Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Ense Lazer Epilasyon

Ense Lazer Epilasyon

  Ense Lazer Epilasyon; Ensedeki estetik görünümü bozan ve omuzlardan sırta kadar uzanım gösteren kılların lazer ile tahrip edilerek azaltıldığı veya yok edildiği bir epilasyon işlemi olan Ense Lazer Epilasyon uygulaması öncesinde merak edilen Ense Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?, Ense Lazer Epilasyon Kimler Yaptırabilir? ve Seans Sayısı, Seans Aralıkları ve Seans Süresi hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ense bölgesi arka saç çizgisinin bittiği ve omuzlara doğru kıl yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden biridir. Bu nedenle hem kadınlarda hem de erkeklerde ense bölgesindeki kıl köklerin kalın olmasından kaynaklanan estetik sorunlar ortaya çıkabilmekte ve ense görünümünde rahatsız eden bir tabloya yol açabilmektedir.

  Ense Lazer Epilasyon

  Ağda, cımbız, epilatör gibi klasik yöntemler ile bu bölgede oluşan kılın alınması bazı durumlarda bölgedeki kıl yoğunluğunun artmasına yol açabilmektedir. Bununla birlikte acılı ve zahmetli uygulamalar olan bu yöntemler yerine farklı metotlar ve uygulamalar ile bölgedeki tüylenme ve aşırı kıllanma sorunun önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Bu aşamada koyu renkli kıl köklerinin uzun vadeli ve kalıcı etkiler ile ortadan kaldırılması için Ense Lazer Epilasyon uygulamalarına başvurulduğunu söyleyebiliriz.

  Derin yerleşimli ense kıllarının tümü ile yok edilmesini sağlayan ense bölgesi lazer epilasyon tedavisi öncesinde kıl yoğunluğunun, kıl derinliğinin, cilt tipinin ve kıl karakterinin lazer atışlarına verecek olduğu yanıtların incelenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, özelleştirilmiş seans süresi ve aralıkları ile tedaviden beklenilen etkilerin yakalanmasına olanak sunabilirsiniz.

  Ense bölgesinden omuzlara kadar inen kılları lazer ışınları ile tahrip ederek yok eden uygulama hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Ense Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Sırt Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Sırt Lazer Epilasyon
  Kadın Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri içerisindeki Sır Lazer Epilasyon enseden bel bölgesine kadar uzanım gösteren tüylerin etkili ve güvenli bir şekilde tahrip edilerek ortadan kaldırıldığı epilasyon tedavisidir.

  Ense Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Seans şeklinde uygulanan bu tedavi, öncesinde bölgedeki kılların ortalama 2 ila 4 gün öncesinde ağda, cımbız ya da epilatör gibi kıl köklerini cilt altından alan uygulamalar yapılmaması gerekmektedir. Bu nedenle bölgedeki kılların makas ya da jilet yardımı ile kısaltılarak tedaviye gelinmesi önerilmektedir.

  İşlem esnasında ense bölgesinde deri altına yerleşimli kılların iyi bir şekilde etki etmesi amacı ile test atışları esnasında lazer epilasyon cihazları arasından tercih edilen teknolojik sistemin başlığı aracılığı ile atışlar yapılmaktadır. Bölgenin 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sistem başlığı ile taranmasının ardından uygulama sonlanmaktadır.

  Ense Lazer Epilasyon Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

  Ense Lazer Epilasyon uygulaması, ense bölgesinde aşırı tüylenme ve kıllanma problemi olan tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen oldukça kısa ve kalıcı bir işlemdir.

  Ense Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Ense bölgesi lazer epilasyon tedavilerinin seans süreleri ve seans aralıkları kullanılan lazer epilasyon teknolojisine, cilt rengine, kıl karakterine, kılların uzama süresine ve lazer seanslarından alınan yanıtlara göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 4 seans sonrasında sonuç veren bir işlemdir. Bu süre bazı durumlarda 6 seansa kadar çıkabilmektedir.

  Ense Bölgesi Lazer Epilasyon Sonrası Görülen Etkiler

  Ense bölgesindeki kıl köklerinin saç köklü olması nedeni ile kalın karakterli, koyu renkli ve sert yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle Ense Lazer Epilasyon uygulaması esnasında lazer ışınları tarafından daha rahat görülerek kıl folükilleri tarafından kolayca emilebilmektedir. Bunun sonucunda da bu köklerde istenilen bozulmalar elde edilebilmektedir. Yukarıda da ifade edildiği gibi ortalama 4 ila 5 seans sonrasında ense bölgesindeki kıllarda memnun edici sonuçlar alınabilmektedir. İlk olarak bu bölgedeki kıllarda belirgin derecede incelme olarak kendini gösteren etkiler, daha sonrasında kılların tümünün yok edilmesi ile maksimim seviyeye ulaşmaktadır. Bu nedenle tedaviden beklenilen etkilerin maksimum seviyeye çıkarılması açısından seanslara belirtilen tarihlerde ve düzenlenen seans aralıklarında düzenli bir şekilde girilmelidir.

  Ense Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ense Lazer Epilasyon uygulaması sonrasında cilt altında oluşan ısı artışına bağlı olarak bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşabilmektedir. Bu durum ışınların kıl folikülleri tarafından emilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yani tedavi sonrasında görülmesi beklenen bir etkidir.

  Hassasiyet ve kızarıklık durumlarında önerilen nemlendirici kremler haricinde herhangi bir uygulama yapılmaması tavsiye edilmektedir. Ayrıca cilt hassasiyetinin arttırılmaması ve cilt yüzeyinde tahriş oluşturulmaması açısından sıcak su ile temasından kaçınılmalı; kese ve peeling gibi uygulamaların 1 ila 2 gün yapılmamasına özen gösterilmelidir.

  Ense bölgesi güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan vücut bölgesidir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavisi sonrasında ortalama 1 hafta süre boyunca bölgenin güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Önerilen güneş koruyucu kremler ile bölgenin korunmasına özen gösterilmelidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Ense Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×