Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dermapen

Dermapen

  Dermapen; Cilt Tedavisi ve Cilt Bakımı yöntemleri içerisindeki Dermapen milimetrik iğnelerle ciltte yüzlerce mikroskobik delik oluşturan ve cildin doğal iyileşme mekanizmasını aktive eden bir mikro iğneleme yöntemi olup, uygulama öncesinde merak edilen Dermapen Nasıl Uygulanır?, Dermapen Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanır? gibi merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dermapen, çok sayıda milimetrik iğneler aracılığı ile cilt yüzeyi üzerinde yüzlerce mikroskobik delik oluşturan ve bu delme etkisi ile cildin kendi doğal iyileşme mekanizmasını aktive eden bir mikro iğneleme yöntemidir.

  Minimum epidermal hasar ile cildin doğal kollajen ve elastin üretimini aktive eden bu mikro iğneleme yöntemi, cilt yüzeyine 90 derecelik acı ile giren iğneler ile tahribat oluşturarak hyalüronik asit ile birlikte kollajen ve elastin artışı sonucunda cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır.

  Dermapen

  Cilt tedavileri içerisinde tedavi etkinliği oldukça yüksek olan ve cilt problemlerine karşı çok güçlü bir tedavi şekli olan bu yöntem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve cilt problemine karşı uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cerrahi işlem gerektirmeden, kalem şeklindeki ucunda bulunan derinliği ayarlanabilen pek çok iğne ile cilt uyaranı olarak kullanılan tedavi için randevu talebinde bulunmak ve Dermapen fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  DermaFrac
  BENZER TEDAVİLER
  DermaFrac
  Cilt tedavisi yöntemlerinden olan DermaFrac, vakum ve basınç yöntemi ile fayda sağlayıcı etken maddelerin cildin alt katmanlarına iletilmesi şeklinde uygulanan bir bakım yöntemidir.

  Derpamen Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Bu cilt tedavisi yönteminde amaç; en az epidermal hasarla cilt yüzeyinde kontrollü pek çok küçük yara oluşturarak cilt üzerinde yeniden yapılanma sağlamaktır. Bu amaçla uygulama esnasında 0,5 – 2,5 uzunluğundaki iğneler aracılığı ile cildin üst katmanında 250 ila 500 aralığında mikro kanallar oluşturulmaktadır. Açılan bu mikro kanallar cilt üzerinde yara olarak algılanmaktadır.

  Cilt dokusu, yara olarak algıladığı mikro kanalları kapatmak için o bölgede kan dolaşımını arttırmakta ve çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak söz konusu hasarları onarmak için kendi iyileşme mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bununla birlikte işlem esnasında cilt yüzeyine hyalüronik asit, vitamin ve enzim gibi formülasyonlar uygulanarak açılan bu mikro kanallar aracılığı ile cilt altına iletilmesi sağlanabilmektedir. Bu etki mekanizması ve kullanılan formülasyonlar ile birlikte cilt yüzeyinde kolajen ve elastin yapımı aktive edilirken tedavi bölgesinde cilt yenilenme etkisi ortaya çıkmaktadır.

  Dermapen Nasıl Uygulanır?

  Tedavi öncesinde cilt yüzeyi temizlenerek makyaj gibi maddelerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında tedavi bölgesine lokal anestezik krem sürülerek işlem sırasında ağrı ya da acı hissinin oluşmasının önüne geçilmektedir. Daha sonrasında Dermapen yapılacak bölgeye ve vücut tipine özel cihazlar kullanılarak iğneler 90 derecelik açıda tutularak cilt yüzeyinde mikro kanallar açması sağlanmaktadır. Diğer yöntemlere kıyasla çok daha az hasarlar oluşturarak bölgenin zarar görmesinin sağlanmasının ardından iğneler ile açılan deliklerin yüzeyine tedaviyi destekleyen formülasyonlar sürülmektedir.

  Tedavi esnasında cildin onarım ve yenilenme sürecini hızlandırmak ve gerekli besin takviyesini sağlamak amacı ile ilaç ve serum takviyesi yapılmaktadır. Ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan işlemde hyalüronik asit, antioksidan, vitaminler, mineraller ve peptid içerikli bu formülasyonların uygulanması ile birlikte cildin en alt katmanına ürün geçişi 200 kat arttırılmış olmaktadır. Bu nedenle bu tedavinin sonuçları oldukça kısa bir süre içerisinde gözlemlenebilmektedir.

  Derpamen Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Yüz, el, boyun ve saçlı deri, selülit ve doku kaybı olan bölgelere uygulanabilen Dermapen ile cilt tedavisi oldukça güvenli ve yan etkisi bulunmayan bir işlemdir. Her yaşta kadın ve erkek tarafından, her cilt tipinde ve her mevsim uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Dermapen Tedavisinin Kullanıldığı Cilt Problemleri

  Dermapen Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Tedavi sonrası ilk etkiler ortalama olarak 6 hafta içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Maksimum etki ise 3 ay içerisinde elde edilmektedir. Tedavi sonrasında elde edilen etkiler ise kalıcı sonuçlardır. Özellikle cilt dokusu içerisinde bulunan elastin ve kollajen birleşimini epidermik olarak uyardığı için ciltte iyileşme ve yenilenme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Özellikle bölgedeki sağlıklı dokularda homojen bir şekilde kollajen artımı sağlaması ile problemli dokulardaki hasarlar giderilmektedir. Yeni dokunun oluşumu ile birlikte cilt yeniden yapılanmaktadır. Probleme yönelik onarım ve destek sağlayan ürünlerin kombinasyonları, Dermapen tedavisinin etkinliğini daha da arttırılarak odak nokta oluşturulmakta ve cilt problemlerinde kalıcı etkinliğini göstererek cilt yüzeyinde kalınlaşma, gerginleştirme, elastikiyet artışı ve daha sağlıklı bir görünüm etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Dermapen Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

  Dermapen tedavisi seans süresi ve sayısı uygulamasının amacı ve işlem bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak 2 ila 10 seans arasında uygulanan bu tedavinin iki işlem arasındaki seans sıklığı ise 1 ila 4 hafta arasında değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Tedavinin etkinliğinin arttırılması ve kalıcılığının sürdürülmesi amacı ile 2 yılda bir düzenli olarak yaptırılması önerilmektedir.

  Dermapen Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Oldukça güvenli bir uygulama olmakla birlikte tedavi sonrasında cilt yüzeyinde ortaya çıkan hafif kızarıklıklar, ufak kanama alanları ya da yanma hissi ortalama 4 – 6 saat içerisinde azalma göstermekte; 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. İşlem sonrasında uygulamanın etkinliğinin sürdürülebilmesi amacı ile güneş ışınlarına maruz kalınmaması önerilmektedir. Ayrıca 2 gün süre ile tedavi bölgesine sıcak su uygulaması yapılmaması ve sauna, hamam ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Dermapen Tedavisi Yan Etkileri

  Dermapen cilt tedavisi yöntemi, herhangi bir enfeksiyon riski taşımamakla birlikte diğer manuel uygulamalara kıyasla daha hızlı, oldukça kısa ve yan etki riski düşük olan bir yöntemdir. Tedavi sonrasında cilt yüzeyinde yanma ve gerilme hissi oluşabilmektedir. Bu yan etkiler tedavi sonrasında görülmesi beklenilen muhtemel etkilerdir. Bununla birlikte tedaviden bir sonraki gün kanama bölgelerinde kabuklanmalar görülebilmektedir. Bu kabuklanmalar ölü derinin dökülmesi ile birlikte ortadan kalkmaktadır.

  Cilt yüzeyinde zaman içerisinde oluşan bozuklukları, kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini tedavi etmek amacı ile kullanılan yöntem öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek seans sürelerinin ve sayılarının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cildin temel yapısını onaran ve yenileyen tedavi öncesinde cilt yapısının ve cilt problemlerinin analizi için ön kontrol gerçekleştirmek ve analizler doğrultusunda tedavi parametrelerinin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Birçok cilt probleminde birleşik tedavi olanağı sunan yöntem için randevu talebinde bulunak ya da Dermapen fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dermapen Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×