Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dövme Sildirme

Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme; Günümüzde en çok tercih edilen Lazerle Dövme Sildirme işlemi, içeriğinde sıvı karbonlu moleküller olan dövmelerin işlem başarısı açısından etkili sonuçlar alınarak tedavi edilmesi yöntemi olup, Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır, Dövme Silme İşleminde Seans Sayıları ve Süreleri hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dövme içeriğinde sıvı karbonlu moleküller bulunan bir boya ile yapılmaktadır. Bu boyalar cilt üzerinde hücre içerisine çöktüğü için vücut tarafından dışarı atılamamaktadır. Bu nedenle vücut tarafından atılamayan ve beyaz kan hücreleri tarafından yok edilemeyen ağır metal içerikli dövmelerin silme işlemlerinde en etkili yönteminin lazer olduğunu söyleyebiliriz.

  Lazer yöntemi ciltteki pigment hücreleri tarafından emilmektedir. Bu emilme esnasında patlayan atışlar cilt altında bulunan dövme içeriğine ulaşmaktadır. Bu içerik ise, lazer enerjisi ile parçalanmaktadır. Ancak Dövme Sildirme işlemlerinde kullanılan boyanın kalitesi işlemin başarı oranında etkili olan en önemli unsurdur. Ayrıca dövmenin büyüklüğü ve bulunduğu bölgeye göre de lazer etkisinde değişkenlikler olabilmektedir.

  Dövme Sildirme

  En etkili ve başarılı sonuçların alındığı dövmeler 5 yaş üzerinde olan dövmelerdir. Siyah renkteki dövmeler lazer ışığında daha kolay silinebildikleri için diğer renkli dövmelere kıyasla seans süresi ve sayısı açısında daha hızlı yanıt vermektedirler. Kliniğimizde teknolojinin sunmuş olduğu tüm olanaklar doğrultusunda dudak ve kaş kontürü de dahil olmak üzere her renk ve her çeşit dövme belirlenen seans süreleri ile silinebilmektedir.

  Dövme Sildirme işlemlerinde seans süreleri ve seans sayıları hakkında net bir bilgi alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebiliriz. Bu muayene esnasında; dövme boyasının rengi, dövmenin lazer ışınlarına karşı duyarlılığı ve dövmenin boyutu gibi parametreleri ele almaktayız. Bu parametreler doğrultusunda silme işlemi için seansları ve uygun lazer tekniğini belirlemekte olduğumuzu ifade etmek gerekir. Bunun dışında dövme silme hakkında merak etmiş olduğunuz tüm sorular için kliniğimizi ziyaret edebildiğiniz gibi, aşağıda bulanan iletişim formu aracılığı ile dövme silme fiyatları hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

  Şarap Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Şarap Lekesi Tedavisi
  Kılcal damarların anormal gelişimiyle ortaya çıkan vasküler şarap lekelerinin tedavisinde kullanılan Şarap Lekesi Tedavisi, lazer teknolojisinin kullanıldığı ameliyatsız cilt tedavisi yöntemidir.

  Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Lazerle tedavi, özellikle cilt sorunlarında başarısını kanıtlamış bir yöntemdir. Bunun dışında deri içerisindeki boya maddesinin parçalanması ve yok edilmesi hususunda da etkili sonuçlar elde etmektedir. Bu nedenle diğer Dövme Sildirme işlemlerine göre işlem başarısı açısından günümüzde en çok tercih edilen yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

  Lazer yöntemi dışındaki diğer tedavi yöntemleri dövmenin silinmesi esnasında kısmi ya da tam düzelme sağlamakla birlikte bu bölgelerde yara izine ya da cilt üzerinde renk ve doku farklılıklarına yol açabilmektedir. Ancak lazer yönteminde; lazerin ana etki mekanizması kullanılarak cilt altındaki boya maddesine özgün ışık ile çok kısa bir süre içerisinde anlık ısı iletilmektedir. Bu ısı ile boya maddesi deri içerisinde daha küçük parçalara ayrılmaktadır.

  Boya maddesi bu ısı ile parçalanırken, dokuda oluşan hasar oranı ise oldukça düşüktür. Bu nedenle silme işlemi sonrasında doku hasarı minimum düzeyde olması diğer tedavi yöntemlerine göre avantajlı olmasına olanak sunmaktadır.

  Dövme Sildirme işleminde lazerin etkisi ile küçük parçacıklara ayrılan boya maddesi deriden uzaklaştırılmaktadır. Bu süreç yavaş çalışmaktadır. Bu nedenle silme işlemi seans aralıkları ile devam etmektedir. Ayrıca seans sayısının arttırılması doku hasarının onarılabilmesi açısından da oldukça önemlidir. Ancak uygulama süresi açısından uzun değildir.

  Dövme Sildirme İşleminde Seans Süreleri ve Sayıları

  Lazer ile dövme silme limiti bir renk aralığında etkili olmaktadır. Ayrıca seans süreleri tedavi edilecek alana göre değişiklik göstermektedir. Özellikle çok geniş dövme modellerinde bütün bir dövmeyi aynı seans süresi içerisinde tedavi etmek yerine seanslara yayılmış bir tedavi daha uygun olabilmektedir.

  Tüm bunların dışında Dövme Sildirme işlemlerinde farklı sonuçlar elde edilmemesi amacı ile kişiye özel değerlendirmeler yapılmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi özellikle dövme boyasının rengi seans süresinin belirlenmesinde önemli bir faktördür.

  Lazer, siyah ve kırmızı renkli dövmeler üzerinde başarılı sonuçlar verdiği için seans sayısını düşürmektedir. Yeşil ve mavi gibi renkli dövmelerin seans sayıları siyah ve kırmızı renge göre daha uzundur. Lazer, kontrast bir ortamda etkili olması nedeni ile koyu renkten açık renge doğru gidildikçe başarı oranı da düşmektedir. Siyah bir dövme daha kolay silinebilirken, mavi ya da yeşil renkli bir dövmenin silinme seviyesi zordur. Bu nedenle seans sayıları arttırılmaktadır.

  Dövme içeriğinde kullanılan boya türleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık lazer ışınına karşı duyarlılığı etkilemektedir. Bazı dövme boyaları yalnızca tek bir seans ile silinebilirken, bazı dövme boyalarında bu sayı artmaktadır. Dövme Sildirme seans süresinde ve sayısında artışa neden olan en önemli bir diğer unsur ise; boya maddesinin koyuluğu ve dövmenin boyutudur.

  Dövme büyüklüğüne ve cilt altı içerisindeki yoğunluk ne kadar fazla ise seans sayısı doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Yani soluk ve küçük dövmelerin seans süreleri ve sayıları çok daha az olabilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki amatör dövmeler daha kısa süreli seanslarda kolaylıkla silinebilmektedir.

  Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Doğru yöntem ve tekniklerle uygulanmayan lazerle Dövme Sildirme işlemleri cilt üzerinde yanıklara ve hatta kötü yara izlerine yol açabilmektedir. Bu nedenle ten rengi, cilt özellikleri, dövmenin rengi ve bulunduğu bölge gibi parametrelere dikkat ederek kişisel tedavi planları oluşturmaktayız. Ayrıca bu özellikler kullanılacak olan lazerin enerjisini, atış sıklığını ve ışının dalga boyunun belirlenmesi açısından önemli rol oynadığı için muayene esnasında bu değerlendirmeleri titizlikle yapmaktayız.

  Tüm bunların dışında tedavi sonrasında cildin, güneşe karşı duyarlı ve hassas olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle tedavi sonrasında bölgede oluşan kabuklaşmanın güneşten korunması gerekmektedir. Böylece dokuda oluşabilecek hasarın önüne geçilmektedir. Seanslardan sonrasında işlem bölgelerinde kabuklaşmaların kolaylıkla atılabilmesi için cilt bakımı iyi yapılmalı ve bölgenin düzenli olarak nemli tutulmasına özen gösterilmelidir. Bu amaçla; tedavi sonrasında önerilen püf noktalara dikkat etmek gerekir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Dövme Sildirme işlemlerinde tüm dövme silinebildiği gibi, kısmi silme işlemi de yapılabilmektedir. Yani dövmenin istenilmeyen kısmı için tedavi uygulanabilmektedir. Bu durum genellikle dövme içerisindeki herhangi bir desenin ya da yazının yok edilmesi için tercih edilmektedir. Bu işlem için de işleme uygun incelikte lazerler ve teknikler kullanmaktayız. Bunun sonucunda da uygulama tekniği ile doğru orantılı sonuçlar elde etmekteyiz.

  Kliniğimizde etkin ve başarılı olarak uygulamış olduğumuz lazerle dövme silme işlemi aracılığı ile silinmesini istediğiniz dövmenizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca seans süresi ve tedavi detayları hakkında bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz muayenemiz aracılığı ile kişisel tedavi planınızı oluşturabileceğiniz gibi aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden tedavi hakkında detaylı bilgi alabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Dövme Silme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×