Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Tonu Eşitleme

Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt Tonu Eşitleme; Cilt tedavileri içerisindeki Cilt Tonu Eşitleme ciltte iç ve dış etkenlerden kaynaklı pigmentasyon sorunlarının cilt doku hücrelerinin aktive edilerek ve yenilenerek giderildiği medikal estetik uygulama ve işlemlerin olduğu prosedürler olup, cilt analizi, klinik muayene ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Tonu Eşitleme Tedavileri Nelerdir? Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Güneş, gebelik, hormonal etkenler ve yaşlanma gibi pek çok etken sonucunda cilt üzerinde lekeler ve pigmentasyon problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Ayrıca yara ve yanık izlerinin, cilt üzerindeki akne lekelerinin iyileşmesi sonrasında da renk eşitsizlikleri görülebilmektedir. Bu eşitsiz renk tonları kişide estetik ve kozmetik problemlere yol açabildiği gibi psikolojik sorunlara da zemin hazırlayabilmektedir.

  Genellikle melanin ve sebum olarak ifade edilen elemanların eşitsizliği nedeni ile oluşan cilt tonu eşitsizlikleri önlenmeyen ve kalıcı olarak kalan cilt problemleri değildir. İç ve dış etkenlere bağlı olarak doğal görünümünü ve canlılığını yitiren cilt, günümüzde kullanılan medikal estetik uygulamalar ve yeni nesil teknolojiler ile tazelenebilmektedir.

  Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt tonunun bütünlüğünü bozan faktörleri ortadan kaldırarak en etkili tedavi yöntemleri ile kapatıcı kullanmadan eşit bir cilt tonuna sahip olmak isterseniz ücretsiz muayene ve ön kontrol olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz. Muayene ve ön kontrol esnasında pigmentasyon probleminin derinliği ve uygun tedavi yönteminin belirlenebilmesi için cilt analizi yapmaktayız. Böylece cilt ve cilt altı dokusundaki problemler doğru tespit edilerek en ideal tedavi yöntemi seçilmiş olmaktadır.

  Pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme sahip olan cildiniz olsun istiyorsanız acısız, ağrısız ve güvenli olarak uygulamış olduğumuz tedavi yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve ideal tedavi yönteminizi oluşturmamıza olanak sunabilirsiniz. Ücretsiz muayene ile ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak, cilt tonu dengeleme işlemleri hakkında bilgi edinmek ve Cilt Tonu Eşitleme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Lekesi Tedavisi
  Cilt Lekesi tedavisi cilt bütünlüğünü bozan yaşlılık lekesi, doğum lekesi, gebelik lekesi, cilt benleri ve dövme gibi çeşitli leke problemlerinde uygulanan işlem ve uygulamaların bütünüdür.

  Cilt Mezoterapisi ile Cilt Tonu Eşitleme

  Mezoterapi, cildin ihtiyacı olan çeşitli ilaçların ve vitaminlerin ince uçlu iğneler kullanılarak cildin orta katmanına enjekte edildiği bir işlemdir. Antiaging yani cilt gençleştirme etkisi olan cilt mezoterapisi, fibroblast hücreleri tarafından sentezlenen kollajen, elastin ve fibronektin elemanları üzerinde etkinliğini göstermektedir. Ciltte hasarlı olan ve pigmentasyon problemlerine yol açan sorunlu bölgeleri hedefleyerek daha pürüzsüz, eşit ve canlı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olan mezoterapi, pigmentasyon problemine göre birden fazla etken madde içeren karışımlar ile uygulama olanağına sahiptir. Cilt altına belli aralıklar ile yapılan bu enjeksiyon işlemi tek bir seans yeterli olabildiği gibi cilt tonundaki eşitsizliğe göre tekrarlanan seanslar halinde de uygulanabilmektedir.

  Lazerle Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt tonunu eşitlemek için uygulanan en yaygın tedavi lazerle Cilt Tonu Eşitleme işlemidir. Cilt tonunu eşitlerken cilt altı dokularını da iyileştirmeyi hedefleyen bu işlem malezma, koyu cilt lekeleri, çil lekeleri ve diğer pigmentasyon sorunları da dahil cildin ve cilt tonunun hasarlanmasına yol açan pek çok ana faktörü tedavi etmektedir.

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde yaygın olarak kullanılmakta olan lazer tedavisi, bilindiğinin aksine oldukça konforlu ve yan etki oranı düşük bir işlemdir. Cilt problemine ve pigmentasyon probleminin derinliğine göre tercih edilecek lazer cihazı ve doz ayarlamaları ile kontrollü atışlar yapılarak hızlı iyileşme sağlayan termal etki oluşturarak cilt altındaki enerji ile doku rejenerasyonunu başlatmaktadır. Bu rejenerasyon süreci sonunda da cilt rengini dengeleme ve izleri gidermede en etkili yöntem olduğu açıkça görülebilmektedir.

  Dermapen ile Cilt Tonu Eşitleme

  Cilt üzerinde epidermal hasarlar oluşturarak dokunun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif eden Dermapen, cilt lekelerinde ve yüzeyel pigmentasyon problemlerinde deriyi yeniden yapılandırarak ton farkı problemini ortadan kaldırmaktadır. Mikroskobik kanallar açarak derinin kollajen ve elastin hücrelerini, büyüme ve iyileşme faktörlerini hasarlı bölgeye toplayan bu işlem ciltteki leke ve iz problemleri ile savaşarıken aynı anda cildin yeniden yapılmasını sağladığı için dokuya yenilik, hacim ve doygunluk kazandırmaktadır. Tek başına uygulanabildiği gibi peeling, mezoterapi ve PRP tedavileri ile de kombine uygulanabilen bu işlem epidermis katmanına zarar vermeden cildin en üst katmanında etkinliğini göstererek cilt dokusunu yenilemektedir.

  Karbon Peeling ile Cilt Tonu Dengeleme

  Ciltteki pigmentasyon problemine göre hazırlanmış olan karbon maskenin Nd Yag Lazer teknolojisi ile patlatılması işlemidir. Cilt yüzeyindeki lekelerin, renk eşitsizliklerinin ve derin pigmentasyon problemlerinin giderilmesinde başarılı yanıtlar veren ve dokuları iyileştiren bu tedavi, cilt gözeneklerinin içerisine gönderilen karbon partiküllerinin milisaniyeler içerisinde patlatılarak enerji akımının kollajen ve elastin elemanlarının uyarılması sağlanmaktadır. Cilt yenilenmesi ve cilt tonunun eşitlenmesinde güvenli ve başarılı sonuçlar sahip olan karbon peeling, seanslar halinde uygulanabildiği gibi cildin ihtiyacına göre tek seansta yapılabilmektedir.

  Kimyasal Peeling ile Cilt Tonunu Eşitleme

  Deriye uygulanan kimyasal maddelerin, cildin üst tabakasını soyma işlemi olarak ifade edilen peeling, cilt tonunun dengelenmesinde oldukça tercih edilen bir medikal uygulamadır. Özellikle derin cilt lekeleri, sivilce izleri, güneş ve yaşlanmaya bağlı oluşan pigmentasyon sorunları gibi cilt problemlerinde üstün başarılı etkiler ortaya çıkaran kimyasal peeling, çeşitli solüsyonların hedeflenen derinliğe göre tercih edilerek uygulandığı kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

  Cilt problemine göre hazırlanan kimyasal solüsyonlar, cilt temizliğinin yapılmasının ardından uygulanmaktadır. Leke ve izlerin derinliklerine göre belirli bir süre beklenmektedir. Daha sonrasında kimyasal solüsyonlar silinerek temizlenmekte ve cildin en üst katmanında bulunan hasarlı kısmın soyularak dökülmektedir.

  Radyofrekans – Altın İğne ile Cilt Tonu Eşitleme

  Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları içerisinde kullanılmakta olan İğneli Randofrekans bir diğer adı ile Altın İğne, Cilt Tonu Eşitleme tedavilerinde de üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir etkiye sahiptir. Cilt tabakalarına yani cildin derinliklerine göre ayarlanabilir özelliğe sahip olan bu teknoloji, cilt tonundaki eşitsizliğe göre ve pigmentasyon problemine göre belirlenen enerjilerde uygulanmaktadır. Cilt ve cilt altı dokularına zarar vermeden kontrollü enerji sayesinde kollajen ve elastin hücrelerinin tetiklenmesini sağlayarak pigmentasyon problemini cilt gençleştirme etkisi ile ortadan kaldırmış olmaktadır.

  Sistem başlığı içerisinde çok minik altın iğneler barındıran fraksiyonel başlık ile radyofrekans enerjisini bir arada barındıran bu ameliyatsız cilt tonu dengeleme tedavisinde iğneler aracılığı ile fraksiyonel randofrekans enerjisi cilt altına iletilmektedir. Bu iletim sonucunda da radyofrekans dalgaları cilt altında ısı artışı sağlamaktadır. Kontrollü ısı artışı ile birlikte hasarlı doku hücrelerinde rejenerasyon süreci başlatmaktadır. Cildin doku hücrelerini yenileme sürecini başlatmasının ardından da parlak, sağlıklı ve eşit bir cilt dokusu oluşmaktadır.

  Cilt tonu eşitsizliklerinde uygulanacak tedaviler öncesinde ilk olarak lekelerin tipi, lekelerin derinlikleri ve pigmentasyon problemi yaşayan kişinin yaşı doğru değerlendirilmelidir. Cilt ve cilt altı dokularında ihtiyaç duyulan elemanlar da tespit edilerek en etkin, ideal ve doğru tedavi planlaması oluşturulmalıdır. İşlem sonunda en etkili ve başarılı sonuca ulaşabilmek için ön kontrol esnasında detaylı cilt analizi yapmaktayız. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda da probleme karşı uygun yöntemi uygulamaktayız.

  En etkili ve en ideal tedavi yöntemi ile kapatıcı kullanmaya ihtiyaç duymadan eşit, parlak ve canlı bir cilt tonuna sahip olmak isterseniz ücretsiz muayene ve ön kontrol olanaklarımızdan yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Her cilt yapısına ve problemlerin derinliğine göre uygulanan cilt tonunu eşitleme tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cilt Tonu Eşitleme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Tonu Eşitleme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×