Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

El Dolgusu

El Dolgusu

  El Dolgusu; Cilt gençleştirme tedavileri içerisindeki El Dolgusu ellerde azalan cilt dokusunun hacmini yenilemek, kırışıklıkları gidermek ve damar belirginliklerini azaltmak amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen El Dolgusu Nasıl Yapılır?, Kimler El Dolgusu Yaptırabilir? Etkinliği ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Eller günlük hayatımızda en çok kullandığımız uzuvlarımızdır. Bununla birlikte yaşlanma ve günlük rutinlerimizde temas ettiğimiz çevresel faktörler ile birlikte cilt dokusu canlılığını ve tazeliğini giderek kaybetmektedir. Yaşlanma, ellerdeki kaza izleri ve temas edilen faktörler sonucunda oluşan cilt deformasyonları el sırtında kendini belli etmekte ve el estetiği zamanla kaybolmaktadır.

  El Dolgusu

  El sırtındaki cilt dokusunun incelmesi, el kırışıklıkları, el damarlarının belirginleşmesi ve el sırtı lekeleri gibi değişimler ile kendini gösteren bu deformasyonlar kişilerin yaşını ve yaşlanma etkilerini ortaya çıkarmaktadır. Zaman içerisinde oluşan bu değişimler özellikle yaşlanma belirtileri olarak ifade ettiği için kadınlarda estetik ve kozmetik sorunlara neden olmaktadır.

  Parmak üstü derilerinde kırışıklık, cilt dokusundaki doygunluğun azalması ve pigmentasyon sorunlarının oluşması gibi yaşlanma etkilerini geciktirmek, azaltmak ya da yok etmek isteyen kişiler el estetiği uygulamaları ile ellerindeki tazeliği ve güzelliği koruyabilmektedirler. Ameliyatsız el estetiği uygulamaları içerisinde olan El Dolgusu ile zaman içerisinde kaybolan hacim kayıpları ortadan kaldırılarak pürüzsüz bir el sırtına sahip olunabilmektedir.

  Cilt gençleştirme tedavisi olarak da ifade edilen el dolgu işlemi ile ellerinizde kaybolan cilt dokusunun hacmini yenilemek, kırışıklıkları gidermek ve damar belirginliklerini azaltarak daha estetik bir el formuna sahip olmak isterseniz ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  İnsan vücudunda en çok kullanılan ve en çok görünen bölge olan elleri dermal dolgu enjeksiyonu ile gençleştiren tedavimiz hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da El Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle El Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle El Gençleştirme
  Lazerle El Gençleştirme tedavisi cilt katmanlarındaki doku hücrelerini yenileyen, onaran ve aktive eden bir antiagign tedavi prosedürü olup dokunun canlanmasını ve elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlamaktadır.

  El Dolgusu Nedir?

  El gençleştirme işlemi olarak adlandırılan El Dolgusu tedavisi, el sırtında azalmış olan cilt altı dokusuna hacim kazandırmak, incelmiş ve yıpranmış cilt kalitesini arttırmak, kırışıklıkları açmak ve ciltte oluşan pigmentasyon sorunlarını gidermek amacı ile uygulanmaktadır. Bu amaçla uygulanan dermal dolgu enjeksiyonu işlemi cilt altını dolgunlaştırmak amacı ile saf hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altında enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir.

  El Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Diğer dermal dolgu enjeksiyonları ile aynı uygulama prosedürüne sahip olan El Dolgusu işlemi ameliyatsız, kesisiz, anestezisiz ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen bir enjeksiyon uygulamasıdır. 20 dakika gibi çok kısa sürede gerçekleştirilen bu dermal dolgu enjeksiyonu, ellerin temizlenip kir ve kalıntılardan arındırılması ile başlamaktadır.

  Her iki el sırtına lokal anestezik krem sürülerek enjeksiyona bağlı gelişebilecek olan acı ve ağrı hissinin azaltılması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte ince uçlu enjektörler ya da kanüller aracılığı ile dolgu maddesi cilt altına enjekte edilmektedir. Enjeksiyon alanları ön kontrol esnasında yapılan değerlendirmeler sonrasında belirlenmektedir. Ciltteki deformasyonlara, tedaviden beklenilen etkilere, yaşa ve cinsiyete göre oluşturulan tedavi planlamasına uygun dozlar el sırtına enjekte edildikten sonra uygulama sonlandırılmaktadır.

  El Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesinin Özellikleri

  Uygulandığı bölgede ciltteki kırışıklıkları açmak, enjeksiyon alanını biçimlendirmek ve cildin nem dengesini sağlayarak cilt dokusunu yenilemek amacı ile kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri insan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asitten oluşmaktadır. Su moleküllerini kendine bağlama özelliği bulunan bu asitler enjekte edildiği bölgelerde dokuyu içten dışa doldurarak hacim kazandırmaktadır. Alerjik reaksiyona neden olmayan ve kalıcı estetik sorunlara yol açmayan bu dolgu maddeleri ile cilt dokusundaki estetik problemler giderilirken aynı zamanda ciltte zamanla azalan hyalüronik asit desteklenerek antiaging bir etki sağlanmaktadır. Cilt ve cilt altı dokularında deforme olan, kollajen ve elastin hücrelerinin yapımını durduran elemanları aktive ederek cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle el sırtında oluşan cilt deformasyonlarında üstün etkili sonuçlar çıkardığı için el gençleştirici etkinliğinden yararlanılmaktadır.

  Kimler El Dolgusu Yaptırabilir?

  Cilt altı dokusunda yaşlanma ile birlikte oluşan yağ kayıplarında el sırtı üzerindeki cilt dokusunda esnemeler ve elastikiyet kayıpları görülmektedir. Bu deformasyon sonucunda da damar ve kemik yapıları belirginleşmektedir. Hacim kaybı ile görülen incelme ve yıpranmalara ise cilt kurulukları eşlik etmektedir. Pigmentasyon sorunları olarak adlandırılan yaşlılık lekeleri ise cilt kuruluklarına ve elastikiyet kayıplarına eşlik etmektedir.

  Yaşlanma ile süre gelen tüm bu olası deformasyonlar El Dolgusu ile giderilebilmektedir. Ellerinde doku ve hacim kaybı, kırışıklık, deri incelmesi, damarların belirginleşmesi, yaşlılık lekesi ve pigmentasyon sorunları gibi yaşlanma belirtileri olan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Bu uygulama sonrasında el estetiği yeniden kazanılmaktadır.

  El Dolgusu Etkileri

  El Dolgusu sonrasında işleme ait etkiler hemen görülebilmektedir. Ellerin kaybetmiş olduğu hacmi geri kazandırarak el gençleştirici etki ortaya çıkaran bu işlem sonrasında ciltteki elastikiyet kayıplarının azaldığını görmek mümkündür. Cilt altında yeterli oranda dolgu enjeksiyon edilmesi ve istenilen doygunluğun sağlanması ile beraber hacim kaybına bağlı olarak oluşan ince ve derin kırışıklıklar da açılmaktadır.

  Cilt dokusunun ihtiyaç duymuş olduğu desteği sağlayan hyalüronik asit dolgu maddesinin nem tutma özelliği ile ciltteki kuruluk şikayetleri de azalmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayan bu madde ile cilt ve cilt altındaki kollajen üretimi de tetiklenmektedir. Bunun sonucunda da cilt katmanlarını desteklerken aynı zamanda mat ve donuk görünümü ortadan kaldırarak pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir el sırtı görünümü kazandırmaktadır.

  El Dolgusu Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Cilt kalitesi, kullanılan dolgu dozu, dolgu maddesinin içeriği ve enjeksiyon bölgeleri işlemin etkinlik ve kalıcılık süresini etkilemektedir. Ortalama olarak 12 ila 24 ay etkinlik süresine sahip olan el dolgu tedavisi kalıcı etkili bir işlem olmadığı için etkinlik süresi sonunda tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Ayrıca el sırtı üzerindeki dolgunun erimesi beklenmeden yeni uygulama yapılabilmektedir. Böylece bir önceki dolgu ile birlikte işlemin etkinlik süresi de artmış olacaktır.

  El Dolgusu Riskleri ve Yan Etkileri

  El gençleştirme tedavisi olan dermal dolgu enjeksiyonları sonrasında enjeksiyon bölgelerinde küçük kanamalar görülebilmektedir. Bunun dışında birkaç gün hassasiyet ile birlikte şişlik ve morluk gelişebilmektedir. Bu etkiler tüm hastalarda görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. El Dolgusu sonrasında olası etkilerin hafifletilmesi ve azaltılması için el sırtına buz uygulanabilmektedir. Günlük yaşamı etkilemeyen bu olası yan etkiler ortalama 2 gün içerisinde kendiliğinden hafifleyerek kaybolmakta olup; hyalüronik asit içerikli maddeler ile yapılan dolgu enjeksiyonlarının herhangi bir riski bulunmamaktadır.

  El sırtında azalan cilt dokusunu desteklemek, yıpranmış ve incelmiş cilt kalitesini arttırmak, yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları azaltmak amacı ile uygulanan El Dolgusu ile daha estetik, güzel ve sağlıklı ellere sahip olabilirsiniz. Özelleştirilmiş tedavi planlaması ile gerçekleştirilen dermal dolgu enjeksiyonu öncesinde kullanılacak dolgu dozunun ve enjeksiyon bölgelerinin detaylı olarak incelenerek doğru tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sağlamak isterseniz ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Zamanla el sırtında kendini gösteren cilt deformasyonlarını ortadan kaldıran dermal enjeksiyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak veya El Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  El Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×