Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Dudak Üstü Lazer Epilasyon

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon; Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Dudak Üstü Lazer Epilasyon, bıyık bölgesindeki istenmeyen tüylerin lazer teknolojisi ile yok edilmesini hedefleyen güvenli bir epilasyon yöntemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Dudak Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?, Seans Süresi, Seans Sayısı ve Aralıkları hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Dudak üstü tüyleri kadınların hem estetik hem de hijyenik görünümlerini etkileyen bir durumdur. Bu nedenle her kadın düzenli aralıklar ile bu bölgedeki tüylerini ip, ağda ya da cımbız gibi klasik tüy alma yöntemleri ile almaktadır. Ancak yanlış yöntemlerin kullanılması, hormon seviyesinin artması, gebelik ve ilaç kullanımı gibi durumlarda dudak üstü tüylerinde kalınlaşma, sertleşme ve tetiklenme oluşmaktadır.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon

  Tekli ya da çoklu hallerde gülme çizgilerinin yanında daha yoğun olacak şekilde kendini gösteren dudak üstü tüyleri ve kıllarında en etkili, kalıcı ve güvenli yöntem Dudak Üstü Lazer Epilasyon tedavisidir. En çok tercih edilen lazer epilasyon bölgesi olan dudak üstü tüyleri lazer epilasyon ile tüy alma yöntemleri ile uğraşmadan kalıcı ve yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

  Yeni nesil lazer epilasyon sistemleri ile her cilt renginde ve kıl karakterinde optimum sonuçlar alınmasını sağlayan lazer epilasyon tedavilerimiz öncesinde seans planlamasının oluşturulması ve uygun lazer epilasyon cihazının seçilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; test atışı yaptırabilirsiniz.

  Eski nesil tüy alma yöntemlerinin yerini alan lazer epilasyon cihazları ve lazer epilasyon bölgeleri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Dudak Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon
  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon kaş ve bıyıklarda dağınık ve kirli görünen kılların lazer ışınları ile yok edilmesini sağlayan güvenli epilasyon yöntemidir.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon cihazları dalga boyu prensibinde çalışmaktadır. Kullanılan lazer epilasyon cihazının dalga boyu kıl köklerindeki siyah rengi veren renk hücrelerini yani melanin pigmentlerini hedef almaktadır. Burada emilimen ışınlar kökleri tahrip ederek tedavinin etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

  Bu çalışma prensibi ve etki mekanizması ile etkinliğini gösteren lazer epilasyon cihazının sistem başlığı kullanılarak dudak üstü tüylerine kontrollü tekli atışlar yapılmaktadır. Tekli atışlar halinde gülme çizgilerine kadar taranmasının ardından Dudak Üstü Lazer Epilasyon tedavisinin seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları diğer vücut bölgelerine göre değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesinde bulunan tüylerin karakterleri ve kıl köklerinin derinlikleri vücut bölgesindeki kıllara göre daha farklı yapılarda olduğu için dudak üstü tüylerinden optimum başarı alınabilmesi için 8 ila 10 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması kılın uzama evresinde yani anajen fazda oluğu sürede yapılması nedeni ile de seans sıklığı ortalama 4 ila 6 haftadır.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yüz bölgesi lazer epilasyon tedavilerinde dikkat edilmesi gereken önemli kriterler bulunmaktadır. Öncelikle Dudak Üstü Lazer Epilasyon bölgesinin cilt lekesi oluşmaya en müsait ve hassas yapıda olduğu bilinmelidir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamasından maksimum yanıt alınması beklenirken bu bölgede leke, tahriş ya da yanık gibi komplikasyonların gelişmemesine dikkat edilmelidir. Bu nedenle kliniğimizde ön kontrol esnasında yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda cilt tipi, cilt rengi, kıl karakteri, kıl köklerinin derinlikleri, kılın rengi gibi parametrelere dikkat edilerek uygun lazer epilasyon cihazı tercih edilmektedir. Daha sonrasında test atışı yapılarak hem kılın hem de cildin lazere vermiş olduğu yanıt değerlendirilmektedir. Böylece daha etkin ve yan etkisiz bir lazer epilasyon seans planlaması oluşturulmuş olmaktadır.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon sonrasında kıl köklerinde oluşan ısı artışına bağlı olarak cilt yüzeyinde kızarıklık, hassasiyet ve şişlik görülebilmektedir. Bu durum olası geçici yan etkidir. İşlemden sonra görülmesi beklenen bu etki ortalama 1 saat içerisinde kendiliğinden azalarak kaybolabileceği gibi aşırı hassasiyet durumunda buz uygulaması önerilmektedir.

  Dudak üstü bölgesinin güneş ışınlarından etkilenmemesi ve cilt lekesi oluşumunun önüne geçilmesi için bölgeye yüksek faktörlü güneş kremi sürülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte tahriş oluşumunun önüne geçmek ve lazer epilasyon tedavisinin etkinliğinin sürdürülmesini sağlamak için 24 saat süre ile sıcak su temasından kaçınılmalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Dudak Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×