Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme

Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme; Ameliyatsız kol inceltme tedavisi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme LED, vakum ve criyo ile yağ hücrelerini hedef alarak incelten güvenli bölgesel zayıflama tedavisi yöntemi olup, vücut analizi ve tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cool Shaping ile Kol İnceltme Nasıl Uygulanır? Cool Shaping Sonrası Görülen Etkiler ve Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yağlar vücutta önemli bir depo ve kaynaktır. Enerji deposu olarak kullanılan bu yağlar vücudu saran bir yağ dokusu yani adipoz doku olarak adlandırılmaktadır. Kadınlarda %27 erkeklerde ise %20 oranlarında olan bu yağlar yağ hücrelerinden oluşmakta ve vücudun farklı bölgelerinde farklı yoğunluklardadır. Beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, psikolojik etmenler, hormonal ve vitamin düzensizlikleri gibi çok çeşitli faktör sonucunda ise yağ hücrelerinin yoğunlukları artarak vücudun farklı bölgelerinde kalınlaşmakta ve geniş depo yastıklarını oluşturmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme

  Vücutta bir tabaka olarak bulunan ve yağ hücresi yoğunluğunun değişmesi ile lokalize yağlanma problemi olarak görülen bu artış vücutta eğilimi fazla olan bölgelerde ve özellikle kollarda oluşmaktadır. Özellikle kadınların şikayetçi olduğu bu lokal yağlanma problemi vücut formunun ve genel görünümün bozulmasına yol açarken daha geniş omuzlu ve daha büyük beden görünmeye yol açmaktadır. Bu nedenle diyet ve yüksek eforlu egzersiz programlarına direnç gösteren kol yağlanmalarında ve kilolarında bölgesel zayıflama tedavilerine başvurulması önerilmektedir.

  Üst kol bölgesinde kalınlaşan geniş depo yastıklarını hedef alarak yağ hücrelerinin yoğunluklarını azaltmayı ve incelmeyi sağlayan ameliyatsız bölgesel zayıflama tedavileri arasında Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme bulunmaktadır. Estetik kaygıları gidererek incelme ve sıkılaşma etkinliğini aynı anda gösteren bu tedavi yöntemi yağ hücrelerini donduran kontrollü ve lokalize bir soğutma olarak tanımlanmaktadır. Cerrahi prosedür gerektirmeden kol kıvrımlarını yeniden şekillendiren ve incelten dondurarak zayıflatma tedavisi öncesinde vücut analizi yaptırarak kişisel tedavi protokolünün oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Vakum, LED ve kontrollü soğutma ile yağ hücrelerini dondurarak yok etmeyi sağlamak için sorunlu noktaları hedefleyen Cool Shaping Soğuk Lipoliz ve ameliyatsız Kol İnceltme tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu almak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme
  BENZER TEDAVİLER
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Göbek İnceltme yağ hücrelerini dondurarak fonksiyonlarını ve yapılarını bozan güvenli bölgesel zayıflama tedavisidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Nedir?

  Kol üst bölümünde lokalize olmuş dirençli yağ hücrelerini hedef alarak kontrollü soğutma ile kriyojenik tedavi sunan non invaziv bir tedavi yöntemidir. Kriyo, vakum ve LED teknolojilerini bir arada bulundurarak sinerjik bir etki sağlayan bu tedavi kontrol edilebilir güçlü soğutma ve darbeli vakum seviyeleri ile çevre dokulara zarar vermeden ve cilt yüzeyini koruyarak hücresel düzeyde çalışmakta ve yağ hücrelerini lokal olarak azaltmaktadır.

  Vücudun pek çok bölgesinde işlem yapılmasına olanak sunan aplikatörler ile uygulanan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme tedavisi yönteminde bölge – 5 ila – 10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Güvenli soğutma sonunda tedavi edilen yağ hücrelerinin ölmesi ile vücut yağları doğal olarak işlemekte ve lenfatik dolaşım ile bu atıkların vücuttan atılımını sağlamaktadır. Hücresel düzeyde çalışan çok yönlü etkisi sayesinde ise incelme sonrasında sıkılaşma sağlamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme özelleştirilmiş seanslar halinde uygulanan invaziv olmayan bir tedavi prosedürüdür. Cerrahi herhangi bir işlem gerektirmeyen vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama yöntemi Cool Shaping Soğuk Lipoliz farklı vücut bölgelerinde uygulanabilir özelliğe sahip vakum, LED ve soğutma teknolojilerine sahip aplikatörler ile uygulanmaktadır.

  Klinik değerlendirme ve vücut analizi sonrasında belirlenen tedavi planlamasına uygun sistem ayarlamalarının yapılmasının ardından her iki üst kol bölgesine Cool Shaping Soğuk Lipoliz pedi serilmektedir. Daha sonrasında sistem başlıkları ped üzerine yerleştirilerek düşük emiş gücünde sıcak doku masajı ile bölge vakumlanmaktadır. Bu etkinlik esnasında tedavi bölgesinin vücut sıcaklığından izole edilebilmesi için 45 dereceye kadar ısıtılması sağlanmaktadır.

  Dokunun ısıtılmasının ardından ani ve kontrollü ısı değişimi ile her iki üst kol bölgesi -5 ila -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. 45 ila 60 dakikalık seans süresi boyunca darbeli vakum, LED ve kontrol edilebilir soğutma ile hücresel düzeyde etkinlik sağlanmakta ve kriyo reaksiyonu sağlanarak yağ hücrelerinin ölümü başlamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Sonrası Görülen Etkiler

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme tedavisi vakum teknolojisi sayesinde seans süresi boyunca yağ hücrelerini lokal olarak hedef almaktadır. Bu etki mekanizması ve kontrollü soğutma yağ hücrelerinin vücut sıcaklığından izole olmasını sağlarken kriyojenik etki ile yapılarının ve fonksiyonlarının bozulmasını sağlamaktadır. -5 ila -10 dereceye kadar üst kol bölgeleri soğutulurken lokal yağların donması ve kristalleşmesi sağlanmaktadır.

  Yağ hücreleri kristalleşirken yani soğuk etkisine tepki verirken programlı hücre ölümü başlamaktadır. Programlı hücre ölümüne yani apoptoza uğraşan yağ hücreleri ise geri dönüşümsüz olarak yok olmaya başlamaktadır. Hedef alandaki yağ dokusunda kriyo reaksiyonu başlarken atık olarak bölgeden uzaklaşmaktadır.

  Yağ hücrelerinin fonksiyonlarını kaybetmesi ve atık olarak lenfatik dolaşım ile vücuttan atılması sonrasında her iki üst kol bölgesinde belirgin derecede incelme elde edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme işlemi esnasında uygulanan ani ısı değişiklikleri ve kontrollü soğutma fibroblastik aktivite üzerinde de çalıştığı için doku elastikiyetinde görevli kollajen ve elastin liflerini de tetikleyerek kolların gevşemeden şekillenmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi seans şeklinde uygulanan bir tedavidir. Kol üst bölgesindeki yağlanma derecesine, yağ hücrelerinin direncine ve ihtiyaca göre kişisel olarak özelleştirilen ve planlanan seanslar optimum başarı için genellikle 2 ila 3 seans önerilmektedir. Seans ise 4 hafta aralıklar ile uygulanmaktadır.

  Kimler Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Yaptırabilir?

  Cool Shaping tedavisi oldukça güvenli ve konforlu bir yöntemdir. Son dönemde bölgesel zayıflama tedavileri arasında en popüler uygulamalar arasında yer alan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme işlemi kol üst bölgelerinde kalıcı yağlanma sorunu olan tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Riskli Midir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz non invaziv bir tedavi prosedürü olduğu için komplikasyon riski barındırmayan ve işlem bölgesinde ya da çevre dokularda riski bulunmayan oldukça güvenli bir uygulamadır. FDA onaylı olan bu tedavi yöntemi ile komplikasyon riski oluşmadan cerrahi müdahaleler ile elde edilebilecek uzun süreli incelme sağlanmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Yan Etkisi Var Mıdır?

  Kollarında lokalize yağlanma problemi bulunan kişiler için ideal çözümler sunan güvenli bölgesel zayıflama yöntemi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme işlemi sonrasında olası geçici yan etkiler görülebilmektedir. Düşük emiş gücü ve soğuk etkinliği nedeni ile seans sonunda kızarıklık, hassasiyet ve ender durumlarda karıncalanma görülebilmektedir. Bu olası geçici yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra işlem bölgesine serilen özel solüsyonlu Cool Shaping Soğuk Lipoliz pedi tedavi süresince cilt yüzeyinde oluşabilecek problemlerin önlenmesini sağlamaktadır. Seans bitimine kadar cildi koruyarak soğuk yanığı oluşumunu da engellemektedir.

  Bölgesel incelme ve vücut kıvrımlarını yeniden şekillendirme amacı ile uygulanan Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme tedavisi öncesinde klinik muayene ve vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kol üst bölgelerindeki yağ hücrelerini dondurarak kontrollü bir şekilde yok eden cilt soğutma yöntemi Cool Shaping Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz ile Kol İnceltme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×