Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme; Ameliyatsız bölgesel zayıflama işlemi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme hassas soğutma ile yağ hücrelerini kontrollü olarak donduran ve yok eden zayıflama işlemi olup, vücut analizi ve klinik muayene öncesinde merak edilen Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Cool Shaping Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücuttaki yağ dokusu bir diğer adı ile adipoz doku bağ dokusu sınıfındadır. Yağ hücrelerinden oluşan bu doku katmanı kadınlarda ortalama %27 erkeklerde ise %20 oranlarda normal sınır olarak kabul edilmektedir. Bu oran beslenme bozuklukları, fiziksel aktivitenin azalması, hormonal düzensizlikler, vitamin dengesizlikleri ve daha pek çok etken sonucunda artış göstermekte olup; vücuttaki adipoz dokunun artmasına yol açmaktadır.

  Vücuttaki yağ dokusunun normal sınırların üstünde olması bir hastalık durumunun oluşmasına yol açarken genel görünümün ve vücut estetiğinin bozulmasına da neden olmaktadır. Özellikle insanlardaki yağ dokusunun vücuttaki dağılımının farklı alanlarda ve farklı yoğunluklarda olduğu ifade edildiğinde fazla yağ birikimine eğilimli olan bel çevresi bölgesindeki lokal ve dirençli yağlar vücut formunun ve dinamiğinin bozulmasında önemli rol oynamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme

  Cilt altında tüm vücudu saran bir tabaka olarak bulunan ancak özellikle bel çevresinde kalınlaşarak geniş depolar ve yastıklar oluşturan dirençli yağ dokusu beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesine ve yüksek eforlu egzersizlere olumlu yanıt vermemektedir. Vücuttaki yağ oranını azaltan ancak bel bölgesindeki lokal yağlarda optimum sonuç vermeyen bu beslenme ve egzersiz programlarına ek bölgesel zayıflama tedavileri önerilmektedir.

  Günümüzde kadın ve erkeklerin şikayetçi olduğu bel çevresi yağlanmalarında dirençli geniş depoları ve yastıkları hedef alan ameliyatsız bölgesel zayıflama tedavileri içerisinde yeni nesil teknolojik sistemler kullanılmaktadır. Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme tedavisi yağ hücrelerini dondurarak fonksiyonlarını bozmayı ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını sağlayan etkin bir tedavi prosedürüdür.

  Vakum, soğutma ve LED teknolojilerini bir arada bulundurarak cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeden ve iyileşme süreci olmadan bel çevresindeki lokal yağları parçalayan Cool Shaping tedavisi öncesinde yağlanma derecesi, depo yağların direnci ve vücut analizi ile kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bel çevresindeki yağ yastıklarını hedeflemenin yanı sıra hücresel düzeyde çalışarak incelme ve sıkılaşma etkilerini aynı anda sağlayan Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz ile Göbek Eritme
  BENZER TEDAVİLER
  Soğuk Lipoliz ile Göbek Eritme
  Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme uygulaması olan Soğuk Lipoliz ile Göbek Eritme lokal yağları vakumlayarak ani ısı değişimi ile dondurarak kristalleştiren ameliyatsız göbek eritme tedavisidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme Nedir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme soğutma, LED ve vakum enerjilerini bir arada kullanan kriyojenik soğutma sunan tedavidir. Bel çevresindeki yağ yastıklarının azaltılması ve vücut şekillendirme etkinliğinin sağlanması amacı ile uygulanan bu teknoloji soğutma sıcaklığını kontrol eden ve kontrol edilebilir 4 farklı darbeli vakum seviyesine sahip aplikatörler ile uygulanmaktadır.

  Uygulama alanında optimize edilen soğuk bir enerji sağlanırken çevre dokulara zarar verilmeden ve Soğuk Lipoliz pedi ile cilt yüzeyini koruyarak cilt altındaki yağ dokusunu hücresel düzeyde etkileyen popüler bir tedavidir. Tüm bunların yanı sıra çeşitli vakum darbeleri, ısı değişikliği ve LED ile tedavi sonucu geliştirilerek fibroblastik aktivite desteklenmekte ve cilt kalitesini iyileştirilmektedir.

  Cool Shaping ile Bel Çevresi Yağı Eritme Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi –10 ila -5 derece soğutma derecesi ve 4 farklı darbe türünde çalışan kişisel tedavi protokolüdür. Bu nedenle uygulama öncesinde bel çevresindeki yağlanma derecesi, yağ bantlarının direnci ve ihtiyaçlar belirlenerek kişisel tedavi planı oluşturulmakta; güç ve sistem ayarlamaları yapıldıktan sonra Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme işlemi için başlıklar yani uygun genişlikteki aplikatörler tercih edilmektedir.

  Bel çevresine uygun başlıkların tercih edilmesinin ardından bölgeye özel jel içerikli Cool Shaping pedi serilmektedir. Daha sonrasında pedler üzerine aplikatörler yerleştirilerek kriyo soğutma için kontrol edilebilir vakum başlamaktadır. Bel çevresindeki yağ yastıklarını emmek için uygulanan bu vakum masajı esnasında bölge normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. İzolasyon esnasında bölge ilk olarak 45 dereceye kadar ısıtılmakta ve kontrollü ısı değişikliği ile -10 ila -5 dereceye kadar soğutulmaktadır.

  Ortalama 45 ila 60 dakikaya sahip Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme seansı kryio soğutma etkinliği boyunca devam etmektedir. Hedefteki yağ bantlarındaki olumlu etkilerin devam etmesini sağlayan Cryo reaksiyonunun elde edildiği süre sonunda seans sonlandırılmaktadır.

  Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Son dönemde kadın ve erkeklerin şikayetçi olduğu bölgesel kilo problemlerinin çözümünde kullanılmakta olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir işlemdir. Kişiye göre özelleştirilmiş Cool Shaping Soğuk Lipoliz tek bir seanstan sonra optimum incelme gösterdiği için bir seans uygulanabildiği gibi kişisel tedavi planlamasına göre 4 hafta aralıklar ile 2 ila 3 seans uygulanabilmektedir.

  Kimler Cool Shaping ile Bel Çevresi Yağı Eritme Yaptırabilir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme lokal kilo problemlerinden şikayetçi olan ve bel çevresindeki yağ yastıklarını azaltmak isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Kalıcı yağlanma problemi olan kişilere ideal çözümler sunmasının yanı sıra hamile annelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezaryen sonrası yara iyileşmesinin gerçekleşmesi sonrası uygulanabilmektedir.

  Cool Shaping ile Bel Çevresi Yağı Eritme Sonrası Görülen Etkiler

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi yağ hücrelerini kontrollü bir şekilde dondurarak lokalize incelme sağlayan bir etkinliğe sahiptir. Seans süresi boyunca yağ bantlarının ani ısı değişikliğine maruz kalması soğuk kaynaklı panikülit olarak isimlendirilen programlı hücre ölümüne yani apoptoza girmesini sağlamaktadır.

  Yağ hücrelerinin kristalleşmesi ve apoptoza uğraması ile bu hücreler fonksiyonlarını kaybetmektedir. Geri dönüşümsüz bu kayıpların ve yağ hücrelerinin her biri ise atık olarak tanımlanmakta ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılmaktadır.

  Bel çevresindeki yağ depolarının agresif bir işlem olmadan azaltılmasını sağlayan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme etki mekanizması ve ani ısı değişiklikleri hücresel düzeyde çalıştığı için doku katmanlarında ve cilt kalitesinin iyileştirilmesinde önemli olan fibroblastik aktiviteyi düzenlemektedir. Bunun sonucunda ise incelmenin yanı sıra bel çevresindeki dokuyu sıkılaştırırken şekillendirmektedir.

  Cool Shaping Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Cool Shaping FDA onaylı oldukça güvenli ve konforlu incelme sağlayan bir sistemdir. Cilt, cilt altı doku, çevre dokular ve organlar üzerinde herhangi bir olumsuz etki ya da komplikasyon riski bulunmamaktadır. İşlem esnasında cilt yüzeyine serilen ped ve içeriğindeki özel jel ise ani ısı değişimlerinden kaynaklı oluşabilecek cilt deformasyonlarının ve soğuk yanığının önlenmesini sağlamaktadır.

  Yağ hücrelerini kontrollü ve hassas bir şekilde etkisiz hale getiren Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme tedavisi sonrası olası geçici yan etkiler oluşabilmektedir. Kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda karıncalanma hissi görülebilmektedir. Tedaviden sonra beklenilen bu yan etkiler kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Yağ dondurması olarak adlandırılan ve cerrahi prosedür gerektirmeden bel bölgesindeki yağ yastıklarının azalmasını sağlayan Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi öncesinde kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasını sağlamak için ücretsiz muayenemizden ve ücretsiz vücut analizi olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Basen, kalça, bacak, karın, göbek ve bel çevresi gibi pek çok vücut bölgesinde işlem yapma olanağına sahip Cool Shaping Soğuk Lipoliz teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu almak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Bel Çevresi Yağı Eritme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×