Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu; Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile uygulanan Elmacık Kemiği Dolgusu, yüz ve yanak hattında dolgun bir görünüm oluştururken, yüzde lifting etkisi yaratarak bir toparlanma ve sıkılaşma sağlamakta olup; dolgu tedavisi öncesinde en çok merak edilen Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır, Kimlere Uygulanır ve Elmacık Kemiği Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Elmacık kemiği, ağzın ve alnın orta kısmında kalan orta yüz bölümünde, burnun her iki yanında bulunan ve alt göz kapaklarının hemen altından başlayarak kulak kepçelerine kadar uzanan anatomik bölgelerdir. Estetik açıdan güzelliği ön plana çıkaran bu elmacık kemiklerinin en dış kısımlarını birleştiren hatların çene ucu ile V şeklinde olması güzel kabul edilen özelliklerden bir tanesidir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık kemiği hatlarının dolgunluğu ya da silikliği yüzün estetik görünümü açısından önemlidir. Belirgin hatlara sahip elmacık kemikleri yüzü daha estetik bir görünüme kavuştururken, daha genç ve dinamik bir ifade ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle belirgin hatlara sahip olmayan elmacık kemiği dolgunluklarında Elmacık Kemiği Dolgusu ile bu ifade yeniden oluşturulmaktadır.

  Yüzün güzelliğini aniden ortaya çıkaran ve çok belirgin yüz hatlarına sahip olmaya olanak sunan elmacık kemiği estetiği dolgusu için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve kişiye özel hazırlanan tedavi parametreleri ile doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu amaçla aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilir, Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Yanak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Yanak Dolgusu
  Yanak Dolgusu yaşlanma ve kilo verme gibi etkenlerle oluşan hacim kayıplarını gideren, dinç ve dinamik ifade kazanmayı sağlayan enjeksiyon işlemidir.

  Elmacık Kemiği Estetiği

  Doğumsal olarak elmacık kemikleri alanları ve hatları standartların altında bir dolgunluğa sahip olabilmektedirler. Bununla birlikte yaşlanma ya da hızlı kilo alıp vermeye başlı olarak elmacık kemikleri üstündeki yumuşak dokularda ve yanak dokularında deformasyonlar ya da sarkmalar oluşabilmektedir.

  Doğuştan kaynaklanan ya da zamanla ortaya çıkan deformasyonlar ve sarkmalar, ilerleyen süreçlerde alt göz kapaklarında torbalanma şeklinde kendini gösterirken, alt göz kapaklarının hemen altındaki bölgelerde çukurlaşma, ağız kenarlarında çizgilerde belirginleşmeler oluşabilmektedir. Bu tablo ile elmacık kemiklerinin dış hatları ile çene ucu arasındaki V şekli dikdörtgen bir görünüm almaktadır. Böylece yüzün orta hattında yer alan burun daha büyük görünmekte, yüzün yaşlı ve yorgun bir ifade kazanmasına yol açmaktadır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu, daha dolgun ve belirgin bir yüz hattının oluşmasına olanak sunmaktadır. İlk bakışta daha genç ve güçlü bir ifadenin ortaya çıkmasına yardımcı olan bu işlem, doğuştan ya da yaşlanma ile birlikte kendini gösteren küçük elmacık kemiklerinin yapılarına göre uygulanmaktadır. Böylece hacim kaybının giderilmesi ile elmacık kemikleri ve çene ucu arasındaki V şekli yeniden kazandırılmış olmaktadır.

  Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık kemiği hatlarındaki deformasyonların ve hacim kayıplarının giderilmesi amacı ile uygulanan dolgu işlemi, son dönemlerde en sık uygulanan estetik işlemler arasında yerini almaktadır. Bu işlem elmacık kemiklerinin çıkık, çene hattının belirgin ve üçgen görünümlü bir ideal yüz formatı ortaya koymaktadır. Cilt Dolgusu işlemi; yüz ile uyumlu anti alerjik ve doğal görünümlü olan bir dolgu maddesi ile enjeksiyon yöntemi aracılığı ile yapılmaktadır.

  Elmacık kemiklerini belirginleştirme amacı ile uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında elmacık kemiklerinin doldurulması amacı ile ameliyat dışında yağ enjeksiyonu işlemi bulunmaktadır. Ancak yüze yapılacak uygulamaların avantaj ve dezavantajları açısından hazır dolgu uygulamalar ile daha etkili sonuçlar alındığını söyleyebiliriz.

  Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgusu bölgede dolgun bir görünüm oluştururken, yüzde lifting etkisi yaratarak belirgin seviyede bir toparlanma elde etmektedir. Yanaklara uygulanan bu işlem, cilt dokusu üzerindeki çöküntülerin ve ciltteki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olarak yüzün daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda da zamanla bozulan yüz ovali tekrar üçgen bir görünümü kazanmış olmaktadır.

  Elmacık Kemiği Belirginleştirme Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Elmacık kemiği belirginleştirme dolgusu öncesinde ilk olarak iyi bir yüz analizi yapılmaktadır. Bu analiz esnasında beklentiler dikkate alınarak yüzün ihtiyaç duyduğu dolgu ve miktarları belirlenerek yüzde işlem yapılacak alanlarda çizim yapılmaktadır. Böylece yüze ne kadar hacim verileceği önceden belirlenmektedir.

  Dolgu işleminde dolgu maddesi olarak sıklıkla gençleştirici ve cildi yapılandırıcı özelliğe sahip hyalüronik asit tercih edilmektedir. Bununla birlikte Elmacık Kemiği Dolgusu işlemlerinde hastanın beklentilerine, yüz hatlarına ve elmacık kemiğinin belirginliğine bağlı olarak hastanın kendi vücudundan liposuction işlemiyle alınan yağların bir kısmının bu bölgelere enjekte edildiğini de söyleyebiliriz.

  Dolgu dozu; yüzde beklenen hacme ve oluşan hacim kayıplarına göre değişiklik göstermektedir. Uygun dozun belirlenmesinin ardından uygulama derin tabakaya ya da direkt kemik üzerine yapılmaktadır.

  Genellikle her bir elmacık kemiği bölgesine 0.5 ila 2 cc arasında dolgu maddesinin kullanılması tatmin edici sonuçların alınması için yeterlidir. Yanak bölgesi için de aynı miktar yeterli olmaktadır. Uygulama sonrasında iyi bir hacimsel kazanım elde edilmektedir.

  Ortalama 15 ila 20 dakika gibi çok kısa sürelerde tamamlanan işlem öncesinde anestezik kremler yardımı ile uygulama bölgelerinin uyuşturulması ve işlem esnasında duyulacak acı hissinin azaltılması sağlanmaktadır. Böylece enjeksiyon esnasında hastanın konforu üst seviyelere çıkarılarak acısız ve ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Uygulanır?

  Yanak dolguları ya da elmacık kemiği belirginleştirme işlemleri genellikle yüzü çok zayıf, yaşlanma ya da aşırı kilo kaybı olan kişilerde sıklıkla uygulanmaktadır. Ancak doğuştan gelen yüz hattı kemikli ancak çökük yanağa sahip kişiler, göz üzeri kemikleri veya burunları yanaklarına kıyasla daha çıkık olanlar, yaşlanma veya yer çekiminin etkisi ile yanaklarında sarkma oluşanlar, aşırı derecede kilo vererek ya da çeşitli nedenlerden dolayı yanaklarındaki volümü kaybederek elmacık kemiklerinin belirginliğini yitirenlere Elmacık Kemiği Dolgusu yapılabilmekte ve oldukça kısa süreli bu işlem sonrasında belirgin sonuçlar alınmaktadır.

  Elmacık Kemiği Estetiği Dolgusu Yan Etkileri

  Elmacık Kemiği Dolgusu sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon, ağrı, ödem, morluk ya da şişlik gibi yan etkiler görülmemektedir. Bu nedenle işlemin tamamlanmasının ardından günlük ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ancak makyaj yapabilmek için 24 saatlik bir bekleme süresi önerilmektedir. Ödem ve morluk görülmesi halinde ise; ödem giderici kremlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

  Elmacık Kemiği Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  Elmacık Kemiği Dolgusu işlemindeki dolgu kaybedilen hacimlerin ve yüzün orantısal harmonisinin yeniden kazandırılmasına yönelik estetik ve doğal ölçülerde olmasına özen gösterilmelidir. Doğal olmayan ve çok abartılı olan uygulamalar işlemin geçerliliği ve yüz orantısı açısından çok önemlidir. Çünkü doğallığı kaybedilmiş abartılı ve suni bir görünümün ortaya çıkması deforme olmuş, çökmüş ve sarkmış bir yüz ifadesinden daha kötü bir ifadeye yol açabilmektedir. Bu nedenle dolgu işlemlerinde asıl amaç küçük dokunuşlar eşliğinde yüzün kaybetmiş olduğu ifadenin yeniden kazandırılması ve hacim kayıplarının aşamalı bir şekilde giderilmesine dikkat edilmelidir.

  Elmacık Kemiği Dolgusu işlemlerinin kalıcılık süresi ortalama 8 ila 12 ay arasındadır. Bu süre cilt yapısına, uygulanan dolgu maddesine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak dolgu maddesinin etkinliğini kaybetmesinin ardından elmacık kemiklerinin tamamen eski haline dönmediğini söyleyebiliriz. Özellikle her dolgu maddesinin uygulamadan 1 ya da 1.5 sene sonrasında %70’ini kaybederken %30’luk kısmının kaldığını söyleyebiliriz.

  Yüz estetiğinde hyalüronik asit içerikli dolguların tercih edildiği elmacık kemiği estetiği dolgusu ile yüze hacim kazandırmak ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesine olanak sunarak yüz ifadesinin ve doğallığının yeniden ortaya çıkarılabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden online randevu alabileceğiniz gibi, Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×