Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

DHİ Saç Ekim Yöntemi

DHİ Saç Ekim Yöntemi

  DHİ Saç Ekim Yöntemi; Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik durumlarında uygulanan Saç Ekimi Tedavisi tekniği DHİ Saç Ekim Yöntemi tek tek toplanılan greftlerin implanter kelem aracılığıyla ekim alanına yerleştirilmesine olanak sunan bir teknik olup, ekim işlemi öncesinde merak edilen DHİ Saç Ekimi Nasıl Yapılır?, DHİ Saç Ekim Yöntemi Kimler İçin Uygundur? ve DHİ Saç Ekim Yöntemi Avantajları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Direct Hair İmplant yani DHİ tekniği; dikiş, iz ve kesi gerektirmeyen özellikli bir saç ekim yöntemidir. Bu teknikte başın saçlı derinin arka kısmından ekilmek için alınan greftlerin dışarda bulundukları süre en aza indirgenmekte ve daha sağlıklı olmaları sağlanmaktadır. Böylece işlem başarısı arttırılmaktadır.

  Tedavi esansında donör alandan ekim amacı ile alınan saç kökleri yani greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmamaktadır. Bu saç kökleri özel uçlu kalemler aracılığı ile ekim yapılacak bölgelere direkt olarak nakledilmektedir.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi

  Ekim esnasında delik açılmaması ve ekilecek greftlerin sayısını oldukça arttırması sayesinde önemli bir avantaja sahip olan DHİ Saç Ekim Yöntemi, daha yoğun ekim yapılabilmesine imkan sunmaktadır. Klasik FUE Saç Ekim tekniğine kıyasla daha zahmetli ve uzun süren bir işlem olmasına rağmen, herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için özellikle iyileşme süreci açısından hastalara büyük konfor sunmaktadır.

  Ekim amacı ile toplanan saç köklerinin dışarıda bulunduğu süreci en aza indirgeyen, bunun sonucunda da daha sağlıklı ve güçlü saç kökleri ile ekim yapılmasına olanak sunan saç ekim tekniği öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek saç analizi yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Saçların ekileceği bölgelere delik açılmadan ve saç köklerinin özel uçlu kalemler ile kafa derisine ağrısız ve acısız olarak yerleştirilmesine olanak sunan yöntem için randevu talebinde bulunmak ya da DHİ Saç Ekim Yöntemi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Robotik Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Robotik Saç Ekimi
  Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik durumlarında uygulanan saç ekimi tedavilerinde kullanılan Robotik Saç Ekimi yöntemi, saç köklerinin robot tarafından çıkarıldığı, kanal açma ve yerleştirme işleminin ise manuel olarak yapıldığı bir ekim yöntemidir.

  Direct Hair İmplant – DHİ Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  DHİ yöntemi ile saç ekimi işlemi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılmaktadır. Bu görüntüleme esnasında saç tellerinin yapısı, kalitesi, saçların dökülme potansiyelleri, donör alanın yoğunluğu ve ekilebilecek greft sayıları hesaplanmaktadır.

  Gerekli analizlerin ve tedavi parametrelerinin belirlenmesinin ardından açlar belli bir uzunlukta kesilmektedir. Daha sonrasında ön saç çizgisinin tasarımı yapılarak işleme geçilmektedir. İlk olarak donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak ense bölgesi uyuşturulmakta ve saç ekiminin daha konforlu ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

  Donör bölgenin uyuşması ile birlikte sağlıklı saç kökleri ve dokular zarar görmeden mikromotor yardımı ile birer birer saç kökleri etrafındaki bir miktar doku parçası bırakılarak greftler toplanmaktadır. Alınan bu saç greftlerinin doku ömürlerinin uzatılabilmesi ve kalitelerinin korunması için DHİ Saç Ekim Yöntemi esnasında doku, koruyucu solüsyonlar içerisinde birli, ikili ve üçlü şekilde sınıflandırılarak muhafaza edilmektedir.

  Doku alımının bitmesi ile birlikte saç ekimi yapılacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Uyuşma etkisi ile birlikte greftlerin kalınlığına uygun implant kalemi içerisine greftler tek tek yerleştirilerek saç ekimine geçilmektedir. İşlem esnasında ilk olarak planlanmış ön saç çizgisinden başlanmaktadır. Kalem aracılığı ile yerleştirilen greftler saçların doğal çıkış yönlerine ve açılarına uygn bir biçimde ekilmektedir. Böylece mevcut doğal saçlar korunarak saç ekim işlemi tamamlanmaktadır.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

  DHİ Saç Ekim Yöntemi ile saç ekim tedavisi, saçlarını tümü ile kaybetmiş veya saçlı deri bölgesinin belirli alanlarında seyreklik bulunan ve azalmalara bağlı olarak estetik sorunlar yaşayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi Seans Süresi

  DHİ saç ekim metodu seans süreleri ekim alanına ve tedavi planlamasına göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Saç seyrekliği ne kadar fazla ise ekim işlemi de o kadar uzun sürmektedir. Bu nedenle ortalama olarak bir tedavi seansının 6 ila 8 saat arasında sürdüğünü belirtebiliriz. Ancak kişinin saç kalitesi ile ilişkili olarak seans süresinde değişiklik olabilmektedir.

  DHİ Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

  DHİ Saç Ekim Yöntemi tekniğinde kanal açılımı ve kabuklanma süreci diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla daha düşük olması neden ile iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Ekilen saçlar, işlem sonrasında 5 ila 6 gün içerisinde kabuklanma ve kabukları dökme sürecine girmektedir. 15 ila 21 gün içerisinde de şok dökülme evresinin ardından dökülme süreci yavaşlamakta ve daha sonrasında da durmaktadır.

  3 aydan itibaren operasyonun ilk etkileri görülmeye başlanmaktadır. Bu sürecin sonunda yeni saçların çıkışları gözlemlenmektedir. 6 ay sonunda ise saçların %60 ya da %70’lik oranının çıktığı görülebilmektedir. 12 ayın ardından saçlar son hallerine ulaşmış olmakta ve bu son evrede ise saçların %99’luk kısmının çıkmış olduğunu söyleyebiliriz.

  DHİ Saç Ekim Yöntemi Avantajları

  DHİ Saç Ekim Yöntemi, saç ekim yöntemleri içerisinde dikiş, iz ve kesi gerektirmeyen özelliği sayesinde diğer tekniklere kıyasla önemli bir avantaja sahiptir. Var olan saçlarda herhangi bir hasar oluşturmadan saç aralarındaki boşluklara odaklanılarak daha doğal ve daha sık saç ekimi yapılabilmesine olanak sunan bu işlemin bir diğer avantajı ise iyileşme süreci hızlı olduğu için günlük hayata çok kısa sürede dönmeyi mümkün kılmaktadır.

  Bu tekniğin en önemli avantajı ise sağlamış olduğu yoğunluktur. Sağlamış olduğu bu yoğunluk şerit yani yanal kesi tekniğinin iki katı olarak ifade edilebilmektedir. Bu yoğunluk avantajı saç dökülmesi yaşanılan bölgelerde önemli bir kaplama imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte saçların doğal büyüme açılarına bağlı olarak değişik açılar ile saç ekim imkanına sahiptir. Özellikle saç çizgisi gibi hassas bölgelerde daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sunmaktadır. Ayrıca traşsız saç ekiminin daha kolay yapılabilmesine olanak sunun DHİ Saç Ekim Yöntemi, saç ekimi uygulaması sonrasında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Teknolojik gelişmeler ışığında saç ekimi işlemini oldukça konforlu ve güvenli bir hale dönüştüren bu teknik ile etkili, öngörülebilir ve doğal görünümlü sonuçlar için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Tek tek toplanılan greftlerin implanter kelemler aracılığı ile ekim alanına yerleştirilmesi sonucunda estetik açıdan doğal görünümlü sonuçlar ortaya koyan ve başarılı sonuçlar ile yüz güldüren DHI saç ekim metodu ile doğrudan saç ekim işlemine olanak sunmak için randevu talebinde bulunmak ya da DHİ Saç Ekim Yöntemi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  DHİ Saç Ekim Yöntemi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×