Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme; Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme tedavisi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme basen bölgesindeki lokal yağları dondurarak hücre ölümünü gerçekleştiren güvenli zayıflama prosedürü olup, vücut analizi ve klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, genetik yatkınlık, vitamin dengesizlikleri, hormonal düzensizlikler ve psikolojik etkenler gibi çok çeşitli faktörler vücuttaki yağ dokusunun artmasına neden olmaktadır. Adipoz olarak adlandırılan bu yağ dokusu bağ dokusu sınıfındadır. Vücudu saran bu doku tabakasının dağılımı ve vücutta biriktiği bölgeler hücre yoğunluklarına göre değişmektedir.

  Kadınlarda ortalama %27 erkeklerde ise %20 oranlarında olan vücut yağ oranı çeşitli faktörlere bağlı olarak artabilmektedir. Vücudun farklı bölgelerine lokalize olan farklı yoğunluklardaki yağlanma problemleri günümüzde kadın ve erkekler için dirençli kilo sorunları olmasına yol açmaktadır. Bunun sonucunda ise beslenme alışkanlıkları değiştirilmekte ve yüksek eforlu egzersizler uygulanmaktadır. Ancak bu değişiklikler vücuttaki yağ oranını azaltırken aynı başarı depo yağların bölgeden uzaklaştırılmasında etkin olmamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme

  Diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren yağ hücrelerinin geniş depo ve yastıkları genellikle vücudun basen bölgelerinde kalınlaşmaktadır. Bu bölgedeki kalınlaşan depo yastıkları kişilerin beden ve vücut sağlığını tehdit ederken aynı anda vücut formunun, vücut şeklinin ve genel görünümünün bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle genellikle kadınlarda görülen basen bölgesi yağlanma problemlerinde ameliyatsız basen inceltme yöntemlerine başvurulmaktadır.

  Basen bölgesinde kalınlaşan depo yağ hücrelerini hedef alarak yağ dokusunun dağılımını dengeleyen ve vücut şeklinin yeniden düzenlenmesini sağlayan etkin yöntemler arasında Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme bulunmaktadır. Cilt altındaki yağ hücrelerini hassas ve kontrollü bir şekilde soğutarak fonksiyonlarını bozan ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını sağlayan Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi öncesinde ücretsiz vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yağ hücrelerini lokal olarak azaltmasının yanı sıra hücresel düzeyde etkinlik göstererek vücut kıvrımlarını yeniden şekillendiren Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu almak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi , cilt ve cilt altı dokularına negatif basınç uygulanması prensibi ile çalışan masaj metodudur.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz invaziv olmayan bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme tedavisidir. Yağ dokusunu soğutarak “kriyolipoliz” olarak adlandırılan süreçle fonksiyonlarını bozan bu tedavi kristalize olan yağ hücrelerini parçalayarak lenfatik dolaşım aracılığı ile atık olarak elimine edilmesini yani hücre ölümü sonrasında atılımını sağlamaktadır.

  Vakum, LED ve soğutma etkisini aplikatörler aracılığı ile çalıştıran bu yöntem kriyojenik soğutma sunarken kontrol edilebilir vakum etkisi ve soğutma sıcaklığının otomatik olarak -10 ila – 5 dereceye kadar kontrol edilmesi hücresel düzeyde fibroblastik aktivitenin de artmasına yardımcı olmaktadır. Böylece özellikle Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi sonrasında etkili bir incelme ile beraber doku hücrelerindeki onarım ve aktiviteyle vücut hatlarının yeniden şekillenmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi özelleştirilmiş seanslar ve farklı vakum darbeleri ile uygulanan bir prosedürdür. Basen bölgesindeki yağ depolarına ve kalınlıklarına göre kişisel planlamanın oluşturulması aşamasında vücut analizi oldukça önemlidir. Vücut analizi ile birlikte kişisel tedavi planlamasının oluşturulması ile Cool Shaping Soğuk Lipoliz seansı başlatılmaktadır.

  Basen inceltme tedavisi vakum, LED ve vakum teknolojilerini bir arada bulunduran el aletleri yani geniş aplikatörler ile uygulanmaktadır. Anestezi, kesi ya da dikiş gerektirmeyen bu başlıklar cilde yerleştirilmeden önce Cool Shaping tedavisi için özel jel ve solüsyon içeren ped cilt yüzeyine serilmektedir. Daha sonrasında aplikatör basen bölgesine yerleştirilerek seans başlatılmaktadır.

  45 ila 60 dakikalık seans Soğuk Lipoliz seansının başlaması ile kontrol edilebilir vakum seviyesine göre düşük sıcaklıkta vakum masajı yapılmaktadır. Daha sonrasında emilen yağ hücreleri 45 dereceye kadar ısıtılmaktadır. Vücut sıcaklığından ayrıştırılan bu hücreler ani ve hassas ısı değişimi ile -10 ila – 5 dereceye kadar soğutulmaktadır. Böylece ya hücreleri üzerinde “kriyo reaksiyonu” başlamış olmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme cerrahi işlem gerektirmeyen bir tedavi olduğu için seans sonunda günlük ve sosyal yaşam rutinine dönmek mümkündür. Ağrısız ve acısız etkili bir bölgesel zayıflama tedavisi Cool Shaping seansı sonunda kriyojenik soğutma sayesinde basen bölgesindeki yağ dokusu kontrollü ve lokalize bir şekilde soğuk kaynaklı panikülit olarak isimlendirilen apoptoza yani programlı hücre ölümüne girmektedir.

  45 ila 60 dakika süren Kriyojenik soğutma, vakum ve LED teknolojisi ile yağ dokusunun donarak kristalleşmesi fonksiyonlarının ve yapısının bozulmasını sağlamaktadır. Programlanmış hücre ölümünün gerçekleşmesi ile beraber vücut ölü yağ hücrelerini atık olarak kabul etmektedir. Yağ hücrelerinin seçici penetrasyonu sonrasında da lenfatik dolaşım ile vücuttan atılırken basen bölgesinde etkin bir incelme gözlemlenmektedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme seansı esnasında aplikatörler aracılığı ile oluşan düşük emiş gücü ve ısı değişiklikleri doku katmanlarında fibroblastik aktivitenin artmasına yardımcı olmaktadır. Cilt elastikiyetinde önemli rol oynayan kollajen ve elastin liflerinin aktivitesi sonucunda da incelme ile boşalan ve gevşeyen cildin sıkılaşarak vücut şekillendirme etkisi sağlamaktadır.

  Cool Shaping ile Basen İnceltme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Vücuttaki yağ dokusu, kalınlıkları ve yoğunlukları değişiklik göstermektedir. Her bir bireyin vücuttaki yağ oranı ve özellikle basen bölgesindeki yağ yastıklarının kalınlıkları birbirinden değişiklik gösterdiği için Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi özelleştirilmiş seanslar halinde uygulanmaktadır.

  Tek seansta optimum başarı sağlayan Cool Shaping tedavisi yağlanma derecesine ve depo yağların direncine göre tek seans uygulanabildiği gibi ihtiyaca ve kalıcılık etkinliğine göre 2 ila 3 seans düzenlenebilmektedir. Seans aralıkları ise 4 haftadır.

  Kimler Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Yaptırabilir?

  Karın, göbek, bel çevresi, kol, bacak ve basen gibi pek çok vücut bölgesinde uygulanabilir özelliğe sahip olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi lokal ve kalıcı kilo problemi olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Riskli Midir?

  Tedavi alanının genişliğine göre kullanılan aplikatörlerdeki vakum, led ve soğutma teknolojileri ile lokalize yağ hücrelerini hedef sıcaklığa kontrollü bir şekilde ulaştıran ve donduran Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi FDA onaylı ve oldukça güvenli bir yöntemdir. İşlem esnasında kullanılan özel jel içerikli ped ile soğutma esnasında cilt deformasyonlarının ve soğuk yanıklarının oluşumunu engelleyen bu tedavi cilt, cilt altı, çevre doku ve organlarda risk oluşturmamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Yan Etkisi Var Mıdır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme tedavisi vakum masajı ile basen bölgesindeki yağ hücrelerini vücut sıcaklığından izole ettiği için seans sonunda apilakatörlerin bulunduğu alanda kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda karıncalanma hissi oluşabilmektedir. İşlem sonunda görülmesi beklenen bu olası yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Lokal yağ hücrelerini hedef almanın yanı sıra hücresel düzeyde çalışarak cilt katmanlarında fibroblastik aktiviteyi de iyileştiren Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi öncesinde ücretsiz vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Son dönemde kadın ve erkeklerin şikayetçi olduğu basen bölgesi lokal kilo problemlerini cerrahi prosedür gerektirmeden çözümleyen ve incelmeyi sağlayan Cool Shaping Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz vücut analizi ve ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Basen İnceltme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×