Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cool Shaping Soğuk Lipoliz

Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz; Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama teknolojisi olan Cool Shaping Soğuk Lipoliz soğutma seviyesini yağlanma derecesine göre kontrol altında tutarak donduran güvenli incelme tedavisi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde sıklıkla merak edilen Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Cool Shaping Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bölgesel kilo problemleri günümüzde pek çok kadın ve erkeğin karşılaşmış olduğu problemdir. Vücut formunun ve genel görünümün bozulmasının yanı sıra vücut sağlığını da tehdit eden bu problem çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişmektedir. Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam, beslenme alışkanlığı, vitamin dengesizlikleri ve psikolojik etmenler gibi pek çok nedene bağlı oluşan bu bölgesel kilo problemleri vücudun herhangi bir bölgesinde artan yağlanma problemi olarak adlandırılırken üst vücut, alt karın, karın, basen, bacak ve sırt bölgelerinde görülmektedir.

  Vücuttaki yağlanma oranı %25’in üzerine çıkması ile gelişen bölgesel kilo problemleri depo yağlardır. Farklı bölgelerde farklı yoğunluklarda olan bu lokalize yağlar yüksek eforlu fiziksel aktivitelere ve beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesine direnç göstermektedir. Bu nedenle estetik kaygılar oluşturmasının yanı sıra ciddi hastalıkların ve metabolik sendrom gibi sorunların ortaya çıkmasına yol açan lokal yağlanmalarda bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurulmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz

  Bölgesel yağlanma problemini lokal yağları ve kilo probleminin yoğunlaştığı vücut bölgesini hedefleyen yöntemler ve tedaviler içerisinde Cool Shaping Soğuk Lipoliz bulunmaktadır. Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerinden olan Cool Shaping etkili bir yağ azaltma prosedürüdür. Kriyolipoliz olarak da adlandırılan bu işlem lokal yağları donma sıcaklığında soğutarak ve dondurarak etkinliğini göstermektedir.

  Uyluk, karın, sırt, bacak, kol ve kalça gibi vücudun pek çok bölgesinde kullanılan ve lokal yağların azaltılmasını sağlayan noninvaziv Cool Shaping bölgesel incelme tedavisi öncesinde vücut analizi yaptırarak yağlanma derecesine ve bölgesine göre kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Lokalize yağ oranını azaltmak, ideal vücut ağırlığına ulaşmak ve genel görünümü iyileştirmek amacı ile uygulanan yağ hücrelerini dondurma teknolojisi Cool Shaping – Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, vücut analizi ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama
  BENZER TEDAVİLER
  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama
  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyet ve kontrollü şekilde soğutarak yapılarını bozan ve lenfatik dolaşım ile vücuttan atılımını hızlandıran etkin bir dondurarak zayıflatma sistemidir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nedir?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz “Kriyolipoliz” olarak da adlandırılan bir bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme tedavisidir. Yağ dokusunu soğutarak donduran bu tedavi yöntemi, ani ısı değişikliği ile lokal ve dirençli yağların %20 ila 25’i oranında tahrip edilerek ölmesini ve lenfatik dolaşım ile atık olarak vücuttan atılımını sağlamaktadır.

  Ameliyatsız bölgesel incelme teknolojisi Cool Shaping vakumlu sistem başlığı ile bölgedeki inatçı ve dirençli lokalize yağları hedeflerken aynı anda cilt doku hücrelerinin de aktive edilmesini sağlayarak seans sonunda incelme ve sıkılaşma etkisini aynı anda göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra yağ hücrelerini azaltan ve vücut şekillendirme sağlayan bu teknoloji lokal yağları kontrol edilebilir vakum sistemi ile hedeflerken diğer dokulara ve cilde zarar vermeden hücre derinliğine ulaşmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Ameliyatsız Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme sistemi Cool Shaping Soğuk Lipoliz kontrollü ve lokalize soğutma işlemidir. Vakum, LED ve soğutma teknolojilerini bir arada bulunduran bu sistem tedavi esnasında kriyoenerjik bir soğutma iletmektedir. Non – invaziv bir prosedürle yağ hücrelerini parçalayan bu yöntem 5 farklı vakum darbesi ile lokal yağları hedef alırken maksimum – 10 dereceye kadar lokal yağların otomatik soğutulması ve kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

  İçerisindeki teknolojiler ile deri altındaki yağ dokusunu hücre derinliğinde etkileyen bu yöntem ani sıcaklık değişimi ile yağ hücrelerinin kristalleştirmektedir. Bu etkinlik sonucunda yağ hücreleri apoptoza (programlı hücre ölümü) uğrayarak fonksiyonlarının bozulmasına ve geri dönüşümsüz olarak atık haline dönüşerek lenfatik sistem aracılığı ile vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

  Tüm bu etki mekanizmasının yanı sıra Cool Shaping Soğuk Lipoliz işleminin en belirgin özelliklerinden biri de doku hücreleri üzerindeki olumlu etkileridir. İşlem bölgesindeki ani ısı değişiklikleri fibroblastik aktivitenin yani alestin ve kollajen liflerinin üretimini de tetiklemektedir. Böylece tedavi sonrasında incelme ile çökme oluşturmadan dokuyu ve cildi sıkılaştırmakta ve şekillendirmektedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz işlemi cerrahi prosedür gerektirmeyen non – invaziv bir tedavi prosedürüne sahiptir. Kişisel tedavi protokolüne göre uygulanan Cool Shaping ile Bölgesel İncelme tedavisinin etkinliği ve başarısı için klinik değerlendirme ve vücut analizi yapılarak lokal yağların bulunduğu alanlar belirlenmekte ve tedavi alanlarına karar verilmektedir.

  Anestezi gerektirmeyen bu tedavide vakum, LED ve soğutma etkileri bulunan özel başlıklar kullanılmaktadır. Daha sonrasında tedavi alanına koruyucu jel içeren ped serilmekte ve vakum başlığı bu alana yerleştirilmektedir. 5 farklı kontrol edilebilir vakum seviyesi ile çeşitli vakum darbeleri uygulanarak yağ hücreleri vakum başlığına emilmektedir. Daha sonrasında yağ hücrelerinin ölümünü gerçekleştirebilmek için vakumlanan bölgenin vücut sıcaklığından izole edilebilmesi için 45 dereceye kadar ısıtılması ve daha sonrasında – 10 dereceye kadar soğutulması sağlanmaktadır.

  Soğutma sıcaklığını ve seviyesini yağlanma derecesine göre kontrol altında tutan bu teknoloji ile sabit hedef sıcaklık ortalama 45 dakika ya da 1 saat korunmaktadır. Vakum, LED ve sıcaklık değişimi ile uygulama alanındaki yağ hücrelerini normal metabolizması ile yok edebilmek için seans süresi oldukça önemlidir. Seans süresi sonunda yağ depolarının apoptoza yani programlanmış hücre ölümüne girmesi sağlanmaktadır.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz seans kişisel tedavi protokolü olan seans şeklinde uygulanan bir yöntemdir. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar ortaya çıkaran Cool Shaping yağlanma derecesine, lokal yağların direncine ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanmaktadır. Tek seansta optimum başarı sağlayan bu tedaviden etkili sonuç alınabilmesi için 2 ila 3 seans önerilmektedir. Seans aralıkları ise 4 hafta aralıklar ile düzenlenmektedir.

  Kimler Cool Shaping Soğuk Lipoliz Yaptırabilir?

  Uyluk, karın, sırt, bacak, kol ve kalça gibi vücudun pek çok bölgesinde lokal yağlanma problemi olan tüm kadın ve erkekler tarafından uygulanabilecek konforlu ve güvenli bir yöntemdir. Tüm bunların yanı sıra hamile annelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezaryen sonrasında yara iyileşmesi ile birlikte tercih edilebilmektedir.

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Cool Shaping Soğuk Lipoliz FDA onaylı bir sistemdir. Son derece güvenli ve etkili olan bu yöntem hassas ve kontrollü bir soğutma teknolojisi olduğu için cerrahi prosedürlerin içerisinde barındıran komplikasyonları ve riskleri barındırmamaktadır. Ayrıca tedavinin etkinliği cilt ve cilt altı katmanlarda ya da çevre dokularda bir zararı bulunmamaktadır. Ancak tedavi sonrasında görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler görülmektedir.

  Cool Shaping sonrasında işlem bölgesinde kızarıklık, hassasiyet ya da uyuşukluk görülebilmektedir. Bu yan etkiler birkaç gün içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. İşlem esnasında cilt yüzeyine serilen Soğuk Lipoliz pedi sayesinde ise cildin soğutulması esnasında yanmasının da önüne geçilmektedir. Böylece ısı değişimi esnasında yaşanabilecek deformasyonlar da önlenmiş olmaktadır.

  Vücut formunun ve genel görünümün bozulmasına yol açan lokalize yağ hücrelerini güvenli bir şekilde hedef alarak soğutma sağlayan ve yağ hücrelerini dondurarak öldüren Cool Shaping öncesinde klinik değerlendirme ile vücut analizi gerçekleştirerek kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama ameliyatlarına alternatif olarak tercih edilen ve komplikasyon riski en az olması nedeni ile en popüler incelme tedavisi olan Cool Shaping – Soğuk Lipoliz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik değerlendirme ve ücretsiz vücut analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Cool Shaping Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cool Shaping Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×