Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

DermaFrac

DermaFrac

  DermaFrac; Cilt tedavisi yöntemlerinden olan DermaFrac vakum ve basınç yöntemi ile fayda sağlayıcı etken maddelerin cildin alt katmanlarına iletilmesi şeklinde uygulanan bir bakım yöntemi olup, işlem öncesi merak edilen DermaFrac Nasıl Uygulanır?, DermaFrac Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Uygulama Bölgeleri hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt rejenerasyonu – cilt yenileme işlemleri cildin sağlığının yeniden kavuşması ve yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi aşamasında oldukça önemlidir. Bu amaçla uygulanan DermaFrac yöntemi ile cilt dokusunun taze, ışıltılı ve genç bir görünüm kazanması mümkün olmaktadır. Özellikle cildin yenilenmesine ilişkin uygulanan bu tedavi ile hyalüronik asit gibi fayda sağlayıcı maddelerin cilt altına iletilmesi sağlanarak cilt dolaşımı ve cildin nefes alması; aynı esnada bu formülasyonlar ile de sağlıklı bir cilt yüzeyi oluşturulmaktadır.

  DermaFrac

  Vakum ve basınç yöntemi ile fayda sağlayıcı etken maddelerin cildin alt katmanlarına iletilmesi şeklinde uygulanan bu cilt tedavisi yöntemi; yenilenmiş, pürüzsüz ve canlı bir cilt yüzeyi oluştururken aynı esnada antiaging etkisi ortaya çıkarmaktadır. Cildin doğal güzelliğine kavuşmasını sağlayan bu yöntem sonrasında ise yıpranmış cilt dokusu yerini aydınlık ve genç bir görünüme bırakmaktadır.

  Medikal estetik alanında uygulanan ve cildin doğal güzelliğini korumasını mümkün kılan bu yöntem öncesinde uygulama yöntemine ilişkin bilgi edinmek ve kişiye özel oluşturulan tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cildin ihtiyaç duyduğu formülasyonların cilt dokusuna iletilmesi esasına dayanan cilt yenileme cilt tedavisi öncesinde ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da DermaFrac fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Mezolift
  BENZER TEDAVİLER
  Mezolift
  sorunlu cilt bölgelerine vitamin ve minerallerin enjeksiyonu esasına dayanan bir yöntemdir.

  DermaFrac Nedir?

  Cilde uygulanmak istenen formülasyonların DermaFrac başlığında bulunan mikro boyutlu iğneler aracılığı ile cildin alt katmanlarına iletilmesi esasına dayanan bu yöntem, bir antiaging teknolojisi olarak adlandırılmaktadır. Cilt lekesi, cilt kırışıklıkları, cilt gençleştirme ve hamilelik sonrası görülen cilt çatlaklarını hafifletmede üstün başarı etkilerine sahip olan bu teknoloji; Gençlik Aşısı, PRP Tedavisi, Fibrocell ve Fraksiyonel Lazer tedavilerinin ortaya çıkarmış olduğu benzer sonuçları daha gelişmiş bir teknoloji ile sunmaktadır.

  DermaFrac Nasıl Uygulanır?

  Diğer yöntemlere kıyasla daha acısız bir şekilde uygulanabilen ve hasta konforunu üst seviyede tutan, vakumlama ve mikro iğneleme yöntemini içerisinde barındıran bu tedavi; cildin ihtiyacına, uygulama bölgesine ve tedavi sonrası görülmek istenen beklentilere göre oluşturulan medikal enjeksiyon içerikleri ve dozları doğrultusunda oluşturulan tedavi planlamasına göre uygulanmaktadır.

  Özelleştirilmiş ve kişiye özel hazırlanmış bu enjeksiyon formülasyonlarının DermaFrac başlığı ile cilt altına iletilmesi esasına dayanan bu yöntemde, sistem başlığı uygulama bölgesini vakumlarken diğer yandan mikro iğneler yardımı ile ürünlerin cilt altına iletimi sağlanmaktadır. Vakumlama ve basınçlı ürün iletimi aşamasının sonlanmasının ardından LED ışığı ile tedavi bölgesi taranarak LED terapisi eşliğinde ürünlerin etkinliğinin arttırılması sağlanmaktadır. Böylece uygulama sonrasında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  DermaFrac Uygulaması Etki Mekanizması

  Uygulama esnasında sistem başlığında bulunan mikro iğneler, cilt üzerinde açmış oldukları kanallar aracılığı ile ürün iletimini sağlarken aynı esnada cilt üzerinde hassas kontrollü tarama ile kollajen, elastin ve fibroblast aktivitesini arttırmaktadır. Yani açılan bu kanallar ürün iletimini sağlarken cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını da aktif hale getirmektedir.

  Mikro iğneler aracılığı ile gelişmiş formülasyon iletimi sağlayan, doğal kollajen – elastin üretimini tetikleyen ve fibroblast aktivitesini arttıran bu uygulama sonrasında cilde uygulanan yüksek enerjili LED terapisi, ürünlerin cilt altına iletimini ve etki mekanizmasının hızlı çalışmasını sağlayarak istenilen sonuçların elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  DermaFrac Seans Süresi ve Sayıları

  Bir anti – aging teknolojisi olan DermaFrac tedavisi uygulama bölgesi, tedavi alanının genişliği ve kullanılacak formülasyonun dozuna bağlı olarak ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan hızlı bir uygulamadır. Uygulama sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönülebilmektedir. 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde uygulanan tedavi; yine cildin ihtiyacına ve uygulama bölgesine göre haftada bir veya iki haftada bir şeklinde toplam 6 seans şeklinde uygulanabilmektedir.

  Seans süreleri, seans sıklığı hakkında net bilgi almak ve kişiye özel hazırlanan seans basamaklarının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

  DermaFrac Uygulama Bölgeleri

  • Dekolte bölgesi
  • Boyun
  • Yüz
  • Göz çevresi
  • Kaş ortası
  • Alın
  • Ağız çevresi
  • El üzeri

  DermaFrac Tedavisinin Yan Etkileri

  Cilt katmanlarına iletilmek istenen formülasyonların mikro iğneleme yöntemi ile sağlandığı DermaFrac, diğer minimal enjeksiyon sistemlerinden sonra görülen minimal boyutlardaki ufak kanama, geçici etkili şişlikler, kızarıklıklar ve morarma gibi yan etkilere sahip değildir. Bu tip yan etkilerin bulunmaması ise en önemli farkı ve ayırt edici özelliğidir.

  Özellikle hasta açısından sunmuş olduğu en önemli avantaj ise; diğer yöntemlere ve uygulamalara kıyasla daha acısız bir şekilde uygulanabilir olmasıdır. Tüm bu tablo içerisinde bu yeni nesil teknolojinin ve uygulamanın bilinen bir yan etkisi olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca uygulama yöntemi açısından enfeksiyon riski barındırmaması nedeni ile de oldukça avantajlı bir işlemdir.

  Kırışıklık, ince çizgi, cilt lekesi, hacim kaybı ve cilt çatlakları gibi pek çok alanda etkinliğini kanıtlamış ve cildin ihtiyacına uygun özelleştirilmiş formülasyonlar ile cilt kalitesini iyileştiren DermaFrac uygulaması öncesinde; tedavi bölgelerinin değerlendirilmesi, cilt analizinin yapılması ve uygulanacak medikal enjeksiyon ürünlerinin oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Özel bir cilt gençleştirme yöntemi olarak ifade edilen, mikro iğneler aracılığı ile cilt altında kolajen ve fibroblast aktivitesini arttıran bu uygulama hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da DermaFrac fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  DermaFrac Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×