Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Tedavileri

Cilt Tedavileri

  Cilt Tedavileri; Cilt dokusu üzerinde oluşan problemlerin giderilmesi ile daha sağlıklı, canlı, parlak ve pürüzsüz cilt yüzeyinin ortaya çıkmasını sağlayan Cilt Tedavileri ile problemler geciktirilmekte olup; yazımız içerisinde Sivilce ve Akne Tedavisi, Ben Aldırma Tedavisi, Kimyasal Peeling ve Dövme Sildirme gibi konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Cilt tedavisi yöntemleri cilt dokusunun daha sağlıklı, canlı, parlak ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan tedavi yöntemleridir. Bu tedavi yöntemleri genetik ve çevresel faktörlerin getirmiş olduğu olumsuz durumların cilt dokusu üzerinde bırakmış olduğu etkilerde etkinliğini başarılı bir şekilde göstermektedir.

  Cilt Tedavileri

  Cilt üzerinde oluşan deformasyonlar, pigmentasyon sorunları, şekil bozuklukları, esnemeler, kırışıklıklar, gevşemeler ve kılcal damar sorunları cilt tedavilerinde kullanılan teknikler aracılığı ile tedavi edilerek rahatsız edici bu cilt problemlerinin önüne geçilmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Cilt Tedavileri öncesinde problemlerin kaynağı ve türü belirlenerek ihtiyaca uygun bir tedavi yöntemi seçilmektedir. Ön kontrol esnasında yapılan cilt analizleri doğrultusunda belirlenen uygun tedavi yöntemleri için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca sorunlu cilt dokusuna canlılığını kazandıran ve güçlendiren tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak, cil tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cilt Analizi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Analizi
  Cilt  tedavileri ve bakım uygulamaları öncesinde yapılan Cilt Analizi cilt görüntüleme sistemleri ile cildin fotoğraflandırıldığı ve cilt problemleri hakkında istatiksel grafikler ve yüzdeler veren bir testtir.

  Cilt Tedavileri Nelerdir?

  Cilt Tedavileri, cilt dokusu üzerinde oluşan olumsuz ve sorunlu görüntülerin uzun süreli ya da kalıcı olarak düzeltilmesini sağlayan yöntemlerdir. Bu yöntemler içerisinde; leke tedavisi, sivilce izi ve akne tedavisi, kılcal damar tedavisi, ben aldırma tedavileri, cilt bakımı, peeling ve dövme sildirme işlemleri bulunmaktadır.

  Leke Tedavisi

  Cilt dokusu üzerinde lekenin bulunduğu bölgenin haricinde herhangi bir alana etki etmeden yalnızca renk maddesine etki edilerek uygulanan tedavi yöntemidir. Cilt Tedavileri içerisinde bulunan ve en sık tercih edilen leke tedavisinde lazerin etkilerinden yararlanılmaktadır.

  Tedavi esnasında lazer ışınlarının sorunlu bölgelerdeki cilt ve cilt altı dokularına gönderilmesiyle cilt katmanlarında ısı artışı oluşmaktadır. Bu ısı artışı cilde rengini veren melanin pigmenti tarafından emilerek lekelerde belirgin seviyede hafiflemeler sağlamaktadır.

  Cilt lekeleri üzerinde etkili olan bu tedavi yöntemi aynı esnada gözeneklerde küçülme, ciltte gerginlik ve kırışıklıklarda azalmalara da katkı sağlamaktadır. Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavi yöntemi cilt tipi ve lekenin derinliklerine göre uygulanmaktadır.

  Sivilce ve Akne Tedavisi

  Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan lazer sistemi tedaviyi hızlandıran ve iz kalma oranını düşüren en yaygın yöntemdir. Özellikle tedavi süresini kısaltan ve tekrar eden sivilce ve akne şikayetlerinde etkisini gösteren bu sistem iz kalmaya eğilimli cilt dokularında başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

  Genel olarak yan etki oranı oldukça düşük olan bu lazer sistemi cilt dokusuna zarar vermeden sivilce ve akneye yol açan yağ bezlerini ısıtarak tahrip etmektedir. Deri altındaki yağ kanallarını küçülten ve azalmasını sağlayan bu tedavi sonrasında sivilce ve akne şikayetlerinde belirgin derecede iyileşmeler meydana gelmektedir.

  Kılcal Damar Tedavisi

  Genişlemiş ve yüzeye yakın olan kılcal damarlar ve kılcal damar çatlamaları cilt dokusu üzerinde kızarıklıklara neden olmaktadır. Bu durum cilt üzerinde istenmeyen bir sorun oluşturduğu için Cilt Tedavileri içerisinde uygulanan kılcal damar tedavisi yöntemi ile bu sorunun önüne geçilmektedir.

  Lazer sisteminin kullanıldığı kılcal damar tedavisi yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Sarı ışık yayarak kılcal damarları hedefleyen bu sistem sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyulmayan uygulanabilir özelliğe sahiptir. Uygulama sonrasında damar renginde belirgin seviyede açılma elde edilmektedir.

  Uygulama her hastanın lezyonlarına göre planlanmaktadır. Her bir hastaya uygun ayarlanan lazer dozu ile seans aralıkları belirlenmektedir. Böylece tedavinin etkinliği ve başarı oranı da aynı orantıda arttırılmış olmaktadır.

  Ben Aldırma Tedavisi

  Kahverengi ya da cilt renginde olan benler yüz, göz kapağı, koltuk altı, sırt ve göğüs bölgesi gibi vücudun pek çok bölgesinde kendini gösterebilmektedir. Oluşma nedeni tam olarak bilinmeyen bu benlerin çoğu zararsız olmakla birlikte estetik problemlere yol açabilmektedir.

  Doğuştan ya da sonradan oluşan benler Cilt Tedavileri yöntemleri içerisinde kullanılan lazer sistemi ile alınmaktadır. Çok kısa süre içerisinde uygulanan ben tedavisi, lazer ışınlarının ben üzerinde ısı oluşturması ile tedavi edilmesi esasına dayanmaktadır.

  Lazer yöntemi ile uygulanan ben aldırma tedavisi, epidermal ve dermal benlerin dikişsiz bir teknikle alınmasına olanak sunmaktadır. Ağrı ya da acı hissedilmeden yapılan bu işlem sonrasında benin bulunduğu bölgede pembelik oluşmakta ve iyileşme sürecinin ardından cilt rengine uyum sağlamaktadır.

  Cilt Bakımı

  Cilt Tedavileri içerisinde önemli bir yere sahip olan cilt bakımı, dermokozmetik ürünler kullanılarak cildin kaybetmiş olduğu canlılığı ve parlaklığı yeniden kazandırarak pürüzsüz ve daha genç bir cilt dokusu oluşmasını sağlar.

  Çevresel ve genetik faktörler sonucunda cilt üzerinde oluşan ve biriken yağ, siyah nokta gibi olumsuz etkenler ile birlikte yaşlanma ve solgun görünüm belirtileri cilt bakımı sayesinde giderilmekte ve daha temiz bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır.

  Farklı cilt tiplerine ve cilt sorunlarına uygun tercih edilen cilt bakım ürünleri ve cihazları ile uygulanan bu tedavinin en önemli özelliği kişiye özel bakımlar sunmuş olmasıdır. Bu özelleştirilmiş tedavi sonrasında cildin yağ ve nem dengesinde, ciltte oluşan yaşlanma belirtilerinde, akne ve sivilce problemlerinde, leke ve elastikiyet kayıplarında düzelmeler ve hafiflemeler meydana gelmektedir.

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal peeling işlemi bir ya da birden fazla kimyasal ajanın cilt üzerine uygulanması sonucunda ciltte çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturan ve sağlıklı cilt dokusunu ortaya çıkaran bir yöntemdir. Bu yöntem cilt dokusu üzerinde hasar oluştururken yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak cilt üzerindeki sorunlu bölgelerin tedavi edilmesi amacını taşımaktadır.

  Yüzeyel, orta ve derin peelign olarak üç farklı grupta toplanan kimyasal peeling uygulaması derinlik, oluşturduğu hasar ve etkinliğine göre sınıflandırılmaktadır. Cildin en üst katmanında yüzeyel bir soyulma sağlayan bu işlem, cildin kendini yenileme mekanizmasını tetiklemektedir. Bu nedenle peeling tedavisinin uygulama derinliği, şikayetlerin boyutu ve derecesine göre belirlenmektedir.

  Gözaltı ve dudak çevresinde oluşan ince çizgiler, güneş ve yaşlanmaya bağlı gelişen cilt lekeleri, akne izleri ve genişlemiş gözenek sorunları gibi pek çok cilt problemine etki eden peeling, Cilt Tedavileri içerisinde etkisini hemen gösteren; ciltteki donuk ve cansız görüntüyü gideren en etkili uygulamalardan bir tanesidir.

  Dövme Sildirme

  Cilt Tedavileri içerisinde yer alan dövme sildirme işleminde lazer teknolojisinden yararlanılmaktadır. Lazer ışınları kontrast bir ortamda etkili olduğu için cilt üzerindeki koyu renkte etkinliğini göstermektedir. Yani lazer ışınlarının yalnızca renk maddesini hedeflemesi esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

  Kalıcı dövme sildirme işlemi kullanılan dövme boyasının türüne, dövmenin derinliğine, yoğunluğuna, şekline, yaşına ve cilt rengine göre belirlenen seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Bu nedenle kişiye özel planlanan tedavinin seans sayıları ve süreleri değişiklik göstermektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz bu Cilt Tedavileri cildin sağlığını yeniden kazanması ve yapısının yeniden güçlenmesi amacı ile yapılmaktadır. Ön kontrol esnasında cilt analizi yapılmakta ve cildin ihtiyacı olan uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir.

  İstenilen cilt yapısına ulaşmak ve ciltteki kusurlardan kurtulabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol esnasında cilt yapınıza uygun tedavi yönteminin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tedavi ücretleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Tedavileri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×