Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

El Üstü Lazer Epilasyon

El Üstü Lazer Epilasyon

  El Üstü Lazer Epilasyon; Kol Lazer Epilasyon ile tercih edilen epilasyon tedavisi El Üstü Lazer Epilasyon erkeklerde ve kadınlarda el sırtı üzerindeki kılları lazer ışını ile kalıcı etki ile tahrip eden bir epilasyon yöntemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen El Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?, Seans Sayısı, Süresi ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadın lazer epilasyon bölgelerinde ve erkek lazer epilasyon bölgelerinde sıklıkla tercih edilen El Üstü Lazer Epilasyon, el sırtında ve parmak üzerinde bulunun estetik görünümlü olmayan kılların etkili bir şekilde yok edilmesi amacı ile uygulanmaktadır. El ve parmak üzerinde sorun oluşturan kıllara çözüm sunan lazer epilasyon tedavisi, kıl tipine, kılların derinliğine ve cilt rengine göre uygulanan güvenli bir işlemdir.

  El Üstü Lazer Epilasyon

  Özellikle erkeklerde el sırtında ve parmak üzerinde yoğunlukları ve uzunlukları ile rahatsız edici bir görünüme yol açan kılların kök hücrelerinin fonksiyonlarını bozarak tahrip eden bu tedavi, daha pürüzsüz bir ele sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir özelliktedir.

  Lazer ışınları ile ani yüksek ısı artışı oluşturarak kıl, kıl kökü ve kıl kökünü besleyen damarları tahrip ederek uzama özelliklerini yitirmesini sağlayan lazer epilasyon tedavisi öncesinde hassas cilt yapısına sahip el sırtı ve parmak üzerindeki kılların ve cilt tipinin analiz edilmesi, test atışlarının ve uygun cihaz seçiminin yapılması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  El sırtı ve parmaklar üzerinde estetik sorun oluşturan kılları günümüz teknolojisi ile etkin ve kalıcı bir şekilde yok eden lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da El Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Koltuk Altı Lazer Epilasyon
  Kadın ve erkekler tarafından tercih edilen Koltuk Altı Lazer Epilasyon koltuk altı kıllarının lazer ile tahrip edilerek büyüme özelliklerini kaybetmesi sağlayan güvenli bir epilasyon işlemidir.

  El ve Parmak Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Kalıtımsal, hormonal ya da çeşitli ilaçlardan kaynaklanan el üstü ve parmak üzeri aşırı tüylenme sorununu ağda, jilet, cımbız, ip ve tüy dökücüler yerine kalıcı çözümler sunarak ortadan kaldıran El Üstü Lazer Epilasyon, oldukça konforlu bir işlemdir. El sırtı ve parmaklar üzerindeki kıl foliküllerindeki melanin adı verilen siyah renk hücresinin lazer ışığı tarafından tutulumunda çıkan ısı enerjisi ile bu folikülün tahrip edilmesi esasına dayanan işlem, doğru lazer tipinin seçilmesi ile başlamaktadır.

  Kişiye uygun lazer epilasyon cihazının seçilmesi sonrasında jel ya da soğutucu sistemler eşliğinde lazer başlığı ile kontrollü tarama atışları yapılmaktadır. El üzerine ve parmaklara gönderilen bu lazer ışını atışları, farklı dalga boyu ile etki ederek kıl köklerini tahrip etmektedir. Düzenli yapılan bu tarama atışları 15 dakika gibi çok kısa bir sürede her iki el sırtının ve parmakların taranması ile sonlanmaktadır.

  El ve Parmak Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  El Üstü Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları kullanılan cihaza, dalga boyuna ve kıl karakterine göre değişiklik göstermektedir. Ancak uygulamadan başarılı sonuç alınmasını sağlamak için 3 ila 5 seans arasında uygulama önerilmektedir.

  El Üstü Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mı?

  Lazer epilasyon tedavisi yalnızca kıl köklerinde etkinliğini gösteren ve cilt – cilt altı dokularına zarar vermeyen yan etkisiz bir işlemdir. Kıl köklerine iletilen ısı ile etkinliğini gösteren El Üstü Lazer Epilasyon, kökü tahrip pederken köklerde şişme ve kızarıklığa yol açmaktadır. Bu durum işlem esnasında görülmesi beklenen olası ve geçici yan etkilerdir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  El Üstü Lazer Epilasyon uygulaması sonrasında 15 ila 20 dakika aralıklar ile el sırtı ve parmak üzerine buz uygulaması önerilebilmektedir. Bu durum ısı artışı sonrasında oluşan hassasiyetin ve kızarıklığın azaltılmasına ve rahatlamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca el üzerinin nemlendirici ile nemlenmesini sağlayarak cilt dokusunun toparlanmasına yardımcı olunabilir.

  Lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus; işlem etkinliğinin sürdürülebilmesi için uygulamayı takip eden 24 saat içerisinde ellerin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca ellerin 15 gün boyunca güneş ışınlarından, bronzlaşma için güneşlenmeden ve solaryum uygulamalarından korunması gereklidir. Güneşli havalarda güneş koruyucu krem sürülerek el sırtında oluşabilecek güneş hasarlarının ve lekelerinin önlenmesi oldukça önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  El Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×