Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

  Diode Lazer Epilasyon; Yeni nesil lazer epilasyon cihazları içerisinde olan Diode Lazer Epilasyon yüksek dalga boyuna sahip ve derin yerleşimli kıl köklerinde cildin daha alt katmanlarına kadar ulaşarak kalıcı epilasyon sağlayan etkili epilasyon cihazı olup, test atımı ve cihaz seçimi öncesinde merak edilen Diode Lazer Özellikleri Nelerdir?, Diode Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlaklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Son yıllarda epilasyon uygulamalarında sıklıkla kullanılan diode lazer en ince ve en açık kıl karakterlerinde dahi etkili ve her cilt rengine uygulanabilen bir lazer epilasyon yöntemidir.

  Özellikle erkek lazer epilasyon yaptırmak isteyenler terafından rahatlıkla tercih edilebilen bu sistemde acı ve ağrı hissi yok denecek kadar azdır. Güneşte lekelenme yapmaması ve en bronz tene dahi uygulama yapılmasına olanak sunan bu sistemle tüm istenmeyen tüy problemlerine yanıt almak mümkündür.

  Diode Lazer Epilasyon

  Dalga boyu fazla olan ve cildin daha alt katmanlarına kadar ulaşabilen diode lazer yöntemi ile en etkili epilasyon seçeneği ile hem kalın hem de ince kıl problemlerinin önüne geçebilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışları yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Uygulama öncesi yapılan test atışları, yöntemin cilt yapısı ve kıl karakterine vereceği tepkilerin değerlendirilmesi ve tedavi planlamasının oluşturulmasında oldukça önemlidir. Ayrıca Diode Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz muayenemizden yararlanabilmek için randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Buz Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Buz Lazer Epilasyon
  Buz Lazer Epilasyon kontakt soğutma sistemine ek olarak özellikle kıl köklerindeki farklı yapıları hedef alarak farklı dalga boyları ile uygulama yapılmasına olanak sunan yeni nesil epilasyon sistemidir.

  Diode Lazer Epilasyon Özellikleri

  Diode lazer 810 nanometre dalga boyuna sahip bir lazer epilasyon teknolojisidir. Yüksek dalga boyuna sahip bu sistem cildin daha derinlerine inmekte ve daha derinlerdeki kıl köklerine kolaylıkla nüfuz etmektedir. Süper devamlı dalga boyu ve homojenize edilmiş enerjisi sayesinde her atışta etkinliğini göstermektedir. Pulse süresinin ayarlanabilir özellikte olması koyu renk ciltlerde dahi epilasyon yapılmasına olanak sunmaktadır.

  İnce tüylerde en etkili lazer epilasyon yöntemi olan Diode lazerin özellikle yüz bölgesi en ideal uygulama alanlarından bir tanesidir. İnce tüyleri uyarmaması ve ince tüylerin kıl köklerine etki etmesi nedeni ile tüy problemlerinin ortadan kaldırılması aşamasında bu özelliğinden çok fazla yararlanılmaktadır.

  Bu yeni nesil lazer teknolojisi ten rengi ne olursa olsun kısa sürelerde başarılı sonuçlar veren özelliğe sahiptir. Diode Lazer Epilasyon doğrudan kıl köklerini hedef aldığı için ten renginin koyu renkte olması epilasyon seanslarının verimliliğini etkilememektedir. Ayrıca ileri soğutucu mekanizması sayesinde tamamen acısız bir işlem olanağı sunmaktadır.

  Ütüleme Lazer Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Diode Lazer Epilasyon bir diğer adı ile ütüleme epilasyon yalnızca kıl köklerini etkilemektedir. Bu etki mekanizması esnasında kıl köklerini ısıtarak yapısal hasarlar oluşturmakta ve tekrar sağlıklı kıl çıkışının önüne geçmektedir.

  Diğer lazer epilasyon yöntemlerine kıyasla etki mekanizmasını hemen gösteren bir yöntem değildir. Lazerin etkisi ortalama 1 ila 2 hafta içerisinde kendini göstermekte ve kıllar dökülmeye başlamaktadır. Bu sürenin tamamlanması ve lazerin etkinliğini göstermesi ile kıllar küçük bir dokunuşla bile ciltten kolaylıkla ayrılmaktadır.

  Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Uygulama öncesinde kılların ağda, epilatör ya da cımbız gibi yöntemler ile alınmamış olması istenmektedir. Lazer uygulamasının direkt olarak kıl köklerine etki etmesinden dolayı köklerin işlem öncesinde sağlam olması uygulamanın etki mekanizması için önemlidir.

  Diode Lazer Epilasyon seansları esnasında uygulama yapılacak olan vücut bölgesine uygun parametreler tercih edilmektedir. Uygun parametre aracılığı ile diğer lazer yöntemlerinde olduğu gibi tek tek atışlar yapılamamaktadır.

  Cilt yüzeyi üzerinde epilasyon başlığı sabit hızla gezdirilmektedir. Bu uygulama şekli farklılığı nedeni ile ütülüme epilasyon olarak anılan bir işlemdir.

  Diode Lazer Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Pek çok lazer yöntemi kalın kıl karakterlerinde etkinliğini göstermektedir. Özellikle yüz, sırt ve kol gibi diğer lazer yöntemlerinin sorunlu olabileceği bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle sanılanın aksine hem ince hem de kıl karakterlerinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu etkinin nedeni ise diode lazer enerjisinin derinlere kadar inebilmesidir.

  Yüzdeki kılların çok ince ve açık renkli olmasından dolayı daha çok yüz tüylerinde tercih edilmektedir. Bununla birlikte diğer yöntemler ince tüylerin daha da kalınlaşıp gözle görülür hale gelmesine yol açmaktadır. Ancak Diode Lazer Epilasyon yönteminde böyle bir yan etki ya da risk bulunmamaktadır. Diode lazer vücudun tüm bölgelerinde özellikle yüz bölgesinden genital bölgesine kadar rahatlıkla kullanılabilmekte ve başarılı sonuçlar vermektedir.

  Diode Lazer Seans Süreleri ve Sayıları

  Lazer epilasyon yönteminde tedavinin başarılı bir sonuç vermesi ve tamamlanması için gerekli seans süreleri ve sayıları farklılık gösterebilmektedir. Özellikle kıl köklerinin yapısı ve kılların uzama süresi seans süresinin artmasında rol oynayan önemli faktörlerdir. Ancak bu yöntem ortalama 6 seans sonrasında başarı sağlamaktadır.

  Yüz bölgesinde her seans bir ay ara ile uygulanmaktadır. İşlem sonrasında kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmektedir. Bu dökülmeler hem kadında hem de erkeklerde aynı şekilde olmaktadır.

  Diode Lazer Avantajları

  • Diode Lazer Epilasyon uygulama bölgesinde leke kalma oranı oldukça düşüktür.
  • Koyu ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tonlarında epilasyon yapılmasına olanak sunan bir yöntemdir.
  • Diğer lazer yöntemlerine kıyasla derin ve kalın kıl karakterlerinde etkinliği fazladır. Bu etki mekanizması sayesinde erkek sırtı, erkek ve kadın kol ve yüz bölgelerinde en başarılı lazer yöntemidir.
  • Uygulama alanlarında kıl yoğunluğunu arttıran bir etkisi bulunmamaktadır.
  • Dalga boyunun 810 nanometre olması nedeni ile deride yerleşimli kıllarda başarılı kullanım olanağı sağlamaktadır.

  Diode Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diode Lazer Epilasyon sonrasında kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir. Bu nedenle müdahale edilmemesi ve yolunmaması gerekmektedir. İlk seans için kılların kısaltılmaması önerilebilirken, sonraki seanslar için ortalama 3 ila 4 gün öncesinden kılların köklerinden koparılmadan kısaltılması tavsiye edilmektedir.

  Seans sonrasında mümkün olduğu kadar nemlendiriciler ile uygulama yapılan vücut bölgesinin nemlendirilmesine özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra 15 gün gibi bir süre ile bölgeye tahriş eden uygulamaların (peeling, kese vb.) yapılmaması gerekmektedir.

  Lazer uygulanan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir. Bu nedenle UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sürülmelidir.

  Diode Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir?

  Lazer epilasyon uygulamasının ardından uygulama yapılan vücut bölgelerinde kırmızılık ya da kılların etrafında hafif şişlikler oluşabilmektedir. Bu etkiler hemen hemen her lazer epilasyon yönteminde karşılaşılan durumdur. Bölgeye nemlendirici krem uygulanmasının ardından oluşan reaksiyonlar ortalama 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Bazı hassas cilt tiplerinde uygulama sonrasında kabuklanma gözlemlenmektedir. Bu kabuklanmalar 1 – 2 gün içerisinde normale dönmektedir. Ancak diğer lazer uygulamalarından farklı özelliklere sahip olan Diode Lazer Epilasyon sisteminde kullanılan tedavi parametreler sayesinde cilt üzerinde oluşacak endikasyon ve yanık izi riskleri en aza düşmektedir. Bu nedenle yan etki seviyesi oldukça düşük bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  Tüm vücut bölgelerinde başarılı sonuçlar veren diode lazer sistemi ile kol, koltuk altı, bacak, genital bölge, sırt ve göğüs gibi bölgelerdeki kıl problemlerinde bu yöntemin teknik özelliklerinden yararlanmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt yapısı ve kıl karakterine özgü tedavi planlaması oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca tedavi öncesi uygulanan test atışları ve Diode Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Diode Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×