt gençleştirme ve iyileşme elde edilirken, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkacak sorunların geciktirilmesi de sağlanmaktadır.

  Cilt yüzeyinde ve alt katmanlarında var olan epidermal düzensizliklerin belirlenmesini sağlayan Cilt Görüntüleme Sistemleri ile kişiye özgü tedavi planlaması yapılarak daha etkin ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran uygulamalar ve tedaviler gerçekleştirmekteyiz.

  Her bireyin cilt yapısının birbirinden farklı olması nedeni ile ihtiyaçlarının da değişiklik gösterdiğini esas alarak uygulamalar öncesinde cilt analizleri yaparak doğru uygulama ve doğru tedavi yöntemi ile daha genç bir cilt dokusunun ortaya çıkmasını hedeflemekteyiz. Bu amaçla cilt problemlerinin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt sağlığınız hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Cilt Görüntüleme Sistemleri ücretleri hakkında bilgi almak ve cilt analiz yönteminin detaylarını öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Görüntüleme Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×