Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Elektroterapi

Elektroterapi

  Elektroterapi; Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavileri içerisinde kullanılan Elektrotrepi bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi ile birlikte ağrı tedavilerinde değişik frekanslarda elektrik akımlarının kullanıldığı bir yöntem olup, tedavi öncesinde merak edilen Elektroterapi Nedir? Elektroterapinin Amacı ve Elektroterapi Etki Mekanizması Nasıl Çalışır gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Elektrotrepi ağrı ve kas güçsüzlüklerini ortadan kaldırmak, vücut fonksiyonlarını iyileştirmek, bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi amacı ile değişik frekanslarda elektrik akımlarının kullanıldığı tedavi yöntemidir. Elektrik akımının fiziksel etkilerinden yararlanıldığı bu tedavinin temeli; cilt altı dokuları, cilt yüzeyi ve kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılar ile çalıştırılması ya da aktive edilmesi esasına dayanmaktadır.

  Elektroterapi

  Bölgesel zayıflama amacı ile uygulandığında sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, tedavi bölgesindeki cildin sıkılaşmasını ve uygulama alanlarındaki aktivitenin dokulardaki oksijenlenmeyi arttırması nedeni ile yağ yakımını hızlandıran bu tedavi, kimyasal herhangi bir etki olmadan kas dokularının çalışmasını, atık maddelerin temizlenmesini ve güçlenmesini sağlayarak bölgesel incelme etkisi göstermektedir.

  Vücutta yağ dokusunun biriktiği alanlarda pasif jimnastik etkisi oluşturarak selülit tedavisi ve bölgesel incelme etkileri bulunan tedavi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek tedavi planlamasının oluşturulmasına ve seans sürelerinin belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Derin kas gruplarının, cilt ve cilt altı dokularının yüksek frekanslı elektriksel uyarılar ile aktive edildiği tedavi için randevu talebinde bulunmak ve Elektroterapi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulanan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  LPG Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi , cilt ve cilt altı dokularına negatif basınç uygulanması prensibi ile çalışan masaj metodudur.

  Elektroterapinin Amacı

  Elektroterapi tedavisinin etkisi ile kılcal damarlar genişlemekte ve lipoliz  yani yağ yakımı gerçekleşmektedir. Dokular üzerinde oluşan yüzeyel ısınma sonucunda metabolizma hızlanmakta, kan dolaşımı artmakta ve lenfatik dolaşım sağlanmaktadır. Bölgesel yağlanma, selülit ve elastikiyet kayıplarının yanı sıra ağrı tedavilerinde ve fizik tedavi alanlarında yüksek başarı oranlarına sahip olduğu için tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca diğer uygulamalar ile birlikte kombine edildiğinde tedavinin başarı oranını arttırmaktadır.

  Elektroterapi Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Kas ve sinir hücreleri uyarılabilir özelliğe sahiptirler. Herhangi bir uyarı kas ve sinir hücrelerinin elektrik potansiyellerini değiştirmektedir. Bu nedenle membran üzerindeki bu değişiklik “aksiyon potansiyeli” olarak adlandırılmaktadır. Bu aksiyon potansiyeli sinir lifi boyunca ilerlemektedir. Uyarının bitmesinin ardından tekrar istirahat potansiyeline dönmektedir.

  Bir aksiyon potansiyelinin oluşmasında uyarının şiddeti ve süresi önemlidir ve eşik değerinin üzerinde olması gerekmektedir. Ayrıca aksiyon potansiyelinin ilerleme hızı ise sinir lifinin yapısına bağlıdır. Sinir lifinin miyelinli ve kalın olması o lifin kolay uyarılmasını sağlarken, uyarının da hızlı iletilmesine olanak sunmaktadır. Kas liflerini uyarabilmek için daha uzun süreli uyarılara ihtiyaç olduğu için kas ve sinir liflerinin yeterli şiddette ve uygun şekilde elektrik akımı ile uyarılabilmesi ve aksiyon potansiyellerinin başlatılması elektroterapinin etki mekanizmasını oluşturmaktadır.

  Elektroterapi ile Bölgesel İncelme

  Genel olarak vücuda yerleştirilen elektrotlar ile doğru akımın kullanıldığı bu tedavi, güçsüz ve sarkık kasların toparlanmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını, cilt ve cilt altı dolaşımı aktive ederek cilt kalitesini arttırmaktadır. Tedavi, vücut üzerinde yağ dokusunun biriktiği alanlarda, pasif jimnastik yaptırarak lenfatik dolaşımı hızlandırmakta ve bölgesel incelme ya da zayıflama etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme amacı ile kullanılan Elektroterapi kasın elektrik akımı ile uyarılması sonrasında kaslar üzerinde büyük bir enerji ortaya çıkarmaktadır. Bu enerji sonrasında elektrotların çevresinde yağ hücrelerinin yakımı başlamaktadır. Böylece vücut üzerinde toksinlerin azalmasına yardımcı olurken, selülitlerin azalmasına ve yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak cildi sıkılaştırmakta ve güzelleştirmektedir.

  Elektroterapi Nasıl Uygulanır?

  Hasta, Elektroterapi tedavisi seansı öncesinde bir takım analizlere tabii tutulmaktadır. Özellikle vücut yağlarının dağılımları ve yoğunluğu analiz edilerek bir tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Böylece terapi yönteminin detaylarına ve hangi terapi uygulaması alınacağına karar verilmektedir. Bununla birlikte bu analiz ile tedavinin nasıl ilerlediği takip edilmektedir.

  Elektroterpi cihazı üzerinde 16 ila 24 adet elektrot ucu bulunmaktadır. Bölgesel incelme istenilen alanlara bu uçlar yapıştırılmakta ve daha sonrasında bu elektrotlara doğru akım verilerek tedavi başlatılmaktadır. Cihaz üzerinde çok fazla elektrot ucu olması nedeni ile vücut üzerinde incelme istenilen alanlarda eş zamanlı olarak incelme sağlanabilmektedir.

  Elektroterapi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Elektroterapi ile bölgesel zayıflama tedavisi; problemin yerine ve derecesine bağlı olarak karın, basen, kalça ve bacaklar gibi direkt olarak ihtiyaç bölgeler üzerinde çalışılmasına olanak sunmaktadır. Bununla birlikte; göğüs, göbek, karın, kalça, basen, popo, bel çevresi ve yüz uygulama alanlarına sahip bir tedavidir.

  Elektroterapi Seans Süresi

  Bölgesel incelme tedavilerinde kullanılan bu yöntemin her seans süresi ortalama 45 ila 60 dakika arasında sürmektedir. Bu tedavi bölgesel incelme istenilen bölgeye ve yağlanma derecesine bağlı değişiklik göstermekle birlikte 24 seansta tamamlanmaktadır.

  Doku üzerinde oluşan titreşim etkileri 72 saat boyunca devam ettiği için haftada 2 kez uygulanması gerekmektedir.

  Elektroterapi Sonrası Görülen Etkiler

  Elektroterapi, kaslar üzerinde pasif jimnastik etkisi oluşturarak deforme olmuş sarkmış dokuları ve kasları sıkılaştırıp toparlamaktadır. Bu esnada kasların bu aktif hareketleri yağ yakımını tetikleyerek ve arttırarak lokal yani bölgesel fazlalıkların giderilmesini sağlamaktadır.

  Tedavi sonrasında özellikle 3’üncü seanstan sonra tedavinin etkileri görülmeye başlanmaktadır. 12’inci seans sonrasında gözle görülür bir zayıflamadan bahsetmek mümkündür. Bu nedenle uygulamanın takibi oldukça önemlidir. Özellikle kaç kilo verildiği, bu kilonun ne kadarının yağ olduğu ve kas oranının ne kadar arttırıldığı düzenli olarak yapılan vücut analizleri ve ölçümler ile belirlenmektedir.

  Düzenli olarak yapılan analiz ve ölçümler bölgesel incelme etkilerinin görülmesi ve motivasyonun arttırılması açısından ciddi yararlar sağlamaktadır. Tüm seansların düzenli olarak tamamlanmasının ardından bölgesel incelme ve yağlarda erime görülmektedir. Genel olarak elektroterapi tedavisi sonrasında görülen etkiler ve başarı ile uygulandığı durumlar aşağıdadır;

  • Bölgesel yağlanma probleminde yağ yıkımı
  • Vücudun yağ birikimlerinin azaltılması
  • Vücudun yağ oranını azaltma
  • Cilt sarkmasında toparlanma
  • Cilt dokusundaki gevşekliğin giderilmesi
  • Birikmiş sıvıların drenajı ve azaltılması
  • Kas spazmlarının azaltılması / giderilmesi
  • Dolaşım bozukluğunun azaltılması

  Elektroterapi Yan Etkileri

  Tamamen güvenli ve ağrısız bir işlem olanağı sunan bu uygulamada 44 farklı dalga boyu kullanılmakta ve özel sistem ile verilen dalga boyları vücutta doğal davranmaktadır.

  Vücut üzerine yerleştirilen elektrotlar sayesinde incelme ve sıkılaşma, lifting, detoks ve rehabilitasyon etkileri gösteren tedavi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve bölgesel yağlanma bölgelerinin tespit edilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Ses, elektrik ve ışık enerjisinin değişik şekillerde kullanıldığı ve hücresel düzeyde etkiye sahip bu tedaviye ilişkin soru sormak, ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Elektroterapi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Elektroterapi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×