Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dudak Nem Aşısı

Dudak Nem Aşısı

  Dudak Nem Aşısı; Kuru ve hacimsiz dudaklarda etkin sonuçlar ortaya çıkaran Dudak Nem Aşısı dudakların nem ihtiyacını karşılayarak eski canlılığına ve görünümüne kavuşmasını sağlayan bir enjeksiyon işlemi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Dudak Nem Aşısı Nedir?, Nem Aşısındaki Etken Ürünler Nelerdir? ve Dudak Nem Aşısı Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Soğuk kış aylarının gelmesi ile birlikte dudaklar nemini kaybederek çatlamaya başlamaktadır. Bu çatlaklar en hassas bölge olan dudaklarda acı ve hassasiyet oluştururken aynı anda estetik görünümü bozması sebebi ile önemli bir problem olarak ele alınmaktadır. Tüm bunların yanı sıra konuşma, yemek yeme ve içme gibi eylemlerde kuruyan ve çatlayan dudaklardaki yaraların tekrar açılarak kanaması iyileşmeyen dudak çatlaması problemlerine de neden olmaktadır.

  Dudakların soğuk hava koşulları ve daha pek çok iç ve dış etken sonucunda kuruyarak kanamalı bir probleme dönüşmesinin altında yatan en önemli sebep dudakların nemini kaybetmiş olmasıdır. Dudak yaralarının ve kuruluklarının giderilerek iyileşmenin hızlandırılması için nem dengesinin yeniden sağlanması gerekmektedir. Hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen dudak kurulukları ve çatlaklarında pek çok alternatif yöntem kullanılmaktadır.

  Dudak Nem Aşısı

  Dudakların soğuk ve kuru havadan korunması, sıvı alımının arttırılması, soğuk kompres uygulanması, nemlendirici dudak kremlerinin uygulanması gibi alternatif yöntemler bazı durumlarda dudak cildinin bütünlüğünü korumak için yeterli olmamaktadır. Bu tip durumlarda Dudak Nem Aşısı ile kurumuş ve çatlamış dudakların nem desteğini sağlamak mümkündür.

  Mevsim geçişlerinde, soğuk ve kuru havalarda yaygın olarak görülen dudak kuruluklarında uygulanan en popüler tedavi dudak nem dolgusu öncesinde nem kaybı yaşayan dudakların incelenerek dolgu dozunun belirlenmesi ve kaybedilen nemin yeniden kazanılmasına yönelik özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Nem aşısı olarak adlandırılan ve yüz, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ve dudaklarda uygulanabilen dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Dudak Nem Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nem Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Nem Dolgusu
  Dolgu enjeksiyonu işlemlerinden olan Nem Dolgusu ciltteki hidrasyonu arttırmaya yönelik formülasyonlar ve bileşenlerin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayalı bir tedavi prosedürüdür.

  Dudak Nem Aşısı Nedir?

  Dudak Nem Aşısı kuru ve soğuk hava şartlarında, yetersiz sıvı tüketiminde ve beslenme bozukluklarında dudakların kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazanılmasına yönelik uygulanan bir tedavi protokolüdür. Medikal estetik uygulamalar içerisinde sıklıkla tercih edilen bu aşı, hyalüronik asit içerikli bir enjeksiyon yöntemidir. Tedavinin amacı hyalüronik asit ile dudak konturlarının yeniden şekillendirilmesi değil; dudakların nem ihtiyacını karşılayarak eski canlılığına ve görünümüne kavuşmasını sağlamaktır.

  Dudak Nem Aşısı Etken Ürünleri Nelerdir?

  Dudak Nem Aşısı işleminde hyalüronik asitin yüksek su tutma kapasitesinden yararlanılmaktadır. Soğuk ve kuru hava koşulları ile cilt yaşlanması sonrasında görülen ciltteki hyalüronik asit miktarındaki azalmaları gidermek amacı ile uygulanan bu işlem sırasında amino asitler, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve diğer etken maddelerden yararlanılmaktadır. Bu ürün formülasyonlarının birleşimi ise dudakların analizi sonrasında kişiselleştirilmiş tedavi planlaması ile oluşturulmaktadır.

  Dudak Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

  20 yaşından sonra tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahip olan Dudak Nem Aşısı, lokal anestezi eşliğinde uygulanan oldukça pratik ve güvenilir bir işlem prosedürüne sahiptir. Uygulama öncesinde dudaklardaki kuruluk, çatlak ve kanamaları yaralar değerlendirilmektedir. Dudaklardaki problemin derecesine göre hyalüronik asit ile formüle edilmiş ürünler hazırlanmaktadır.

  Ürünlerin hazırlanmasının ardından dudaklar solüsyonlar ile temizlenmektedir. Daha sonrasında lokal anestezik kremler ile yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ince uçlu iğneler aracılığı ile hyalüronik asit içerikli ürünler cilt altına iletilmektedir. Belirli aralıklar ile minimal dozlarda yapılan enjeksiyon sonrasında işlem tamamlanmış olmaktadır. 10 ila 15 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan işlem sonrasında sosyal ve günlük aktivitelere devam etmek mümkündür.

  Dudak Nem Aşısı Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Dudak Nem Aşısı diğer cilt nem aşısı işleminden farklıdır. Bu nedenle tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Ancak işlem tekrarlanabilir özelliğe sahip olduğu için tedavinin 4 ila 6 aylık etkinlik süresi sonrasında işlemin tekrar yapılması önerilmektedir. Etkinlik süresi sonrasında işlemin tekrar edilmesi ile dudaklarda elde edilen sağlığın ve yenilenmenin devam ettirilmesi mümkündür. Yani belirli aralıklar ile tek seans halinde uygulanması dudak kalitesinin artmasını sağlamaktadır.

  Dudak Nem Aşısı Etki Süresi

  Dudak Nem Aşısı kalıcı etkili bir tedavi protokolü değildir. Geçici etkiye sahip olan bu işlemin etkinlik süresinin arttırılması ve işlem sonrasında elde edilen iyileşmenin sürdürülebilmesi için tekrarlanması gerekmektedir. Kişiden kişiye, uygulanan doz miktarına ve dudak cilt kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak 4 ila 6 aylık bir etki süresine sahiptir.

  Dudak Nem Aşısı Sonrası Görülen Etkiler

  Dudak Nem Aşısı enjeksiyonu sonrasında ilk etkileri görmek mümkündür. Hyalüronik asit ile formüle edilen ürünlerin enjeksiyonu ile birlikte dudaklardaki su molekülleri birleşerek nem vermeye başlamaktadır. Böylece maksimum etkiye ulaşması ile dudak bariyeri arttırılmış olmakta; incelen ve kuruyan dudaklar içten dışa doğru nemlenerek güçlenmiş olmaktadır.

  Hyalüronik asit desteği dudaklara nemini ve hacmini yeniden kazandırırken aynı anda dudak esnekliğini yeniden kazandırmaktadır. Dudak cildinin onarım ve kendi kendini iyileştirme kabiliyeti artarken; cilt kalitesi de maksimum seviyeye ulaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra dudak kıvrımlarında ve üstlerinde oluşabilecek cilt kırışıklıkları ve deformasyonlarının oluşum sürecini de geciktirmektedir.

  Dudak Nem Aşısı Riskleri ve Yan Etkileri

  Dudak Nem Aşısı bir enjeksiyon yöntemidir. İşlem esnasında ince uçlu kanüller ya da iğneler kullanılmaktadır. Bu nedenle işlemden sonra iğne giriş bölgelerinde hassasiyet, mikro kanamalar, kızarıklık, ödem ve morarmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler olarak ifade edilmektedir. Ortalama 1 ila 2 gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Dudak aşısı içerisindeki hyalüronik asit ve diğer etken maddeler enjekte edildikleri bölgede herhangi bir komplikasyona yol açmamaktadır. Takviye edici bileşenler olarak adlandırılan bu ürün ve formülasyonlar dudakların zaman içerisinde kendi nemlendirme özelliğini kazanmasına yardımcı olmaktadırlar. Hyalüronik asit ve diğer etken maddeler vücutta bulunduğu ve takviye edici olarak kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyona da yol açmamaktadır.

  Soğuk ve kuru hava şartları nedeni ile nemini yitiren ve kanamalı cilt problemine dönüşen kuru dudak problemini nem aşısı ile ortadan kaldırarak dudak cilt kalitesini iyileştiren ve aynı anda dudakların ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan enjeksiyon işlemi öncesinde özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulması ve formüle edilmiş ürünlerin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Dudakların sahip olduğu nemi yeniden kazandıran ve çatlamaya yakın dudak cilt dokusunu derinlemesine etki ile onaran dudak aşısı hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Dudak Nem Aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Nem Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×