Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Yenileme

Cilt Yenileme

  Cilt Yenileme; Cilt gençleştirme olarak da adlandırılan Cilt Yenileme tedavileri ve uygulamaları kırışıklıkları gideren, cilde hacim kazandıran, daha parlak bir görünüm ortaya çıkaran cilt tedavileri prosedürü olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Yenileme Yöntemleri, Cilt Yenileme Tedavilerinin Seans Sayıları ve Seans Süreleri gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik ve çevresel pek çok faktör cilt üzerinde bir takım izler bırakmaktadır. Özellikle yaşlanmanın etkisi ile birlikte ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar, çökmeler ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Genç dokusunu yitirmeye başlayan cilt parlaklığını kaybederek; renk düzensizlikleri sonucunda donuk ve yorgun bir görünüme kavuşmaktadır.

  Canlı ve genç görünümü yitiren cilt dokusu yeni teknolojiler ve sistemler sayesinde yılların getirmiş olduğu pek çok etkiye karşı kendini savunabilmektedir. Yüzün yapısını gençleştiren, kırışıklıkları gideren, cilde hacim kazandıran, daha parlak ve canlı bir görünüm ortaya çıkaran Cilt Yenileme uygulamaları ile sorun olan pek çok cilt probleminden kurtulmak mümkündür.

  Cilt Yenileme

  Kliniğimizde kullanılmakta olduğumuz cilt uygulamalarında farklı sistemlerden ve enerji kaynaklarından yararlanarak cildin en üst katmanından en alt tabakasına kadar etki eden yenileme ortaya çıkmaktadır. Cerrahi müdahale olmaksızın çok kısa sürelerde sıkılaşmış ve gençleşmiş bir cilt dokusu ortaya çıkarmak mümkündür.

  Cilt ve cilt altı dokularının onarılmasını hedefleyen bu uygulamalar için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak doğru cilt problemine doğru uygulama ile işlem yapılmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca Cilt Yenileme fiyatları hakkında hakkında bilgi almak ve tedavi işlemlerini detaylı öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme
  Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme yaşlanma etkilerini geciktirmeyi hedefleyerek dinamik bir ifadenin ortaya çıkmasını sağlamak amacı ile kullanılan çeşitli etken maddenin mikroenjeksiyon işlemi ile cilt altına iletildiği bir cilt yenileme tedavisidir.

  Cilt Yenileme Yöntemleri

  Etkinlikleri ve farklı cilt sorunlarına yaklaşımları nedeni ile pek çok Cilt Yenileme tedavi yöntemi bulunmaktadır. Çeşitli uygulama şekillerine sahip olan bu yöntemler ve sistemler cilt dokusunun en üst katmanından en derin tabakalarına kadar etki ederek bir yenilenme sağlamaktadır.

  Cilt Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

  Cerrahi operasyonların risklerini taşımayan bu uygulamalar cilt dokusunda yenilenme etkisi ile birlikte cilt altı dokularını onarması sebebi ile yaşlanmaya karşı önlem alınmasına olanak sunmaktadır. Mezoterapi, ultherapy, gençlik aşısı, PRP tedavisi, kimyasal peeling ve fraksiyonel lazer gibi pek çok medikal estetik yöntemi cilt problemlerine yönelik geliştirilmiş tedavilerdir. Bu tedavilerin her biri mevcut dermotolojik sorunların çözümlenmesini ve giderilmesini sağlamaktadır.

  Mezoterapi ile Cilt Yenileme

  Cilt kalitesini arttıran ve cildi yenileyen en etkili tedavi yöntemlerinden biri mezoterapidir. Mezolift olarak da adlandırılan bu işlem bir anti – aging uygulamadır. Bu uygulama esnasında sorunlu cilt bölgelerine ince uçlu iğne yardımı ile hyalüronik asit, amino asit, vitaminler, mineraller ve büyüme faktörlerinden oluşan formüller enjekte edilmektedir.

  Mezoterapi esnasında enjekte edilecek formüller cildin ihtiyacına göre tasarlanmaktadır. Böylece Cilt Yenileme uygulamasından optimum sonuçların alınması sağlanmaktadır. Kollajen ve elastin üretimini arttıran bu işlem, cildin ihtiyaç duyduğu besinler ile desteklenmesini amaçlamaktadır. Böylece yoğun nem kazandıran mezoterapi işlemi ile cildin yeniden yapılandırılma süreci aktive edilmiş olmaktadır.

  Yaşlanma belirtileri içerisinde bulunan ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu önlemek, var olan cilt problemlerini gidermek ve hafifletmek, cildin daha genç ve parlak bir görüntüye sahip olmasını sağlamak amacı ile uygulanan etkili bir tedavidir. Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavi yönteminin ilk seansından itibaren etkilerini görmek mümkündür. İlerleyen seanslarda bu etkiler giderek artmakta ve daha sıkı, canlı ve yenilenmiş bir cilt ortaya çıkmaktadır.

  Ultherapy ile Cilt Yenileme

  Ultherapy, cilt yüzeyini etkilemeyen bir Cilt Yenileme tedavisidir. Cilt dokusunun astar tabakası olarak adlandırılan en alt taşıyıcı tabakaya kadar inen ses dalgası teknolojisi ile etkisini göstermektedir. Ses dalgaları ile cilt altı dokusuna akustik enerji gönderen bu sistem, bu bölgede ısı artışına yol açmaktadır. Artan ısı kollajen ve elastin üretimini direkt olarak etkilemekte ve aktive etmektedir.

  Yüz hattının belirginleşmesine, yüz ovalinin toparlanmasına, cildin daha parlak ve genç bir görünüme kavuşmasına olanak sunan ultherapy yöntemi, göz kapaklarından kaşlara kadar olan tüm göz çevresi problemlerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca çene altındaki elastikiyet kayıplarında ve boyun bölgesindeki deformasyonlar gibi pek çok sarkma şikayetlerinde etkili bir anti – aging uygulama olarak tercih edilmektedir.

  Riskli bir tedavi yöntemi olmayan ve göz çevresi gibi en hassas bölgelerde bile kullanılabilen sistem, tek bir seans sonrasında etkisini anında göstermektedir. Sarkmalarda ve elastikiyet kayıplarında optimum sonuçlar uygulama sonrasında gözle görülebilmektedir.

  Gençlik Aşısı ile Cilt Yenileme

  Gençlik aşısı, saf hyalüronik asit kullanılarak oluşturulan bir Cilt Yenileme uygulamasıdır. Enjeksiyon işlemi ile yapılan bu tedavi; cilt dokusunda kendi kendini onarma, nem ve esneklik kazanma, sıkılaşma gibi etkileri bulunan kollajenleri ve diğer doku hücrelerini aktive etmektedir.

  Gençlik aşısı olarak adlandırılan bu uygulamada kullanılan saf hyalüronik asit vücudun en önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bağ dokusunun ana maddesi olan bu asitin enjeksiyonu sonrasında cilt üzerinde canlılık, parlaklık ve nem geri kazanılmaktadır. Ayrıca ciltteki gerginliği sağlayan hücre matriksini de yeniden oluşturmaktadır.

  Doku rejenerasyonu yani hücre yenileme alanında sıklıkla kullanılan bu yöntem, tüm cilt tiplerinde uygulanabilir özelliktedir. Cildin su tutma kapasitesini arttırması ve kuru cilt tipinin önüne geçmesi nedeni ile kırışıklık ve sarkma gibi pek çok olumsuz etkinin yavaşlamasına ve gerilemesine yardımcı olmaktadır.

  PRP Tedavisi ile Cilt Yenileme

  Cilt Yenileme yöntemleri içerisinde bulunan PRP tedavisi, kişiden alınan kandan elde edilen serum ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Santrifüj yöntemi ile elde edilen bu serum mezoterapi yönteminde olduğu gibi küçük miktarlarda yaygın bir şekilde sorunlu cilt bölgelerine enjekte edilmektedir.

  Cilt dokularında oluşan hasarlarda kanın pıhtı hücrelerinin söz konusu bölgeye toplanarak onarım sürecini başlatması esasına dayanan PRP yönteminde, hedef dokuya kan dolaşımı dışında daha fazla pıhtı hücresi verilerek deformasyonların ve hasarların giderilmesi sağlanmaktadır. Böylece cilt dokusundaki onarım süreci hızlanmış ve güçlenmiş olmaktadır.

  Cilt dokusunun hızla yenilenmesi, kırışıklıkların giderilmesi, esnekliğin ve parlaklığın kazandırılması gibi pek çok cilt problemine anında etki eden PRP pek çok alanda başarı ile uygulanan en etkili Cilt Yenileme tedavileri içerisinde yerini almaktadır. Yüz, boyun, el üstü, bacak içleri, dekolte bölgesi, göz altı ve saçlı deri gibi cilt yenilenmesi gerektiren alanlarda kullanılabilir özelliğe sahiptir.

  Kimyasal Peeling ile Cilt Yenileme

  Kimyasal peeling ile Cilt Yenileme yöntemi, cilt üzerindeki ölü dokuların temizlenmesini, gözeneklerin açılmasını ve cildi yatıştırarak nem kazanmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Cildin yıpranmış, deforme olmuş, lekelenmiş ve matlaşmış tabakasına etki eten peeling ile daha canlı cilt tabakasının ortaya çıkarılması sağlanmaktadır.

  Kimyasal solüsyonların cildin en üst katmanına uygulanması esasına dayanan bu işlem, ciltte soyulma oluşturan bir tedavi yöntemidir. Bu soyulma sonrasında cildin yumuşaklığını arttırmakta ve canlılığını yeniden kazandırmaktadır. Ayrıca sivilce izlerini hafifletirken, yüzeyel lekelerin kaybolmasına olanak sunmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer ile Cilt Yenileme

  Cildin en üst tabakasından en alt katmanına kadar etkili olan bir Cilt Yenileme yöntemidir. Fraksiyonel lezar sisteminde kullanılan ışınlar, cilt altına küçük sütunlar halinde gönderilmektedir. Böylece cilt altı dokusunda yeni kollajen ve elastin üretimi tetiklenmiş olmaktadır.

  Cilt altına küçük sütunlar halinde gönderilen ışınlar bu bölgelerde küçük hasarlara yol açmaktadır. Yalnızca bu bölgelerde etki eden ışınlar diğer cilt alanlarında sağlam dokuların kalmasına olanak sunmaktadır. Bu sağlam dokular ise cildin iyileşmesinde hızlı bir etki göstermektedir.

  Cilt dokusunu yenilemek amacı ile kullanılan en son sistem fraksiyonel lazerin tedavi edici etkisinin büyük, yan etkisinin de düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle cilt tedavilerinde en sık tercih edilen yöntemler arasında yerini almıştır. Kırışıklık, sarkma, çatlak ve iz tedavilerinde etkinliğini kanıtlayan yöntemdir.

  Cilt Yenileme Yöntemlerinin Seans Süreleri ve Sayıları

  Cilt Yenileme tedavilerinin pek çoğu seanslar şeklinde uygulanan işlemlerdir. Cilt problemlerine, kırışıklık, sarkma ve gevşeme derecesine, leke ve izlerin derinliklerine göre bu seanslar belirlenmektedir.

  Kliniğimizde cilt problemlerine karşı cildin ihtiyacı olan uygun yöntemlere ön kontrol esnasında karar verilmektedir. Bu nedenle cilt problemlerinize uygun cilt yenileyici uygulamalar ve dermatolojik sorunların çözümü için uygun medikal estetik yöntemlerinin belirlenmesi gerekmektedir.

  Uygun tedavi yönteminin belirlenmesi için kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Cilt Yenileme tedavileri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, tedavi ücretlerini öğrenebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Yenileme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×