Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama

Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama; En popüler ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama hassas ve kontrollü soğutma ile yağ hücrelerinin dondurularak yok edilmesini ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını sağlayan etkin bir prosedür olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Ankara Cool Shaping Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır? Kimler Yaptırabilir ve Cool Shaping Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt altında bütün vücudu saran bir tabaka olarak bulunan yağ dokusu bir diğer adı ile adipoz doku yağ hücrelerinden oluşmaktadır. Bu yağ hücreleri yağı depolama ve yağı geri bırakma işlevi ile görevlidirler. Yağ hücrelerinin görev aldığı bu yağ dokusu vücudun farklı bölgelerinde kalınlaşarak geniş depolar ya da yağ yastıkları oluşturmaktadır.

  Beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, vitamin dengesizlikleri, hormonal düzensizlikler ve genetik yatkınlık gibi çeşitli faktörler sonucunda yağ dokusunun kalınlaşması ve geniş depolara dönüşmesi lokal yağlanma problemlerine yol açmaktadır. Ancak vücuttaki yağ hücrelerinin yoğunlukları farklı olması sebebi ile bu lokal kilolar yani yağlar aktif ve sağlıklı beslenme programlarına karşı direnç gösterebilmektedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama

  Vücuttaki yağ dağılımının farklı olması yüksek eforlu egzersizlerden ve diyetlerden istenilen oranda başarı elde edilmesini mümkün kılmamaktadır. Vücuttaki yağ oranı belirli seviyede azalsa da lokal yağlanma problemleri direnç gösterdiği için bel çevresi ve yanları, karın ön ve yanları, basen, kalça, baldır ve kol gibi pek çok vücut bölgesinde görülen geniş yağ depolarına bölgesel incelme ve zayıflama tedavileri önerilmektedir.

  Vücutta bölgesel kilo problemine yol açan kalınlaşmış geniş yağ yastıklarını hedef alarak yağ birikimlerinin ve depozitlerinin çözülmesini hedefleyen tedaviler bölgesel zayıflama yöntemidir. Cerrahi prosedür gerektirmeden uygulanan bu tedaviler arasında Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama işlemi bulunmaktadır.

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavilerinde güçlü soğutma, vakum ve LED teknolojisi ile etkinliğini gösteren Cool Shaping tedavisi öncesinde klinik değerlendirme gerçekleştirerek vücut analizi yaptırmak ve kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yağ hücrelerini azaltan ve yağları parçalayan bu teknoloji hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  EmSlim
  BENZER TEDAVİLER
  EmSlim
  Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik teknoloji ile çalışarak yağları yakan ve aynı anda kas dokularını aktive eden EmSlim son nesil ameliyatsız bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma teknolojisidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama Nedir?

  Dirençli yağları hedefleyen Cool Shaping Soğuk Lipoliz teknolojisi geniş uygulama alanına sahip aplikatörler ile uygulanan oldukça güvenli ve kalıcı etkili sonuçlar çıkaran bir prosedürdür. Soğuk bir enerji sağlayan, LED ve vakum teknolojilerini bir arada kullanarak yağ hücrelerini donduran bu teknoloji hücre derinliğinde etki göstererek yağ hücrelerinin fonksiyonlarını bozmaktadır.

  5 farklı darbeli vakum seviyesi ile uygulandığı alanda – 5 ila – 10 dereceye kadar kontrollü soğutma sağlayan Cool Shaping sorunlu noktalara hedefli soğutma sağladığı için lokal yağları parçalayarak atık haline dönüştürmekte ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını sağlamaktadır. Böylece cerrahi prosedür olmadan %20 ila 25 oranında incelme elde etmektedir.

  Cool Shaping ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama tedavisi opsiyonel iki ana el aleti ile uygulanan bir işlemdir. Klinik değerlendirme ve vücut analizi sonrasında yağlanma probleminin bulunduğu alanlar tespit edilerek aplikatörlerin yerleştirileceği bölgeler tespit edilmektedir. Daha sonrasında vakum, soğutma ve LED teknolojilerini içerisinde barındıran sistem başlıklarının bölgeye yerleştirilmesinden önce Soğuk Lipoliz pedi serilmektedir. Sonra sistem başlığı yerleştirilerek kişiselleştirilmiş program başlatılmaktadır.

  Ortalama 45 dakika 1 saat arasında süren tedavi esnasında vakum başlık aracılığı ile bölge vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Daha sonrasında vakum masajı ile ani bir ısı değişikliği elde edilerek bölge – 5 ila – 10 dereceye kadar kontrollü bir şekilde soğutulmaktadır. Soğutma sıcaklığını otomatik olarak kontrol eden bu işlem esnasında bölgedeki yağ hücreleri dondurulmuş olmaktadır.

  Cool Shaping Bölgesel Zayıflama Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama farklı güç ve seviyelerde uygulanan kişisel tedavi protokolüdür. Yağlanma derecesi, depo yağların dirençleri ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan bu tedavi seanslar halinde uygulanmaktadır. Tek seansta optimum sonuçlar ortaya çıkaran bu tedavinin 4 hafta aralıklar ile 2 ila 3 seans uygulanması önerilmektedir.

  Cool Shaping – Bölgesel Zayıflama Sonrası Görülen Etkiler

  Kontrol edilebilir vakum ve otomatik kontrol edilebilen soğutma sıcaklığı ile etkinliğini gösteren Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama seansı sonunda aplikatörler aracılığı ile uygulanan ani ısı değişiklikleri yağ hücrelerinin apoptoza yani programlanmış hücre ölümüne girmesini sağlamaktadır.

  45 ila 60 dakikalık seans süresince yağ hücrelerinin donması kristalleşmesi sonrasında fonksiyonlarını kaybederek öldürmektedir. Apoptoz sonrasında ise vücut ölü yağ hücrelerini atık olarak kabul etmekte ve lenfatik sistem aracılığı ile vücuttan atılımını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da yağ oranında belirle seviyede azalma elde edilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra ani ışık değişiklikleri, kontrollü emiş ve LED ışıklar cilt doku hücrelerini ve fibroblastik aktiviteyi düzenlemektedir. Böylece incelme sonrasında gevşeyen cilt dokusunu sıkılaştırmaktadır. Bunun sonucunda da etki mekanizması sayesinde çok yönlü etki elde ederek bölgesel incelme ve vücut şekillendirme başarısı ortaya çıkmaktadır.

  Kimler Cool Shaping ile Bölgesel Zayıflama Tedavisi Yaptırabilir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama bel çevresi ve yanları, karın ön ve yanları, basen, kalça, baldır ve kol gibi pek çok vücut bölgesinde yağlanma problemi bulunan ve kalıcı yağlanma problemlerine çözüm arayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Tedavinin en belirgin özelliği ise doğumdan 3 ay sonra ve sezaryen operasyonu sonrasında yara iyileşmesi ile kullanılabilir olmasıdır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama Riskli Midir?

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri içerisinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama FDA onaylı bir teknolojidir. Yağ hücrelerini emen vakum masajı ile sıcaklık değişimi sağlayan tedavi cerrahi prosedür gerektirmeyen oldukça güvenli ve risksiz bir prosedürdür. Vakum işlemi esnasında cilt yüzeyine yerleştirilen Cool Shaping pedi ile de cilt üzerinde oluşabilecek deformasyonlar önlenmiş olmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama Yan Etkisi Var Mıdır?

  Tedavi edilen yağ hücrelerini ani ısı değişikliği ile dondurarak öldüren bu tedavi yöntemi sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler oluşmaktadır. Aplikatörlerin yerleştirildiği alanlarda soğuk ve emiş gücü nedeni ile kızarıklık, karıncalanma ve hassasiyet görülebilmektedir.

  Tedavi esnasında kullanılan özel jel içerikli ped ciltte soğuk yanığının oluşmasını önlemektedir. Ped içeriğindeki özel termal bağ cildi koruyarak donmasını, yanmasını ve bölgede oluşabilecek şiddetli yan etkileri önlerken yüksek koruma ile olası yan etkilerin şiddetini de düşürmektedir. Tüm bu olası yan etkiler ise herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Yağ hücrelerini dondurarak kontrollü bir şekilde yok edilmesini sağlamanın yanı sıra doku katmanlarında fibroblastik aktiviteyi harekete geçirerek incelme ve vücut sıkılaştırma etkinliğini ayna anda ortaya çıkaran Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama tedavisi öncesinde klinik değerlendirme gerçekleştirerek vücut analizi doğrultusunda kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Günümüzde pek çok kadın ve erkeğin şikayetçi olduğu lokal yağlanma problemini cerrahi prosedür gerektirmeden iyileştiren ve tedavi eden Cool Shaping Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu talep etmek ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×