Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum Lekesi Tedavisi

  Doğum Lekesi Tedavisi; Doğum ile birlikte cilt üzerinde görülen lekelerin tedavisinde kullanılan Doğum Lekesi Tedavisi Yöntemleri içerisinde yer alan Lazerle Doğum Lekesi Tedavisi, Lazerle Leke Tedavisi uygulamaları en etkin ve başarılı prosedürlerden biri olup, Doğum Lekesi Çeşitleri, Doğum Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır, Doğum Lekesi Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları gibi merak edilen konu başlıklarına tedavi öncesinde yazımız içerisinden ulaşarak yanıt alabilirsiniz.

  Melanin cilt dokusuna rengini veren maddedir. Cilt üzerinde oluşan lekeler ise melanin maddesinin yoğun olarak artması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yüksek oranlarda belli bölgelerde toplanarak cilt üzerinde lekele oluşturan bu tabloya çeşitli pek çok neden yol açmaktadır.

  Doğum Lekesi Tedavisi

  Cilt üzerinde bulunan lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Doğuştan var olan cilt lekelerinin oluşum nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt üzerinde genişleyen ve büyüyen doğum lekeleri, görsel açıdan rahatsızlık vermekte ve psikolojik açıdan sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle leke sorunun önüne geçilebilmesi için Doğum Lekesi Tedavisi tercih edilerek, leke probleminin ortadan kaldırılması istenmektedir.

  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi
  Plazma ile Yaşlılık Lekesi Tedavisi, cihaz ve deri arasındaki potansiyel farkı kullanan plazma enerjisiyle yaşlılık lekelerinin sublimleşmesini sağlayarak ortadan kaldıran ya da hafifleten bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Doğum Lekesi Çeşitleri

  Güneş ve diğer faktörlerin cilt dokusunda oluşturdukları lekelerden farklı olarak doğumdan itibaren cilt üzerinde bulunan doğum lekeleri, pigment ve damar kaynaklı olabilmektedir. Yüz, boyun, ense, kol ve bacak bölgelerinde sıklıkla karşılaşılan bu lekeler, tiplerine göre renk almaktadırlar. Açık kahverengi, kırmızı, pembe, beyaz ve hatta mor renklerde olabilen doğum lekeleri ile karşılaşmak mümkündür.

  Pigment kaynaklı doğum lekeleri zaman içerisinde kendiliğinden belirsizleşmekte ve geçebilmektedir. Bunun yanı sıra küçülme eğiliminde bulunan doğum lekeleri de bulunmaktadır. Ancak damar kaynaklı ve gerilme göstermeyen doğum lekelerinin bazı türlerinde renk tonları giderek koyulaşabilmektedir. Hatta bu lekeler sert bir doku haline gelerek diğer dokular ve organlar üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır.

  Doğum Lekesi Tedavileri

  Genel olarak ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan ancak cilt problemleri içerisinde yerini alan doğum lekeleri, bulunduğu bölgeye bağlı olarak estetik sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle kliniğimizde uygulamış olduğumuz Doğum Lekesi Tedavisi ile estetik kaygıların yanı sıra, hem psikolojik hem de sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen lekelerin tedavi yolu ile giderilmesini sağlamaktayız.

  Doğum lekesi tedavisi öncesinde kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak lekeye yönelik doğru tanının koyulmasına olanak sunabilirsiniz. Lekelerin türüne göre uygulanacak tedavi hakkında fiyat bilgisi almak ve randevu talebinde bulunabilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doğum Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Doğum Lekesi Tedavisi için, lazerle tedavi yöntemi kullanılmaktayız. Doğum lekelerinde kullanılan en etkili tedavi yöntemi olan lazer, leke problemine nokta atışı yaparak tedavi etmekte ve iyileştirmektedir. Bu iyileşme esansında alt deri tabakasını yenilediği için tedavi edilen bölgenin canlı ve sağlıklı olmasına olanak sunmaktadır.

  Lazerle tedavi yöntemi, cilt problemine yol açan doğum lekesinin bulunduğu bölgeye, genişliğine, cilt altı dokusundaki derinliğine ve yaygınlığına bağlı olarak değişen akım gücü, dalga boyu, tarama ve atım seçenekleri ile uygulanmaktadır. Lazer sisteminden elde edilen enerji ile lekelerin niteliklerine bağlı olarak seçilen parametreler doğrultusunda sorun yaşanılan cilt üzerine atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında doğum lekeleri üzerinde kontrollü bir hasar elde edilmektedir. Hasarlar cilt dokusundaki iyileştirici hücreleri aktif ederek bölgedeki leke probleminin giderilmesini sağlamaktadır.

  Lazerle Doğum Lekesi Tedavisi esnasında lazer enerjisi, melanin içeren hücreler tarafından yoğun bir şekilde emilmektedir. Normal cilt renginde hücreleri etkilemezken bu cilt dokusu üzerinde etkisi oldukça sınırlıdır. Böylece yalnızca problem olarak değerlendirilen doğum lekesi üzerinde etki etmekte ve başarılı bir şekilde tedavi edilmesine olanak sunmaktadır. İşlem sonrasında cilt dokusu üzerinde kalıcı hasarlar bırakmamaktadır. Ancak cildin yorulmasından dolayı geçici etkiler görülebilmektedir. Kızarıklık ve şişkinlik şeklinde kendini gösteren bu etkiler birkaç gün içerisinde hafifleyerek geçmektedir.

  Tedavinin etkinliği lazer ışınlarının doğum lekesi üzerine gönderildiği andan itibaren başlamaktadır. Cilt dokusunda lekeye neden olan yapılar düzeltilirken, cilt üzerinde cilt yenilenme, canlanma ve iyileşme gibi olumlu etkiler sağlanmaktadır. Ancak tedavi sonrasında hassaslaşan bölgenin güneşin zararlı ışınlarına karşı korunması gerekmektedir. Bu amaçla tedavi sonrasında bölgenin güneşten korunması ya da yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin kullanılması önerilmektedir.

  Doğum Lekesi Tedavisi Seans Süreleri ve Sayıları

  Doğum Lekesi Tedavisi seans süreleri ve sayıları, lekenin ne kadar koyu renkte olduğuna, derinliğine ve boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Leke üzerine tek tek atışlar yapıldığı için lekenin özellikleri seans sürelerinin ve sayılarının belirlenmesinde oldukça önemlidir.

  Doğum lekeleri lazer tedavilerinin her seansı sonrasında leke solmaya başlamaktadır. Her seans sonrasında etki görülmektedir. Ancak her seans sonunda alınan yanıtlarda lekenin rengi önemlidir.

  Pembe renkli doğum lekeleri küçük damarlardan, mor renkli doğum lekeleri ise büyük damarlardan oluşmuştur. Kırmızı renkli doğum lekeleri ise yüzeye yakın yerleşim gösteren doğum lekelerini ifade etmektedir. Kırmızı renkli doğum lekeleri, Doğum Lekesi Tedavisi seanslarında en iyi yanıt veren leke türüdür. Bu doğrultuda pembe renkli doğum lekelerin tedaviye daha az yanıt vereceğini söylemek mümkündür.

  Doğum Lekesi Tedavisinin Etkinliği

  Doğum lekesi tedavilerinin yaş ilerlemeden ve leke büyümeden yaptırılmasının hem tedavinin etkinliği hem de tedavi süresi açısından olumlu etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle cilt dokusunun ince olması ve tedavi alanın küçüklüğü lazer tedavisinin daha etkili olmasına katkı sağlamaktadır. Erişkinlerde uygulanmakta olan tedavilerde de başarılar elde edilmektedir. Ancak cilt dokusunun yapısı ve tedavi alanın büyüklüğüyle ilişkili olarak seans sayıları artmaktadır.

  Doğum lekesi tedavisine erken başlamak en iyi sonucun elde edilmesine olanak sunmaktadır. Bu amaçla; kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak, hastanın yaşına, cilt rengine, lekenin yerine, büyüklüğüne, yapısına ve doğum lekesinin rengine göre değerlendirmelerin yapıldığı ön kontrol sonrasında tedavi planın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Doğum Lekesi Tedavisi prensibi lekeyi oluşturan damarların içerisinden geçen kan hücrelerinin lazer sistemi ile yakılması olduğu için, tedavi öncesinde ön kontrol gereklidir. Her seans sonrasında elde edilecek etkinlik ve başarı seviyesi bu prensiple doğru orantılı işlediği için muayene esnasında gerekli değerlendirmeler yapılarak, tedaviden alınacak yanıtlar bildirilmektedir.

  Randevu talebinde bulunmak ve tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Doğum Lekesi Tedavisi öncesi ve sonrası görselleri talep ederek, tedavi sonrasında elde edilen başarılı sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Doğum Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×